про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ

Лише любов врятує львівську журналістику

Звільнення Ігоря Гулика з "Львівгазу" мляво зблиснуло на інформаційному просторі журналістського тераріуму. Львівські журналісти спокійно і наполегливо продовжують гризти свій бутерброд з маслом. Деякі мріють про ікру. Деякі про її метання. Деякі про спонсора. І лише морально-етичні проблеми очікують на свого Івана Сусаніна.

Мрії мріями, але згідно з опитуваннями нашої громадської думки, журналісти разом з політиками вважаються двома найбрехливішими професіями. Відтак в Україні вимоги до журналістів є трохи полегшеними: порядним вважається вже той, хто не бреше без крайньої потреби.

Тому й минають такі звільнення з місця працевлаштування, як і інколи, втрата годувальника (спонсора) тихо і політкоректно. Це тільки згодом, на форумах кишать гадючники, в яких можна відшукати все генеалогічно дерево жертви форумної атаки та в деталях простежити все її інтимне життя. Хоча, яка тоді інтимність? Мораль в тераріумі – явище релятивне, якщо не сказати – віднесене вітром.

Про це й забувають журналісти, які на ТБ і на радіо, так багато говорять про свободу слова, як голодний про хліб, не задумуючись, проте, що не всі з них вкладають у ці слова той самий зміст. Бо свобода слова – це зовсім не означає, як декому здається, право нести в ефір, що заманеться. Свобода слова передусім пов’язана із високою особистою відповідальністю того, хто відважується на виконання однієї з найважливіших суспільних функцій – формування громадської думки.

Банальність цього твердження лише підкреслює розходження слова і діла у наших любих журналістів. Відповідальність – це слово починає кружляти біля їх носа лише тоді, коли хтось хоче вгризти їх бутерброд. Та й стосується воно, з огляду на попереднє речення, ймовірно не майстрів пера, а злих і поганих людей, які посягають на найсвятіше, що придумала демократія – на журналістів.

Юра Гагарін – герой давно минувших літ. Серце офіцерів у прицілі. Пастухами і доярками бути вже не модно. Єдині герої ери інформаційного суспільства – це журналісти і журналістки.

Але героїзм журналістів, як і свобода слова, як і свобода політичних організацій, набуває змісту лише тоді, коли забезпечує відповідальність владоможців перед тими, над ким ця влада здійснюється, будь-яке інше її трактування – від лукавого і війна з вітряками. Витримувати такі вимоги нелегко. А особливо, у такій країні як наша, де для того, щоб казати правду, або просто не збрехати, дуже часто потрібно мати відвагу. Журналіст же, що б там не казали, це передусім професія, а не покликання, і не всі журналісти геракли і супермени. Вони є людьми на службі і повинні виконувати вимоги, що ставляться до них працедавцями.

Ця проблема професійної лояльності та морального вибору загострюється кожного разу, коли настає момент коли журналіст задає собі питання, а чому власне він має служити, кому чи чому він повинен зберігати вірність. Можна відповісти на це питання цинічно і просто – тому, хто платить.

Але якщо згадати, що журналіст є ще й активним учасником політики, то це питання так просто не вирішується, бо є ще громада і громадянський обов’язок. Смішно і наївно щось комусь радити у наш час – кожен сам робить свій вибір. У кожного своя мораль. Але, будь-ласка, без фанатизму, друзі. Згадайте епіграму поета, якому не завжди знаходиться місце в нашому місті: "Льстецы, льстецы! Старайтесь сохранить и в подлости осанку благородства".

Хоча про яку засторогу фанатизму і мораль може йти мова в такому звичному явищі, як тенденційність у подачі матеріалів? Чудовою ілюстрацією цього, може служити відомий радянський анекдот про висвітлення змагання американського і радянського бігунів. Переміг американець. Радянські коментатори повідомили наступне: "Наш спортсмен прибіг другим, американський – передостаннім”. Формально все сказано правильно, а насправді слухачів обмануто. Цей прийом дуже часто використовують провідні світові інформагентства. Згадайте, наприклад, як висвітлювалася війна в Іраку. Такий спосіб інформування ще називають "етичною рекламою". Різниця між етичною і неетичною рекламою полягає в тому, що неетична реклама використовує неправду для того, щоб обманути публіку, а етична з цією ж метою використовує правду.

Що вже тоді говорити про така дрібницю як плагіат, що процвітає на сторінках львівських ЗМІ? Які має бути тут вирішення морально-етичних проблем у журналістів? І всі вони, напевне, ходять до церкви. Сповідаються. Приймають причастя. Дітей хрестять.

Після таких речей наші ЗМІ продемонстрували лише одне, те, що вони аж ніяк не претендують на звання "героїв" навіть за полегшеними критеріями. Їхня, так би мовити, "розкомплектованість" переходить всілякі межі. Так нахабно в нас ще не крали і не брехали навіть на виборах. Злодій кричить: „Тримай злодія!”. Враження таке, що останні бар’єри впали – дозволено все. Мені цікаво, чи тішаться працівники всіх цих видань тим, як вони гарно придумали і реалізували такий "вдалий" плагіат, чи поздоровляли один одного з успіхом? Якщо так – пропоную їм розповісти про своє творче досягнення своїм матерям. Може, ті їх похвалять.

Звідси й мораль. Любі друзі, покайтесь, бо наблизилось вже Царство Небесне. All You Need Is Love. Love. Love. Love.

фото: beatles.com

Вазген Муходадаєв, 31.01.2008 17:40:51

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Козодоєв, 2008-02-01 22:34:46
Муходадаєву. Зібен-зібен,ай-лю-лю ,айн,цвай,драй.. Провокаційна статейка,а головне-ні про що. Навіть нема що обговорювати."Фокус не удался". Отож, тубай,тобто, гудбай.
Protector, 2008-02-01 17:29:11
Та... Львівська газета вже трохи захарила тою філософією. Але Гулик нормальний чувак
Патріот ЛГ, 2008-02-01 16:12:51
Зрі в корєнь! Гулик довів газету до ручки. Абсолютно бездарний редакторю Так що Шлапак ще довго терпівюЩо це за фігня? Вже дійшло до того що І.Лучук друкував історію зарубіжної літератури в газеті.Повний брєд. Не кажу вже про чепурків-дідул з потойбічного світу.
Старому жиду, 2008-02-01 14:51:57
В мене таке відчуття, що ти просто молодий гондон. Помиляюсь? Ігор
ОпЛЯ, 2008-02-01 12:09:31
Хароша стаття, мля. Невже це Ковальчук став на путь ісправлєнія і почав висловлювати хоча б деякі розумні і контроверсійні думки? Невже до цього павліна-мавліна починає доходити, що не все однозначно і всі мають право..?
Старий жид, 2008-02-01 11:21:44
Шо за єврейський кіпіш??? Гулик також прийшов на живе місце, перед ним також когось звільнили, Савелєв також кіпіш, гевалт "ой-вей!" зчинив, звільняє, мовляв педераст Садовий. Питання одне, коли Гулику було дуже хєрово, дуже, він знає...тоді чомусь ніхто, бл..., не кіпішував. А схоже, на місце Гулика потрапить легалізований педераст. Міг би погодитись з автором, що любов врятує львівську журналістику, але якщо її ма є рятувати любов одностатева!!! Тоді я краще буду секонд-хендом торгувати. Гей, друкарі запасайтеся голубою фарбою...
happy, 2008-01-31 20:12:46
Багато натяків ,але чомусь жодних фактів..Журналістика,як і усе суспільство уражене корупцією,якому потрібна сьогодні не love,а банальні money.Хочеш катарсису? Друже,почни з себе. А знати правду про тих,хто сьогодні формує інформаційну політику у ЗМІ - можливо,це і є перший крок до очищення? Аморальний керівник підбирає і відповідну до себе команду.Це діалектика. Якщо гнійник засмердівся,його треба видаляти,а не маскувати його під рожевою стрічечкою.І ніякі істеричні воплі тут не допоможуть.Успіхів тобі,друже.
Гоп-стоп, 2008-01-31 18:02:11
"Взяли Маню на карманє. Маню бросілі на нари, щьолкнулі кльочьом." Всєм плакать!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Україна надала статус біженця російському журналісту Косвінцеву »»  

Чи знаєте Ви, що ...

... всі місця є рівновіддаленими від раю; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  У Львові презентували підручник для п’ятикласників «Основи християнської етики»  »»  
  Питання Українського дому в Перемишлі буде вирішено до кінця 2008 року – Сеник  »»  
  Україна надала статус біженця російському журналісту Косвінцеву  »»  
  В середині лютого міськвиконком розглядатиме новий тариф на квартплату у Львові  »»  
  З понеділка польське консульство поновлює візову реєстрацію в Інтернеті  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  У Росії зник український політолог »»  
  До боротьби за крісло Путіна підключають телевізор »»  
  Литвин боїться, що Тимошенко заплатить за вибори "розтягнутим Чорнобилем" »»  
  Мороз вважає союз Тимошенко і Януковича природним »»  
  Польща переконує НАТО дати Україні план »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Депутатські колядки в картинках »»  
  "Пора" пікетує польське консульство »»  
  Квіти на руїнах бою під Крутами »»  
  Львівські депутати підняли руку на Ющенка »»  
  Олійник на Місяці »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Олексій Антипович
А правда де?
 
 
Олег Немчінов
Чи повинні у Львові працювати світлофори?
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Насправді це було символічно. Потерпіла фіаско ідея обміну домами Львів на Перемишль, яка народилась »»
Муходадаєву. Зібен-зібен,ай-лю-лю ,айн,цвай,драй.. Провокаційна статейка,а головне-ні про що. Наві »»
Та... Львівська газета вже трохи захарила тою філософією. Але Гулик нормальний чувак »»
Зрі в корєнь! Гулик довів газету до ручки. Абсолютно бездарний редакторю Так що Шлапак ще довго терп »»
В мене таке відчуття, що ти просто молодий гондон. Помиляюсь? Ігор »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .