про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ

Олексій Баганець: Якщо прокурор почне закривати очі на "букву" закону, то наша держава перетвориться у бананову республіку

Олексій Баганець – прокурор Львівської області.

Олексію Васильовичу, як Ви розцінюєте ситуацію з дотриманням законодавства на Львівщині? Адже останнім часом у громадській думці складається враження, що прокуратура втрачає вагу як вищий орган, в повноваження якого входить забезпечення дотримання законності.

Правильна відповідь на це запитання, на мою думку, складається з двох частин. Громадська думка не завжди є об’єктивною, особливо коли питання стосується оцінки роботи прокуратури. Адже прокурор завжди вирішує конфлікт, в якому обов’язково задіяні дві сторони. І хоча б прокурор прийняв сто п’ятдесят разів законне рішення, воно завжди викликатиме невдоволення однієї з сторін.

До того ж заведено вважати, що якщо людина звернулась зі скаргою до прокуратури, її скарга обов’язково повинна бути задоволеною. Адже сам факт наявності такого звернення вже ніби то свідчить, що права та інтереси цієї людини порушені. Насправді, це не завжди так. І у Львівській області, і в Рівненській, і в Донецькій ми приймаємо заяви громадян тисячами, а задовольняємо лише сотні з них. Бо прокурор у своїх рішеннях виходить із того, що не можуть бути захищені права та інтереси однієї людини за рахунок порушення законних прав та інтересів іншої.

Не можна цілковито покладатися лише на думку окремих людей, які спілкуються з журналістами, так само, як і на самих журналістів, у тому, що, мовляв, прокуратура ніби то стала гірше працювати, а тому її авторитет почав знижуватися. Я завжди ставлюся до такої оцінки критично.

Разом з тим, ігнорувати громадську думку в прокуратурі також не мають права. Про це, зокрема, йдеться в указі Президента України від 19 лютого 2005 року. У ньому чітко зазначено, що оцінка роботи органів прокуратури, органів влади, правоохоронних органів повинна здійснюватись на підставі показників, які характеризують рівень довіри населення до правоохоронних органів, і ми не можемо цього не враховувати у своїй професійній діяльності.

Якщо ж говорити конкретно про ситуацію з дотриманням законодавства на Львівщині, то я її оцінюю як незадовільну. І справа тут не в кількісних показниках, до яких слід також підходити критично. Моя оцінка базується на детальному аналізі задоволених документів прокурорського реагування, який свідчить про невисоку якість та низьку результативність дій прокурорських працівників.

Сьогодні ми вивчаємо і аналізуємо законність прийнятих органами обласної прокуратури рішень про порушення конституційних прав за результатами перевірок порядку нагляду за додержанням конституційних прав і свобод громадян (так званий "загальний нагляд"). В першу чергу звертаємо увагу на те, як розслідувалася ця категорія кримінальних справ та яким був результат судового розгляду цих справ.

Я вже отримав перші результати перевірки і можу сказати, що вони незадовільні. Більша частина справ, порушених і розслідуваних органами прокуратури, не отримують ефективної оцінки в судах. Частина з них закрита судами тому, що люди розкаялися у вчиненому, частина – у зв’язку з тим, що минули терміни давності, ще інші – у зв’язку з тим, що діяння формально підпадали під ознаки злочину, а реально – такими злочинами не були.

Тобто, реальних мір покарання за вчинені злочини, по яких працівниками прокуратури порушувалися кримінальні справи, суди не призначають. Останнє свідчить про те, що це були малозначні, дріб'язкові факти. Підозрюваними і звинуваченими у цих справах проходять переважно інспектори відділів кадрів підприємств, секретарі сільських рад, землевпорядники – тобто найнижча ланка держслужбовців та управлінців.

На моє переконання, працівники прокуратури на такі результати роботи не повинні розмінюватися. Це – імітація діяльності, війна з власним народом. З такою "результативністю" у діяльності органів прокуратури я буду послідовно боротися, про що вже попередив і обласний апарат, і міських районних прокурорів. Ми будемо робити все для того, щоб прокуратура вела реальну боротьбу зі злочинністю в сфері економіки, з посадовими злочинами, в тому числі – з хабарництвом та корупцією.

Які пріоритети сьогодні можна виокремити в роботі прокурати області?

Перш за все, це заходи наглядового та координаційного характеру, а також активізація боротьби зі злочинністю в області. Коли я кажу про боротьбу зі злочинністю, то маю на увазі передусім не дрібні прояви хабарництва та корупції у низових структурах влади, а реальні факти правопорушень з боку держаних чиновників та службовців, а також, організовану злочинність. Авторитет влади в суспільстві буде високим лише тоді, коли ми реально на результатах роботи покажемо, що перед законом всі рівні, а отже за вчинені прорахунки та злочини будуть нести відповідальність всі: і керівники, і дрібні службовці.

Наступним пріоритетом нашої роботи є посилення прокурорського контролю за дотриманням законодавства у роботі служб, які відповідають за забезпечення законності на кордоні. Львівщина – прикордонна область і сьогодні не можна вважати задовільним стан боротьби з контрабандою, порушенням митних правил і боротьби з незаконною міграцією.

Минулого тижня прокуратура провела координаційну нараду всіх керівників правоохоронних органів з цього приводу. На ній я піддав жорсткій, але об’єктивній критиці діяльність СБУ та митних органів, а також інших правоохоронних органів, за те, що вони недостатньо уваги приділяють цим проблемам. У 2007 році було порушено всього 36 кримінальних справ про контрабанду, з них до суду було скеровано лише 7.

Більша частина справ, які залишилися в провадженні, це фактові (тобто оперативно-розшукова і слідча робота з метою встановлення осіб, які вчинили ці злочини, тобто займався контрабандою) не проводиться належним чином. Винні у контрабанді не притягаються до кримінальної відповідальності. За таких умов годі й казати про якусь профілактичну діяльність правоохоронних органів щодо забезпечення правопорядку на кордоні та митниці.

Вважаю неприпустимою ситуацію, коли в прокуратурі відсутні кримінальні справи відносно працівників, митних органів за вчинення ними корупційних дій. Кожен пересічний громадяни знає, що на митниці та кордоні кроку не можна ступити, не сплативши гроші, а кримінальних справ немає, а отже й немає судових процесів. Особисто я, як прокурор області, буду робити все для того, щоб ця робота була активізована і щоб були конкретні результати.

Сьогодні на Львівщині не забезпечено належним чином дотримання законів в економічній сфері. Маю на увазі дотримання законів про оподаткування (ухилення від сплати податків). Це і великі недоїмки по заборгованості до державного бюджету, особливо ПДВ. Борг підприємств перед державою по сплаті ПДВ сягає сотні мільйонів гривень, а заходи прокурорського реагування на це мізерні. Тому я висуваю претензії органам прокуратури і буду вимагати, щоб прокурори суворо реагували на такі факти.

Не перебуває на належному рівні і ситуація з прокурорським реагуванням на злочини, скоєні в сфері зовнішньоекономічної діяльності. Таких незаконних операцій на Львівщині є достатньо, адже, повторюю, Львівщина – прикордонна область. Особливо в частині дотримання законодавства при адмініструванні та відшкодування ПДВ уже з державного бюджету. Я заслухав всі кримінальні справи, які були порушені, розслідувалися органами прокуратури, міліції, податкової міліції, СБУ по фактах незаконного відшкодування ПДВ останніми роками. Висновки мої невтішні, адже такі справи фактично не розслідувалися.

Правоохоронні органи свого часу прозвітували керівництву держави про те, що такі факти виявили і порушили кримінальні справи, а реально нічого не було зроблено для того, щоб особи, винні у скоєнні цих злочинів , понесли покарання. Тому мною були внесені документи прокурорського реагування керівникам правоохоронних органів, підготовлені по цих справах письмові вказівки і буде зроблено все необхідне для того, щоб максимум до кінця першого півріччя ті справи, які мають судову перспективу, були направлені до суду. Ті, які не мають судової перспективи , повинні бути закриті.

Чи правильно розуміти, що сьогодні боротьба з економічними злочинами та корупцією в діяльності прокуратури поставлена на перший план?

Це дійсно важливий напрямок, але це не означає, що прокуратура послабить нагляд за дотриманням конституційних прав і свобод громадян, перш за все в соціальній сфері. Слід визнати недостатнім реагування прокуратури на наявність в області заборгованості по оплаті праці.

Всі мене заспокоюють тим, що загальна цифра заборгованості по зарплаті знизилась в порівнянні з початком року і сьогодні становить вже не 33, а 23 млн. грн. Проте для мене такі роздуми не є аргументом. Бо 23 млн. грн. не поступили людям за їх конкретну працю. Вони повинні цю зарплату отримати. Тому я обов’язково буду реагувати на бездіяльність працівників прокуратури і контролюючих органів, якщо вони будуть пасивні у питанні відшкодування боргів по зарплаті. Прокуратура планує також активізувати роботу в напрямку виявлення прихованих трудових відносин в області, перед усім мова йде про виплату зарплати в конвертах.

Важливим пріоритетом у роботі прокуратури сьогодні стає нагляд за дотриманням законодавства в сфері охорони праці на виробництві. Нещодавно відбулася колегія Генеральної прокуратури, на якій були озвучені статистичні дані про те, що сьогодні в світі Україна займає друге місце після Португалії по виробничому травматизму, і також друге місце, але вже після Китаю, щодо кількості смертельних випадків на виробництві.

Такі цифри говорять про те, що система контролю за додержанням охорони праці працює вкрай незадовільно і прокуратура зобов’язана реагувати на це. Ми будемо ставити питання про звільнення з займаних посад службових осіб, які не справляються зі своїми обов’язками, будемо порушувати дисциплінарні впровадження, виявляти злочини, якщо вони їх вчинятимуть.

Актуальним сьогодні є також питання контролю за наповненням соціальних фондів. Недоїмки до соціальних фондів неприпустимі, тому прокуратура активізуватиме роботу по реагуванню відносно працівників контролюючих органів, які відповідають за наповнення цих фондів.

Скільки є напрямків діяльності в органах прокуратури щодо захисту конституційних прав і свобод громадян, скрізь є проблеми і необхідно активізувати діяльність прокуратури. Щоб ви зрозуміли, що для мене це не пусті слова, я готую зараз наказ про розподіл службових обов’язків, відповідно до якого розгляд заяв від громадян і юридичних осіб візьму під свою опіку, забравши в заступника.

Ви плануєте тільки змінити розподіл функціональних обов’язків чи будуть також проведені кадрові зміни в прокуратурі області?

Ходять чутки, що я збираюся провести тотальні заміну кадрів в обласній прокуратурі. Це не правда. Правдою ж є те, що я з першого дня попередив всіх співробітників: якщо вони будуть працювати добросовісно, то можуть розраховувати на подальшу службу не дивлячись на те, хто його призначав чи хто за ним стоїть. Останнє мені не цікаво. Я оцінюю людину виключно по її відношенню до виконання свої службових обов’язків. Якщо ж людина не відповідає займаній посаді, то будемо ставити питання про її звільнення.

Станом на сьогодні за результатами перевірок звільнено із займаних посад заступника прокурора області, який курував прокурорське слідство, звільнений начальник слідчого управління прокуратури області та начальник слідчого відділу прокуратури.

Триває перевірка стану виконання Закону України про прокуратуру, галузевих наказів прокуратури області, Генпрокуратури України в трьох прокуратурах Львівської області. Таке рішення було прийнято колегією прокуратури області за результатами роботи у 2007 році. Завершено перевірку у відділі нагляду за додержанням законів про права неповнолітніх, практично завершена перевірка управління по нагляду за дотримання законів на транспорті. Процес вивчення і перевірки стану відповідності людей займаним посадам і результатів роботи триває.

Нові призначення вже відбулися?

Призначений новий начальник слідчого відділу та начальник слідчого управління. Сподіваюсь цього тижня буде призначений новий заступник прокурора області, який відповідатиме за прокурорське слідство.

Як на два місяці, це значна робота, Ви, напевно, до ночі затримуєтеся в прокуратурі?

Наразі я з роботи ухожу близько 9 години вечора. Приблизно тоді ж прокуратуру покидає і більша частина її працівників. Частина, звичайно, невдоволені таким графіком роботи. Але я нікого насильно не тримаю і не змушую працювати понаднормово: якщо не подобається, пишіть заяву на звільнення за власним бажанням і шукайте собі легшу роботу.

Ті ж, хто пов’язує свою подальшу кар’єру з прокуратурою, сьогодні повинні зрозуміти, що держава і суспільства ставлять дуже високі вимоги до прокуратури. Ми змушені, поки не налагодимо оптимізацію роботи, "добирати часом". Коли ж колектив запрацює якісніше, будемо зменшувати навантаження на людей.

Сьогодні ж я не можу допустити, що до мене приходять люди, скаржаться на те, що їхні законні права і інтереси порушили, а прокуратура чотири місяці не дає відповіді на цю скаргу, бо її працівники повинні рівно в 18:00 йти до дому. Ні, так не може бути. Ніде в законі не написано, що можна порушити термін розгляду звернення громадянина. В законі чітко сказано, що ми зобов’язані протягом місяця розглянути це звернення.

Тобто, в прокуратурі зараз ненормований робочий день?

Звичайно. Де б я не працював, я скрізь так працюю. Я не розумію того, коли працівники йдуть з роботи чітко у визначений робочим графіком час, але на другий ранок приходять до мене і просять продовжити їм термін розгляду скарги чи справи. Такого не може бути. Ми повинні чітко дотримуватися встановлених законом термінів. Інакше як тоді прокурор буде вимагати від інших органів виконання законів, якщо сам порушує його!?

Олексію Васильовичу, чи розрізняєте Ви у своїй діяльності такі поняття, як "буква" та "дух" закону і якщо так, то що для Вас є пріоритетним?

Я вже 30 років працюю в цій системі і для мене завжди була важлива саме "буква" закону. Закони, які б вони не були, потрібно виконувати. Якщо ж вже й прокурор почне закривати очі на "букву" закону, то наша держава дійде до беззаконня, перетвориться у бананову республіку. Цього ні в якому разі допустити не можна. Якщо закон поганий, для того, щоб його змінити, є Верховна Рада України.

Недавно не урегульованість питання з малим прикордонним рухом призвело до несанкціонованих акцій протесту мешканців прикордонних районів: відбулося перекриття доріг, були зупинені потяги. Ці акції привели до того, що ряд юридичних суб’єктів понесли суттєві матеріальні збитки, сталася затримка з поступленням грошей в пенсійний фонд, комусь із здоров'ям стало погано, а лікарі вчасно не змогли прийти на допомогу.

Так, мешканці мають право вирішувати свої проблеми, але законним шляхом, в рамках правового поля. Перекривати дороги, залізницю – це є злочин. Прокуратура ж зобов’язана наглядати за тим, як дотримуються закони і притягати до відповідальності тих осіб. які їх порушують.

Однією з проблем, про яку сьогодні багато говорять, є те, що місцеві органи влади приймають досить часто рішення, які суперечать закону. Чи можливо налагодити співпрацю між прокуратурою та органами місцевого самоврядування, яка б була скерована на попередження цього?

Прокуратура не зобов’язана цього робити. Ми реагуємо тоді, коли такі незаконні рішення вже прийняті. Але в інших областях, де мені доводилося працювати, юридична служба, наприклад тих же обласних рад, надавали прокуратурі копії проектів рішень, які виносилися на розгляд сесії. В таких випадках ми попереджали керівництво, наприклад, Донецької облради, про те, що проект рішення суперечить законові, а отже варто його змінити.

Я сьогодні з приємністю згадую високий рівень взаєморозуміння та співпраці, який існував між обласною прокуратурою та облрадою Донецької області в період моєї роботи там. І сьогодні я готовий, якщо керівництво Львівської облради проявить ініціативу, співпрацювати в такому режимі і з ними. Але підкреслю ще раз, в обов’язки прокуратури входить нагляд за законністю ухвалених рішень.

Львівська облрада прийняла незаконне рішення про створення кваліфікаційної комісії по адвокатурі, яке було опротестоване прокуратурою. Проте протест цей не був задоволений депутатами. Які наступні кроки прокуратури?

Прокуратура буде подавати в суд на такі незаконні дії з боку Львівської облради. В судовому порядку будемо добиватися скасування незаконного рішення. В даному випадку облрада порушила вимоги закону, адже перш, ніж вносити кандидатури на обговорення в порядок денний, треба обговорити ці кандидатуру в профільній комісії. Цього не було зроблено. Обласна рада провела службове засідання і, до речі, погодилася з нашими висновками, але депутати не проголосували за скасування незаконного рішення.

Це стане прецедентом для Львівщини, адже не пригадую, щоб раніше прокуратура в суді оскаржувала дії депутатів.

Особисто для мене це нормальна повсякдення практика, адже є наказ Генерального прокурора України, який мене зобов’язує здійснювати нагляд за законністю правових актів, що приймаються органами місцевого самоврядування. Я і в Донецьку, і в Рівному оскаржував рішення депутатів в судах у всіх випадках, коли відхилялися прокурорські протести. І суди, як правило завжди задовольняли прокурорські подання.

В Донецьку, коли у 2006 році облрада прийняла рішення з приводу визнання російської мови як регіональної, я одразу ж заявив депутатам що, як прокурор, вважаю це рішення незаконним. Вони чекали протесту, а я відразу заявив адміністративний позов в суд. Для них це було несподівано, адже я спрацював на випередження, бо вони чекали саме протесту.

Як Ви розцінюєте стан дотримання законності з боку Львівської міської ради. Адже не секрет, що багато хто скаржиться на те, що міська влада, особливо виконавча, приймає рішення сумнівні з точки зору закону. Чи має вплив на це прокуратура?

Прокуратура зобов’язана втручатися у всі ситуації, де мова йде про порушення закону. Є прокурор міста Львова, який повинен забезпечити законність рішень і розпоряджень, що приймаються міською радою. До мене доходять чутки, що прокуратура міста поводить себе пасивно, здійснюючи нагляд за законністю правових актів, які приймаються міськрадою чи міськвиконкомом.

У зв’язку з цим, ми готуємо перевірку у прокуратурі м. Львова, якщо не у березні, то у квітні. Ми обов’язково вивчимо, наскільки її діяльність відповідає наказу Генерального прокурора України про нагляд за законністю правових актів, що приймаються органами місцевого самоврядування.

Ви сказали, що будете боротися з корупцією на високих рівнях. Яка ситуація зараз зі справою затримання начальника Львівської обласної екоінспекції Степана Столярського?

За матеріалами СБУ прокуратурою Львівської області порушена кримінальна справа за ознаками ст. 368, тобто за фактом одержання хабара. Підстав для порушення кримінальної справи було достатньо. Слідчим прокуратури за матеріалами першочергових слідчих дій було прийняте рішення про затримання Столярського в якості підозрюваного, але, у зв’язку з тим, що достатніх даних, передбачених у ст.106, зібрано не було і Столярський після виконання слідчих дій був доставлений у лікарню, де лікарі письмовим висновком заборонили проводити з ним слідчі дії, мною був скасований протокол про затримання Столярського.

На сьогодні основні слідчі дії по справі майже завершені. Не вистачає тільки висновків декількох експертиз: фоноскопічної по відео-аудіозаписах, які проводилися в рамках оперативно-пошукової справи, почеркознавчої і біологічної експертиз, тобто, в частині того, чи є відбитки пальців на грошах, які були вилучені в приміщенні Держекоінспекції. Після виконання основних експертиз, думаю, ми будемо приймати кінцеве рішення по цій справі.

Про журналістів зазвичай говорять як про четверту владу. Але ми, львівські журналісти, останнім часом не відчуваємо цього і передусім тому, що виникає враження, що те, що ми пишемо, нікого більше не цікавить: немає реакції на публікації з боку правоохоронних органів. Як прокуратура реагує на матеріали, які з’являються у ЗМІ?

Я ставлюся до журналістських публікацій не менш уважно, як і до звернень громадян. Щодня мені прес-секретар прокуратури Мар’яна Гайовська доповідає про всі публікації, дотичні до проблем, якими займається прокуратура. Якщо опубліковані матеріали дійсно серйозні, а не чутки, я доручаю провести їх перевірку і поінформувати пресу про її результати. Загалом протягом двох останніх місяців мною на перевірку було скеровано понад 100 пресових матеріалів.

Олексію Васильовичу, у Вас великий досвід роботи в різних регіонах України. Де Вам працювалося найскладніше?

Сьогодні мені здається, що найскладніше працювати саме у Львові. У Донецькій області був великий об’єм роботи, було психологічно важко перші дні, оскільки мені намалювали страшну ситуацію і я там ходив з пістолетом і в бронежилеті перші чотири місяця. А потім зрозумів, що це все абсолютно не відповідає дійсності. На Донеччині злочинність дійсно вища, адже до 80% населення у містах проживає, відповідно і навантаження велике.

Але працювати мені було легше, бо набагато легше було згуртувати людей. Люди там більш дисципліновані і завзятіші. Немає такого розслаблення, як тут. Відверто хочу сказати, що сильнішого колективу, ніж в Донецькій області, у мене ще не було. Хоча ми і тут все робимо для того, щоб створити такий колектив і організувати так, щоб він був здатний виконувати свої службові обов’язки на більш високому професійному рівні.

Ви у Львові кадри де шукаєте? У нас зараз модно запрошувати "варягів"…

Коли я їхав у Донецьк, то двох так званих "варягів" брав з Львівської області, одного – з Дніпропетровської, одного – з Київської. Я не згоден з думкою про те, що необхідно робити ставку виключно на місцеві кадри. У правоохоронних органах повинні, на мою думку, працювати люди, не пов’язані ні з чим, не заангажовані, щоб мали «розв’язані руки» для виконання своїх службових обов’язків.

Отож, задля користі справи можна і чужих запрошувати. Інша справа, що це дійсно мають бути люди кращі, які, прийшовши сюди на роботу, навчать працювати, покажуть приклад. А не просто привести свою людину, наприклад, племінника, який буде мені вірно служити. Останнє було б неправильним. Повинні приходити кращі.

PRESSTIME.COM.UA, 18.03.2008 16:24:45

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Розумний, 2009-02-18 18:39:27
Шановна Україно! Москаль, сраколиз логопеда Луценка, то є мразь і пройдисвіт - типовий жидюра і аферист.Будучи заступником міністра ВС обіцяв Львів"янам назвати прізвища осіб, що підпалили приміщення редакції газети "Поступ", викрити працівників міліції які входять в злочинні зграї, але своїх обіцянок не виконав, мало того після призначення своїх родичів,кумів і свояків на посади начальників міліції області і міста в особі Максімова, Попова та ін. у Львові злочинність розперезалася до краю.Було скоєно вбивство Сенчука-екс голову ОДА, Дацка-власника шклодзеркального заводу, Лозинського- злочинного авторитета "Рокіро", а начальника транспорту ЛМР Вовчака спалено живим серед білого дня. Москаль і його свора кричали на всіх телеканалах і в пресі, що протягом місяця злочинці будуть встановлені і заарештовані. Але все виявилося блефом і брехнею. А тепер той під..р верещить на всю Україну, що він най чесніший чуть не з лику святих, а насправді він бандит з великої дороги.
Баганець - брехун!, 2009-02-18 16:38:16
Він заднім числом звільнив з роботи свого підлеглого Мотрука, який брав за возврат машини бабло і ще сміє щось пиздіти! Про який закон говоримо, карєритстику?! Що ти маєш до закону?!
Пукшин Ірина Миколаївна, 2009-02-18 14:11:26
Пукшин Ірина Миколаївна прсить від Вас допомоги на захист свого сина від свавілля працівника карного розшуку Старосамбірського РВ УМВС у Львівській області д.Бабірада та ще одного старшого лейтенанта /прізвища не знаю/, які ніби то мають на нього справу на 40сторинок /за наркоманію/, шантажують його.грозяться посадити в тюрму, або другий варіант принести їм о 17год.11.02.2009р. склянку наркотиків і комусь продав, за це йому обіцяють спокій. Своїми діями вони моло недовели сина до самогубства, про що свідчить його записка до батьків знайдена в його кишені. Іце все вже продовжується не один рік. Прошу втрутитися у вирішення даного питання . Моя адреса: м.Старий Самбір вул.Стефаника, 10
, 2008-11-07 14:32:19
РОЗПРАВА З ВІЛЬНОЮ ПРОФСПІЛКОЮ Львівські ПРОДАЖНІ судді та прокуратура кришують злодіїв, перешкоджають тапротидіють діяльності Вільної профспілки, що заважає аферистам розкрадатидержавне майно. Ігнорують та не виконують рішення суду - «ІменемУкраїни!» про поновлення на роботу незаконно звільненого виборного члена Вільної профспілки!!! Афера першого заступника гендиректора ДАП "Львівські авіалінії" С.Підгородецького зі звільненням заступника голови Вільної профспілки інженерно- технічних працівників ДАП "Львівські авіалінії" (ВПІТП) авіатехніка І.П.Лисака і голови наглядової ради ВПІТП командира літака С.Сміщука. Бувший комендант залізничного вокзалу Підгородецький з допомогою друга - Львівського міжрайонного транспортного прокурора Є.Крикливця почалися розправи над виборними членами ВПІТП. Вільна профспілка заважає аферистам розкрадати державне майно, розкрадати та за безцінь розпродавати літаки і обладнання, масово звільнювати неугодних, виступила проти призначення керівникам підприємства абсолютно некомпетентних в авіації аферистів.. . Помста адміністрації: за підписом першого заступника ген директора С.Підгородецького пробували звільнити «за прогул» під час перебування в суді голову ВПІТП В.Вереса, але побоялись,так як він інвалід 3-ї групи та дитина-політв'язень (народився в Магадані). Лише винесли догану "за прогул". Заступника голови ВПІТП авіатехніка І.Лисака і голову Наглядової ради ВПІТП командира літака Ан-24 С.Сміщука було звільнено за підписом афериста першого заступника ген директора С.Підгородецького. «Іменем України» Личаківський районний суд виніс рішення про «негайне» поновлення І.Лисака на займаній посаді. Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на території України. Рішення суду набуло законної сили. Але… Щодо не поновленого на роботі виконавчою службою І.Лисака сфальсифікували донос, акт і не поновленого на роботі звільнили «за прогул». Касирка з Трускавця написала донос 18 березня 2008р. Сфальсифікували Акт від 17 березня про те, що І. Лисак був відсутній в Дрогобичі 18 березня !!! Де в Дрогобичі літаки, та й І. Лисак там не працював. Зареєстрований ПОВТОРНИЙ позов в Личаківський суд м.Львова 24.03.08 р. та звернення в виконавчу службу. Жодної реакції. Рішення суду «іменем України» не виконують, І.П.Лисак НЕ ПОНОВЛЕНИЙ на роботі по даний час. Щодо голови наглядової ради ВПІТП С.Сміщука спровокували донос, нібито він самовільно виконав політ в Батумі, винесли догану, а потім звільнили. Всі позови С.Сміщука попадають на розгляд продажному судді Сихівського районного суду м.Львова В.Я.Головатому, який нехтує чинним законодавством та не визнає прав профспілки. Всі накази про догани, скорочення та звільнення виборних осіб ВПІТП підписані аферистом С.Підгородецьким з перевищенням влади. Той не має права підписувати накази від імені власника та роботодавця, порушено ст.238 ЦК України, ст. 21, 24, 36, 38, 39, 40, 147-1 КЗпП, про що відписує обл. прокурор Баганець в відписці від 18.06.06 р. №08/1-1/25-08. Але … жодних мір до шахрая Підгородецького ПРОДАЖНА КОРУМПОВАНА прокуратура не приймає. Куплений з потрухами суддя В.Я.Головатий в судових засіданнях заперечив права (незаконно звільнених) виборних членів профспілки, гарантовані ст. 252 КЗпП, ст. 41 Закону України Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності, ст. 14 Закону України Про вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), п. 4.10 Галузевої угоди, Грубо порушені міжнародні правові норми щодо гарантій діяльності профспілок, гарантії для працівників підприємств, обраних до профспілкових органів, норми Конвенцій 87 і 94 Міжнародної організації праці. 16.11.06 р. на конференції трудового колективу у відповідності до Закон України «Про вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» всіх було брано членами Координаційної ради - уповноваженого представницького органу найманих працівників - єдиного повноважного органу у вирішенні колективного трудового спору між трудовим колективом і адміністрацією підприємства. Спір зареєстрований у Національній службі взаєморозуміння і примирення і ще розглядається. Закон в даному випадку також повинен гарантувати членам повноважного органу в колективному трудовому спорі від незаконного звільнення. Відповідач в суд не надав жодних доказів, на підставі яких правових норм без згоди профспілки виборних членів профспілки відсторонюють від роботи, виносять сфальсифіковані догани та звільнюють. Незаконно звільнені виборні члени профспілки, але ПРОДАЖНА КОРУМПОВАНА ПРОКУРАТУРА (Баганець, Крикливець, Подубинський, Паламар, Кр’яков,Квас, Левицька,…прокурор Львівської обл. О.Баганець) імітує перевірки та БРЕШЕ в відписках, - порушень «не вбачає». http://www.aviation.com.ua/forum/viewtopic.php?t=3679&start=525 За пару років з подачі аферистів Мінтрансу та Державіаадміністрації ефективне в минулому державне авіапідприємство "Львівські авіалінії" перетворили в позорище: розпродали літаки, обладнання та двигуни за демпінговими цінами на сумнівних біржах (за рахунок чого інколи платять зарплату, зупинили виконання всіх регулярних польотів, організували звільнення неугодних з активу Вільних профспілок (які заважають розкрадати державне майно). Вільна профспілка інженерно- технічних працівників ДАП "Львівські авіалінії" (ВПІТП)vpitp@meta.ua
1+1, 2008-03-31 18:23:58
Барнацький скотина хабарник мордував людей у Львові,а тепер мордує у Дрогобичі.Шантажем ,погрозами набрав масу землі у Східниці.За гроші обгаджує людей шановні читачі це "НЕЛЮД" ,як тільки земля таких носить.
Гнат, 2008-03-31 15:19:29
"Скандалка" востаннє отримує в квітні зарплату. Продажність Й.Пазяка -зрозуміла.Газету продали разом із видавництвом "Молода Галичина". Її очікує закриття. Хто був мудрішим - знайшов інше місце праці.Шкода нових власників - їм впихнули газету із купою судових позовів...
Викладач, 2008-03-29 11:56:07
Пісняру відправте в вечірню школу, хай повчиться трішки, хай не позоре Львівський університет, бо не всі випусники такі тупі як він Воно ж не вміє читати, стид та сором, тай пише з помилками. Могли б і мудрішого генарала для Львівщини підшукати.
Пазяк до діагноза, 2008-03-25 11:34:11
Повторюю ще раз, - " Гімно і гидота!..."
Діагноз, 2008-03-25 10:42:37
А ми думаємо, чого би це Пісяк зараз такі огидні статті «пісяє»? Клофелін розбавлений горілкою вилазить, чи трамадол, а може - вігра «заковбашує»? Ще одного ге..ороя струїли в Україні. Гвалт! Мабуть він скоро стане схожим на Ющенка, Цушка, чи Голомшу. Приглядайтеся браття й остерігайтеся, мо, то заразне. А ви, шановні Кармазін і Барнацький, не судіться з ним – раптом довідку Пісяк із нарко-вен-псих диспансеру на суд приволоче. Ясна ж справа, клофелін, - то не штука! Це, як би вам сказати, «не коників із гівна ліпити», щоб написати таку солідну газету. І у коментарі своєму він усім так і каже: «Гівно усі, гівно. А до мене... як до неба» Де Наполеон? У шостій палаті. Та й що з нього візьмеш, крім побитого зеленим змієм на дорогах ровера, і засмічених клофеліном аналізів? Ситуація з Пісяком наче а анекдоті про колорадських жуків: - «Куме, я картоплю дихлофосом обприскав, а через пів години дощ впав.Не знаю, чи здохнуть жуки, чи ні...» - «Е, куме, поздихати, вони, звісно не поздихають, але того здоровля, що мали – мати не будуть!». - Горе, горе, спіткало Курочку, Рибака і ними купленого. Пісяка. Не інакше, як нечиста сила поробила. Йому тре віск зливати, а не жовч на усіх. Так скинемося ж,браття, хто скільки не зажлобить на лікування Пісяку, героєві велогонок дорогами Європи і Сихова. І не смійте сміятися із його хабарництва – людина ж на ліки собі заробляє...
Пазяк, 2008-03-24 20:55:27
Такого скотства я ще не зустрічав. Не знаю хто це тут на мене бреше, але до відома цих брехунів, я у 2006 році виступав на Чемпіонаті світу з велоспорту серед журналістів в Австрії і ніхто мені не споносорував поїздку і жодних хабарів би не вистачило. Я з далекобійниками добирався 220 км потім ще на ровері Мені вдалось заняти 10 місце, я був один з України і вперше представляв Україну з власної ініціативи. Та вам, сукам там різним, "Гі-га" та всіляким антиментам чи ментовкокурвам до мене, як до неба. Ви просто гімно...я все сказав
Гі-га!, 2008-03-24 12:44:12
Пазяк-клофелінщик, це ж клас! Звик мабуть уже, що й без клофеліну канапку не зїсть - вистругає. Та, це так, до слова. Там без клофеліну - клініка. Адже ніхто йому в горілку клофелін раніше не клав, коли він ще років із 10 тому у "ЗВУ" "клофелінився", що додому на ровері зигзагом їхав? Ясно, що не в Тершак справа, чи в Сагайдаку і тим паче, не в Кармазіні . І хто кого в дупу б копав. "Синяка" Пазяка й копати не требе, його вітром здує зі сідла коли в черговий раз "заказуху" обмиє...
В курсі справ, 2008-03-24 11:35:34
Кармазін-Барнацький-Сагайдак-Тершак - -одна організована злочинна група політично-журналістських невдах. Тершак намагалась захопити владу в "Скандальній газеті", пропихала свою заказуху і брала гроші в кишеню, в касу ні копійки не дала, а по центру хвалилася,що вона там реальний редактор, а Пазяк, в.о, ніхто і нічого там не вирішує. Тершачка - то зволота, вона Пазяку сипала клофелін в горілку, щоб скомпрометувати його. Добре, що ту аферистку копнули зі "Скандальної газети" в її грубу сраку. А "антиментом" вона стала від тоді, як її п'яну затримали в Залізничному райвідділі за хуліганство, бо вона сусідам вікна побила і вона там роздягалась до гола і погрожувала насрати в кутку.
Антимент, 2008-03-23 17:28:12
Коли менти між собою чубляться-клас! Але в обслугу вони взяли журналістів. Ось це й насторожує. Те, що той, чи інший мент "дахує" Галицький чи Новий ринок не дивина.Справді смішно те, що замовні матеріали людям намагаються втиснути новіртні Цербери - шавки ментомафії.Справедливо було зауважено, що один із коментарів проти Барнацького, буде згодом надруковано у "Скандальній газеті" за хабар Пазяку. Так і сталося. А Пазяк "Вголосу" навіть пива не поставив за те, що з нікчемним тиражем газетка Курочці в інтернеті зробила рекламу. Де його совість? У туалеті. Бо він так тішився горілкою, аж увесь унітаз обблював... То може досить цю тему мусолити? Не на стільки бридкі продажні менти, як продажні журналісти!
Иван Правдолюб, 2008-03-22 19:58:29
Отставка Луценко начнется со Львова Наши открытые письма о беспределе в правоохранительной системе Львовщины не остались незамеченными. Прокуратура области завершает масштабное расследование происходящего в в МВД Львовской области. Наши открытые письма о беспределе в правоохранительной системе Львовщины не остались незамеченными. Прокуратура области (которую более месяца назад возглавил Алексей Баганец – человек, в свое время арестовавший теперешнего начальника УМВД генерала Василия Писного за попытку контрабанды наркотиков) завершает масштабное расследование происходящего в МВД Львовской области. Данные этого расследования приведут к аресту начальника УМВД во Львовской области генерала Василия Писного и будут переданы непосредственно в аппарат Совета национальной безопасности и обороны Украины, который рекомендует уволить Юрия Луценко с должности министра внутренних дел Украины. Областная прокуратура начала заниматься Писным и его ОПГ под вывеской "Управление МВД Украины во Львовской области" после того, как люди генерала начали системно угрожать львовским журналистам, в частности "кошмарить" сотрудников "Львовской газеты", в которой появилась неприятная для Писного заметка. Разгул коррупции в УМВД под управлением Василия Писного дошел до той стадии, когда областная милиция больше напоминает частное предприятие, деятельность которого полностью направлена на извлечение прибыли. Из милиции увольняются профессиональные кадры, не раскрываются уголовные дела – регистрируются только те, которые имеют шансы на раскрытие. Что до коммерческой деятельности, то, как известно прокуратуре начальник ЛМУ И.Цыкало ежемесячно платит Писному $80 000. Начальник МРЭО одного из районов области Прасулов – $30 000, начальник Львовского МРЭО Клепач – $60 000. А разовая плата за назначение на должность для инспектора МРЭО составляет во Львовской области – $10 000-15 000. От коррумпированности в УМВД страдают и рядовые львовяне. Так, стоимость быстрого оформления загранпаспорта составляет теперь во Львове не менее $500, в то время как раньше документ можно было оформить за $50 или "джентельменский набор" (цветы, шампанское, шоколадка). По оценкам прокуратуры, ежемесячная личная прибыль Василия Писного от пребывания на должности начальника УМВД во Львовской области исчисляется миллионами долларов США. В свое время, как мы уже писали, Писный дал взятку Юрию Луценко в размере $3 миллионов за назначение на должность – сегодня эти деньги успешно "отбиваются" и возвращаются к Писному буквально сторицей.
подруга, 2008-03-21 16:17:10
Сука – брехун – злодій – бандит як він може керувати львівською міліцією. Пісний ганьба для Львова
Знайка, 2008-03-21 10:44:14
Курочка з особняка на чотири сімї вигриз усіх- тепер сам живе. Най би прийняв звязкову Шухевича на помешкання. Або в новий ЦУМ поселив, який разом із Ухачем під себе поклав, ще й власника ресторану там переслідує і ринок.Апетити ростуть. Нового ринку вже нема -Рибак у родича забрав, його побив, а гроші ви разом просрали...Треба новий ринок. Ато в Барнацького і звання і ринок... Так, так, шановний Михайле Івановичу є навіть відео, як ви незаконно опечатували кабінет директора універмагу.Можна дисидентку і в СБУ поселити. Адже заст. О.Іванченко,що Курочку в свої "штики" давно записав із задоволенням допоможе патріотам, які СБУ оспівують. Адже на презентації книги ректора академії СБУ В.Сідака в ролі конферансьє виступала І.Калинець, Ю.Шухевич, був там і Курвочка. І цей
мент, 2008-03-21 10:19:19
Ми справу цікаву розслідували про аферистку Моцал (газети писали про це) . Це односельчанка Пісного. Вона обібрала на 2 мільйони баксів львівських торгашів і валютчичів. А схема проста - возила продуктовий контрабас. Під це позичала гроші.За її словами бізнес той особисто кришував Пісний. А коли Васю з Тернополя вигнали, то гроші пропали. Мабуть 2 мільйони баксів він Луцику за львівську посаду віддав підставивши землячку під кримінал. Допоки Васі тут не було справа Моцал розглядалася у Франківському суді, де вона так і говорила - приїде Пісний і все закриє. Справді, вже квартал минув, а справа призупинена. Потерпілі, вимагайте повернення своїх грошей не від Моцал чи Пісного, а від Луценка.! Ось де вони осіли...
ангел, 2008-03-21 09:55:13
Ублюдок Пісний злочинно загарбав ресторан «Колибу» за награбовані гроші відкрив Готель «Нталі 18» і єхидною пикою чеше про порядність і чесність. Його місце в пеклі.
Діагноз, 2008-03-21 08:45:11
Барнацький + Кармазин одна компашка заними давно дурдом ридає, тюремні нари. Вони оба слуги диявола будь вони прокляті.
найпісніший, 2008-03-21 08:29:22
Гидко слухати про боротьбу з корупцією з уст Пісного В. всі призначення в міліції і присвоєння звань ідуть через непомірні хабарі а він базікає про якусь справедливість.
корупція, 2008-03-20 20:04:16
Пане прокурор начальником УВБ працює Родинюк який є сватом Пісного. Син будучи дільничим інспектором на Сихові був затриманий на гарячому при отримані хабара на 10 000 зелених справу прокуратура області замяла. А бандити керують далі ото бардак.
ВВБ, 2008-03-20 19:35:51
Син Барнацького Мельник затримувався за хабар справедливо було все задукоментовано на всіх етапах але чому прокуратура області закрила цю справу дивує я тодішній працівник ВВБ приймав участь у затримані там все желєзно. Тільки гроші Банацького змінили думку прокурорських піндосів.
Читач, 2008-03-20 16:55:32
Барнацький заслужений юрист? Та він "Заслужений Аферист"! Хоча нічого дивуватись, у нас аферюги на зразок Рудьковського міністрами стають
Галицький базар, 2008-03-20 16:50:22
Якщо Курочка просто мент, то Барнацький справжній МУСОР. Він програв Курочці суд за наклепи у "Львівській газеті", ще й газету,сука, підставив свїми понтами, певно ще й приплачував за публікацію з Галицького базару за свою брехню, а тепер має заплатити ще й 5 тисяч по суду відшкодування Курочці. Певно, можна так брехати скільки завгодно, і дерти гроші з базару.
Корнят, 2008-03-20 15:30:44
Барнацький шахрай з великої дороги проти мене сфабрикував кримінальну справу. Та блядюга будучи БХСС – ником грабував і кидав людей наліво і направо тому їздить на п’яти мерседесах а свому нештатнику який сів по його вині, навіть хліба йому не заніс.
Євген, 2008-03-20 14:57:13
Хоч один мужик – Курочка поставив на місце підараса Барнацького. Курочка хай Кукурікають ти мужик.
Чупляк, 2008-03-20 14:30:39
Все що описано в статі про дільничного Галицького ринку Барнацького це суща правда то великий крутій авантюрист і шахрай на вулиці князя Романа незаконно забрав квартири в однієї із любовниць. Господи як земля таких носить.
Стенюк, 2008-03-20 14:10:02
Ханига і гамно Барнацький забув як брав взятку за строітєлство будинку на вулиці Левицького. Він божевільна людина його місце на куль паркові.
нічий, 2008-03-20 13:58:08
Пане Баганець як переможете контрабанду на кордоні якщо рідний брат начальника обласної міліції Пісного на Рава-Руській границі «контролює, рекетує всіх і вся» хіба Вас про це не інформували? ? ? Чи ви заодно з ними.
!!!!!!!, 2008-03-19 16:42:31
Скільки не пиши ,,, А НАРД НАШ МУДРИЙ! Просто МУДРИЙ !!!
Cторінки: 1 2 
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Львівська ОДА пропонуватиме львівським перевізникам закуповувати «ЛАЗівські» автобуси »»  

Чи знаєте Ви, що...

... у зв’язку з економічною кризою партію «Єдиний центр» перейменовано в «Оcтанній цент» »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  «Пора» вимагає від «Львівгазу» припинити шантаж громади Львова  »»  
  Батенко проти звільнення «Львівелектротрансу» від сплати земельного податку у випадку купівлі підприємством львівських тролейбусів  »»  
  Нардеп-«регіонал» Хара хоче повернути профспілкам «Трускавецькурорт», який належить його однофракційнику Бойку  »»  
  Тимошенко пропонує обирати мерів на 5 років  »»  
  Львівський бізнес пише звернення в Кабмін і ВР з проханням скасувати пролонгацію орендних договорів на конкурсній основі  »»  
  У центрі Львова виявили унікальну міжвіконну колону епохи Ренесансу  »»  
  Садовий каже, що львівські ТКЕ мають не найбільші борги перед газовиками, тому не бачить підстав відключати їм газ  »»  
  Об’єднання організацій роботодавців та профспілок Львівщини створюють громадську організацію «Купуй Українське»  »»  
  Коломойський перевів акції НПК «Галичина» з офшорів в Україну  »»  
  Львівська ОДА пропонуватиме львівським перевізникам закуповувати «ЛАЗівські» автобуси  »»  
  Медичні установи Львівщини та регіону увійдуть до спільного медичного простору  »»  
  АМКУ зобов’язав виконком Самбірської міськради скасувати завищені норми витрат води і тарифи на парковку автотранспорту  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Луценко: окремі політсили готують "агресивні" протести »»  
  Тимошенко готова страйкувати під Нацбанком »»  
  "Кіпріот" Леонідас Черновецький та його офшорна тінь »»  
  Частковим безробітним обіцяють допомогу. 15 гривень? »»  
  ДАІ змінювало знаки, щоб не пустити вантажоперевізників під вікна Вінського »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Васюник закрився в Цитаделі »»  
  Кластеризація усієї країни »»  
  Губернатор Микола Кміть: людина не на своєму місці не у свій час  »»  
  Лампочка Садового »»  
  Євросоюз поматросив у Львові »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Олег Немчінов
Чи дійсно міські служби дали собі раду з прибиранням вулиць Львова від снігу протягом останнього тижня?
 
 

Юрій Візняк
Необхідно ввести тимчасовий мораторій на безоплатну передачу землі під ОСГ
+ усі блоги
 
Журнал Золотий резерв

СПЕЦПРОЕКТИ

  Серіал "МЕРІЯ"»»  
  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Трохи тупо, панове журналісти, сперечатися, хто в кого списав міську тему. Мене смішить, коли репорт »»
Чи широкий асортимент у вас психологічної літератури зокрема чи маєте книги Лейл Лаундес?  »»
Божена! Та не перемайся ти так!!! Не подобається, завжди є вибір! »»
За те ми всім ДОВЕЛИ, що бруківку ніхто не охороняє! Ми ДОВОДИМО, а не базікаємо!!! Та шо там якийсь »»
патріоти - це ті, які жертвують чимось за ідею. Наша влада УСЯ -це ті, які готові до жостокого визис »»
                Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .