All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Юрій Шведа
політолог

Інформація про автора

Блог Юрія Шведи

Як націонал-демократи та націоналісти долучилися до програшу України.

08.02.2010 11:06 __ Юрій Шведа
Вибори відбулися! Якщо йти за рекламою Ю. Тимошенко – Україна програла! Власне програла та її частина, яка відкрито робила ставку на національні ідеї – насамперед Галичина.

Можна по різному ставитися до Ю. Тимошенко – але справа, зрештою, не у ній а у підтримці стратегічного вектору розвитку України. Можу зрозуміти ті політичні сили та лідерів, які в основу своєї програми поклали питання економічного розвитку, а відтак у другому турі залишившись поза основною віссю політичного протистояння, заявили про свій нейтралітет.

Однак, ніяк не можу зрозуміти тих політиків, які, вибудовуючи свою передвиборчу кампанію апелювали до національних почуттів, й на цій хвилі отримали підтримку національно-свідомого (переважно галицького) електорату лише для того, щоб у момент вирішального вибору… підіграти кандидату з абсолютно протилежними поглядами.

Саме заклики В. Ющенка, А. Яценюка та О. Тягнибока, які у першому турі виборів зібрали значну кількість голосів національно-налаштованих (протимошенківських) голосів не підтримувати жодного з кандидатів - фактично й визначили програш національно-свідомої України.   

Не буду зараз зясовувати наскільки національні гасла в програмі БЮТу були щирими чи лише передвиборчим піаром – однак саме ця вісь протистояння стала наріжним каменем протистояння між двома кандидатами у другому турі. Здавалося, що в такий доленосний для держави час все особисте та несуттєве мало б відійти на другий план – так ні! Особисте таки перемогло – ціною … України. Мавр зробив свою справу. Тепер спокійно можна далі боротися за українську Україну! Благо, що роботи тепер буде ой скільки. Коментарі (16)
Богдан, 21:10 02.05.2010
Результат виборів - хороший урок для виборців, а для політиків висновок, що при маніпулювання свідомістю можна виграти тактично, але ніколи не стратегічно. Тільки національні інтереси, моральність, професіоналізм потрібні державі. Українські партії давно вже не стали дзеркалом своїх виборців. Їх лідери хворі на нарцисизм. Політика потребує молодого середовища, яке породить українського Обаму. на все потрібний час. а поки що шарпанина.
Спокій, 01:07 19.04.2010
Програла Тімашенко, йолупе. Точніше та гілка полукровків, що на неї поставила. Виграв зек і ліберастично-дермократичний світогляд. Україна не програє навіть тоді, коли втратить половину насєлєнія і наслєдія окупаційного неосовєцького режиму.
Степану, 21:03 15.02.2010
Погоджуюсь, що Українська нація як єдина політична нація ще не склалася - усі вибори й і тому числі останні - виразно це демонструють. Однак переконаний, що це не стільки данність, скільки недолугість керманичів держави, які не хочуть докладати зусиль для об'єднання, а лише спекулюють на відмінностях - й в залежності від своїх поглядів намагаються накинути відповідну модель на всю українську спільноту, роблячи це непрофесійно, незграбно й грубо, що звичайно викликає протилежну реакцію. Не маю жодного наміру говорити про українськість Тимошенко (почитайте попередні статті) і тим паче когось зомбувати - наголошував лише на дуже конкретному факті - другого туру - двох кандидатів (Ю. та Я.) - принципово різні ідеологеми - і позиція націонал-демократів та націоналістів! Політика це не лише ідеали та лозунги - а насамперед дії, а дії оцінюються наслідками. Так от у даному виборі з точки зору борців за національну ідею, українську мову і інші національні цінності безперечно симпатії мали б бути, з моєї точки зору, мали б бути на стороні Юлі. Чи не так? Третього не дано! А щодо федеративного устрою - проблема про яку давно говорю.
Cтепан, 12:12 15.02.2010
Шановний п.Шведа! Ви чудесно розумієте,що ні Тимошенко,ні Янукович не є українським президентом,але виконуючи "заказуху" зомбуєте галичан,якоюсь міфічною проукраїнською Юлею (в підтексті).Ви свідомі,що України,як такої не відбулось і не відбудеться в найближчих 20-ть років,поки не зміниться ментальність мас, а це не можливо за такий короткий історичний проміжок часу,а коли проводиться постійне зомбування такими,як ви манкуртами, народу то і подавно.Схід і Захід різні і говорити про якесь об'єднання у велику Україну на сьогодення просто смішно,тому Галичани мають розуміти,що вони самі по собі,а східняки самі собі. Щоб врятувати хоч якесь елементарне українське національно-духовне існування треба йти до федералізму. - А інакше ми приречені стати колонією Москви, бо русифікація на Галичині пришвидшується надто великими темпами.
Беня - львівянину, 15:35 14.02.2010
А чим єврей молдавського походження гірший за єврейку Капітельман вірменського походження?
львівянину, 15:31 14.02.2010
Дорогий друже. Я колись і зараз вважав, що Україну слід будувати насамперед економічно незалежною й заможною. Саме звідси йде основа її суверенітету, незалежності та доробуту людей. Цю ідею я відстоював з В. Пинзеником, а нині її найрельєфніше пропагував С. Тігіпко - тому це не суперечило моїм переконанням. Не все так однозначно і безхмарно з останнім, однак аніж підтримувати стару владу (а пропозиції такі поступали) я вирішив долучитися до цієї команди. Можете закинути, що серед нових облич були й "чистіші", однак треба бути реалістом - шансів у них подолати Ю. чи Я. не було. До того ж у ході виборчої кампанії я наголошував, що нові політики - А. Яценюк, А. Гриценко та С. Тігіпко мають шанс на перемогу лише об'єднавшись ще у першому турі навколо найсильнішого. Україна не продемонструвала схильність до оновлення й не породида українського Обами - а шкода! І це я вважаю найбільшою нашою бідою! Що ж стосується позиції С. Тігіпка - то будьте реалістами, а не демагогами - його основні голоси були на сході й це були голоси більшою мірою Януковича, аніж Тимошенко. Заклик його голосувати мало б що поміняв у їх настроях. А от голоси В. Ющенка, А. Яценюка, О. Тягнибока - це голоси переважно виборців західних областей, а відтак потенційно голоси Ю. Тимошенко. Саме в цьому я бачу їх мовчазне підігрування В. Янукоовичу і другому турі. Заклики Тимошенко щодо прем'єрства Тігіпка розцінюю лише як хороший піар-хід, до їх реалізації шлях довжиною у вічність. До того ж із економічною політикою Тимошенко у Тігіпка та його прихильників якраз і були принципові неузгодженості. Приклад В. Пинзеника яскраво показав - бути реформатором в уряді популістів неможливо й неварто! Шанс пари Тимошенко-Тігіпко був лише один (я теж про це писав) - Тимошенко знімається у другому турі - в нього потрапляє Тігіпко й виграє у Януковича. Тігіпко - президент, Тимошенко - прем'єр-міністер. Погоджуюсь лише в тому, що кожен у цій кампанії вів свою гру (у тім числі й Тимошенко) - й інтереси України для них не були визначальними. Щодо шведського банку - то я міг би вас відіслати до досвіду банку "Україна", від руйнування якого пострадали таки українці, а не шведи - і від рук ура-патріотів!!! А щодо того про що говоритиму через місяць - час покаже - однак подивіться на ту компанію яка вже на наступний день після першого туру на 180 градусів змінила свої переконання. Я маю чисте сумління. Погодьтесь - це не мало!
львівянин, 13:36 14.02.2010
На жаль, п.Шведа має рацію в тому, що українці не обєдналися навіть перед розстрілом. Але тут він має свою вигоду. Через місяць він заговорить про те, що тільки економічно грамотний банкір Тігіпко зможе врятувати Україну від колапсу.Але керувати банком - це не те, що керувати Україною Ваш мачо-Тігіпко зробив велику дурницю, коли не прийняв пропозицію Тимошенко про премєрство .Надія у нього на місцеві вибори є. Але через 5 років багато що зміниться. Спочатку хай Тігіпко розрахується зі шведами , банк яких знищив. Люди, галичани, не вірте новим месіям -євреям молдавського походження !!!
переглянути всі коментарі (16)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [18]