про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ

Сергій Бабак: Ми знаходимо спільну мову з «Львівобленерго»

Надійне електропостачання – складова безпечного та комфортного побуту. Особливо це відчутно в осінньо-зимовий період. А тепер, коли попереду ще й підготовка до проведення Євро-2012, забезпечення надійності постачання електричної енергії стає надзвичайно важливим. Що зроблено для цього у Львові? Чи співпрацює «Львівобленерго» та міська влада для досягнення цієї спільної мети? Про це ми запитали як у міської влади, а саме у радника міського голови Львова з питань енергозабезпечення та комунальної теплоенергетики, в. о. директора департаменту економічної політики Львівської міськради Сергія Бабака, так і у ВАТ „Львівобленерго”.

Пане Сергію, як Ви оцінюєте стан електропостачання міста Львова?

На жаль, я вже неодноразово говорив, міські мережі при приватизації обленерго були передані на баланс постачальної організації. Якби вони були власністю міста, місто б в комплексі відповідало за всі види забезпечення міста, в тому числі і за електрозабезпечення. В даному випадку ми маємо монополіста на ринку міста Львова, який повинен повністю відповідати за електрозабезпечення всіх споживачів відповідно до укладених угод. А коли говорити про внутрішньобудинкові мережі, якщо це комунальні будинки, то зараз нами з „Львівобленерго” підписані договори відповідно до чинного законодавства, згідно з якими „Львівобленерго” відшкодовуватиме кошти за виконані роботи. Ця робота вже розпочинається, ми майже стовідсотково уклали такі договори з „Львівобленерго”.

Поясність докладніше цю схему відшкодування коштів за утримання внутрішньобудинкової мережі...

Ми склали графік, порахували відповідно до закону скільки потрібно коштів, заключили угоду з „Львівобленерго”, яке закладає ці відшкодування в свій тариф та узгоджує його з Національною комісією регулювання електроенергетики. Я хочу сказати, що тільки в цьому році майже стовідсотково укладено такі договори, бо до цього цим так системно не займались. Загалом це кошти в межах 1 млн. грн. на рік.

Це тільки в комунальних будинках?

Якщо говорити про відомчі будинки, то виникає питання власника. Той, хто є балансоутримувачем будинку, відповідає перед мешканцями: він збирає квартирну плату, вони є його споживачами.

Це зрозуміло, але всім відомо, що деякі відомства залишають свої будинки напризволяще. Чи місто працює з цими власниками?

Ми працюємо, але потрібно зрозуміти, що законом не передбачені витрати бюджетних коштів на будинки, які не є комунальною власністю. Це вже буде порушення закону, якщо ми робитимемо це безпосередньо. У мешканців є можливість врегульовувати такі питання: вони платять кошти власникам будинків і вправі вимагати від них відповідних функцій по забезпеченню електричною і тепловою енергією. Це по-перше. А по-друге, мешканці, відповідно до чинного законодавства, можуть гуртуватись у об’єднання співвласників, і таким чином, утворюючи юридичну особу, вирішити питання власника будинку, заключати угоди на надання послуг. Тобто потрібно над цим працювати.

У Львові є будинки, де взагалі немає поквартирного обліку електроенергії, це в основному будинки відомств...

Відомчі будинки, я знову хочу сказати, вони не є власністю міста. Ми напряму не несемо відповідальності за відомчі будинки. Але враховуючи позицію міської влади, ми будемо робити все можливе, щоб ці люди були забезпечені тепловою та електричною енергією в межах закону, ми будемо працювати з власниками цих будинків. Законом чітко розписано, що коли будинок передається в комунальну власність, власник повинен привести будинок до відповідного стану, тобто відремонтувати внутрішні мережі, дах, прибудинкову територію, і потім тільки передати місту. А коли деякі власники хочуть віддати свої будинки у жалюгідному стані, тобто покласти на нас всі витрати, які бюджетом не передбачені, то, звичайно, ми будемо працювати з власником, щоб він дотримувався вимог чинного законодавства.

Чи можна говорити, що наступного року питання проблемних внутрішньобудинкових електромереж буде знято?

Не буде знято, тому що враховуючи кількість будинків, їхній стан, ця робота не на один день. Це майже всі будинки Львова. Треба зробити аналіз мереж, в якому вони стані. Бо в одному будинку може потрібно в якісь квартирі зробити лічильник чи коробку поставити, а є такі будинки, де потрібно міняти майже всю мережу всередині. Для прикладу, 100-50 років тому було одне навантаження на будинок, зараз зовсім інше, техніка пішла вперед — пральні машини, холодильники, по декілька телевізорів і так далі. Тобто пропускна здатність мереж вже не витримує цього навантаження. Тому це робота на декілька років, щоб привести мережу до бажаного стану.

Була інформація, що в міській раді планується створення окремого відділу, який буде займатись проблемами енергетики?

Так, це була моя позиція, вона залишається. Є доручення міського голови створити енергетичний відділ, який займатиметься в першу чергу питаннями електропостачання, щоденної співпраці з „Львівобленерго” для того, щоб оперативно вирішувати питання львів’ян, таким чином допомагаючи їм. Зараз іде робота над створенням цього відділу, цим займається заступник міського голови Микола Одуха.

А на якому рівні зараз співпраця з „Львівобленерго”, чи є спільне розуміння проблем? Наскільки стало відомо, завдяки співпраці міської влади і обленерго вдалось вирішити певні проблемні питання щодо ЛКП „Львівсвітло”...

Так, працюємо в робочому режимі. Я працюю, керівники „Львівсвітла”, ідуть переговори і вирішено складні питання. У більшості випадків ми знаходимо спільну мову, тому що „Львівобленерго” розуміє, що міська влада є влада, а ми розуміємо потреби цього підприємства. Тому ми спільно вирішуємо спірні питання.

І, нарешті, хотілось би взнати на якому етапі зараз підготовка інфраструктури міста до проведення Євро-2012?

Питання підготовки до Євро-2012 це окрема тема. Підведення комунікацій буде здійснюватись після того, як буде визначено місце побудови об’єкта і його навантаження. Якщо говорити про стадіон, то місце будівництва вибрано, і як тільки ми побачимо проект об’єкту, яке там потрібне електричне навантаження, вода, теплова енергія, звичайно будуть коригуватись наші дії. Будуть десь підведення здійснюватись від діючих мереж, якщо буде потреба будуватиметься окрема котельня, яка буде забезпечувати ці об’єкти. Це комплексна робота, і в цьому питанні ми чекаємо, в першу чергу, коли буде розроблено проект, буде відоме навантаження, тоді ми запускаємо проектні роботи інженерів і далі йдуть монтажні роботи. В цьому немає проблем, основна проблема — це фінансування, оскільки все потрібно буде робити швидко і якісно. Але це проблема загальнодержавного рівня, і вона має вирішитись спільними діями кабінету міністрів, міської та обласної влади.


Що повідомляє з цього приводу ВАТ „Львівобленерго” — основне електропостачальне підприємство Львівщини:


Про міські електромережі Львова:

В 1995 році в процесі структурної перебудови в електроенергетичному комплексі України на базі Виробничого енергетичного об’єднання ”Львівенерго” створено Державну акціонерну енергопостачальну компанію „Львівобленерго”, яка стала правонаступником ВЕО „Львівенерго” і на баланс якої були передані міські електромережі Львова. В 1998 році, після завершення процесу приватизації, на перших загальних зборах акціонерів прийнято нову редакції Статуту, відповідно до якого „Львівобленерго” набуло статусу Відкритого Акціонерного Товариства.


Про стан електромереж напередодні осінньо-зимового періоду.

На сьогодні завершено прокладення 25 км нових кабельних ліній в центральній частині Львова на пл. Ринок з прилеглими вулицями. Тепер слово за Львівською міськрадою, комунальні служби якої повинні виконати заміну внутрішньобудинкових електромереж у більш як 300 будинках, до яких „Львівобленерго” підвело нові кабельні лінії. Крім цього, Товариство виконало значний обсяг робіт з відновлення кабельних ліній 6-10 кВ. Згідно з "Концепцією оптимізації електромереж м. Львова" ВАТ „Львівобленерго” в 2007 році розробило проект, а у 2008 році розпочне спорудження нової ПС – 35/6 кВ "Цитадель" з кабельними мережами 35 кВ та 6 кВ, без якої подальший розвиток центру м. Львова неможливий. На даний час першочергове завдання — вирішити спільно з міською владою питання виділення земельної ділянки.

Загалом, передбачений план капітальних ремонтів електромереж Львова та області за 9 місяців 2007 року Товариство виконало повністю — по окремих його пунктах виконання плану склало від 100% до 125%. Крім цього, фахівцями ВАТ "Львівобленерго" разом з енергоінспекцією Держенергонагляду впорядковано список споживачів І та ІІ категорії надійності по області, за результатами чого направлено листи-попередження установам, схема яких не відповідає вимогам чинного законодавства.

Проведені роботи є лише частиною комплексу планомірних заходів з підготовки електромереж міста та області до осінньо-зимового періоду 2007-2008рр., і стануть добрим підґрунтям до успішної роботи в зимових умовах.


Про утримання внутрішньобудинкових електромереж:

Щодо відшкодування коштів за утримання внутрішньобудинкової електромережі, то згідно Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 28 вересня 1999 року №235 „Про затвердження Порядку проведення розрахунку житлових організацій та підприємств Міненерго за обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання” ВАТ „Львівобленерго” уклало відповідні договори зі всіма ЛКП (ЖЕКами). За результатами перевірки комісією Мінпаливенерго України режимів споживання електричної енергії та надійності забезпечення електропостачання споживачів м. Львова за участю міністра палива та енергетики України Юрія Бойка в лютому 2007 р., міська влада активізувала роботу в цьому напрямку. Якщо станом на 1 березня 2007 року було укладено лише 15 таких договорів з ЛКП, то станом на 1 червня завдяки спільним діям „Львівобленерго” і міської влади договори укладені зі всіма ЖЕКами. Таким чином „Львівобленерго” відшкодовуватиме кошти комунальному господарству Львова за утримання внутрішньобудинкових мереж. При цьому наголошуємо, що реконструкцію внутрішньобудинкових електромереж, в тому числі і розпуск загальнобудинкового обліку електроенергії, згідно п.8 „Правил користування електричною енергією для населення”, здійснюють власники будинків за свої кошти. Ці кошти ВАТ „Львівобленерго” їм не відшкодовує.


Про новий відділ у Львівській міськраді:

Щодо відділу, який займатиметься енергетикою, то, на нашу думку, його створення було б раціональним з точки зору роботи з потребами та скаргами мешканців. Коли в будинку зникає електроенергія, мешканці відразу ж звертаються напряму до „Львівобленерго”, хоча часто відсутність електроенергії пов’язана з неналежним станом внутрішньобудинкової електромережі, а відтак невідповідністю до зростаючого навантаження — тоді слід звертатись до ЛКП (ЖЕКу). Тому такий відділ, якщо його буде створено, однією зі своїх функцій мав би мати роботу зі споживачами.

Про відомчі будинки:

24 листопада 2006 року голова Львівської ОДА Петро Олійник, голова Львівської облради Мирослав Сеник, міський голова Львова Андрій Садовий та в. о. Голови Правління ВАТ „Львівобленерго" Володимир Матвіїшин підписали протокол намірів щодо розв’язання проблемних питань відомчого житла.

Протоколом було передбачено низку заходів і їх фінансування з бюджету на найближчі два роки, спрямованих на пришвидшення передачі відомчого житла у власність територіальних громад. Одним з важливих пунктів цього документу було проведення загальнобудинкового розпуску електроенергії і приведення стану електромережі відомчих будинків у відповідність до чинного законодавста, а також укладення угод між ВАТ „Львівобленерго” і кожним мешканцем. В минулому році ВАТ „Львівобленерго” виконало проектні роботи для облаштування поквартирного обліку електроенергії будинків Львівської КЕЧ, які є одними з найбільш проблемних. Ця частина роботи була профінансована Міністерством оборони України, проте подальших дій щодо розпуску загальнобудинкового обліку немає. Питання залишається відкритим.


Про підготовку до Євро-2012:

ВАТ „Львівобленерго” отримало від Львівської міськради схему розміщення об’єктів, будівництво чи реконструкція яких заплановане у зв’язку із проведенням у Львові Євро-2012. При цьому не було визначено деяких основних характеристик нових об’єктів: категорій надійності, кількості поверхів, кількості місць, наявності ліфтів, типів опалення, кондиціонування повітря тощо, що зробило наші прогнози по електричній потужності для цих об’єктів достатньо приблизними. Проте „Львівобленерго” проаналізувало отриману інформацію, і, враховуючи усереднені показники для цих об’єктів по аналогії, повідомило Львівську міськраду про необхідність передбачити спорудження і реконструкцію низки трансформаторних підстанцій напругою 35-110 кВ.

Наразі „Львівобленерго” направило листи на адресу Львівської міськради щодо конкретизації інформації по спорудженню нових об’єктів, а також щодо резервування земельних ділянок під енергетичні об’єкти і проходження електромереж.

Загалом заходи щодо модернізації електромереж передбачені у "Концепції оптимізації електромереж м. Львова", яка враховує як модернізацію існуючих електромереж, так і спорудження нових, зокрема в ході підготовки до "Євро-2012”. При необхідності „Львівобленерго” буде коригувати свої плани підготовки до проведення чемпіонату у відповідності до Програми чи якогось іншого документу, розробленого і затвердженого Львівської міськрадою, яким було б визначено плани розвитку інфраструктури міста, пов’язані із підготовкою до Євро-2012”. Олександр Горгут, 09.10.2007 12:15:49

Українська банерна мережа

Cтатті по темі:

Сергій Бабак: Комунальна енергетика міста Львова є в нормальному стані


ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Львівський міськвиконком відмовився надати квартиру працівнику Львівської ОДА »»  

Чи знаєте Ви, що...

… Секретаріат президента присвоїв звання Героя України князям Олегові та Святославу за прибивання щитів на ворота та істотний внесок у розгром нерозумних хозарів; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Кабмін запровадив «футбольні» візи для іноземців-організаторів Євро-2012  »»  
  Львівський міськвиконком відмовився надати квартиру працівнику Львівської ОДА  »»  
  У понеділок під Ратушею встановлять наметове містечко «Львів без Садового»  »»  
  Садовий висловив незадоволення роботою нового керівника «Львівтеплоенерго» Кота  »»  
  Львівська міськрада планує створити єдиний розрахунковий центр прийому комунальних платежів  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко зробить пустелю національним парком »»  
  Росія хоче поговорити з Україною про дискримінацію »»  
  Тимошенко пішла армією до президентського крісла »»  
  Ющенко пообіцяв армії найбільше за всю історію »»  
  Ющенку не сподобалася машина, яку вони штовхали з Шуфричем »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  День народження Мирослава Сеника »»  
  Дубовий гай навколо Бандери »»  
  Жовтнева революція на Стрийській і не тільки »»  
  Бандера без пам'ятника (фото) »»  
  Богуцька розковбасила Будинок Вчених »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Не така вже й повна... Саме враз... »»
Наскільки мені відомо,Шаурма- то є м*ясо з барана))))) »»
Доброго времени суток! Компьютерная компания предлагает ознакомиться с ассортиментом Интернет-мага »»
Доброго времени суток! Компьютерная компания предлагает ознакомиться с ассортиментом Интернет-мага »»
повна дупа »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .