All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Людмила Складанюк
Людмила Складанюк, журналіст, прес-секретар Львівської міської організації УНП

Інформація про автора

Блог Людмили Складанюк

Газ стає розкішшю. І не тільки він...

30.07.2010 22:42 __ Людмила Складанюк
У той час, як у розпал президентської кампанії представники теперішньої влади обіцяли економічний підйом і покращення життя вже в цьому році, то зараз українцям доводиться спостерігати абсолютно іншу картину – тотальне подорожчання цін, які після підвищення вартості газу стануть ще більш «кусючими». Адже складова вартості газу є присутня в кожній виробничій сфері, і її підвищення, логічно і безперечно, призведе до чергової хвилі зростання тарифів на низку послуг, а відтак позначиться на темпах інфляції. Переважна більшість людей просто «опинеться в економічній кабалі», і надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг цю ситуацію суттєво не поправить.
У той час, коли прем’єр-міністр Микола Азаров переконує, що «підвищення рівня роздрібних цін на природний газ для населення викликане необхідністю їх приведення до економічно обгрунтованого рівня», то нині відомо: собівартість газу, що видобувається в Україні, становить приблизно 30 доларів за 1000 кубічних метрів, а ціна, за якою його продають споживачам, – 60 доларів за 1000 кубічних метрів. Свого газу ми теж видобуваємо більше, ніж споживаємо. Тобто, теперішня ціна газу є і так економічно обрунтованою і будь-які пояснення зі сторони чиновників не витримують логічного обгрунтування.
Крім того, як же бути з тим, що на сьогодні мінімальна зарплата та прожитковий мінімум залишається на економічно не обгрунтованому рівні? Може, зі сторони держави, для початку, треба було б людям дати можливість оговтатися від економічної кризи і підтримати  їх напередодні чергової кризи восени, яку сам керівник уряду і прогнозує, взятися за проведення системних реформ у галузі житлово-комунального господарства?
До речі, питання безпідставного підняття тарифів на природний газ для населення не нове. Торік Окружний адміністративний суд м. Києва оскаржив аналогічну Постанову про підвищення ринкових цін на природний газ для населення, відповідно до якої передбачалося підвищення ціни газу для населення на 20% з вересня 2009 року і на 20% щокварталу, починаючи з січня 2010 року.


 Коментарі (0)

Усі автори


Усі автори [18]