про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ

Олексій Білоус: „Зараз ми закладаємо підвалини, а очікуваний результат буде через 10-15 років”

Олексій Білоус, депутат Львівської міської ради, член фракції ГП «Пора».


- Пане, Олексію, Ви за фахом освітянин і у міській раді є секретарем постійної депутатської комісії освіти, медицини, науки та соціального захисту. Як фахівець, розкажіть, що зараз на Вашу думку є основною проблемою в державній системі освіти?

Сьогодні в освіті є дуже багато проблем і основна – це недофінансування. У попередні роки освіта фінансувалася за залишковим принципом, а якщо точніше, то вона катастрофічно не фінансувалася. У поганому стані приміщення, зношена матеріально-технічна база, гостро стоїть питання з кабінетами фізики, хімії, біології, комп’ютерними класами, з дахами, з санвузлами, із заміною вікон. Фактично немає жодного такого освітянського закладу – чи це школа, чи дитячий садочок – який би не потребував значних фінансових вливань для того, щоб привести його в нормальний стан, щоб він відповідав певним санітарним нормам, певним стандартам.

За короткий час ми з комісією оглянули багато навчальних закладів, склали не один список питань, які потребують вирішення. На жаль, ми не можемо ремонтувати все одночасно, але нагальні проблеми намагаємось вирішувати. Ремонтуємо дахи, санвузли, за сприяння депутатського корпусу лобіюємо інтереси освіти у Львівській міській раді. На мій погляд, не мали би депутати їздити і вивчати таким чином ситуацію – це мали би робити виконавчі органи, але, на жаль, всього одразу зробити не можна. Ми намагаємось робити все можливе спільно з міським управлінням освіти, ми маємо розуміння того, що вкладати кошти в освіту необхідно, тому що це фактично наше майбутнє. Сьогодні ми закладемо підвалини, а очікуваний результат буде через 10-15 років.

Зараз, я вважаю, в освіті є певні позитивні зрушення, ми прогресуємо, я би не хотів говорити, що час кризи гальмує процес розвитку. Освітянські заклади можливо фінансуються менше у плані розв’язання капітальних проблем, але добре, що хоч так.

- Окрім матеріальних проблем, які питання постають сьогодні в системі освіти?

Як на мене, 12 років у школі – це недоцільно. Десятирічна освіта була оптимальним варіантом, була певна адаптована система, яка ефективно працювала. Потім зробили 11 років, тепер 12, але я не думаю, що це виправдає себе. На жаль, депутатський корпус Львівської міської ради цього питання не може вирішити. Це вирішили у міністерстві.

Також ми відійшли від якісної середньої спеціальної освіти – від професійно-технічних училищ. Не кожен має можливість і хист до навчання, не кожному потрібна вища освіта. Раніше люди йшли в училища, а звідти на підприємства – ми мали спеціалістів, а зараз фактично немає ані нормальних училищ, ані підприємств.

Система освіти досить непогано працювала і рівень зарплати у вчителів та викладачів був вище за заробітну плату робітників, навіть інженерного складу. Зараз люди, які навчають інших, мають менше ніж міліціонер чи будь-який чиновник. У цьому проблема! У нас просто в державі так склалося, що ставлення до працівників освіти та медицини дискримінаційне, ніби якийсь геноцид.

- Тобто в державі неправильно розставлені пріоритети?

Так, в державі дійсно неправильно розставлені пріоритети. Тому що виробництво практично знищено. На Західній Україні не лишилося жодного з колишніх підприємств-гігантів, де працювали по декілька тисяч чоловік. Зараз випускники фактично не мають роботи. Влаштуватися за спеціальністю не просто. У цьому є проблема. За такої ситуації в державі нам через 10 років взагалі буде складно знайти кваліфікованого працівника. Тому що, той рівень, який навіть дає ВНЗ, є недостатнім для того, щоб конкурувати на світовому ринку. Матеріальна база застаріла і студенти не мають якісної практики. Старе обладнання лишилося, але воно не відповідає теперішній дійсності. Ми раніше вивчали ту техніку, яка працювала на підприємствах. А зараз все змінилося. А нової матеріально-технічної бази, яка би відповідала вимогам сучасного виробництва, немає. Основні теоретичні засади у вищому навчальному закладі отримати можна, але на практиці все суттєво буде відрізнятися. Це дійсно проблема. Але це проблема не тільки нашого міста, а й всієї держави. Ми дожилися до того, що не маємо кваліфікованого токаря, не маємо робітників. Зараз їх катастрофічно бракує і на будівництві, і на підприємствах, які ще працюють.

- Як ви вважаєте, який є вихід із цієї ситуації?

Тільки один вихід – покращувати оснащення навчальних закладів. У міністерстві мають думати не про 12-річну освіту, а про те, щоб підвищити якість освіти. Мене навіть обурює ця 12-річна освіта. Фактично дитина закінчує школу у 18 років, а у 18 років дівчата можуть гіпотетично вже вийти заміж і в останньому класі бавити дитину. Хлопців у 18 років забирають до армії. Переступив поріг школи і одразу в армію? У мене така думка виникає, що останнім часом люди в міністерстві не замислюються над тим, що вони роблять. Вони роблять це бездумно. Я думаю, що з часом ми зрозуміємо, що 12-річна освіта це велика помилка. І знову будемо її виправляти.

Якби ми зараз привели нашу освіту до якоїсь логічної замкненої системи, це було би добре для нас всіх. Я не розумію Болонського процесу. Основна його перевага в тому, що завдяки йому наші випускники, власники дипломів, мають змогу відповідати міжнародному рівню. Але ж не дипломами треба відповідати, а знаннями! Кому цей диплом потрібен, якщо немає знань? Нас ведуть до того, що краще мати папірець, ніж знання.

Для чого збільшувати затрати на навчання одного учня протягом 12 років? Є ж тут здорова економія – затрати на навчання одного учня протягом додаткових двох років є суттєвими у державному масштабі. Я вважаю, що краще було б використати цю суму на оплату праці освітян, закупити матеріально-технічну базу.

- Як Ви оцінюєте якість знань, які діти сьогодні отримують у школі?

Я бачу плюс у незалежному тестуванні, за умови, що це буде чесно. Тут вже кожен буде сподіватися на власні знання, результатом буде вступ до вищого навчального закладу, зарахування за результатами тестування. Якщо так буде і надалі, то, я вважаю, що якість освіти, її рівень буде з кожним роком ставати все вище і вище. Не секрет, що сьогодні випускники шкіл в останні навчальні місяці відвідують репетиторів, тому що розуміють, що їм треба проходити незалежне тестування. Я вважаю, що це досить непогано.

Рівень того викладацького складу, що є в школах сьогодні – це, як правило, люди, які відпрацювали 20 років і більше, це рівень серйозного педагогічного колективу. Зараз почали йти в освіту молоді вчителі. Тобто певні позитивні зрушення в цьому є. Такого відтоку кадрів, як був на початку і в середині 90-х років ніби не простежується.

Зараз криза, тому мала би бути індексована заробітна плата для вчителів і я думаю, вона буде підвищена. Доплачувати вчителям ми можемо і на місцевому рівні. Якщо ми цього робити не будемо, то буде складно їх утримати в школах, в садочках. Може початися наступний етап відтоку кращих спеціалістів зі шкіл. Але всі розуміють, що, якщо не забезпечити гідну заробітну платню, то ніхто працювати за «дякую» не буде.

- Якою сьогодні є львівська наука?

Слово «наука» у назві нашої комісії має трохи перебільшене значення. На жаль, це не відповідає дійсності. Хоч наукою можна було б займатися, тому що у нас є науково-дослідні інститути і певні проблеми в місті, які би могли вирішуватися через безпосередні пропозиції профільних інститутів.

- У Львові є багато людей, які мають свої ідеї щодо покращення благоустрою міста…

Так, до нас на комісію звертаються такі люди, але це швидше раціональні пропозиції, а не якісь ґрунтовні дослідження. Люди звертаються і щодо покращення методики навчання, щодо впровадження нових теплозберігаючих технологій.

Найближчим часом ми плануємо встановити у всіх навчальних закладах фільтри для очистки питної води. Тому що сьогодні діти п’ють не зовсім добру для здоров’я воду і ми це прекрасно розуміємо. Наступного року хоча б один кран у кожній школі буде обладнаний фільтром.

- Чи втілюються у життя пропозиції, які розглядає ваша комісія?

Ті пропозиції, які мають реальну цінність, звичайно, що втілюються в життя. Ми пропонуємо і міському управлінню освіти своє бачення - спільно з ними розробляли програму освіти до 2012 року. І всі побажання, раціональні моменти ми включили в цю програму. Зараз бракує коштів, але, я думаю, що завжди так не буде, буде краще. Фінансування освіти на цей рік у зв’язку з економічною ситуацією в державі лишилося на рівні попереднього року. Минулого року ми відремонтували дуже багато шкіл і садочків. Я розумію, що ми не все зробили. Але все ж багато.

- Як Ви вважаєте, чи настане колись такий момент, що у Львові всі освітні заклади будуть у відповідному стані? І чому раніше, на Вашу думку, на це звертали мало уваги?

Така була політика нашої держави. Так фінансувало міністерство.

- Чи змінюється ситуація сьогодні?

Змінюється, але у нас є дуже багато проблем у Львові не тільки в освіті, в медицині, в соціальному захисті. У нас є проблеми з дорогами, з будинками. Насправді ситуація не є така аж дуже погана – зараз ми робимо багато з того, що раніше ніхто не робив.

- Якою зараз є ситуація у депутатському корпусі міської ради – чи є порозуміння між фракціями?

Якраз каменем спотикання між депутатами, основною причиною суперечки було будівництво стадіону до проведення «Євро-2012». Як на мене, то чемпіонат у Львові відбудеться, стадіон буде. Одні казали, що будемо будувати за міські кошти, інші казали, що це неправильно і треба будувати за рахунок запозичень, або, що треба продавати землю, об’єкти нерухомості, випускати облігації. Але не тільки це було причиною суперечок. Причина була й в іншому.

Люди готуються до виборів і хочуть на фоні будівництва стадіону сформувати в громадськості таку думку, що даний мер, даний депутатський корпус і виконавчі органи не спроможні якісно виконувати свою роботу і взагалі не розуміють, що відбувається. Як на мене, це була основна причина непорозуміння. Більше суперечливих питань я в принципі не бачу, ми знаходимо спільну мову, аргументуючи свою позицію. Якщо чиясь позиція дійсно має рацію, то вона сприймається незалежно від того, депутат якої фракції її відстоює.

Але з будівництва стадіону, взагалі з «Євро», у Львові зробили такий собі політичний піар. Одні критикують, інші захищаються, але сьогодні стадіон вже будується і, думаю, що буде збудований. І на економіці, на господарці міста Львова це не відобразиться.

- Поясніть, будь ласка. Адже будуть витрачатися міські гроші…

Вже виділили 80 мільйонів гривень на будівництво і весь депутатський корпус проголосував за це. На сьогодні освоєно 4 мільйони. До травня, коли комісія УЄФА буде визначати міста для проведення чемпіонату, я думаю, що каркас, нульовий цикл стадіону буде вже готовий.

Якщо виставити на аукціон ті земельні ділянки, які є поруч зі стадіоном, то ми виграємо. Цікаво, щоб інфраструктура навколо майбутнього стадіону розвивалася разом з його будівництвом. Щоб одночасно будувалися і дороги, і готелі, і ресторани, і житло, і офісно-торгові центри. Якщо це буде зроблено, я думаю, що з продажу землі навколо стадіону ми отримуємо кошти і не буде проблем.

І зрештою випуск облігацій є також непоганим кроком, оскільки в місті є достатньо майна, яке ефективно не використовується, яке можна вигідно продати під кінець року. Я би зараз не поспішав його продавати. А коли найнижча точка спаду економіки в країні мине, знову почнеться економічний ріст, то можна буде продавати. Тим більше, є домовленість з «Азовінтексом», що вони працюватимуть в кредит.

Зрештою, не треба відкидати і державні субвенції у розмірі половини вартості будівельних робіт.

- Якою буде подальша доля стадіону після завершення чемпіонату?

У нас є дві команди вищої ліги. Це по-перше.

І, якщо паралельно буде відбуватися розвиток інфраструктури і будівництва житла – насамперед житла - у прилеглому районі, то стадіон буде задіяний постійно. По суті разом з цим стадіоном будується новий район міста Львова.

= Що ви можете сказати про будівництво соціального житла у Львові?

Будівництво стадіону жодним чином не зачепить розвитку міської інфраструктури. Будуть ремонтуватися і дороги, і школи і все інше. Буде будуватися і соціальне житло. На сьогоднішній день на це виділили 1,5 мільйони гривень, а інша частина коштів буде виділена з державного бюджету. За ці кошти в районі вулиці Роксоляни планують збудувати соціальне житло. Нічого не змінилося. Бюджет цього року фактично лишається на позиціях минулого року.

- Які питання постають сьогодні у галузі медицини у Львові?

До «Євро-2012» мають бути у відповідному з європейськими стандартами стані заклади охорони здоров’я. Вони зараз інтенсивно ремонтуються, закуповується нове обладнання. Я думаю, що жодних проблем в цьому напрямку не буде - з медициною сьогодні все в порядку.

Я не маю на увазі зарплатню медпрацівників – вона недостатня. Якщо держава не може подбати про своїх людей, то, я вважаю, що ми маємо доплачувати і вчителям, і лікарям з місцевого бюджету. На жаль, зараз я не можу сказати, якою буде ця сума, але такі доплати плануються. Це будуть кошти і на оздоровлення, і на покращення соціально-побутових умов, і не тільки керівникам закладів, а й безпосередньо працівникам.

= Ваша комісія також розглядає питання соціальних виплат. Яка ситуація з виплатами, з процесом їх отримання?

Є затверджений міністерством перелік документів. Нічого нового місцева влада не придумала. Ми навпаки намагаємось скоротити певні бюрократичні моменти, звертаємось з пропозиціями щодо спрощення процедури отримання соціальної допомоги до міністерства. Але це державні кошти і вирішує все держава. Ми дійсно робимо такі звернення. Питанням спрощення займається і профільне управління – соціального захисту.

- Як розвивається і куди рухається наше місто сьогодні? Зараз розробляється стратегія розвитку Львова на 25 років, але багато хто вважає, що це суцільна писанина і нічого більше…

Можна пройтися містом і подивитися, що вулиці ремонтуються, заклади охорони здоров’я і освіти ремонтуються, театри також… Місто освітлюється. Я вважаю, що багато чого зроблено і робиться у правильному напрямку. А говорити, що нічого не робиться, що стало гірше, ніж було – це відверта неправда. Люди, які це розуміють, не дозволять собі так сказати.

Не все добре, звичайно, але динаміка позитивна. Розвиток відбувається. А проблеми, на жаль, ще довго будуть.

Наприклад, є велика проблема з житловим фондом. ЖЕКи на даний момент не задовольняють потреб мешканців і не виконують функцій, які б мали виконувати. Це також через брак коштів. Позитив є в тому, що мешканці багатоквартирних будинків створюють ОСББ. Вони повинні самі бути господарями своїх будинків. Поки ми цього не зрозуміємо і кожен не почне дбати про будинок, в якому він живе, то ніякий ЖЕК не зарадить. Від мешканців залежить дуже багато - доглянути свій під’їзд, не смітити у ньому, не ламати ліфт, не палити… Це ж не влада б’є вікна. Влада поки що тільки ремонтує, з останніх сил. Львів’яни мали би приділяти увагу своїм будинкам.

- Яким Ви бачите місто через декілька років?

Я все ж таки сподіваюся, я переконаний в тому, що «Євро» у Львові відбудеться, відповідно відремонтуються дороги, не тільки магістральні, а й міжквартальні. Я думаю, що покращиться водопостачання.

Є проблема з теплопостачанням, оскільки ціна на газ зростає. Треба більше уваги приділяти теплозберігаючим технологіям. Повинні бути обґрунтовані дозволи на встановлення індивідуального опалення, треба встановлювати дахові котельні, утеплювати фасади будинків і так далі. Якщо ми будемо рухатись у цьому напрямку, то не будуть рости тарифи, ми будемо економити кошти і матимемо достатньо ресурсів, щоб забезпечити гідне життя у нашому місті.

- Розкажіть, будь ласка, про проблеми малого бізнесу у Львові. Адже його підтримка – один із пунктів передвиборної програми ГП «Пора».

Ми завжди відстоювали інтереси малого і середнього бізнесу. Наша партія і я зокрема підтримуємо підприємців. Робимо всі можливі кроки для того, щоб спростити процедуру отримання дозволів на здійснення підприємницької діяльності. Треба взагалі підтримувати підприємців!

Хоча є деякі суперечливі моменти. Пам’ятаєте, була неоднозначна ситуація з малими архітектурними формами. Але, чесно кажучи, можливо, щось у цьому питанні зроблено не зовсім правильно, але це треба було зробити. Багато МАФів стояли взагалі без дозволів і ми навіть не мали їх інвентаризації – скільки їх всього у місті. Сьогодні ми це чітко знаємо. Але також є багато питань і проблем, пов’язаних з тим, що МАФи треба привести у відповідний стан.

- Чи не вважаєте Ви, що багато проблем в місті виникає через нездатність депутатського корпусу домовитись між собою, тому що кожен відстоює свої інтереси?

Була проблема із заводом «Сільмаш» щодо виплати зарплати і я очолював створену для розв’язання цього питання комісію. В комісії працювали депутати з різних фракцій, ми спільними зусиллями з аналогічною комісією обласної ради вирішили питання на користь трудового колективу – заборгованість виплачується, виробництво буде збережено. Це є яскравим прикладом порозуміння і консолідації зусиль для вирішення конкретного питання. Зараз аналогічна ситуація склалася з ЛАЗом, там також є заборгованість. Я думаю, що найближчої сесії буде створена депутатська комісія для вирішення цієї проблеми, щоб зняти цей соціальний конфлікт, соціальне напруження, яке виникло не з вини трудового колективу.

Хоча я не зовсім розумію позицію працівників ЛАЗу, які почали протестувати тільки через 8 місяців заборгованості. Якщо ваші права порушуються, то треба брати ситуацію в свої руки і діяти. На ЛАЗі, звичайно, ситуація не проста, тому що всі активи підприємства записані на одній фірмі, а борги – на іншій. Але, я думаю, що ми вирішимо цю проблему.

- Постає питання, куди ж у таких випадках дивиться влада?

У нас зараз така система, що бізнес відокремлений від влади. Тобто влада втручається у роботу підприємства тільки тоді, коли виникають певні соціальні загрози.

- Можливо влада намагається лобіювати свої власні бізнесові інтереси?

Є багато бізнесменів у міській раді цього скликання, але мені складно про це говорити. Своїх інтересів я не лобіюю, бізнесу не маю, а за когось говорити не можу. Хоча я думаю, що таке є в міській раді – хтось вирішує і свої питання.

- Як Ви вважаєте, якщо наступної каденції склад міської ради істотно зміниться, то чи не зміняться кардинально напрямки роботи в місті?

Якщо не зміниться виборче законодавство, якщо і далі вибори будуть проходити за партійними списками, то склад міської ради істотно не зміниться. Хіба що хтось з особистих міркувань не захоче бути депутатом. А так, я думаю, що 80% теперішніх депутатів мають шанси лишитися в міській раді.

А, якщо вибори будуть відбуватися за мажоритарними округами, тоді значна частина теперішніх депутатів відсіється. Як на мене, це кращий варіант, тому що мажоритарний округ – це безпосередня прив’язка депутата до району, де є проблеми і він зобов’язаний їх вирішувати.

Ми у себе в партії поділили між собою округи і свідомо пішли на роботу в районах для того, щоб хоч локально покращувати ситуацію у місті Львові. Ми всього змінити не можемо, тому що нас занадто мало, але ми свідомо працюємо за такою схемою. При розподілі коштів намагаємось закладати гроші на ремонти міжбудинкових доріг, на садочки, школи, встановлення дитячих майданчиків.

За сприяння нашої комісії на Сихові відкрито стоматологічну службу. Це була наша політична воля, добре реалізована виконавчими органами. Вважаю, що це також плюс нам.

Деяких депутатів люди не знають в обличчя. Це погано. Свого депутата люди мали би знати, мали би звертатися до нього і спілкуватися з ним. Він мав би вирішувати їх нагальні соціальні питання. Має бути безпосередній контакт. Хоч є і в інших партіях депутати, які мають офіси, куди звертаються люди. Але цього, як на мене, замало. Мешканець Львова має знати, кого він обирає.

Хоч у кожному районі багато спільних проблем, та все одно є якісь особливості. Системно виправити ситуацію не завжди вдається, треба реагувати на локальному рівні, на дрібниці, тому що вони в результаті і складають наше життя.

А щодо зміни політики, то є певний етичний кодекс депутата – не руйнується те, що вже зроблено позитивного. Є певна спадковість, немає такого, що, якщо депутат попереднього скликання започаткував якусь роботу, то його напрацювання відкидають. Роботу продовжують. Я вважаю, що це правильно, тому що це дає стабільність. Багато позитивних проектів було започатковано попередниками і вони продовжуються. Не можна відкидати попереднього досвіду і люди, які були депутатами раніше, також заслуговують на повагу і підтримку. У нас політика не змінюється на 180 градусів, як у Верховній раді чи в уряді.

- Які сьогодні стосунки між міським головою і депутатським корпусом?

Ми з повагою ставимося до міського голови, а він з повагою ставиться до нас, як до депутатів.

Міський голова намагається виконувати свої передвиборчі обіцянки. Його роботу можна оцінити за позитивними змінами в місті. А про якісь приватні домовленості я не можу говорити і не бачу в цьому потреби – це не стосується життєдіяльності міста.

0 Розкажіть, як вам працюється депутатом і які Ваші плани на наступну каденцію?

Мені складно сказати, що я буду робити наступної каденції, тому що я ще маю основну роботу. Поки що вдається поєднувати роботу зі статусом депутата. А ще я займаюся наукою, тому мені складно відповісти, я маю бажання захистити докторську дисертацію. Поки що сил на все вистачає. Але я на роздоріжжі. Наукова праця вимагає все більше часу. Але приємно, коли львів’яни телефонують і дякують за вирішення якоїсь проблеми. Отримуєш від того задоволення – робиш справу, вирішуєш проблеми і люди тобі вдячні. Є такий момент.

- Що, на Вашу думку, є основою подальшого розвитку міста Львова?

Треба завжди покладатися на власні сили. Не треба покладатись на когось. Зміни зможуть настати лише тоді, коли кожен буде працювати на своєму місці і віддаватися своїй роботі, належно виконувати свої функції як посадовець чи як депутат, як громадянин міста Львова. Мабуть, наша свідомість не дозволяє нам перейти на вищий рівень розвитку. Я думаю, що ми рано чи пізно дозріємо до цього. Головне, щоб ми розуміли, що нам треба самим змінюватися в кращий бік. А не думати виключно за себе і власні інтереси.

Олександра Бодняк, 05.02.2009 15:56:12

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Марта Пивоваренко, 2009-02-06 15:59:13
завжди поважала і шанувала цю людину. Олексію, ти ідеш у вірному керунку і дай тобі Боже сили на цьому шляху!
, 2009-02-06 12:42:46
Нас грабували,принижували, але знищити можуть тільки через наших дідей. Що успішно зараз діється. Нинішня молодь -це діти народжені в 1991,1992,1993 роках- це якраз ті діти які від народження (основна кількість) була позбавлена зайвого цукерка,зайвих шортиків чи сорочинок. Бо як раз ті діти є дітьми незалежної України...але тепер добивають і їх і їх батьків через освіту. Чому в школоах вчителі постійно принижують, чому вчитель фізкультури ставить "2" і погрожує-що батьки не зуміють розрахуватись.? Що це ? Вчителі добре знають -що батьки із страху не підуть скаржитись ,,,але це є хамство, скотство. Бо ці вчителі могли отримати освіту ще "за рядянських часів", то чому вони свою роботу перетворили в БІЗНЕС ? Чому вони не розуміють ,що гроші це лиш "папір", а совість повинна бути вище. Чому ? Чому вони вчителі ?
got, 2009-02-06 12:11:14
А хіба це добре, що діти змушені в останньому класі іти до репетиторів? Може варто ставити питання про адекватність наших навчальних програм. Запитайте незаангажованих вчителів і всі скажуть що тепершіні програми набагато слабші за радянські. При цьому зовсім не практичні і не продумані.
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  «Львівтеплоенерго» зазнало збитків у січні на 6 млн. грн. через підвищення ціни на газ »»  

Чи знаєте Ви, що...

... у зв’язку з економічною кризою партію «Єдиний центр» перейменовано в «Один цент» »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  «Іскра» планує підняти ціни на свою продукцію на 12-15% у 2009 році  »»  
  У 2009 році завод «Іскра» планує збільшити виробництво на 50%  »»  
  Прокуратура Львова вирішила допомогти міськраді повернути депозит  »»  
  «Львівтеплоенерго» зазнало збитків у січні на 6 млн. грн. через підвищення ціни на газ  »»  
  «Інтермаркет» проводить чергову реструктуризацію підприємства  »»  
  «Іскра» разом з Львівською міськрадою звернеться до Кабміну з проханням звільнити завод від сплати мита та ПДВ  »»  
  Частина львівських лікарень та шкіл можуть залишитися без електроенергії через борги  »»  
  Правоохоронці затримали лікаря Стрийської лікарні за підробку рецептів для наркоманів  »»  
  Господарський суд передав справу щодо будівництва у парку Знесіння у Галицький райсуд  »»  
  З настанням весни на проспекті Свободи почнуть замінювати водопровідні мережі  »»  
  Німці пропонують забрати «маршрутки» з центральної частини Львова, щоб позбутись «корків»  »»  
  «Хлібпром» вирішив ліквідувати юрособу ДП «Жовківський комбінат хлібопродуктів»  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  У РНБО вважають, що газ у Фірташа може відібрати лише європейський суд »»  
  Тепер за гривню візьмуться академіки »»  
  Нацбанк проміняв олівці на 50 працівників »»  
  Конфлікт у Регіонах: нічого політичного, лише особисте »»  
  НБУ ввів тимчасову адміністрацію в банк "Надра" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Стадіон з майбутнього »»  
  Путіна попалили у Львові »»  
  Васюник закрився в Цитаделі »»  
  Кластеризація усієї країни »»  
  Водохреща у Львові-09 »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
Антикризова психологія!
 
 

Юрій Візняк
Нині є потреба в практичному патріотизмі
+ усі блоги
 
Журнал Золотий резерв

СПЕЦПРОЕКТИ

  Серіал "МЕРІЯ"»»  
  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Verba, 2009-02-09 18:52:мацех ніхто.згідна.гірняк буде вчитись 2 роки бути мером а може й більше,пис »»
Так добре прокоментовано, що нічого додати... »»
Verba - адекватність псевдо на рівні підсвідомості. »»
дякую за побажання але я зрозумила чому ви такі агресивні тому що самі не хочете нічого робити а чек »»
Деньковичу! Ти чув аби Садовий дав хоч копійку з власних статків на Євро - 2012? Не чув. І не почуєш »»
                Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .