про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ

Байкер Шум: Зльот для нас – це не пиятика

28-30 вересня. 7-й злет байкерів на львівському іподромі. Інтерв’ю з дорожним капітаном клубу Lions MC Романом "Шумом".

Який це "зльот" за рахунком?

За третій рік це вже є сьомий "зльот" байкерів. Бо весною ми робимо мото-рок-фестиваль, а осінню ми робимо "зльот" під назвою "Галицький байкер". І всі люди, які до нас приїжджають, з-за кордону чи ні, вони знають, що в нас є весною мото-рок-фестиваль "West wind", тобто "Західний вітер", і осінню – "Галицький байкер".

Де відбуваються ці фестивалі?

Це пітання скорше технічне. Відбуваються у Львові, або в межах Львова. Це пов’язано із такими питаннями, як харчування, доїзд.

Скільки днів триватиме "зльот"?

"Зльоти" взагалі-то тривають п’ятницю, суботу, неділю. Це з чим пов’язано? Поїхати з роботи, приїхати відразу на "зльот". Тобто приїхати у п’ятницю, в суботу погуляти і в неділю до вечора повернутися додому, щоби в понеділок попасти тверезим і свіжим на роботу.

Ми робим "зльоти" не заради заробітку, не заради якоїсь реклами, просто робим це один задля одного. Бо в нас, байкерів, так заведено, що в кожному регіоні робиться якійсь "зльот". Тому ми їздимо в кожне місто, в кожен регіон, до кожного клубу. Ми їдемо просто зустріти друзів, з ними поспілкуватися в тій нашій специфічній атмосфері.

Це ваш клуб організовував цей "зльот"? Скільки клубів ще є тут, на іподромі?

Цей зльот організовував наш клуб. Взагалі приїхало дуже багато клубів. З львівських клубів є ми, "Lions MC", є "Львівська десятка", скоро буде клуб "Хуліган Байкерс". Справа навіть не в клубах – в нас є таке поняття, як співдружність. В нас немає ворогів, у нас є друзі. І всі з’їжджаються по можливості. Приїхали до нас білоруси, поляки, німці і пів-України: Житомир, Київ, Закарпаття, Тернопіль, Луцьк.

Чим є, власне, "зльот"?

Є два типи людей, які розуміють "зльот" по-різному. Для одного типу людей "зльот" – це просто збіговиско байкерів, які приїжджають, п’ють, ковбасяться і казна-що роблять. Особисто для байкерів це не є пиятика, "зльот" не є чимось надзвичайним. Ми приїжджаємо для того, щоб побачити один одного, дійсно культурно відпочити. Бо ми є народ, відокремлений від загального суспільства. Для того ми і робимо такі закриті "зльоти".

Тобто ми не просимо сюди людей, ми не афішуємо, що ми є хороші, чи злі. Ми робимо свято для себе. І кожен організатор, кожен клуб, робить такі "зльоти" для того, щоби ми приїхали, поспілкувалися один з одним. В нас в кожного є спільні теми, спільні інтереси, спільні проблеми.

Розкажіть про буденне життя байкера. Ви ж кожного дня так не вдягаєтесь, у вас є робота...

В мене світогляд європейський. Я навчався у Львівській політехніці. На пари приїджав у шкірі, на мотоциклі. І до мене викладачі зверталися: "Чоловіче, ти куди приїжджаєш?" Головне, не те, як людина вдягнута, головне – що у неї в голові. Коли я їжджу на мотоциклі – я їжджу в байкерському вбранні. Чи їду я на пари, чи їду я на роботу, чи будь-куди. Коли йду на весілля чи ще на якусь подію – відповідно мене етикет зобов’язує і я вдягаю костюм, краватку. Є загальнолюдські поняття, які треба розуміти.

Не треба вважати людину, яка "в шкірі", бомжем, або бандитом. Просто шкіра потрібна для того, щоб захищати драйвера, мотоцикліста чи байкера. І "шкіра" – це є майже основний атрибут кожного байкера. А те, в чому він ходить – то вже справа особиста.

Мотоцикли, на яких їздять байкери, напевно коштують чималих грошей... Звідки берете такі кошти?

Кожен заробляє так, як може. В нас є і працівники державних служб, і теслі, і техніки, і інженери. Дуже багато людей різних професій. Але ми просто допомагаємо один одному, як кажуть на нашому сленгу, "сідати на хорошу техніку".

Скільки коштує купити мотоцикл?

Це відносне питання. Мотоцикл можна купити і за $50, і за $50 000, але для кожного цей мотоцикл є дорогий, тому що хтось купив той мотоцикл у салоні, хтось його зробив сам. Тобто людина, яка його роками складала, яка в нього вкладала душу, може він зверху і виглядає незграбним, але продати його та людина не може. Чому? Тому що з одного боку він виглядає незграбно, і за нього не запросиш багато грошей. З другого боку, ти у нього вклав себе, тому не можеш просити мало.

Що для байкера мотоцикл?

Мене деколи просять: "Дай проїхатися на своєму мотоциклі". Мотоцикл для мене – як жінка. Ти свою жінку даш комусь...прогулятися?!? Відповідно – не дам. Хоча у кожного різні смаки. Тобто для когось це є нормально дати свій мотоцикл, і проїхатися.

Наступний "зльот" де відбуватиметься?

Це залежить від "захцянок" приїжджаючих. Ми спочатку даємо анонс. Люди кажуть – нам там зле.. Інші хочуть, щоб готель був під носом, інші навпаки хочуть, щоб не було готелів поряд, тільки чисте поле та намети. Є такі байкери, які хочуть мати комфорт, а є байкери, які мають купу "бабла", але їм це все "по барабану".

Вони приїхали, поставили палатку зі всіма, попили горівки та пива, заснули там в палатці – і все. Хоча вони мають при собі "касу", можуть поїхати і зняти пів-Львова готелів. Саме головне – це є рух. А рух полягає в тому, аби відчути себе дійсно вільним від усього.

kava.lviv.ua, 01.10.2007 13:14:57

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Новоженець від імені УРП Лук'яненка закликав Ющенка посприяти створенню не широкої, а «нормальної проукраїнської демократичної коаліції» »»  

Чи знаєте Ви, що...

… Секретаріат президента присвоїв звання Героя України князям Олегові та Святославу за прибивання щитів на ворота та істотний внесок у розгром нерозумних хозарів; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Краще б Лясковська щось жувала  »»  
  Новоженець від імені УРП Лук'яненка закликав Ющенка посприяти створенню не широкої, а «нормальної проукраїнської демократичної коаліції»  »»  
  На ВАТ "Дрогобицький долотний завод" загинув робітник  »»  
  Садовому нагадали про премії у розмірі 600%  »»  
  «Газ України» має підстави обмежити подачу газу підприємствам ТКЕ Львівської області — Федак  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Мер вважає нелегітимною присягу бютівця Ігора Гробельного »»  
  "Відступник" у НУ-НС заспокоїв Тимошенко »»  
  Через Януковича і Тимошенко жирафи Довгого залишаться без пари »»  
  "Регіони" зрозуміли, що у Тимошенко вже "хронічна стадія" »»  
  Культурна помилка українського бізнесу »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  День народження Мирослава Сеника »»  
  Дубовий гай навколо Бандери »»  
  Бандера без пам'ятника (фото) »»  
  Жовтнева революція на Стрийській і не тільки »»  
  Богуцька розковбасила Будинок Вчених »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

якщо б вони дійсно працювали, нехай і не до 22.00, і результати цієї праці були б наявні, то хто б і »»
Я не понял... До 22 работать можна. А в тенис поиграть полчаса за 12-часовой рабочий день нельзя? Фу »»
я також за те, щоб порахувати реальну собівартість перевезення пасажирів! Автобусу для перевезення  »»
Да Salman правий, що один, що другий добре плазували  »»
Помилочка: меч-щербець відкривали при Буняку. Хоча треба погодитись: повна і безроздільна вина за йо »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .