про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ

Губернатор Микола Кміть: людина не на своєму місці не у свій час

У Миколи Кмітя є цікава теорія, яку він називає «теорією чуток».  Ця теорія складається з єдиного постулату: «Якщо всі говорять, що ти хабарник, значить, ти хабарник. І не треба доказувати протилежне». Минає рік відколи Кмітя призначили в. о. губернатора Львівщини. Ніхто не називає його хабарником.

Теоретично – не бути хабарником це нормальний і навіть єдино можливий варіант поведінки. Особливо, коли йдеться про держслужбовця. Адже чиновник, який бере хабарі, нездатний мислити категоріями громади, регіону, країни, а значить він не просто є аморальним, він є профнепридатним. Але ця теорія не для нашої країни. В Україні якраз навпаки. Саме через це ми і досягнули таких вражаючих результатів на всіх напрямках державного будівництва.

Кміть – не бере хабарів, а значить і не має можливості їх давати. На цій аксіомі побудована коротенька розвідка, присвячена аналізові першого року його діяльності на посаді голови Львівської ОДА. Якщо аксіома неправильна – все, що написане нижче, не варте виїденого яйця.

Посада голови ОДА стала для Кметя першим політичним досвідом – він ніколи раніше не був ні членом партії, ні чиновником, ані навіть депутатом районної чи міської ради. Як розповів сам Кміть, губернаторське крісло звалилося на нього під час його прогулянки Хрещатиком: відповів на дзвінок з невідомого телефонного номера – виявилося: Балога! – отямився губернатором.

Балога вкотре продемонстрував, що його всесильність в Україні наближається до тієї, яку в Римській імперії мав Калігула. А от Кміть, погодившись взяти участь у експерименті Ющенкового фаворита чи то на правах учасника, чи на правах піддослідного – опинився у вкрай складній ситуації.

По-перше, він прийшов на посаду з порушенням Закону, в якому чітко прописано, що у випадку зняття губернатора, т.в.о. голови ОДА призначається його перший заступник – що поставило під сумнів легітимність нового керівника Львівщини.

По-друге, Микола Кміть не мав власної політичної і адміністративної команди. Він був цілком чужим у чиновницьких сферах, а розраховувати на ефективність роботи заступників та й всього апарату Львівської ОДА в умовах, коли останні перебували у «підвішеному» стані, не доводилося.

По-третє, через короткий час перебування на посаді Кміть з подивом усвідомив, що менеджмент у сфері державного управління докорінно відрізняється від менеджменту у сфері бізнесу. Він не може ні звільнити працівників, які. його не влаштовують, ані змінити розмір їхньої винагороди. Губернатор не має прямих можливостей для впливу на суб’єктів економічного життя області, а його самостійність обмежена інструкціями Секретаріату і повноваженнями Кабінету Міністрів.

По-четверте, голова ОДА сильно залежний від місцевих політичних розкладів, а Кміть, як уже згадувалося, не має жодного політичного опертя..

Який сенс був у тому, щоб призначати на посаду керівника Львівщини людину, яка абсолютно позбавлена чиновницьких коренів? Вірогідно, опоненти попереднього губернатора, Петра Олійника, не просто хотіли усунути його від влади, але й підірвати його вплив в області і в партії, усунувши його разом з командою від годівниці. Авторитет Олійника значною мірою тримався на тому, що, як висловився один із його соратників, «у Петра Михайловича в кожній кишені – гроші». Поставивши на посаду цілком нову людину, не задіяну в бізнесово-політичних схемах львівських «помаранчевих революціонерів», Балога підірвав економічну базу команди Олійника. Кміть – впевнений у собі бізнесмен, людина без політичного минулого, він надійно стоїть на ногах в економічному сенсі, не задіяний в корупційних схемах, а отже незалежний від камарильї Олійника – він якраз той, хто потрібен, навіть не зважаючи на відсутність управлінського досвіду.

Чи виправдав Кміть сподівання керівника Секретаріату президента? До певної міри.

Кміть таки майже усунув команду Олійника від годівниці, а тим, кого усунути не вдалося, суттєво обмежив можливості і зіпсував апетит – політичне завдання, яке стояло перед ним на даному етапі, він виконав.

Однак з економікою у нового голови, здається, складається не дуже. У статистичних звітах вказується, що за період перебування Кмітя у кріслі губернатора, область суттєво погіршила економічні показники.

За рівнем інфляції Львівська область стала лідером в Україні. У січні 2009 року інфляція в області склала 3,8%.

Індекс споживчих цін на товари та послуги за регіонами у грудні 2008 року (до грудня попереднього року) зріс на 125,1%. Вищим він є тільки по Київській області – 125,6% (по Україні 122,3%)

За темпами зростання реальної заробітної плати порівняно з попереднім роком Львівщина поділяє разом з Харківською областю друге і третє місце з кінця (104 %)
За темпами росту валового регіонального продукту порівняно з 2007 роком Львівщина займає 19 місце (105,9%).

За Олійника показники були ліпшими. Щоправда, є нюанс. Олійник був органічною частиною чиновницької корупційної вертикалі. Може саме тому зі статистикою в нього, на відміну від нинішнього губернатора, було все гаразд. Як зазначив лідер львівських бютвівців Іван Денькович, якого при всьому бажанні не можна записати у фан-клуб Кмітя, «Висловлю думку, яку поділяють багато з відомих мені експертів: в часи Олійника громадськість отримувала викривлену інформацію, все це - приписки. Тепер ми бачимо реальну картину, яка, з одного боку, дійсно не може тішити, але з іншого - повинна стимулювати губернатора до жорстких оргвисновків і кадрових змін, передусім на рівні керівників районів області» 

Наразі Микола Кміть тільки формує власну адміністративну команду. Лише наприкінці серпня 2008 року він позбувся приставки т. в. о. і отримав можливість приймати на роботу своїх заступників (Див. напр.  «Нові заступники Миколи Кметя – «технарі» і бізнесмени»)

Відтак приходить черга керівників інших рівнів. Зрозуміло, що у бізнесмена, далекого від політичних організацій та державних структур не може бути великої «лавки запасних». Тому зміни відбуваються поволі, доводиться працювати з існуючими кадрами, тими, яких розставив Петро Олійник після Помаранчевої революції. А це зовсім не полегшує Кмітю роботи  на посаді губернатора. Але тим не менш, двох керівників РДА президент з подачі Кмітя уже замінив: у Сокальському і Стрийському районах. Причому у рідному для себе Стрийському районі Кміть запропонував на посаду Євгена Кухаря, який працював тут головою РДА ще до Помаранчевої революції, у 1997-2004 роках. Тобто Кміть, формуючи власну адміністративну команду, спирається на тих людей, яких знає особисто, у яких упевнений. Це – довгий шлях, який може перерватися щохвилини. Адже Кміть вперто намагається уникнути політичної ангажованості, розглядаючи себе винятково як менеджера, а бути поза політичною командою в нинішній Україні є занадто великою розкішшю. В одному з перших інтерв’ю  на посаді керівника ОДА Микола Кміть сказав «Мене більше цікавило, не хто мене рекомендував, а що від мене очікують, і що я можу зробити, якими є стратегічні показники». Надходять Великі вибори і, здається, вже дуже скоро губернаторові скажуть чого від нього очікують, але навряд чи ці завдання йому сподобаються.

Вголос, 14.02.2009 12:16:33

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


реаліст, 2009-02-19 09:40:06
не пойманий не злодій.і коли ви всі це зрозуміете.і всіх ви паплюжите і всі вам злодії.але всі хотіли би на ці місця.і з вами буде таке саме. бо наші люди скільки добра їм не роби будуть не вдячними і дуже скоро добро забувають.така ментальність.когось вічно звинувачувати і в своему оці бревна не бачити.Гарматій правий.нормальний хлопець Рожнятовський.і Кміть.і взагалі владу критикувати треба конструктивно а не займатись обс.......ям
Логопед, 2009-02-19 09:32:56
Луценко хворий чоловік його з армії дембельнули достроково,оскільки почала прогресувати шизофренія. А "любі друзі" загнали його на посаду головного міліціонера-України, тому міліція з кожним днем деградує. Шизофренія з ознаками параноїдної форми у хворого Луценка розвивається в прогресії, що складає небезпеку для оточуючих, він вже до ручки розвалив міліцію,оголошував війну прокуратурі, СБУ тепер взявся за суди, тому в черговий раз пересвідчуюсь,- він дебіл.За висловлювання "горе -професіонала" щодо війни з судами, придушення масових акцій громадян силовими методами, розголошення місця перебування судді Зварича, а не його затримання, проти Луценка негайно потрібно порушити кримінльну справу,а того "проффесіонала" вигнати не тільки з міліції а й депортувати з України до Ізраїлю.
jurko, 2009-02-18 21:20:40
Прочитав останні коменти і мало си не сплакав. Які ревнителі антиалкогольної цноти обласного чиновництва! Заспокійтеся, тверезі і богобоязливі! Колись Франко писав: "Коли любиш чарку, живо Дякуй Богу і за се. Ліпший, хто п'є мід і пиво, Ніж хто братню крівцю ссе!" За тими цинкуйте, панове!
Іван Дмитрович, 2009-02-18 10:30:33
Особливо файнісінько читати про те шо хто вкрав. А можна детальніше - шо саме вкрав Петро, шо вкрав чи планує вкрасти Микола? Бо шось особливо нових статків в Олійника не прибавилось, хіба втратив те шо мав. Тай у Миколи шось будиночків чи заводиків не побільшало. Я ту владу давно спостерігю з середини (робота в мене така :-)... От хто крав, то Гладій, а потім Сенчук! Ото був масштаб! А потім усьо дрібота. А ви патякаєте... Галичнани ви заздірісні і брехливі мої...
Моршин, 2009-02-17 20:01:51
Так Кміть не прийшов працювати, а докрадати те, що Олійник не докрав. Тоже мені "Мінеральний бізнесмен", губернією керувати, це не мінеральну воду розливати.
, 2009-02-17 10:01:36
Кміть -відчайдух і молодчина. Відважитись на керування областю після Олійника --це самопожертва !
Тарас Кобрин, 2009-02-17 09:53:45
кміть ні нащо не заслуговує, прийшов на все готове, а ви всі що тут пишите лажу просто дибіли дурні, нема що робити так? йшли би краще працювали як нормальні люди
Фітьо А., 2009-02-17 07:48:34
Щодо моралі. Оксани Ивановний присвячується. Мораль це така штука , яку потрібно культивувати. Це мають робити не сантехніки та куховарки, а перші особи що є при владі, наприклад, такі що керують областю. Це, так звані рольові моделі поведінки, взірці, еталони. Ті з яких беруть приклад. Але для цього мають бути стандарти поведінки. Ще місяці чотири назад нашою групою розроблено та надіслано "Хартію ділової, адміністративної, громадської та політичної етики" до обласної адміністрації. Відповіді жодної. З цього можна зробити висновок - відсутність практики отримання хабарів ще не приклад досконалого менеджменту. При прискіпливому розгляді призначення на таку відповідальну посаду, в теорії, можна розглядати як звичайнісінький бартер або хабар.
Пастушка, 2009-02-16 23:40:46
Ото збіговисько тварин - одне другого багнюкою пообливати і тішитися з того. А ще під чужим іменем - взагалі ганьба...
до Надії., 2009-02-16 21:53:18
припускаю що пише Надія Цюра і вихваляє свого шефа що врятував її з пивоварні) так, є проблема що всі спочатку думають чи не краде людина, бо всіх нас занадто довго обкрадали. але я так думаю, що час таких як кміть не прийде взагалі хоча б тому що він не може 2 слова нормально звязати... ну та робіть щось з тим, вас там в прес-службі багато і всі такі розумні... і повивчайте які фракції є в обласній раді, щоб за вас не треба було червоніти, бо легенди стануть безсмертними...
Той що симпатизує ВВВВВ, 2009-02-16 21:46:06
ДЛЯ В В В В В Та нам то так - спортивний інтерес а Вам з ними майже щодня на ті пики дивитись А баласт баластом його чекає дно.
Т.Ф, 2009-02-16 21:27:39
Ганущин, це бройлер який сам про себе написав на форумі під псевдо Державець. Обалдіти можна як злодій себе позиціонує! ГАНУЩИН ЗАРАЗ ГОЛОВНИЙ ВОРОГ КМІТЯ. Днями буде призначений інший іуда (зрадить одразу при небезпеці) - на місце Крайовського прийде Держко. Кміть точно риє собі яму. Нам шкода- так добре все починалось.
Т.Дяків, 2009-02-16 20:38:31
До "Оксана Ивановна" - Я теж так думав і все ще думаю, але вже серйозно сумніваюсь, бо на те є підстави...
Kaдр, 2009-02-16 19:34:32
Алкоголізм сила, моршинска могила! :) Хто з Ігорком бухав, чи за руку ловив? А якщо шеф наливає, то шо дєлать?
ВВВВВ, 2009-02-16 18:37:39
Більшість коментарів безспосередньо Кмітя не стосується. А радше стосується наслідків його кадрової політики, де часто доводилось іти на різні компроміси, останнім часом політичні, в тому числі і критика його роботи з величезним кадровим спадком(баластом). Позбуватися його - основна мета дописувачів, як можна зрозуміти з їх дописів.
до Семена, 2009-02-16 18:14:33
Кажуть дзвінок на Хрещатик коштував бродязі не 10, а 12 лімонів....Всі кадрові призначення - наслідок того.
-), 2009-02-16 17:35:35
Мертве - не може померти! За що не береться Катерина & Батенко - спочиває в бозі...
, 2009-02-16 17:09:42
Хай живе ще один медіапроект Садового! Батенко руліть - Березюк з Проциком відпочивають!
Memory, 2009-02-16 16:58:43
Помер Галінфо :-(
Міська рада, 2009-02-16 16:54:51
Не знаємо про правдивість слів СПРАВЕДЛИВОГО але чому забули пиячка Ожиївського??? Ми ж передали вам в ОДА свіжий перегарний привіт в його особі. Команді Садового пияків не треба – а ось Кмітю напевне по цимбалах.
львівянин, 2009-02-16 16:35:16
Супер!!! Кміть рейтинговий чувак!!!!!!!!!!!!!!! А стара срань не заспокоїться.Микола проплати тим полудуркам столик в "криївці" і хай сидять та не триндять!!
ОДА, 2009-02-16 16:10:52
Про яку команду Ви, шановні, усі говорите? Один хіба Таратута може "вписатись" в поняття команда Кмітя! Тільки запахло смаженим над губернатором, то всі заступники почали шукати запасні аеродроми й декларувати свою відданість іншій команді: Пятак - ліг на лікарняне; Федак - взяв відпустку; Ганущин - рвонув до Києва домовлятись за посаду; Кашуба - теж на лікарняному (якісь нібито проблеми з ногами). Ось і вся команда!
Семен, 2009-02-16 15:48:51
Про Кмітя, сьогодні вже можна говорити багато, і багато хорошого. Але ні хрена ж собі ! Гуляю мол по Хрещатику і тут бац, на голову звалилась обуза - посада губернатора за 10 млн. баксів. Безпартійному, без чиновницько-бюрократного шлейфу ну майже бродязі (за українськими мірками). Восени 2004 року з Львівщини пару десятків тисяч по Хрещатику ходило день та ніч, туда-сюда. Блін і ніхто їм не подзвонив, очолити адміністрацію. Ладно, призначили тебе, підприємця керувати областю. Далеко ходити не буду. КОГО ж він призначає !!! Просто таки кадрове агентство з працевлаштування депутатів. ЧОМУ не дати можливість (шанс, як дали тобі) з підприємницького середовища комусь (не замазаному в політиці) очолити той чи інший підрозділ ??? Та тому, що на Львівщині відпрацьовується нова політтехнологія, а скоро вибори. Скажу так, якщо не отямиться то "з того руля не буде ніх..я". І навіть якщо отямиться, але залишиться "теоретично обмеженими" то вже скоро наступить песец. Щодо команди, то не команда, а так свора демагогів. На них навіть слів шкода.
до Гарматій:, 2009-02-16 15:03:32
Що більше не буду? Пити? Чи язик тримати??? А керівництво об*** неможна за будь-якого стану, а то і без роботи залишишся. Купу років робив вигляд, що працюєш, а керівництву було всерівно, бо команди справно виконував...
слух......, 2009-02-16 12:26:35
Такі як гарматій не тонуть бо він як та "купка" шо плаває на поверхні. чіпати ніхто не хоче - неприємно пахне!! треба просто взяти совочок і винести. Пане Кміть ви заслуговуєте кращого
Оксана Ивановна, 2009-02-16 11:44:51
Меня просто убивает состояние морали и нравственности в стране. Без морали и нравственности не может стоять общественное здание, как дом не может стоять, если он сделан из соломы, да еще к тому же прогнившей. Могут строиться самые замечательные планы, разрабатываться самые великолепные программы, выделяться средства на это, но эти средства разворовываются, программы закрываются и т.д., потому что общество аморально! Именно поэтому такими людьми как Кмить следует дорожить
МОЛОДЬ ЛЬВІВЩИНИ, 2009-02-16 11:33:43
Львівська обласна рада звернеться до президента України Віктора Ющенка з проханням посмертно присвоїти звання Героя України видатного українського композитора Володимира Івасюка. Відповідне рішення сьогодні прийняли на засіданні президії Львівської обласної ради. Ініціатором такого звернення став депутат облради Андрій РОЖНЯТОВСЬКИЙ.
Гарматій, 2009-02-16 11:25:32
А я працював купу років ... і що з того? А язик я тримаю. Трохи десь вип'ю, то зрозуміло що обсираю керівництво, але мене попередили - бульше не буду. Чесне слово!!!!!!!!!!!!!
мОЛОДЬ лЬВІВЩИНИ - ЗА Рожнятовського, 2009-02-16 11:09:48
Львівська обласна рада звернеться до президента України Віктора Ющенка з проханням посмертно присвоїти звання Героя України видатного українського композитора Володимира Івасюка. Відповідне рішення сьогодні прийняли на засіданні президії Львівської обласної ради. Ініціатором такого звернення став депутат облради Андрій РОЖНЯТОВСЬКИЙ.
до Лодывець, 2009-02-16 11:06:38
ага, а потім Президента... :)
Cторінки: 1 2 
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Саміт НАТО у Кракові не окреслить перспектив членства  »»  

Чи знаєте Ви, що...

... у зв’язку з економічною кризою партію «Єдиний центр» перейменовано в «Оcтанній цент» »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Коломойський перевів акції НПК «Галичина» з офшорів в Україну  »»  
  Коломийський перевів акції НПК «Галичина» з офшорів в Україну  »»  
  Львівська ОДА пропонуватиме львівським перевізникам закуповувати «ЛАЗівські» автобуси  »»  
  Медичні установи Львівщини та регіону увійдуть до спільного медичного простору  »»  
  АМКУ зобов’язав виконком Самбірської міськради скасувати завищені норми витрат води і тарифи на парковку автотранспорту  »»  
  АМКУ зобов’язав виконком Самборської міськради скасувати завищені норми витрат води і тарифи на парковку автотранспорту  »»  
  АМКУ зобов’язав виконком Самборської міськради скасувати завищені норми витрат води та знизити вартість парковки автотранспорту  »»  
  Секретар Львівської міськради обговорив із заступником мера французького міста Сен-Жіль перспективи співпраці міст  »»  
  На Львівщині проводять конкурси кулінарної майстерності у рамках підготовки до Євро-2012   »»  
  Львів може залишитися без газу  »»  
  Відкриття Левандівського мосту перенесли на травень  »»  
  На посаду заступника голови Львівської ОДА замість Крайовського претендують декілька кандидатур  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Дурдинець і Хорошковський - фаворити Ющенка в СБУ? »»  
  Правоохоронці "допомогли" вкладникам банку "Надра" не перекривати залізницю »»  
  Синдром баби Параски та баби Палажки, або Коли всохне груша »»  
  Тимошенко і Ющенко об'єдналися заради мерів »»  
  Янукович залишився задоволений »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Васюник закрився в Цитаделі »»  
  Кластеризація усієї країни »»  
  Губернатор Микола Кміть: людина не на своєму місці не у свій час  »»  
  Лампочка Садового »»  
  Євросоюз поматросив у Львові »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Олег Немчінов
Чи дійсно міські служби дали собі раду з прибиранням вулиць Львова від снігу протягом останнього тижня?
 
 

Юрій Візняк
Необхідно ввести тимчасовий мораторій на безоплатну передачу землі під ОСГ
+ усі блоги
 
Журнал Золотий резерв

СПЕЦПРОЕКТИ

  Серіал "МЕРІЯ"»»  
  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

За те ми всім ДОВЕЛИ, що бруківку ніхто не охороняє! Ми ДОВОДИМО, а не базікаємо!!! Та шо там якийсь »»
патріоти - це ті, які жертвують чимось за ідею. Наша влада УСЯ -це ті, які готові до жостокого визис »»
"Високий Замок" вже давно йде на дно. Наталя Анатолівна нам порізала зарплати, сії в кллективі атмос »»
першим про це писав Експрес ще у 2006 році, потім цю тему сп...в Інформатор, котрий лише це й вміє р »»
Інформатор фуфло! ВЗ - рулить! У нас коментарі кращі! »»
                Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .