про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ

Таємнича Стратегія розвитку міста Львова до 2027 року вартістю мільйон гривень

У Львові розробляють важливий документ, за яким місто житиме у наступні два десятки років – Стратегію розвитку Львова до 2027 року. Окрім того, документ цей ще дуже дорогий, адже на його розробку у міському бюджеті на цей рік передбачено 900 тис. грн., зокрема 195 тис. грн. – на перший етап та 705 тис. грн. – на другий етап розробки.

За результатами конкурсу, проведеного Львівською міською радою у січні цього року, розробку документу доручили львівській громадській організації "Центр муніципального та регіонального розвитку". Оскільки вже пройшов певний період часу, Presstime вирішив з’ясувати, як проходить процес розробки стратегії Львова. Інтерес до ходу розробки стратегії значно зріс, після того, як пошуки в Інтернеті, зокрема, на сайті Львівської міської ради, показали, що інформації про стратегію не те що мало, її просто нема.

"У дуже простому розумінні стратегія міста – це довгостоковий план розвитку. Він пишеться передусім для місцевої влади і передбачає якнайширшу участь громадськості, врахування її думки. Насамперед, потрібно проводити соціологічне опитування людей, дослідження підприємницького клімату, аналіз соціально-економічних тенденцій і прогнози, прораховувати якісь сценарії. Це все має доводитись до людей. Ця робота мусить бути публічною з визначення, адже створюється стратегічний документ як форма суспільного договору. Всяка закритість і кулуарність є абсолютно неприпустимими у цій роботі", -- розповів Петро Мавко, директор Західноукраїнського регіонального навчального центру, який зараз розробляє Стратегічний план розвитку міста Житомира на 2008-2017 роки.

Дійсно, на відміну від Львова, інформації про хід розробки стратегії Житомира на сайті міськради цього міста не бракує.

"Після кожної нашої поїздки з’являються публікації щодо розробки стратегії Житомира, повідомлення про те, що відбулося, що зроблено, як просувається процес. Розроблений перший проект стратегії буде опублікований у пресі, щоб всі мали можливість з ним ознайомитися. У такому випадку не виникатиме питань, коли прийматиметься документ на сесії міської ради", -- розповів Петро Мавко про роботу над стратегією Житомира.

З його слів, розробка стратегії середнього українського міста в організаціях, які займаються цим на комерційній основі, становить приблизно 10-15 тис. дол.

Про розробку стратегічного плану Львова Петро Мавко нічого повідомити не зміг, хоч зізнався, що йому, як мешканцю нашого міста, не байдужа його доля, так само, як і те, куди йдуть кошти з кишень львів’ян.

Ситуація з розробкою стратегії Львова викликає багато запитань і в керівника неурядової аналітичної організації "Центр дослідження місцевого самоврядування" Віталія Загайного, який є членом робочої групи з розробки даного документу.

"У листопаді минулого року було відомо, що тендер на розробку стратегії Львова не відбувся через недостатню кількість учасників. Потім, дуже швидко, в першій декаді січня 2008 року, ми дізналися, що конкурс вже відбувся, і одна із громадських організацій його виграла.Далі, у відповідь на моє звернення до міського голови, мене включили в робочу групу, але жодного повідомлення чи запрошення на її засідання я досі не отримував. У мене таке враження, що вона просто не збирається", -- розповів Віталій Загайний.

На його думку, все це ставить під сумнів легітимність стратегії, яка розробляється, адже активні громадські організації міста мали б бути залучені до її розробки.

Виявилося, що одна із громадських організацій Львова мала охоту долучитися до процесу роботи над стратегією на громадських засадах та пропонувала міським чиновникам власну концепцію стратегії Львова.

"Концепцію стратегії розвитку Львова ми почали розробляти ще в 2004 році. Тут є праця багатьох людей. Концепція пройшла обговорення, є рецензії різних наукових інституцій. Ми хотіли її передати місту безкоштовно. Наше бачення було таке, що це має бути на громадських засадах. Щодо нашої концепції ми розмовляли з кількома посадовцями міста. Вони брали, дивилися. Чомусь вирішили зробити по-іншому і дуже закрито", -- розповів керівник ГО "Спілка консультантів "Експерт-група" Андріан Фітьо.

"Коли документ розробляється тільки одною організацією – він дуже слабенький, -- вважає експерт, -- Це має бути колективний документ з максимальним залученням різноманітних фахівців. Його розробка і обговорення мали б йти паралельно, щоб не виявилося так, що до мільйона жителів має жити за тим, що розробляло троє осіб".

Спроби з'ясувати інформацію про розробку стратегічного плану Львова на наступні двадцять років викликали в нас багато запитань до громадської організації "Центр муніципального та регіонального розвитку Львова", яка виграла тендер і вже майже півроку працює над документом. Інтерв’ю з керівником організації Григорієм Дробенком так і проситься до того, щоб його подати без коментарів, тим більше, що йому (інтерв'ю) передував чималий закид пана Дробенка у бік преси, коли хтось там щось колись не під тим "соусом" подав, не так потрактував. Правду кажучи, ми здогадуємося, чому пан Дробенко так недолюблює пресу. Адже, свого часу саме журналісти розповіли громадськості про те, що Дробенко був спійманий своїми колегами на плагіаті і навіть програв суд. Проте, тішимо себе думкою, що наш мер Садовий не знайомий з цим фактом біографії пана Дробенка.

Те, що розповів пан Дробенко, ми подаємо без коментарів.

Пане Григорію, розкажіть, як ви виграли тендер на розробку стратегії Львова. Хто був вашими конкурентами у конкурсі?

Для мене запитання: "Як ви виграли тендер?" вже є не коректним, бо суть не в тому як ми виграли тендер! Наш центр має вже цілу купу зроблених стратегій. Перша книжка, яка була написана на тему стратегії розвитку територіальних громад в Україні, була видана нашим центром. Оте копання: "Як ви виграли?" є для мене не коректним! У тендері брали участь фірма "Ренесанс" та Інститут "Укрзахідцивілпроект".

Тендер відбувся у січні. Ви отримали фінансування на перший етап розробки стратегії. Що вже зроблено протягом цього часу?

Договір з міською радою був підписаний 18 лютого. Завдання першого етапу стратегії – розробити місію і стратегічні цілі Львова. Місія – головний сенс існування об’єкта, суб’єкта, мета, до якої повинен іти суб’єкт у своєму розвитку, в часовому просторі. Стратегічні цілі – нижчий рівень від місії. Якщо місія – те, що до нього треба йти і йти як напрямок. Стратегічні цілі – конкретні речі, які забезпечують рух Львова до здобуття тої місії. Наразі немає ні одного, ні другого. Є напрацювання. Конкретних речей немає.

Розкажіть, яка ж місія та стратегічні цілі Львова?

Я некоректно поведуся, як назву їх, бо вони не проголосовані експертами. Місію ми голосували 7 разів.

Коли плануєте розпочати другий етап роботи над стратегією?

Другий етап розпочнеться з липня. На цьому етапі будуть ще більш конкретизовані стратегічні цілі, стратегічні напрямки, будуть розроблені конкретні плани, які треба буде впроваджувати в життя.

Відомо, що для роботи над стратегією сформовані експертна та робоча групи. Над чим вони працюють?


Ці люди мали б затвердити місію і стратегічні цілі розвитку Львова, щоб їх можна було оприлюднити. Експертна група збирається кожну середу вже впродовж двох місяців. Робоча група буде затверджувати напрацювання експертної групи. Робоча група, створена Львівською міськрадою, є тим ситом, через яке мають пройти напрацювання експертної групи.

Уточніть, коли до процесу розробки документа буде залучена робоча група?

Міська рада знає.

Хто з боку Львівської міськради відповідає за розробку стратегії Львова?

Департамент економічної політики – Ірина Кулинич.

Ви працюєте над стратегією Львова до 2027 року? Наскільки реально спрогнозувати, що відбуватиметься з містом за стільки часу?

Ми проаналізували ті реальні ресурси, які Львів має сьогодні, які буде мати хоч би через 10 років. Дуже важко заглянути на 20 років в майбутнє, адже немає прогнозних методів, які б в сьогоднішньому динамічному світі, дали можливість це зробити, адже часто не прогнозованим є найближчий день. Спрогнозувати якісь конкретні речі до 1927 року не можливо, головне – побачити тенденції. Дай Бог, спрогнозувати ті речі, які будуть затребувані до 1912-15 рр. Ми стараємося домінувати до 10 років.

Чому тоді стратегія на 20 років?

Це технічне завдання ЛМР -- розробити стратегію на 20 років.

Чому процес розробки стратегії Львова є мало інформативним? Чому немає ніякої інформації на сайті міськради?

Питання до них (до міської ради – Presstime). Можливо, це добре, що не заважали кореспонденти працювати. Ми собі спокійно напрацювали матеріали, які є важливими для розвитку Львова. Робоча група прийме зроблені напрацювання, тоді вже можна буде оприлюднювати ті речі, які зроблені.

До 20 червня я б хотів, щоб ми презентували напрацювання першого етапу розробки стратегії. Це залежить від міської ради. Я готовий через тиждень представляти. Я зацікавлений, щоб ця інформація була оприлюднена. Кожен мешканець Львова має бути зацікавлений отримати інформацію про стратегію, бо це є домінанта.

Тоді з чиєї вини відчутний брак інформації на даному етапі?

З моєї вини. Я не люблю, в якійсь мірі, преси. Люблю тихо і спокійно працювати і добре робити. Я не претендую на жодні посади. Я працюю тихо, спокійно.

Скільки осіб залучені до розробки стратегії Львова?

З нашої громадської організації 4 особи залучені до роботи. Найнятих людей є набагато більше. Експертна група формально найнята на роботу. Експерти працюють по договорах.

Коли ви плануєте завершити роботу над стратегією Львова?

Максимум в першому кварталі 2009 року стратегія буде готова. За рік ми мали б розробити. Хоч подібні стратегії розробляються набагато довше: 2-5 років. Є багато методів розробки стратегії. Якщо розробляти в кабінеті, можна за пів року зробити.

Розкажіть стратегію яких міст розробляла ваша організація?

Ми розробляли стратегію Чугуєва, Куп’янська Харківської області. Розробляли стратегію Городоцького району, міста Бібрки, багатьох сіл.

Що, на вашу думку, потрібно для того, щоб будь-яка стратегія була дієвою?

Дієва вона буде тільки тоді, коли вона буде реалістичною. Потрібно, щоб люди знали про неї, пройнялися тим, що буде напрацьовано. Тоді міська влада буде змушена втілювати ці речі в життя.
Наталія Шутка, Presstime, 04.06.2008 11:37:23

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Arsen, 2008-06-05 09:39:46
Спіймався... БРЕШЕ! Не писав Дробенко стретегію Чугуєва та Куп"янська! Куп"янськ робив ЕРУМ, а Дробенком там і не пахло. В ЕРУМ же ж знають, хто робив Чугуїв (це точно не Дробенко, а хтось з їхніх спеців). До уваги прес-таймівців та "Вголосу": сконтактуйте з меріями цих міст, там вам офіційно підтвердять цю інформацію: ДРОБЕНКО НЕ РОЗРОБЛЯВ ДЛЯ НИХ СТРАТЕГІЙ!
НАШЕ ПРАВО, 2008-06-04 21:08:52
По-перше. Не БЮТ і не п.Полякова вийнайшли тему розробки Стратегії розвитку Львова. Дуже багато діячів про це чи пізніше, чи раніше говорили. По-друге. Участь ГО і п.Дробенка у цій схемці проста: отримати кошти і правильно їх розподілити на правильних експертів (згадайте ГО Дирекція по святкуванню 750... ). Це звичайнісінька корупційна схема по відмиванню коштів міського бюджету. По-трете. Чому мовчать депутати? Невже вони прикривають цю схемку? Де ділось КРУ чи прокуратура? Чи був насправді тендер? По-четверте. Коли Стратегію пишуть профани і неуки - такою й буде ця стратегія. По-п'яте. Раджу послухати сесію від 14.02.2008 р., де розглядалось дане питання. Таке враження, що п. директор департаменту економічної політики не розуміла предмету і мети Стратегії!!!
Arsen, 2008-06-04 18:00:02
Спіймався... БРЕШЕ! Не писав Дробенко стретегію Чугуєва та Куп"янська! Куп"янськ робив ЕРУМ, а Дробенком там і не пахло. В ЕРУМ же ж знають, хто робив Чугуїв (це точно не Дробенко, а хтось з їхніх спеців). До уваги прес-таймівців та "Вголосу": сконтактуйте з меріями цих міст, там вам офіційно підтвердять цю інформацію: ДРОБЕНКО НЕ РОЗРОБЛЯВ ДЛЯ НИХ СТРАТЕГІЙ!
, 2008-06-04 14:57:06
ТРК «Люкс» !!! Завдяки роботі ТРК «Люкс» -моя сім'я перестала дивитись всі передачі із Львова !!! Такий канал потрібно заборонити !!! Крім негативізму нічого не несе.Ведуча взагалі своїм голосом НЕРВУЄ !!! А ще канал "24" з його загробним голосом- думаю чи не "25 кадр" -застосовують !
, 2008-06-04 14:35:18
Дієва вона буде тільки тоді, коли вона буде реалістичною. Потрібно, щоб люди знали про неї, пройнялися тим, що буде напрацьовано. Тоді міська влада буде змушена втілювати ці речі в життя.......Пане Павлюк , Ви методу розрахунку запропунуйте,побільше технічних термінів таких щоб "гривневе навантаження" виражали -то влада підтримає !!! Попробуйте !
, 2008-06-04 14:21:02
....невміння чи не бажання діючої влади налагоджувати контакти зі своєю громадою, використовувати активних людей для розвитку міста. Ми їм просто заважаємо, але тут їх засаднича помилка в тому, що активні люди не можуть пасивно чекати поки їм щось зроблять, нехай навіть добре. Пане Дока, вони бояться активності- активність то зміни,це прихід нових- інших облич- а кАманді не вигідно страшно....
Дока, 2008-06-04 14:11:49
1. Стратегія потрібна, як певне спільне бачення місії та цілей розвитку міста представниками влади та активної чакстини громади. 2. Дробенко - зичайно грантоїд і дотримується стандартних процедур розробки стратегії. 3. Ціна звичайно є велика, хай покажуть кошторис, якщо туди включено розробку генерального плану розвитку міста, то це уже буде не та стандарта стратегія з книжок Дробенка. 4. На жаль, почали погано, і багато громадських організацій (громадський форум, асоціація платників, експерт група, КПЛ та інші) будуть або бойкотувати, або критикувати напрацювання робочої групи. 5. Склад робочої групи та склад експертів можна побачити на сайті міськради у розділі документи 6. Основна помилка Дробенка, як і помилка чи невміння чи не бажання діючої влади налагоджувати контакти зі своєю громадою, використовувати активних людей для розвитку міста. Ми їм просто заважаємо, але тут їх засаднича помилка в тому, що активні люди не можуть пасивно чекати поки їм щось зроблять, нехай навіть добре. А поки що доброго робиться мало.
От-такої !, 2008-06-04 14:02:20
Памятаєте КІсу Воропянова ? "дай мілліон... ну дай мілліончик... дай мілліончик ! Садовий -злодюжка -от тут то ви праві. Притому дивний злодюжка-прикривається гарними гаслами,слизький на вигляд - але продер вже кишені в Львів'ян до дикої степені, що латки не пришиваються. Львів'яни зубожіли до жаху ! Заводи порозпродали ,з базарів гонять -питається- ДЕ МОЖНА ЗАРОБИТИ ГРОШІ НА КОМУНАЛЬНІ ПЛАТЕЖІ , НА СОЦІАЛЬНИЙ ХЛІБ !! Пані ЖЕЛІСКО обіцяла ВИГАНЯТИ, ВИСЕЛЯТИ в БІЛЬШ ДЕШЕВЕ ЖИТЛО (напевно бараки збирались орендувати для Львів'ян) Шановна громадо -вимагаймо ревізії кАманди мера - перше його самого, його батьків,пана Синютки (чого це він втік з Франківська ).... Бо інакше вони нас ВИЖЕРУТЬ і ми змушені будемо емігрувати хто -куди. Можливо це і є основною задочою наших керівників- ЗАБЕЗПЕЧИТИ РАБСЬКОЮ ДЕШЕВОЮ СИЛОЮ БЛИЖЧЕ ЗАКОРДОННЯ ???
Т.Дяків, 2008-06-04 13:57:08
1.Тема розробки стратегії розвитку Львова активно пропагувалася фракцією БЮТ в другій половині 2006 р., зокрема п.І.Поляковою (?!). 20 вересня 2006 р. (дату запамятав - попереднього вечора "колеги" намагалися всучити мені хабара) зранку, перед сесією на зборах фракції мені довелося виступити з двох питань: перше - щодо хабара; друге - проти того, щоб БЮТ (зокрема, названий депутат) "штовхав" це питання, а тим більше очолив робочу групу. Мотив: гроші будуть "освоєні", а шанси виконати цю роботу на належному рівні мізерні. Було зрозуміло, що з усієї стратегії забудовників від БЮТу цікавить одна тема -напрями розвитку будівельної інфраструктури та спеціалізація використання земель. До мого виключення з фракції (в грудні 2006 р.) тема участі БЮТу в розробці стратегії більше не піднімалася. 2. Пан Дробенко декілька разів звертався до Громадського форуму Львова та Асоціації платників податків з проханням надати листа згідно якого названі організації будуть використовувати результати майбутньої розробки (це було на стадії прийняття рішення про фінансування) в своїй роботі. Таких листів надано не було. 3. Стратегія - дуже потрібна річ, але цим повинні займатися професіонали за відповідну плату, а не громадська організація, яка вже має, як говориться в інтервю "цілу купу" розроблених стратегій. Залишається підібрати титулованих експертів, "Чугуїв" в тексті поміняти на "Львів", розширити звіт пропорційно до обємів фінансування і розтиражувати цю макулатуру на дорогому (також за рахунок платників податків) папері. Чи не краще за ці гроші відремонтувати шмат дороги чи поміняти кілька ділянок водопроводу?.
, 2008-06-04 13:48:43
Місію Львова ??? От так ... місію.Остап Бендер разом з Мюнхаузеном відпочивають. МІСІЯ і САДОВИЙ на одному ПАРТРЕТІ ! Тільки питання - як виглядає місія і якого роду ??
Иван Васильевич, 2008-06-04 13:46:25
Куди дивиться прокуратура!? На концерт Гоффа - мільйон, на Стратегію Львова - мільйон! Садовий здається інших чисел не знає. Меня тревожат смуиные сомненья: у Львів'ян - мільйони гривень, у Шпака - пиджак, у шведского посла - орден... Садовий пидар-злодюжка
Олена, 2008-06-04 13:43:06
Дожилися! про місію Львова розмірковують такі субчики як плагіатор і неук Дробенко! Місію Львова вони "голосували 7 разів"! Хто це за загадкові голосувальники" ?
Ігор, 2008-06-04 12:24:27
Ще один спосіб відмивання грошей Садовим і його бандою. Розробка стратегії для такого міста як львів коштує максимум 40 тис. доларів. Але аж ніяк не 200 тисяч. До речі, Дробенко був пійманий на плагіаті якраз магістерської роботи Петра Мавка. І Мавко доказав це в суді. А Садовий взяв Дробенка бо той йому організував відкат 100 тис. доларів.
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Наслідки пожежі на заводі «Полісинтез» могли б бути значно складніші - заступник керівника ГУ МНС у Львівській області Глобенко »»  

Чи знаєте Ви. що...

... норма - це ідіотизм, з яким усі змирилися»»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Наслідки пожежі на заводі «Полісинтез» могли б бути значно складніші - заступник керівника ГУ МНС у Львівській області Глобенко  »»  
  Наслідки квітневої пожежі на «Полісинтезі» потребують невідкладного вирішення - начальник управління з питань НС ЛОДА Титаренко  »»  
  Керівництво «Полісинтезу» досі не зізналося, що саме горіло на складах заводу у квітні  »»  
  Правоохоронні та контролюючі органи заявили, що не мають підстав для закриття заводу «Полісинтез», попри чисельні порушення у його діяльності  »»  
  Господарський суд Львівщини відмовив трускавецькому БЮТу у позові на міську владу щодо підвищення тарифів на кватрплату  »»  
  КРУ у Львівській області виявило фінансові порушення у Львівському державному аграрному університеті та його підрозділах на понад мільйон гривень  »»  
  У Львові робоча група за участі Мінкульттутризму моніторить розвиток готельної мережі   »»  
  Львову вдалося заощадити близько 2,5 млн. грн. у минулому році завдяки програмі енергоменеджменту   »»  
  «Росан-Капітал» переобрав Довгановського головою правління   »»  
  Кабмін визнав трамадол наркотиком   »»  
  Львівська міськрада оголосила конкурс з вибору андеррайтера випуску муніципальних облігацій на суму 200 млн. грн.   »»  
  У Жовківському районі непрацюючі пограбували пенсіонерів на майже 100 тис. грн.  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Листівки для прем’єр-міністра »»  
  Тимошенко доручила щомісяця піднімати ціни на газ для населення »»  
  Червоненко свариться з Тимошенко за аеропорти »»  
  Ющенко порадиться про корупцію і зустріне "колегу" »»  
  Тимошенко замінила комуністку на Удода »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Головокруженіє 9 Травня »»  
  Секретний дворик Львівської облради »»  
  SHAROJOB’ство у Львові  »»  
  Жертвоприношення Львівської облради »»  
  Львівські мачі в пікассових хащах »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Олексій Антипович
Шанс для "Свободи"
 
 
Юрій Шведа
Хто сіє вітер - пожне бурю!
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

дуже боляче мені читати такі страшні речі на адресу надзвичайноі та обдарованоі жінки Наталіі Петрів »»
А як же паганяло "Коля-Мерседес" :-) Шось прес-служба не допрацювала. Ну... День журналіста... Розум »»
"Які ще питання «Свобода» задасть мерові під час його звіту? Дуже багато. Зараз я не можу сказат »»
Нагадайте, будьте добрі, коли це ми День службовця святкуємо? Ми того дня вас теж не менш від щирого »»
Брехня! В Ющенка напевно є дача і можливо навіть в Яремче, але на фото 100% не його власність. »»
              Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .