All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Василь Хомин
журналіст

Інформація про автора

Блог Василя Хомина

Як львівські журналісти видають бажане за дійсне

14.05.2009 20:10 __ Василь Хомин
За останній місяць у львівських ЗМІ з’явилося щонайменше три повідомлення, далекі від дійсності. Два з них — учора.
Наприкінці квітня один з місцевих телеканалів бадьоро повідомив, що повітря у Львові стане чистішим. Така хороша звістка, звичайно, не могла не потішити. Але, як виявилось, автор сюжету зробив такий висновок (що повітря стане чистішим) лише на підставі того, що Львівська міськрада купила пересувну екологічну лабораторію для контролю забруднення довкілля.
 
Що може робити ця машинка? Вона, на відміну від стаціонарних лабораторій, може оперативно (бо все-таки автомобіль як-не-як) діставатись в будь-яку частину міста і проводити там заміри повітря, води. Далі результати замірів передаються кому треба — управлінню охорони навколишнього середовища у Львівській області, місцевій владі... Тобто сама машинка повітря не вичистить. А те, що вона повідомить про забруднення компетентні органи, ще нічого не означає. Отже, не факт, що від появи такої техніки у Львові стане краще дихати.
 
Відразу дві сумнівні з точки зору коректності новини видали наші медіа вчора.
 
Перша — про те, що Львів прийматиме Євро-2012. Можна ще зрозуміти он-лайн видання, які в силу оперативності (бажання подати новину швидше за конкурентів) не надто вчиталися в офіційне рішення УЄФА (Виконком УЄФА вирішив дати Донецьку, Львову і Харкову час до 30 листопада 2009 р., аби вони довели, що можуть проводити матчі єврочемпіонату). Тобто, знову ж таки не факт, що Львову щось перепаде. Але увечері в сюжетах наших місцевих телеканалів новини йшли все в тому ж ствердному ключі – Львів прийматиме Євро. 
 
Друга новина стосувалася проекту «Євроколія», ідеї-фікс мера Львова і його команди. «До Львова прокладуть євроколію», — починався один з сюжетів випуску телевізійних новин. А далі про те, що Прем’єр-міністр доручила міністру транспорту, міністру економіки і губернатору Львівщини подати уряду обгрунтування цього проекту, щоб, можливо, включити його до переліку пріоритетних проектів на рівні держави. Як видно, все дуже невизначено. І реальним будівництвом колії тут і не пахне. Навіть якщо припустити, що зрештою він і потрапить до згаданого переліку, то від цього колія сама собою не побудується. Потрібні гроші. 500 млн. євро. Про готовність вкласти таку суму в цей проект наразі ніхто вголос не заявив.  
 
Це тільки ті інформаційні ляпи, які зауважив я. Якщо маєте свої приклади – кидайте в коменти.
 


 Коментарі (13)
Погоджуюсь з 'Я', 16:37 20.03.2010
- Мамо, нас так люди хвалять!!!
- Та хто нас, доню, хвалить?
- Та во Ви мене, а я Вас!
Я, 16:50 25.05.2009
нема у львові жової преси!!! ну покажіть, котра з газет може рівнятися на Bild? Bunte або хоча б на наш Таблоід??? хто з львівських ЗМІ дає інформацію ТАКОГО типу? ніхто! так що не фантазуйте, фантазери ви рожевощокі :-)
цуеп, 13:12 25.05.2009
я думаю не вистачить місця на вголосі шоб це все тут зібрати ггг
воно ж кожного дня просто пачками проситься)

і писати таке в блог....
guru, 18:33 19.05.2009
найсмішніше, шо ви тут читаєте коменти і хаваєте інтерпретацію тексту від автора. а як було сказано у сюжетах, замітках, статтях не відомо. немає жодних посилань. якщо я напишу, що в одній з львівських газетах прочитав ляп журналіста він написав, мовляв у Полтві поселились 1000 тритонів, а це насправді не тритони, а носороги, ви теж таку фуфу прохаваєте???
до bodzjo, 21:20 18.05.2009
і скільки таких умних пересічних читачів ви бачили?.. та добре якщо один на десять.. а решту дев’ять вірять і ще переказуть іншим всілякі брехні...
ага, 13:40 17.05.2009
2 умка: погоджуюсь. ЗІК - сила інформації.
bodzjo, 16:14 15.05.2009
ляпи дають змогу пересічному читачу вивищитись у власних очах, мовляв "тут таке всяке написано, але я кілішнув, і поняв, шо то ляп". і той читач й надалі читатиме певний ресурс чи видання, аби його в душі хаяти і почуватись кмітливим, типу "ану де ше вони облажаються?".

та й узагалі львівське ЗМІ - симулякр, який продукує, підтримує і примножує низку інших симулякрів. і це - симптом, сама причина такої ситуації криється значно глибше - у наших мізках. ми тепер мислимо якоюсь фігньою і дибільними категоріями. а змі - наше дзеркало. видай справді якісний, розумний продукт, так його ж ніхто читати не буде!
переглянути всі коментарі (13)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [18]