All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Олег Немчінов
Депутат Львівської обласної ради від УНП

Інформація про автора

Блог Олега Немчінова

Шанс для безкваритирних

05.08.2009 14:18 __ Олег Немчінов
Уряд має унікальну можливість кардинально вирішити питання із безквартирними військовими

У пресі один за одним з'являються повідомлення про придбання завершення будівництва житлових об’єктів із ступенем готовності більш як 70% за кошти державного бюджету.

Нажаль ці ініціативи ставлять більше запитань, аніж дають відповідей.

Для прикладу, чому житло наразі купується лише в Запорізькій, Чернігівській і Дніпропетровській областях?

Наступне питання це чому вартість квадратного метра цього житла коливається від 415 до 500 доларів і взагалі чому Вона обчислюється в іноземній валюті?

Найбільше питання, це подальша доля викуплених у такий спосіб квартир.

Дозволю собі висловити особисту думку.

Як на мене пропозиція передавати придбані квартири Міністерству праці і соціальної політики, яке як зазначається у повідомленнях ЗМІ «формуватиме списки співробітників органів влади, що стоять в черзі за житлом і виділяти його в порядку черговості» призведе до розпорошення дуже обмеженого фінансового ресурсу і спричинить ДУЖЕ нездорову конкуренцію серед тих самих «співробітників органів влади».

У той же час в Україні залишається величезна армія безквартирних військових (як діючих так і пенсіонерів), їх черговість давно впорядкована, працюють житлові комісії і розподіл житла контролюють декілька громадських організацій.

Значно простіше і логічніше було би передати УСІ придбані у забудовників квартири Міністерству оборони України і цим кардинально вплинути на ситуацію із безквартирністю у Збройних силах України, які цього року і так мають дуже обмежене фінансування. Коментарі (3)
Jktu, 13:56 10.08.2009
а загальним фондом держбюджету на будівництво житла для військовослужбовців не передбачено на цей рік жодної гривні, за спеціальним, тобто за рахунок власних надходжень Міноборони, заплановано 775 млн грн, а реально отримано до 25 млн, що не перевищує 3% від згаданої суми. Про це в інтерв’ю газеті «Народна армія» повідомила директор Департаменту будівництва Міністерства оборони України Тетяна Амосова. Про це сьогодні, 10 серпня, ЗІК повідомило управління прес-служби МО України.
«Фактично заблоковані практично всі джерела надходжень коштів до спецфонду, адже з початку року і досі не відбулося жодної процедури реалізації ні військового, ні надлишкового майна», – констатувала Амосова.

Як додала директор Департаменту будівництва, були невеликі надходження від продажу металобрухту та оренди фондів, які кардинальним чином не покращили загальну картину з фінансуванням. «До того ж, у травні окремим дорученням Кабінету Міністрів України оренда фондів була заборонена», – зазначила Амосова.

За її словами, керівництво військового відомства одразу почало звертатися до Уряду і ці звернення були почуті. «Кабмін прийняв кардинальне рішення щодо наповнення спецфонду держбюджету у вигляді постанови від 15 квітня № 348 «Питання реалізації нерухомого військового майна Збройних Сил у 2009 році». Вже оголошені аукціони і на перші надходження коштів ми сподіваємося вже наступного місяця», – повідомила Амосова.

З її слів, у стадії опрацювання знаходиться чергова постанова Уряду щодо реалізації через аукціон права на спільну забудову.

«На жаль, вже впродовж трьох останніх років цього не відбувається, адже контролюючими органами під час перевірок були виявлені численні порушення процедури її проведення. Робота з проектом цієї постанови просувається важко, проте вже визначено попередній перелік ділянок, на яких відбуватиметься спільна забудова. Передбачається, що це право буде реалізовуватися через аукціон, який проводитиме уповноважений орган. Але це вже перспектива наступного року», – сказала Амосова.

Вона також додала, що ще одним джерелом надходження коштів до спецфонду має бути реалізація об’єктів Міноборони через ФДМУ. За попередніми підрахунками, за цією процедурою військове відомство може додатково отримати ще близько 300 млн грн.

«На жаль, надходження цих коштів можливе наприкінці ІІІ-го – на початку IV-го кварталу, коли вже будівельний рік практично завершений. Тому, в першу чергу, ми будемо фінансувати об’єкти зі ступенем готовності 80% і вище, та роботи, які необхідно виконати для підготовки об’єктів до зими», – зазначила Амосова.

Щодо перспективи будівництва житла для військовослужбовців у цьому році, директор Департаменту будівництва МО України повідомила, що більшість підрядних організацій через відсутність фінансування з боку військового відомства припинили зводити житло для військовослужбовців.

«Ми розуміємо, що через кризу вони опинилися у дуже складній ситуації, тому далеко не всі з них мають змогу вкладати в будівництво власні обігові кошти. Проте такі випадки трапляються. Наприклад, у Миколаєві триває будівництво 70-квартирного об’єкта, в Одесі – 192-квартирного, у Львові – казарма військового містечка переоблаштовується під 52-квартирний будинок. Цей перелік можна продовжувати», – зазначила Амосова.

За її словами, не додає оптимізму й показник опосередкованої вартості 1 кв м загальної площі житла, яку встановлює Мінрегіонбуд.

«Середня вартість по Україні на цей рік становить 4,290 грн. Фінансувати будівництво за такими цінами практично нереально. Щоправда, в цей показник ми ще можемо вкластися, якщо будемо зводити житло власними силами. Варіант пайової участі практично вже для нас закритий», – констатувала Амосова.
utkj, 11:08 10.08.2009
У п’ятницю Юлія Тимошенко в рамках свого нового проекту вручила співробітникам міліції ордери на перші 75 квартир, які були придбані Державною іпотечною установою в недобудованому будинку в місті Боярка Київської області.

Як виявилося, продати це житло Державній іпотечній установі погодилася така собі компанія "Міськбудінвест".

Щоправда, судячи з постанови уряду, викуплено ці квартири було за ціною 7 тисяч гривень за квадратний метр.

Хоча в середу Тимошенко заявила, що продати житло державі в рамках нової програми матимуть право лише ті, хто запропонують ціну в діапазоні від 2,5 до 4,2 тисячі гривень за метр.
Jktu, 11:03 10.08.2009
Президент компанії "Київміськбуд" Петро Шилюк розкритикував програму прем’єра Юлії Тимошенко з викупу недобудованих квартир за рахунок Державної іпотечної установи з подальшим розподілом їх серед пільговиків.

"Ця програма не сприятиме порятунку будівельної галузі. Вона неефективна, безперспективна і не запрограмована на допомогу галузі", - дав різку оцінку пан Шилюк ідеї глави уряду.

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [18]