All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Роман Рак
журналіст

Інформація про автора

Блог Романа Рака

„Скільки можна терпіти то нєудобство?” (Тілєга п. Садовому. Оновлюється.)

16.10.2009 23:30 __ Роман Рак
Ця сумна історія про тепло в квартирах львів’ян, про холод, який вкотре прийшов до львівських комунальників зненацька, і, про чиновницько-бюрократичну черствість, з якою боровся кандидат в мери Андрій Іванович Самопом... Садовий. Боровся і не переміг. Невдача спіткала українського спортсмена...

Оце от сиджу, Андрій Іванович, пишу вам „тілєгу” і руки потираю. Але не подумайте чого дурного, - не зі злості. Просто так холодно в хаті, що пальці замерзають. Правда, пара з рота поки не йде. Вікна, знаєте, пластикові – холод менше пропускають.

Сиджу, долоні розтираю і думаю: як то іншим зараз? Наприклад тим, у кого вікна дерев’яні або тим, у кого маленькі діти. Мабуть в шубах по хаті швендяють. А ще, цікаво стало, чи ви задумуєтеся хоча б зрідка над схожими питаннями. Задумуєтеся?

За останні три дні прочитав масу повідомлень про опалювальний сезон у Львові. Читав і плакав...

Наприклад: 13-го жовтня мер Львова підписав розпорядження про початок опалювального сезону у місті. „Починаємо працювати над включенням тепла у житлових будинках. Ясно, що це не відбудеться за один день. Цей процес є плавним – потрібно два-три дні на входження в опалювальний сезон".

От у мене одразу запитання. Якщо вам так „ясно”, що це не можна зробити за один день, то чому не зробити це заздалегідь??? Чому ще 2-3 три дні ми повинні обов’язково мерзнути?

Як це буває

Я вам розкажу, як пересічний мешканець міста, як тепло потрапляє у наші квартири. А ну ж не знаєте. Щоосені нам розповідають про два правила увімкнення наших батарей. Перше – тіко з 15 жовтня. Друге – можна швидше, але температура навколишнього середовища повинна бути не більша за 8 градусів тепла.

Як же насправді? Ось так. Якщо погода тепла, то комунальники посилаються на правило 8 градусів. Дати тоді не мають значення – головне температура. Якщо ж раптом холоднішає, то пріоритетним одразу стає правило 15-го жовтня. І ти хоч вмри, але тепла не побачиш. Я розумію, що економіка повинна бути економною, але ж і ви задумайтеся, що не гарно економити на чиємусь здоров’ї. Карму можете зіпсувати.
 
Так було і цієї осені. Ще до офіційного початку сезону в хатах львів’ян було холодно. На той час середньодобова температура за вікном була нижча за 8 градусів. Особисто перевіряв. Зуб даю. Але опалення не ввімкнули. Я вирішив дізнатися чому?

Ех, комунальники, батарею їм в... руки

Задзвонив у рідний ЛКП „Навколо Базару”. Там мені сказали, що нема розпорядження мера. Ну, правильно – на кого все валити? На Садового. А я тій жіночці й кажу: „Ви мені на мера не тойвово! Температура нижча 8 градусів – ви повинні подавати тепло”. Нащо вона сказала дуже цікаву фразу: „Нижче 8-ми має бути не на дворі, а у вас вдома – тоді вмикають”. Я аж... як то культурно висловитися.... аж.... ОТЕТЕРІВ від такого. Зробив кілька спроб пояснити жіночці що таке нижче 8 градусів вдома впродовж кількох днів. Заодно спробував провести лік без з медицини. Коротка лекція ледь охопила такі поняття, як пневмонія і туберкульоз. Але вона не здавалася. Вперто стояла на своєму, аж доки я не вирішив дізнатися посаду та ім’я цього непересічного працівника ЛКП. Після мого питання „Укртелеком” раптом заглючив і зв’язок перервався. Пороблено мабуть. А коли я одразу передзвонив... вгадайте що? Правильно. Було зайнято. І так до кінця робочого дня. Я, звісно, намагався зняти вроки, але поки важко дається. До речі, забув розповісти про численні спроби додзвонитися до ЛКП раніше. Але це так - буденщина.


А тепло – як суслік: ти його не відчуваєш, але десь воно є.

Кожен день читаю такі теплі повідомлення, як оце:

„Опалювальний сезон у Львові пройде без зривів”. Або таке: „280 львівських будинків уже отримали тепло. До вечора отримають ще 1000”. 14.10.2009. Ну, думаю, от і в мене буде тепло. А ніфіга. Встаю зранку – дубак. Але за кілька годин знову читаю. „У Львові опалювальний сезон розпочався у 1983 житлових будинках. За словами технічного директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Роман Мозіль, до кінця дня планують подати опалення решті споживачам. 15.10.2009. День закінчився, а вдома все ще калатун. Тож у мене чергове запитання до вас: скільки ще часу будемо входити в опалювальний сезон і коли нарешті він завітає на Привокзальну? Дуже вже хочеться, щоб і на мою вулицю прийшло свято.

А ще, Андрій Іванович, здається мені що я не один такий у Львові. Сиджу і лише читаю про тепло та чую про нього з телебачення (не будемо згадувати всує ТРК „Люкс”). Мабуть підлі комунальники ще багатьом його не подали. Але то не біда. Чув ви взялися за них серйозно. „Садовий готується звільнити 21-го директора ЛКП”. Гляди скоро і слухавки почнуть піднімати і байки про „8 градусів в хаті” більше не почуєш. А може, не побоюся цього слова, може ви і ВРОКИ вмієте знімати з телефонних ліній „Укртелекому”? Тих що до ЛКП прокладені. То було б взагалі чудесно.

 

От вже б завершував, але не дає мені спокою одна думка. Якщо тільки цього року 21-го директора звільнили, а ситуація не змінилася. Якщо вона щороку аналогічна, то може не в дрібних чиновниках проблема? Може пора глянути трохи вище по гілці влади і пошукати крайніх там? А може... Може взагалі психанути та й подивитися у дзеркало?

P.S. Плакату, що висить замість фотки до статті уже 6 років. Його розклеювали по Львову активісти "Спротиву" ще за часів таваріщя Буняка. Тоді банальне увімкнення опалення перетворювалося на трагікомічну епопею... Як бачимо, з того часу нічого не змінилося. Плакат досі актуальний. Тільки треба телефони деякі змінити та прізвища. Такі от балабеники.

P.P.S 16-те жовтня. Вже як 4 день на дворі лежить сніг. Батареї досі холодні.


Оновлення: 16 жовтня 2009р. 23:30.

Минув черговий день без тепла. Зате повідомлення міської ради усе тепліші... і безглуздіші.

„На 12:00 16 жовтня у Львові тепло подається до 1812 житлових будинків, серед них 1305 належать до комунальної власності. Тепло отримують 67 садочків, 106 шкіл, 59 закладів охорони здоров’я.”

Перше. Тішуся за цих мешканців, але є одне питання до п. Садового. Стосується воно кількості будинків. Ось читаємо вчорашнє повідомлення міськради: У Львові опалювальний сезон розпочався у 1983 житлових будинках. За словами технічного директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Роман Мозіль, до кінця дня планують подати опалення решті споживачам.”. За допомогою нехитрих арифметичних дій вираховуємо. 1983(вчорашня кількість) -1812(сьогоднішня) =171. Судячи з усього нині від тепла відключили 171 будинок. Я вже не кажу про те, що „решті” тепла так і не подали не тільки до кінця дня 15 жовтня, а й нині – 16 жовтня. У мене на привокзальній тепла немає. У знайомого на Слов’янській - теж немає, у таксиста, з яким нині їхав - теж немає. Він живе на Широкій.

Друге, що здивувало – львівські ЗМІ(принаймні ті, що в неті) абсолютно не фільтрують відверто однобокі повідомлення прес-служби міськради. Усі пишуть про кількість підключених будинків. А про кількість тих, хто мерзне ніхто і не знає. Навіть не дають цифру про загальну кількість будинків з цо.

Третє. Нарешті дізнався версію чому на привокзальну досі не подали тепло. Виявляється, що нині запускали систему і стався прорив. Не знаю чи правда, чи вкотре збрехали, але суть не в цьому. А в тому, що тепло в мій будинок спробували подати через три дні після офіційного початку опалювального сезону!!! Про те, скільки днів мерзлося до того навіть не йдеться. І ось раптом труба не витримала. А чому? Дапатамуша ніхто ніяких випробувань не робив. Ну, може в сюжетах ТРК Люкс і робили, але насправді так виглядає, що ні. Відтак, Андрій Іванович, у мене до вас повторне запитання: „Скільки можна терпіти то нєудобство?”.



 Коментарі (5)
Юрко, 22:08 21.01.2010
Загалом я від того далекий фізично(87км) але повністю розумію, бо жив на Сихові пару років тому...
Сподіваюся та стаття, як і інші, таки дійдуть до штучного розуму (АІ))))
п.с.
анекдот до слова:
До Штирлица не дошло донесение из генштаба. Он прочитал еще раз. все равно не дошло...
оленка, 17:50 28.10.2009
ти,дій !!!!вони на слова не реагують!!!Садовий друг твій і Поліщука
Ромко, 08:46 28.10.2009
сволочів треба мочити!
орест, 16:52 27.10.2009
адміни сволочі коменти викидають!!!
Ярослав, 06:33 25.10.2009
Андрій Іванович клав кладе і буде класти, поки його не виженуть з крісла

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [18]