про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
      

СТАТТІ

«Нормальная савэтская интиллигэнцыя»

Учора в інтернеті з’явилася Заява львівської інтелігенції до Президента України Віктора Ющенка. У документі славна львівська інтелігенція звертається до президента з вимогою створити в новій Верховній Раді коаліцію з трьох політичних сил: БЮТ, БНУНС і… Партії регіонів. В електронній версії документа, поширеній прес-службою Петра Писарчука, нардепа від Партії регіонів, чітко видно власноручні підписи інтелігентів. Але коли «Львівська газета» почала розпитувати їх про причини появи цього документа, стали виявлятися дивні речі…

«Інженери чєловєчіскіх душ» стали викручуватися як вуж на пательні, намагаючись переконати кореспондентів і читачів газети, що підписували Заяву, не читаючи тексту і не зовсім усвідомлюючи, хто його писав.

Ось типові «відмазки» представників львівської інтелігенції, опубліковані у «Львівській газеті»

Борис Возницький: «Перебуваючи у Франції, Президент сам виступив із цією ініціативою. Є заява Президента, і ми підтримуємо нашого Президента. Ініціатором заяви був Петро Писарчук».

Роман Лубківський: «Я особисто виступаю за формат коаліції, який підтримує Президент.

Президент закликає всі партії, які перемогли на виборах, сісти за стіл переговорів, з'ясувати пріоритети, визначити моменти, важливі для реалізації державотворчої політики. Тому я та деякі мої колеги вважаємо, що виступ Президента абсолютно вільний. І заперечую натяки, буцім це може бути якась широка коаліція. І якщо якась сила чи від імені цієї сили з'являється ініціатива діалогу, то для мене важливе саме це, а не те, від якої партії це вийшло - від БЮТ, чи від "Регіонів", чи від Блоку Литвина. Якщо є сили, які відгукуються на ініціативу Президента, то ми мусимо тлумачити її як державотворчу, об'єднувальну, яка враховує інтереси всієї України та всіх громадян, котрі брали участь у голосуванні».

Хто був автором заяви, Лубківський «ЛГ» не повідомив.

Марія Байко. Вона стверджує, що для неї цілковитою несподіванкою виявилося те, хто ініціював документ. Тепер каже, що відкликатиме свій підпис, оскільки під час підписання цієї заяви ніхто навіть не повідомив, хто є її автором.

Петро Писарчук заперечив причетність Партії регіонів і власну до цього документа. Крім того, він сказав кореспонденту «ЛГ», що не знає, хто є автором і розповсюджувачем цієї заяви. Однак припускає, що це міг зробити Юрій Сливка. Попри це, схвально ставиться до такої ініціативи інтелігенції, бо «…прочитав цю заяву і не бачу в ній антиукраїнських чи антидержавницьких постулатів».

А тепер пару слів від «Вголосу»

Володимир Солоухін розповідав як у 1953 році йому, тоді ще молодому поетові, довелося бути з делегацією інших діячів культури на святкуванні Днів російської культури в Азербайджані. Не обійшлося і без щедрих застіль. Під час одного із таких прийомів, який відбувався в будинку класика азербайджанської радянської літератури Самеда Вургуна (тоді комуністи призначали для кожної союзної республіки свого класика радянської літератури) виголошувалися по-східному затійливі тости, гості вже чимало випили, розслабилися – і тут пролунав телефонний дзвінок. Самед Вургун вальяжно підніс до вуха слухавку – і миттєво витягнувся в струнку.

- Так. Так. Звичайно. Будемо щасливі вас бачити…

Потому обережно поклав слухавку і без сили впав у кресло: «Це Багіров. Він зараз приїде до нас…».

Про Багірова, 1-го секретаря ЦК КП Азербайджана і Бакинского міськкому партії, коротко можна сказати, як і про Сталіна: «Був культ, але й була особистість». Щоб уявити масштаби цієї особистості досить сказати, що Багіров був єдиним керівником республіканського рівня, якого після усунення від влади Л. Берії, було засуджено до розстрілу.

Мір Джафар Аббасович Багіров на 1953 рік уже 20 років був безроздільным властителем республіки, котра фактично стала его вотчиною. Багіров був людиною при якій починав свою кар’єру Л. Берія. Спочатку Багіров покровительствував йому, а відколи Берія зробив шалену кар’єру, то в свою чергу став просувати Багірова. Після смерті Сталіна Багіров, який користувався необмеженою довірою Берії, став навіть кандидатом в члени Президії ЦК КПРС.

Однак на час описуваних подій було вже зрозуміло, що карта Берії бита, тому й поведінка Багірова стала дещо неадекватною. Це робило його непередбачуваним і ще небезпечнішим.

Письменники з тривогою чекали приїзду республіканського вождя. Але спершу в будинок Вургуна прийшли два офіцери держбезпеки. Вони принесли кошики з фруктами, вино і залишилися в кімнаті, не спускаючи пильних очей з присутніх.

Згодом з’явився сам Багіров. Вургун посадив його на почесне місце. Знову почалися пишні тости, полилося вино. Люди поступово заспокоїлися, навіть розвеселилися, хоча відчуття тривоги не зникло остаточно, а тільки зачаїлося і жевріло на дні  душі.

Раптом Багіров неголосно скомандував: «Встать!»

Всі подумали, що перший секретар хоче сказати тост і недружно (випито вже було чимало) піднялися на рівні ноги.

Багіров почекав доки всі стануть і так само неголосно сказав: «Сесть!».

Ситуація була образливою, ніяково поглядаючи один на одного, червоніючи московські та бакинські письменники повільно сіли.

Пролунала нова команда: «Встать!»

Письменники зрозуміли, що затівається щось не тільки принизливе, але й небезпечне. Уникаючи дивитись один на одного, вони хутко звелися на ноги.

- Сесть!

Письменники сіли.

Це повторилося ще раз. Після того Багіров, ніби остаточно упевнившись у якійсь своїй думці, встав з-за столу і повільно цідячи слова, промовив:

- Хорошая интиллигэнцыя, нормальная советская интиллигэнцыя. Продолжайте, товарищи.

І вийшов з кімнати.

Вголос, 09.10.2007 16:45:52

Українська банерна мережа

Cтатті по темі:

Бандера без пам'ятника (фото)

Владімір Ілліч Лєнін – брат-близнюк Степана Бандери


ВАШІ ВІДЗИВИ


Мотрин, 2007-10-10 18:39:47
Львівська інтелігенція до всього ще й виявилася сцикунами. То ставить підпис, то відкликає, то каже, що Писарчук примусив. Фігня!
y, 2007-10-10 16:46:02
Писарчук - особистысть!? Йой, не знущайтесь. За маскою хлопа криється така підлота, яка усіх, кому давав гроші чи ставив каву? тепер змушує відробляти. Гидота!!!!
vlad, 2007-10-10 13:29:09
Нажаль, у львівському політикумі особистістю можна назвати лише Писарчука, і те лише після того, як він ледь не потрапив на той світ. Всі інші дбають лише про те, як би лизнути зад вищому. Заговорив с переляку Ющенко про ширку, от і підхватили. Щоб звернув на них увагу і дав лизнути....
Лев, 2007-10-10 00:17:15
Що тут скажеш? ХО-ЛУ-Ї
Михайло Андрійови, 2007-10-09 18:13:46
Ющенко все зробить так, як скаже йому Ахметов, Львівська громада на Ющенка впливу не має, має Ахметов, і на Ющенка. і на благодійний фонд його дружини Катерини. Вона недавно сама особисто приїхала привітати Ахметова з Днем Народження. Ющенко всіх кинув...
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення
зробити стартовою

НОВИНА ГОДИНИ

  Львівські комуністи закликають об‘єднатись в антифашистський фронт проти «націоналістичної диктатури» Ющенка »»  

Чи знаєте Ви, що...

… Секретаріат президента присвоїв звання Героя України князям Олегові та Святославу за прибивання щитів на ворота та істотний внесок у розгром нерозумних хозарів; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  У Львові відзначать 90-річчя Жовтневої революції  »»  
  Львівські комуністи закликають об‘єднатись в антифашистський фронт проти «націоналістичної диктатури» Ющенка  »»  
  Міліція затримала п‘яного водія, який скоїв наїзд на колону курсантів Львівського інституту Сухопутних військ  »»  
  Всі депутати будуть голосувати за продовження фінансування газети «Ратуша» - Адамик  »»  
  У Львові розпочались громадські слухання по підняттю тарифу на воду  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Янукович обіцяє зупинити "відкритий торг" Ющенка-Тимошенко »»  
  ЄС продовжує шантажувати Україну »»  
  Через розпуск Ради її завалили листами »»  
  Соратник Мороза отримав Житомирську область »»  
  Подаруйте дітям серце. Замість футболу »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Фоткі голих дівчат на форумі "Євро-2012:Україно, вперед!" »»  
  Тимошенко і саке в рисових стаканчиках »»  
  Дубовий гай навколо Бандери »»  
  Бандера без пам'ятника (фото) »»  
  Фанатська кров арсеналівських плейбоїв »»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Треба все радикально міняти на агрофірмі.В сезон окремі наближені до Півня люди вивозять з агрофірми »»
Які вони всі щедрі роздавати гроші з міської скарбниці! Не може бути газети, котра незалежно від як »»
він мав би навпаки написати оду Філі, бо народ тут дуже лояльний, замість того шоби від3.14здити, пр »»
А хіба дірявий мер взяв би в команду когось із натуралів? »»
А він випадково не голубий, як дехто з команди нашого мера. Погляньте, наприклад, на Синютку... »»
              Новости Дня деревообробний портал
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин