All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Людмила Складанюк
Людмила Складанюк, журналіст, прес-секретар Львівської міської організації УНП

Інформація про автора

Блог Людмили Складанюк

Фінансові витрати на освіту 'оптимізували'. Яких реформ чекати далі?

08.04.2010 23:07 __ Людмила Складанюк
Після президентських виборів багато-хто взявся прогнозувати, якого політичного курсу варто чекати від «нової» влади – проєвропейського чи проросійського. Так уже повелося – під кого краще прогинаєшся, маєш шанс отримати бонус... або... заохочувальний сувенір у вигляді якоїсь угоди, яка часто по суті питання не вирішує – так тільки «заїжджені» фрази про «подальше налагодження партнерських стосунків», «спільні історичні корені»... Власне тому Україна так палко щороку прагне «більш тісно подружитися» з Європейським Союзом, «відкрити вікно» в Америку і нічим не образити російського старшого брата. От і топчемося на роздоріжжі, не знаючи куди податися.

 

А тим часом, поки державні мужі смикаються від одного берега до другого, зашморг економічної кризи для більшості українців щоразу так затягується, що, здається, жити далі ніяк. Їм, насправді, байдуже кому Янукович чи Азаров стануть кращими приятелями чи до кого частіше вони їздитимуть на візит. Пересічним українцям мріється про безперешкодне отримання віз, реальну ціну на газ, внутрішню економічну стабільність і соціальну захищеність. Вони хочуть відчувати результативність цих поїздок, а не слухати щовечора по телевізору пусті політичні теревені.

І якщо ще кілька місяців до президентських виборів чимало-хто говорив про Україну з Януковичем як про утопію, то сьогодні, на здивування, вони готові повірити в те, що цей Уряд буде виплачувати підвищені зарплати і пенсії, «поверне борги, що дісталися новій владі від уряду Тимошенко у контексті виконання закону про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати», своєчасно відшкодовуватиме ПДВ товаровиробнику і т. п. За рік часу, як на мене, таки можна буде говорити про перші підсумки діяльності чи бездіяльності «нового-старого» керівництва.

Наразі ж серйозні побоювання викликають дії міністра освіти та науки України Дмитра Табачника. Адже перший необдуманий крок він вже зробив, понизивши статус державної мови. І мотивація про «оптимізацію фінансових витрат навчальних закладів» не витримує жодної критики – з його сторони це банальний плювок в сторону якості освіти та послаблення її офіційного статусу. Якщо так піде далі, то українцям знову доведеться думати не про матеріальне, а відстоювати моральне.

Думаю, вище керівництво держави повинно розуміти це і робити певні висновки... поки народ ще вірить... Зараз не той час, щоби зациклюватися на оцінці дій попередників – потрібно показувати результат.

 

 

  Коментарі (0)

Усі автори


Усі автори [18]