All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Андрій Хомицький
депутат Львівської міської ради, ВО "Свобода"

Інформація про автора

Блог Андрія Хомицького

Ліберал на службі у фашистів

24.11.2009 11:15 __ Андрій Хомицький
Я завжди щиро сміявся з ліберальних намагань заховати правду. Однин з найпоширеніших методів маніпуляції – це замовчування важливих фактів й інформування про інші. На одному з львівських сайтів прочитав біографію одного ліберального економіста. Дозвольте декілька альтернативних поглядів на постать Людвіґа фон Мізеса, який для лібералів є тим, ким для комуністів Карл Маркс.

Людвіґ фон Мізес справді народився у Львові. Народився в  заможній галицькій єврейські родині.  Отримавши хорошу освіту почав проповідувати ідеологію лібералізму в економічні царині. Цей аполегетг лібералізму був особистим радником Енґельберта Дольфуса, засновника т.зв. австрофашизму, «зеленого фашизму» або політичного устрою Ständestaat, imitation fascism, або як його називав творець  політикою "überhitlern". Ідеологічно австрофашизм ґрунтувався на італійському фашизмі.

Наведу тезово основні напрями внутрішньої політики Дольфуса: розпуск парламенту, заборона виборів, будівництво концтаборів.

На офіційному сайті Інституту фон Мізеса можна знайти цікаву інформацію : «Before Dollfuss was murdered for his politics, Mises was one of his closest advisers.»[1] Цікаво, а за що убили провідного австрійського фашиста, тогочасного канцлера Австрії. У 1929 році розпочалась Great Depression або, як її називають в українській економічній думці, Світова економічна криза 1929-1930 рр. Мізес, як особистий радник, першої особи в країні, розпочав виводити Австрію з кризи.  І якщо, для виходу з кризи, в 1929-1930 рр., і наступного послаблення її глибини, наприклад у США, широко запроваджували громадські роботи, будівництво доріг, комунікації тощо), встановлювали мінімальний рівень заробітної плати, що збільшило платоспроможний попит населення. Пан Мізес почав бавитись у дефляційну політику, як полягала у скороченні бюджетних витрат і грошовій емісії. Наслідком чого стало, ще більше загострення економічної кризи до 23% рівня безробіття у 1933 році.

Реакція не забарилась, доведений такими заходами до зубожіння пролетаріат, піддався на ліву пропаганду, і розпочав збройне повстання супроти влади, яке дехто називає громадянською війною в Австрії 1934 року. В цілому загинуло  приблизно  2000 осіб. Пан Мізес вчасно, навесні 1934 року, переїхав у  Женеву. Доля Дольфуса склалась не так добре. 25 червня 1934 року він застрелений у власному кабінеті.

Лавреат  престижної премії Веблена-Коммонса, в царині економіки, професор економіки Массачусетського університету,  Бен Селінґмен, написав прекрасну працю «Main currents in modern economics», через пошук /books.googls/, Ви її можете без проблем віднайти. Особливо  цікавою є частина друга: «Підтвердження традиції», і зокрема розділ  V  «Ludwig won Mises:Libertarianism «in extrim»»[2,c.328] Чому за оцінкою відомого американського дослідника історії економічної думки Б. Селігмена, праці Мізеса – це приклад «найбільш крайньої форми індивідуалізму». До Вашої уваги мовою оригіналу : «His writing has been filled with an exasperating arrogance and a dogmatism that would have been laughed out of court had it come from anyone else”. [Там само, с. 328]. Ось так. Acta est fabula!  Його праці  пронизані настільки зверхністю та догматизмом, що повинні були б бути осміянні і забуті. Ще дозвольте одну крилату фразу з книги: «The more one read  of Mises, the less economics one found…»,  і далі по тексту :«…Самовпевненість Мізеса безмежна» [2,c.329-330]. Більше того, автор знаходить цікаву цитату Мізеса  з книги «The Anti-Capitalist Mentality»» Виникнення баготочисельної верстви вільнодумаючих інтелектуалів – це одно з найменш приємніших теперішніх явищ. Інтелектуали лише шкодять».

І ще, шановні читачі, тримайтесь. Мізес стверджує, що: «Математичний метод повинен бути відкинутий, не лише тому, що він безрезультатний. Це цілковито неправильний метод»[2,c.331]. Математика – королева наук? Хто це сказав? Гаусс? Ну і що, що це один з найвидатніших математиків всіх часів і народів. У Мізеса інший погляд. І всі лавреати Нобелівської премії в царині економіки, які є теж, як правило, за освітою математики - це випадковість.

А ось що каже ліберал про ліберала, Мілтон Фрідман (відома особистість в економічних ліберальних колах :-)) про Людвіґа фон Мізеса, в інтерв’ю журналу «Reasons» у червні  1995 року: «На  першому засіданні Монт-Пелерін (ліберальна тусовочка «видатних» економістів :-)», він встав і сказав: «Ви всі соціалісти». Ми обговорювали розподіл доходів, і чи повинні мати прогресивний подохідний податок. Дехто висловив думку, що не може бути виправдання такому вчинку. ... Це важко зрозуміти...» Назвати ліберала соціалістом є величезною образою. Це так само, як ревного  католика назвати православним.  Можете уявите собі їхню реакцію:-)

Врешті-решт, ідеологію крайнього економічного лібералізму необхідно оцінити, що і  зроблять наші нащадки. Остання світова економічна криза, яка розпочалась у 2008 році є наслідком впровадження політики економічного лібералізму. Працю Мізеса і його книги важко недооцінити. Вона знайде своє місце в історії як творчість Лєніна, Сталіна, Енгельса. Якщо від комунізму і його збочень загинуло 100 млн. людей, то від лібералізму, який є причиною всіх воєн, економічних конфліктів, голоду, різноманітних хвороб,  рахунок йде на сотні мільйонів людських життів.

Я обов’язково напишу про видатних українських економістів: Навроцького, Подолинського,  Терлецького,  Барвінського та багато инших незаслужено забутих.

Слава Україні!

До нових зустрічей!

1.     http://mises.org/freemarket_detail.aspx?control=137

2.      Main currents in modern economics: economic thought since 1870 / by Ben. B Seligman, 1990 – 863p.

3.     http://reason.com/archives/1995/06/01/best-of-both-worlds Коментарі (4)
Аскет, 16:21 11.03.2010
Ага, ше напиши звідки у депутата міської Ради (громадські засади), який ніде не працює взялась новенька Тойота Авенсіс? У кого ти на службі? Слава Україні? Щеб, ти ж на ній паразитуєш! Я памятаю якими ви прийшли до ЛМР:
•Шекета Людмила Дмитрівна
•Гринда Іван Ярославович
•Лопачак Маркіян Романович
•Махніцький Олег Ігорович
•Павлюк Василь Михайлович
•Павлюк Степан Григорович
•Плахтій Роман Анатолійович
•Самагальський Яромир Мирославович
а сьогодні ви зомсім інші, ніяк не кращі. Ганьба.
Іжак, 15:26 26.11.2009
Андрію, зроби щось з шрифтом, бо читати не можливо!
big brother, 12:24 26.11.2009
Shanovnyy, avtore, samolyubuvannya svoyimy piznannyamy -ce dobre. ale varto podavaty material dostupnishe i cytaty prynaymi, krim oryhinalu podavaty ukrayinskoyu, bo ne vsi taki mudri. I vzahali varto kazaty vidkryto sho liberalizm prydumaly malanci dlya dominuvannya nad inshymy naciyamy. Sieg Heil!
Ю. Шведа, 14:03 24.11.2009
Дякую! Дуже повчально! Куди повчальніше за ліберальні метання справжнього націоналіста А. Парубія матеріал про якого було вміщено кількома годинами раніше ))):

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [18]