про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

БЛОГИ


Олег Немчінов [13]
депутат Львівської обласної ради

Чи врятують «двійочники» і «заочники» українську освіту?
19.12.2007 23:43:45 ___ Олег Немчінов
Сьогодні двічі пригадав і свої студентські роки, і свою викладацьку роботу.

Перший випадок стався у їдальні одного із львівських технікумів, куди я зайшов пообідати. Поважний викладач, відповідаючи на питання як «скласти» залік, пояснював «двійочнику»/«заочнику» (необхідне підкреслити), що для того, аби проводити лабораторні роботи, потрібні батарейки, акумулятори, лампочки і т.д...

Згадались 1997/1998-й роки, коли я мав честь навчатися на військовій кафедрі у Військовому інституті ім. П. Сагайдачного НУ «Львівська політехніка». Якщо декільком з нас (в тому числі і мені) дійсно хотілось здобути необхідні знання та навички, то більшість сприймали «воєнку» як щось середнє між додатковим вихідним посеред тижня і вечором «гумору та сатири» у виконанні «палканів» із жартами рівня «хто не хоче носити люміній, той буде носити чугуній».

Звичайно були серед нас і ті, хто взагалі не ходив на «воєнку», але військовий квиток отримати хотів. А отже у кінці року треба було якось залагоджувати «прогули». Скільки разів тоді доводилось чути сакраментальне: «Кафедрі потрібна допомога»... Папір, серцевина до замка, дискети, «пару рублів на «пузир» і т.д....

Другий випадок, який повернув мене до власного викладацького минулого, стався, коли моя знайома вирішила порадитись зі мною щодо питань, які Вона склала для своїх студентів-заочників. Вона жартома поскаржилась, що колеги з кафедри вважають її «хворою». Мовляв, «що Ти паришся?! Встанови тариф, збери касу і все, це ж – заочники!»

Тут я пригадав один пам’ятний мені захист дипломної роботи якраз на країнознавчу тему. Оскільки я викладач «противний», і варіант - «кафедрі потрібна допомога» - у мене не спрацьовує, одній «красуні», яка за цілий рік лише двічі з’явилася, як «ясне сонечко», на мої пари, я сміливо поставив зароблену двійку на іспиті із «Країнознавства» і звичайно не міг допустити її до захисту ненаписаної та неіснуючої дипломної роботи. І як не пояснювали мені «майстрові» (а викладав я у ПТУ № 32, пізніше Львівський професійний ліцей), що треба щось взяти, поставити «три» і перехреститись, я «затявся».... А після іспитів та захисту, я як погодинник, успішно розрахувався, а «красуня» таки отримала диплом «Кваліфікованого працівника», за спеціальністю «Агент з організації туризму»

До чого я це все так «провчально» викладав?! Та напевно тому, що призначення Івана Вакарчука дало мені якусь мацюпуньку надію, що може щось зміниться в нашій освіті. Може лампочки, папір і реактиви з’являться на кафедрах і лабораторіях (пишу, і сам не вірю ;) ), а може просто тішусь, що це І. Вакарчук, а не хтось інший, а тим більше «булонізатор-невдаха» Ніколаєнко... Може..... Не знаю... Просто пригадалось ;)

P.S. Хто без гріха, хай дорікне викладачам, які закривають очі на «прогули», «зальоти»і т.д. «двійочників»/«заочників» і таким чином вирішують проблеми із забезпечення навчального процесу необхідними ресурсами ;)


КОМЕНТАРІ


Вася ПРавдоруб, 2007-12-25 15:40:56
Бугага!!1 Насмішили ви мене: Прийде вакарчук - і все буде гуд - ганьба - Вакарчук страшенний бюрократ - він у ЛНУ розвів бюрократію, до нього нормально можуть лише проректори на прийом потрапити.
жукровський я., 2007-12-25 10:03:21
Олеже, здається про концепцію деградації суспільства (про "заочників"\"двійочників") доволі оригінально писав О.Доній у "Поколінні оксамитової революції"... Тобі, як молодому і перспективному політику, наполегливо раджу прочитати! Чи відвідуєш ти лекції пані Ірини Фаріон?
Олена, 2007-12-24 15:11:11
Якби було більше таких людей як автор статті, можливо б вчитись було б приємніше. З закінченням ЛНУ ім. Франка, нарешті припинила ділити з/п у пропорції 60:40 (з яких більша частина на майбутню сесію) І річ зовсім не в тому. що тупа...., а просто частина викладачів діє по схемі: зібрав - поставив. Найунікальнішим ще вистачає клепок сказати: ви недоздали, тому бали нижчі;( Обома руками "ЗА" позицію Олега. P.S. Граматика автора ще раз підтверджує факт, що всі талановиті люди - розсіяні;)
Oleh Nemchinov, 2007-12-21 16:35:42
Пані (панні) Марії! Виправив некоретний вислів ;) Щодо оцінок, то я з мови нажаль мав трійку, а в одинадцятому класі за одну чверть навіть двійку (при "відмінно" із літератури на випускному іспиті), так що пишатись мені дійсно тут нема чим (тим більше - "які за "красівиє глаза" ставили Вам позитивні оцінки" бо їх просто не було) Я вдячний своєму шкільному вчитилю мови і літератури, який попри свою принциповість щодо моєї орфографії ;) так подавав матеріал із літератури, що і досі майже все у пам'яті
maria, 2007-12-21 13:20:32
Пане Немчінов, по-перше, при можливості, прочитайте, що таке блог за цією інтернет-адресою http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3, а по-друге, я зрозуміла, що коли Ви "заперся", то тим самим проявив свою принциповість і справедливість відносно незнань студентки. І це правильно і похвально, але дуже шкода, що на Вашому учбовому шляху не було таких викладачів, судячи з Вашої грамотності... Дякуйте тим, які за "красівиє глаза" ставили Вам позитивні оцінки.
Oleh Nemchinov, 2007-12-20 22:05:30
Пані (панні) Марії! Щодо "заперся" та інших фразіологізмів... Всед таки це Блог, де можно собі дозволити трошки більше, аніж літературна мова
Знаю!, 2007-12-20 20:17:22
Шкода, що Ви не викладали в рідному університеті нинішнього міністра. Тоді б у вас була більш адекватна інформація!
re-formator, 2007-12-20 16:30:53
Ви наївно думаєте, що прихід однієї людини змінить систему. ЧИ ви впевнені, що Івану Олександровичу вистачить рішучості звільнити велику частину старих кадрів (старих - не в розумінні віку, а в розумінні світогляду та підходів по роботи)? Адже велика проблема не вершок айсбергу, а його масивна середня ланка. Цікаво чи має І.О. команду, що може йому допомоготи....
maria, 2007-12-20 15:57:25
Який жах! Що значить - не моє. Людина, яка отримала вищу освіту повинна бути грамотною. Цієї елементарної грамоти навчають ще в школі! З укр. мови здають вступні екзамени у всіх ВУЗах. От якби попався Вам вчитель, що "заперся"? :-)) Може й ті канцтовари Вас вивели в світ, чи Ви "нахаляву"? Починати треба з себе!
Oleh Nemchinov, 2007-12-20 12:58:24
нажаль орфографія це не моє :( Сумно і ДУЖЕ соромно :(
Адольф Г., 2007-12-20 09:35:51
Пане Немчінов! Завжди з велиуим інтересом читаю Ваші записи. З чимось погоджуюсь, з чимось ні, але Ви маєте позицію і за це Вас поважаю. Прошу тільки акуратніше ставтеся до Ваших текстів - надто багато у них граматичних помилок. Особливо це ріже око у замітці про нашу "недолугу освіту". Тим більше, що Ви, виявляється - викладач!?
Залишити коментарій
Автор*
Повідомлення*

НОВИНА ГОДИНИ

  Швейцарська «Impleniа» запевняє, що не опротестовуватиме рішення конкурсної комісії щодо будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові на користь австрійської «Alpine» »»  

ЧАТ з ЄВГЕНОМ ГУЗЄЄВИМ

  задати запитання  

Чи знаєте Ви, що...

...високопосадовці лягають в лікарню переважно на збереження »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  У Львові відкриють телеканал «УТ – 3»  »»  
  Швейцарська «Impleniа» запевняє, що не опротестовуватиме рішення конкурсної комісії щодо будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові на користь австрійської «Alpine»  »»  
  Буці закидають покривання банди розбійників  »»  
  Львівському журналісту погрожують фізичною розправою  »»  
  Львівська облрада заслухає звіт управління у справах поліграфії та телерадіопростору ОДА на сесії 5 березня  »»  
  Депутати Львівської облради сподіваються таки почути звіт Садового по Євро на найближчій сесії  »»  
  ВРУ запрацює на наступний тиждень – Писарчук  »»  
  Нардеп Писарчук вважає гідним кандидатом на посаду голови Львівської ОДА Сендегу  »»  
  Маркіян Іващищин: ГП «Пора» готова до створення нової об'єднаної демократичної партії, але це не буде "проект Балоги"  »»  
  «Пора» готова до створення нової об'єднаної демократичної партії, але це не буде "проект Балоги" - Іващишин  »»  
  "Пора" пропонує Воловимира Квурта на посаду голови Львівської ОДА  »»  
  Профільна комісія Львівської облради підтримала створення адміністрації регіональних ландшафтних парків  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ВІКТОРУ АНУШКЕВИЧУСУ ВІД КОЛЕКТИВУ ТРК «ВЕЖА» »»  
  Уряду не вдасться втримати ціни на хліб - експерт »»  
  У "Газпромі" нагадали: всі ідеї про посередників - українські »»  
  Тимошенко натякає, що її затія не знизить ціну на газ »»  
  У Верховній Раді зібралися 10 депутатів »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  сантехніки Афродіти »»  
  Кролики в гіпсі »»  
  Квіти на руїнах бою під Крутами »»  
  Народжені у понеділок »»  
  Гаремний футбол »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 

Роман Рак
Тілєга №2
 
 
Олег Немчінов
Відчуйте переваги державного банку
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Ющенко, спаси нас от львовской милиции! Я, офицер львовской милиции, от имени своих товарищей про »»
Квурт, Адамик й Іващишин уже нас ощасливили своєю діяльністю в місті. Давайте спитаємося цю трійцю,  »»
"Топ-новина", "реформістська партія", "економічна революція" - плакати хочеться.  »»
Цитую "І якби нормальні бандити приходили ставали владою, а не навпаки, то й суспільство було б спр »»
янек, на ворє шапка горіт :D ти знову поділився з нами своїм "безцінним" досвідом. В тюрязі ти поп »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .