Пошук
Архів | Контакти | Домашня | RSS

Юрій Шведа
політолог

Інформація про автора

Блог Юрія Шведи

"Войовниче крило" в українській політиці.

07.03.2009 01:21 __ Юрій Шведа

“ВОЙОВНИЧЕ КРИЛО” так називалась троцькістська політична партія, яка, починаючи з 1950-х рр. (тоді вона була відома під назвою Революційна соціалістична ліга), здійснювала політику проникнення в Лейбористську партію Сполученого Королівства. У 1970-х рр. представникам цієї партії вдалося увійти до кількох місцевих партійних осередків лейбористів та до національної лейбористської організації молоді. Активісти “Войовничого крила” заперечували, що воно становить окрему організацію, називаючи себе лише неформальним угрупованням марксистів-однодумців, які боряться за соціалізм у лавах Лейбористської партії. Їхня діяльність зосереджувалась у вузькому колі суто економічних та “робітничих” питань (наприклад націоналізації “200 найбільших монополій”), а тактика полягала в намаганнях спонукати партію підтримувати низку недосяжних минущих вимог, неминуче приречених на невдачу, що, на їх думку, спричинить народний вибух, який змете буржуазний лад.

У “справедливому Ліверпулі, де войовничі контролювали міську раду, вони вимагали не підвищувати орендної плати за орендовані в міста споруди, не підвищувати податків і не скорочувати муніципальних видатків, що неминуче призвело б до хаосу в місті й фактично банкрутства.

 До 1981 р. Лейбористська партія не вдавалася до жодних заходів проти “Войовничого крила”. Після виборів 1983 р. редакційна колегія Войовничого крила була розігнана, але “войовничі” й далі керували партійним осередком у Ліверпулі й мали трьох своїх представників у парламенті. 1986 р. з партії вигнали ще більшу кількість “войовничих, і лідер лейбористів Ніл Кінок публічно засудив діяльність Ліверпульської міської ради на партійному з’їзді. Під час виборів 1992 р. “войовничі позбулися своїх місць у парламенті, а водночас і впливу в самій партії. Остаточно очистити партію від прихильників “войовничого крила остаточно вдалося лише Т. Блеру – після чого він перейменував партію у Нову Лейбористську партію й здобув підтримку на виборах.

Складається враження, однак, що Войовниче крило з Англії перекочувало в Україну під назвою БЮТ й проникло в помаранчевий табір до блоку В. Ющенка Наша Україна. От тільки чи вдасться нашому моралізуючому Президенту повторити подвиг Т. Блера – великий сумнів!

  Коментарі (0)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

Усі автори


Усі автори [10]