про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ

По Форуму слона водили, або вигнання торговців з краму -2

Усі партії перед виборами хочуть нашого добра. Головне - встигнути оте наше добро сховати і уберегти. Нещасні українські книговидавці не зуміли і поплатилися.

Субота - найбільш продуктивний день для учасників Форуму видавців у Львові. Попередні два дні більше надаються до спілкування між самими видавцями, для укладення контрактів, фахової оцінки зробленого між попереднім і цьогорічним Форумом. Для звичайних покупців четвер взагалі закритий день, а п'ятниця - все ж будній, робочий, і не кожен має змогу потусувати у пошуках потрібних книжок.

Натомість у суботу - справжній книгокупівельний бум. Студенти, пенсіонери, батьки з дітьми, прості місцеві божевільні - усі сунуть подивитися і купити бодай щось.

Перефразувавши відоме східне прислів'я, з гірким досвідом можна сказати, що не дай Боже людині зі здоровим глуздом жити у час виборів. А планувати бізнес на час передвиборчого маразму - це самогубство.

Учасники Форуму не схильні до суїциду і, заплативши чималі кошти за участь у ярмарку, за ятку, видавши відряджальні своїм співробітникам, розрахувавшись за транспорт, за вантажні послуги і под., і под., сподівалися активної торгівлі. Були і покупці, які раз до року на Форумі дозволяють собі розкіш придбати трішки дешевше усе, на що стане невеликих наших гаманців.

Усі ці нормальні ділові розрахунки виявилися ніц не вартими у порівнянні з великими виборчими політичними планами самооборонної нашоукраїни на чолі з почесним їхнім головою, за сумісництвом - нашим Президентом. Про порушення Конституції мовчимо, не будемо забирати хліб у політологів. Хіба тільки наївний не сприйняв цю кавалькаду на Форумі як передвиборчу агітацію.

У суботу, о 15, а за деякими свідченнями очевидців - ще о 13 годині перекрили доступ усіх відвідувачів на Форум видавців. Навіть ті видавці, продавці, учасники, які вийшли просто покурити, залишивши свої робочі місця, уже не могли повернутися, бо дорогу усім перекрила президентська охорона. Деякі втратили квитки до Києва.

Але це дурниця, у порівнянні зі збитками, яких зазнали сотні видавців і видавництв. Більші з них обраховують втрати у розмірі від 1 тис. доларів, найменші - до кількох тисяч гривень. Панове президентська адміністраціє, скільки ви готові компенсувати рідному, вітчизняному книговидавцю?

Від 13 години суботи ярмаркові зали спорожніли в очікуванні месії. Ставало нудно. На другому поверсі Палацу мистецтв увімкнули музику, аби хоч якось розрадитись. Недовго "музика іграла", бо суворий страж президентської цноти наказав усе вимкнути. Чомусь не можна бути веселим у присутності гаранта. Який, до речі, побував тільки на першому поверсі.

Залишалося тільки плакати. Або закривати цю лавочку і йти геть. При виході з дверей кожен опинявся віч-на-віч з натовпом тих нещасних, які, незважаючи на те, що їх принизили, образили, на них наплювали, все ще вірно і рабськи дивилися на двері в очікуванні виходу Його. У руках тримали образи. Що до болі нагадало стару російську хроніку про "народ в ожиданії царя Ніколая". Треба було евакуюватися коридором цих людей. Мимоволі вирвалося питання: "Людоньки, навіщо вам це?" З чим погодився навіть один із численних охоронців: - "Дійсно, і нам зайва робота".

Отже, підбиваємо бабки. Візит президента на Форум видавців дорівнює: злість і розчарування тисяч відвідувачів, котрих не пустили на ярмарок, шок учасників, які підрахували збитки, кілька тисяч втраченого електорату для НУНСів. Отаке от посіяли. Пожинати будемо усі разом.

Історія, як відомо, повторюється двічі. Вдруге - як фарс. Колись месія виганяв торговців з храму. Тепер торговців вигнали з їхнього ж краму. На догоду ритуалам довкола псевдо-месії. Якого ми самі, до слова, і створили.

Однак, не все так погано. Був і великий позитив. Під час відвідин Президентом Форуму видавців не було черги до туалету.

Ірина Магдиш, редактор Незалежного культурологічного часопису "Ї", 18.09.2007 10:59:12

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  На Сихові згорів автомобіль зятя підозрюваного у замаху на Федишина »»  

Чи знаєте Ви, що...

… ящик горілки вже другий день утримує в заложниках сім’ю з Левандівки »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  VAB банк переміг в конкурсі запропонував найнижчу відосткову на розміщення муніципальних облігацій  »»  
  VAB банк переміг в конкурсі на розміщення муніципальних облігацій Львова  »»  
  Адвокат Крісман вважає, що її підзахисного Панасенка знову «попередили» підпалом машини його зятя  »»  
  У 2008 році Львівська міськрада посилить контроль за подачею документів на приватизацію об’єктів комунальної власності  »»  
  «Нова Галичина» хоче призупинити приватизацію державних комунальних аптек на Львівщині  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  В Азовському морі плаває 4-кілометрова мазутна пляма »»  
  У четвер НУ-НС визначить долю спікера. У Кириленка майже не лишилося шансів? »»  
  Єхануров: "Ми займаємось улюбленою справою – ділимо крісла" »»  
  Ющенко змусив НУ-НСівців підписатися під дружбою з Тимошенко? »»  
  УСІ НУ-НСІВЦІ ПІДПИСАЛИ УГОДУ З ТИМОШЕНКО »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  День народження Мирослава Сеника »»  
  Жовтнева революція на Стрийській і не тільки »»  
  Святкові феєрверки фірми "Гелікон" »»  
  Пояснювальна записка від Андрія Садового »»  
  Львівським ментам подарували нові санчата »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

А я знаю чому корки біля Головпошти. Це ж львів'яни, прислухавшись до " мудрого " Рожнятовського, »»
ги-ги. Форевер НГ. »»
Ініціатива Нерагулів - художньо вирізані слоники у стрийському парку, тому що білочки вже були :-) »»
Група "ображених" зробила черговий хід. Ну шо страшно дирибанщики? :) А доречі Болкун чого звіл »»
А чо Батенко на пресуху не пішов. Ги-ги :) »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .