про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ

Роман Кузьмич: Якби держава не платила компенсації, то люди думали б про страхування

Роман Кузьмич – депутат Львівської обласної ради від БЮТ, голова постійної депутатської комісії з питань розвитку села та АПК, голова ЛОО Української соціал-демократичної партії.

Як постраждало сільське господарство Львівщини від нещодавньої повені? Які прогнози на цьогорічний урожай?

Сільського господарства, як такого, в гірських районах немає. В основному, йдеться про нанесення збитків людям. Значних пошкоджень зазнали будинки. Люди отримують виплати.
У низинних районах стихія завдала менших збитків.

Прогнози урожаю у нас втішні. На сьогодні врожайність нормальна – 39 центнерів з гектара на зернові культури. По 23 центнери з гектара збирають ріпаку, хоч ріпак у нас дуже постраждав від стихії.

Чи виплачують людям компенсації за підтоплені городи, адже ці виплати були "під питанням"?

За кожну соту городу виплачують по 50 грн. Окрім того передбачені виплати за свійських тварин: за коня та корову – по 2 тис. грн., за теля – 800 грн., за свиню – 500 грн., за вівцю – 300 грн., за одну бджолину сім'ю – 200 грн.

Ми вноситимемо пропозицію, щоб усі списки, кому припадає грошова допомога, були оприлюднені. На Івано-Франківщині вже виявлено спробу вкрасти 1 млн. грн., призначених на компенсацію збитків від повені.

Після стихії на Західній Україні президент та урядовці заговорили про потребу активізації страхування, у тому числі, страхування ризиків врожаю. Який відсоток мешканців Львівщини, зокрема у потерпілих від негоди районах, застрахували майбутній урожай?

Ніхто там не страхував. Ми не привчили людей страхувати. Колись страхування було добровільно-обо’язковим. У нас є близько 1250 фермерських господарств, 350 тис. людей мають земельні сертифікати, тобто є потенційними виробниками сільськогосподарської продукції. Ми їм рекомендуємо звертатися до "Оранти". Змусити страхувати не можемо. От якби держава не платила компенсацій, тоді б люди думали про страхування. Зрозуміло, якщо б забракло страхових внесків, тоді держава мала б допомогти. Стахування має бути. Наразі ми можемо вести лише роз’яснювальну роботу, результат якої поки що не великий.

Чи працює на Львівщині меліоративна протипаводкова система?

Всі меліоративні споруди, меліоровані землі передано на баланс сільських рад. Єдиний Сокальський район залишив їх у комунальній власності та виділяє певні кошти із бюджету на меліоративні протипаводкові заходи. У багатьох сільських радах є кошти, які мають скеровуватися на такі заходи.

Сільрада чи район продають землю із зміною цільового призначення, за що отримують немалі кошти, в середньому 140 тис. грн. за гектар. Ці гроші мали б використовуватись на покращення землі та меліорацію. Однак сільські ради не вміють регулювати власні кошти. Їм потрібно допомогти. Але закон про місцеве самоврядування цього не передбачає.

Львівщина напрацьовує програму розвитку села. На якому етапі робота? Коли програма втілюватиметься у життя?

У Львівській обласній раді є 9 програм щодо розвитку сільського господарства та АПК, понад 30 – на виконання міністерських програм. Дотації на їх виконання йдуть галузево. Нам треба все це об’єднати.

Зараз ми працюємо над Програмою розвитку села. Йдеться не лише про сільськогосподарське виробництво, а про село в комплексі: благоустрій, дороги, освіта, культура, медицина, зв’язок. Відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА, основним розробником програми є Інститут землеробства і тваринництва Західного регіону УААН. Програма серйозна. Прийнята відповідна державна програма, але вона з поглядом у минуле. Наша програма – погляд уперед.

Селяни-виробники нарікають на те, що немає куди діти продукцію рослинництва, зокрема городництва. Ми хочемо налагодити механізми її реалізації через ринок "Шувар".
Плануємо до ринку "Шувар" "звести" всі сільськогосподарські організації, інспекції, контролюючі органи, навіть, митні органи. Головним завданням буде володіти інформацією з усіх регіонів України: яка є продукція і якої ціни, скільки якої продукції є у районах Львівської області.

Цього року ми вже розпочали програму комп’ютеризації. Усі райони будуть пов’язані у мережі Інтернет з ринком "Шувар", де знаходитиметься сервер. Буде зв’язок із управліннями статистики, сільського господарства, нашою комісією та з міністерством. У такий спосіб можна буде певною мірою регулювати виробництво продукції.

З рослинництвом легше впоратися. Досить складною зараз є ситуація з тваринництвом. Ніхто не хоче вирощувати тварин. Це займає більше часу і віддачу можна отримати лише за 2-3 роки. Дається взнаки дорога вартість кормів. Тому катастрофічно падає поголів’я великої рогатої худоби. Зараз ми виконуємо м’ясну програму практично завдяки курятині та за рахунок 200 тис. т імпортованого м’яса, яке Уряд дозволив увезти на територію України. Це рішення не є правильним, адже є лише тимчасовим виходом із ситуації. Краще завозити живу худобу, а ще краще – мати та реалізовувати свою.

Обласна програма пов’язана з державною програмою. Розробники програми співпрацюють з міністерством сільського господарства. Плануємо до середини вересня завершити її розробку. Далі будуть громадські слухання. Після цього програма виноситиметься на затвердження на сесію Львівської обласної ради.

Чи укладена вже відповідна угода з керівництвом "Шувару"?

Управління сільського господарства укладе угоду після прийняття програми. На даному етапі у нас є усна домовленість і ми вже працюємо у цьому напрямку.

Який рівень інвестицій у сільське господарство Львівщини. Чому багато земель, так званих паїв, простоюють?

Питання дуже складне. Неправильно була проведена реформа. Я був її противником. Для прикладу, в Угорщині на час наших реформ вся земля була в колективній власності. Зараз Чехія вся колективізована. В Угорщині колгоспи мали завдання вирощувати корми, забезпечувати молодняком. Все решту переклали на селян. Один селянин міг вирощувати 300 свиней, все було механізовано, автоматизовано. Це була державна програма.
Чому в нас пустують землі? Багато селян, фермерів не здатні її обробити. Дуже багато власників паїв виїхали на заробітки і з паями нічого зробити не можна.

А як же ж іноземні інвестиції?

Іноземців є багато, серед яких і потужна фірма "Лендком". Проте, багато іноземців укладають незаконні угоди на 2-3 роки з правом викупу. Відповідно до нашого законодавства іноземці не мають права викуповувати землі, але їх фірми можуть це зробити. От вони понастсворювали фірм і забирають землю.

Ситуацію не виправити, доки не буде державного регулювання. Для цього треба знову ставити питання про об’єднання в кооперативи. Для прикладу, фермер виростив 10 т зерна. За цінами, які у нас є, фуражне зерно можна реалізувати за 500 грн. А це - збитково. Можна знайти вихід і продати за кордон. Але ніхто не хоче мати справу з 10-ма тоннами. Для експорту йдеться про десятки, сотні тисяч тонн. Але кооператив міг би самостійно укладати угоди на 2-3 тис. т зерна. Наразі фермер залишається сам на сам від посіву до збору урожаю. Якщо далі так буде, нас чекає крах.

Які проблеми села потребують нагального вирішення на державному рівні?

Уряд мусить визначити політику чи філософію, як далі бути із селом. Понад 1 млрд. людей у світі голодує. Нам треба зробити з цього висновки. У Європі є брак тваринницької продукції, рослинної олії, хліба. Уряд має зосередитися і скерувати свою роботу на розвиток сільського господарства. Зараз виходить так, що гроші йдуть і немалі, але нема змоги їх ефективно використати. За програмами АПК держава не може надати жодної допомоги господарствам у гірських районах, бо вони не є юридичними особами, хоч і мають відкритий банківський рахунок.

Ми говоримо про самоуправління, а обласна рада як орган місцевого самоврядування не є суб'єктом законодавчої ініціативи, не може підготувати певний законопроект і винести його на розгляд Верховної Ради. Це теж не правильно. Єдиний шлях – скеровувати пропозиції в аналогічну комісію в Парламенті. Якщо ми далі так працюватимемо, то невдовзі у селі нікого не залишиться. За статистикою щороку на Україні вимирає 10 сіл. На Львівщині теж невтішна статистика.

Якщо Україна зверне особливу увагу на село, зможе суттєво покращити своє економічне, політичне та геополітичне становище у світі.
Наталія Шутка, Presstime, 14.08.2008 12:38:16

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


так - таки так..., 2008-08-15 14:11:22
Якби державний чиновник ТАК не крав, а проводив державницьку програму по ремонту, розвитку-ТО не було б потопів... А то всяка ШАВКА тирить , а потім гавкає.... Вже про п.Лазаренка не буду, - бо тут гідна заміна підросла, теж вже "панамський" паспорт придбала ?
Комісар, 2008-08-15 13:34:55
Кузьмич вже давно не пє, давно вилікувався. А бухав, бухав хронічно...І гроші в "Громаді" при Лазаренкові крав. Тепер в депутити проліз за списком БЮТ, типу він давній друг компашки Лазаренко-Тимошекко. А в реалі це підшитий хрон
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Львів передав у державну власність нерухоме майно майнового комплексу аеропорту «Львів» »»  

Чи знаєте Ви, що...

…гола правда – це дуже непристойно! »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Італійська Gem Group купила 50 га землі в Лисиничах за 72 млн. грн. під будівництво житлового масиву (уточнена)  »»  
  7 жовтня у Львові стартує тиждень литовської культури  »»  
  Американці спроектували для Львiвської обласної клiнiчної лiкарні надсучасний корпус  »»  
  Заступник голови Львівської облради Козак допомагає ОДА почати виконувати програму розвитку сільського зеленого туризму у гірських районах   »»  
  7 компаній подало заявки на розробку проекту трьохрівневої транспортної розв’язки на вул. Стрийській  »»  
  ЛМР погодить проект реконструкції львівського залізничного вокзалу — начальник управління зовнішньоекономічної діяльності ЛМР  »»  
  Львів передав у державну власність нерухоме майно майнового комплексу аеропорту «Львів»  »»  
  Польська NDI ще не підписала з «Укравтодором» угоду на будівництво дороги Краковець-Львів-Броди»  »»  
  Львівський міськвиконком вирішив не виконувати рішення суду про відновлення 28 рекламних перетяжок над дорогами міста  »»  
  Група італійських компаній купила 50 га землі в Лисиничах за 60 млн. грн. під будівництво житлового масиву  »»  
  Владі не потрібно звертати уваги на світову економічну кризу, а ще інтенсивніше запрошувати інвесторів – Кміть  »»  
  Львівський міськвиконком відхилив протест прокурора на роботу евакуаторів  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Польща підтримала суверенітет України й засудила подвійне громадянство »»  
  Тепер право на Євро-2012 може втратити Польща »»  
  Яценюк радить Ющенку терпіти до останнього »»  
  Ющенко взявся за порятунок "Нафтогазу" »»  
  Кучма не радить Росії лякати Україну »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Битва карликів (додано фото) »»  
  Волохата зубра викрала Ющенка »»  
  Зомбі в облраді »»  
  Банки навколо Грушевського »»  
  Садовий зацілував всіх галичанок Львова »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
"Підвішений парламент"
 
 
Олег Немчінов
"Ви самі не знаєте чого хочете і в цьому Ваша найбільша проблема"
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

До 2008-10-04 23:10:46 - Колись таким вождиком був Тарас Стецьків (як голова Львів. обл. організаці »»
а хто ваш політичний вождик??? Юля???  »»
Відповідь проста - їхнім політичним вождикам і нікому більше! »»
А кому потрібні РУХнуті партії? »»
Ковальчуку давно вже час зрозуміти, що він не просто журналюга, яких у Львові тисячи. Час вже випуст »»
                Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .