про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
      

СТАТТІ (АРХІВ)

У Польщі стартувала... законодавча база під Євро 2012

Польський уряд затвердив проект закону, який спрощує реалізацію капіталовкладень пов’язаних з підготовкою до організації Євро 2012. Закон «Про публічно-приватне партнерство» («ППП» або «трьох П») дозволить збільшити участь приватних інвесторів у інфраструктурних проектах.

"Прийнято принцип, що партнерство має служити виконанню публічних завдань та застосовуватиметься тоді, коли виявиться вигіднішим для державного інтересу, ніж виконання цих завдань самим державним суб’єктом" – говориться у комюніке Мінекономіки.

Автори законопроекту «Про ППП» використали досвід Великобританії, де партнерство функціонує вже понад 20 років. Там інвестиції щорічно зростають на 10%, стільки ж становлять бюджетні заощадження.

Міністерство економіки РП прогнозує, що введення нових положень права дасть можливість підписувати договори на суму 4 - 5 мільярдів злотих в рік та зекономити близько 400 мільйонів злотих з державної казни. Проект впроваджує прозорі вимоги до сторін. Чітко також окреслено зиски публічної (публічна вигода) та приватної (винагорода) сторін. Прописано також механізм такого укладання договорів між публічними і приватними суб’єктами, при якому інтереси сторін мали б однакові гарантії, а ризики були розподілені так, щоб реалізація капіталовкладень не призвела до збільшення публічного боргу.

До публічних суб’єктів віднесено державні організації та підприємства органів місцевого самоврядування, банки, торговельні фірми, а також закордонні неприватні суб’єкти.

За формулою «трьох П» можуть бути реалізовані інвестиції, зокрема у галузях будівництва, реставрації пам’яток, наукових досліджень та навчально-освітніх заходів.

Впровадження механізмів публічно-приватного партнерства повинно прискорити капіталовкладення та забезпечити фінансування проектів інфраструктурного характеру не лише з державних, а й з інших джерел. Польські урядовці розраховують, що вартість реалізації проектів за формулою «трьох П» може бути значно нижчою, ніж у випадку їх фінансування лише з державного бюджету. Прогнозується також можливість збільшення використання фінансування з фондів ЄС, що також передбачено законопроектом.

"Цей закон настільки важливий, що ми або його приймемо і почнемо діяти відповідно до його положень, або мусимо визнати, що завдання (підготовка до Євро 2012 – автор) неможливе до виконання" – заявив голова ради міністрів Польщі Ярослав Качинський після засідання уряду, на якому було прийнято законопроект.

PS Цей законопроект – перший з трьох базових законів, необхідних для вчасного завершення підготовки Польщі до Євро 2012. Вони мають бути прийняті парламентом до кінця жовтня цього року. Адже, згідно з угодою, яку Польща підписала з УЕФА, до 1 червня 2010 року до проведення чемпіонату мають бути готові всі стадіони. Але вже нині відомо, що цього зобов’язання полякам не вдасться виконати, а міністр спорту проситиме комітет УЕФА про продовження цього терміну на рік.

Крім того, не сприяє організації Євро 2012 і нинішня політична ситуація в Польщі. На думку координатора з питань будівництва стадіонів для Євро 2012 Міхала Боровського, дострокові парламентські вибори «занапастять шанс Польщі на організацію Євро 2012: якщо будемо змушені піти до виборчих урн, то будемо змушені також попрощатися з Євро 2012». Менш песимістично дивиться на це прем’єр Ярослав Качинський, який вважає, що, при добрій волі всіх сторін політичного процесу, парламент може прийняти необхідну законодавчу базу під Євро 2012 навіть після саморозпуску, адже Сейм може займатися законотворчістю до прийняття присяги новим його складом.Іван Козловський (Варшава), 30.08.2007 11:51:32

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Петро, 2007-08-31 14:14:51
Привид ЄВРО (2012) вже бродить по Європі. З такою владою ми будем в ж..і. Олійник створив тимчасове управління, а старий партизан Лукашик очолив його. Управління архітектури, містобудування та просторового розвитку займається зовнішньоекономічною діяльністю ???, бартерними операціями ??? буде також контролювати хід підготовки до Євро???. Панове підприємці готуйтесь, без відкатів і то серйозних не обійдеться. З якого пальця (х.я) висосали, що таке управління має бути в Львівській обласній адміністрації? В Постанові Кабінеті Міністрів України, що регламентує, які управління можуть бути створені, створення Лукашівського управління не проглядається.
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення
зробити стартовою

НОВИНА ГОДИНИ

  Комуністи заявляють про початок хвилі актів вандалізму щодо радянських пам’ятників на Львівщині »»  

Чи знаєте Ви, що...

… Секретаріат президента присвоїв звання Героя України князям Олегові та Святославу за прибивання щитів на ворота та істотний внесок у розгром нерозумних хозарів; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Комуністи заявляють про початок хвилі актів вандалізму щодо радянських пам’ятників на Львівщині  »»  
  Сесія Львівської обласної ради продовжиться завтра  »»  
  За 9 місяців 2007 року „Львівобленерго” виконало інвестпрограму на понад 100%  »»  
  Львівська облрада вирішила приватизувати конкурсним способом будівлі колишньої учбово-спортивної бази "Спартак"  »»  
  Активісти ЛОО УРП Лук’яненка припинили голодування  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  МАУ скасовують авіарейси до Італії »»  
  Російська політика щодо України, або іноді краще жувати »»  
  Набридле дежа вю холодних батарей »»  
  Луценко розповів про "витівки політичних лузерів" »»  
  Черновецький прибере недобудову перед "Олімпійським" тільки за рахунок уряду »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Фоткі голих дівчат на форумі "Євро-2012:Україно, вперед!" »»  
  Дубовий гай навколо Бандери »»  
  Бандера без пам'ятника (фото) »»  
  Фанатська кров арсеналівських плейбоїв »»  
  Владімір Ілліч Лєнін – брат-близнюк Степана Бандери »»  

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Вчи, дорогенька, мову, бо з комами....... »»
у всьому винні кляті москалі... »»
Ху-ху ! Ти дуже гарно вибрав псевдонім! Мабуть ти разом зі своїм Кожаном і є ху... (не те подумав, ц »»
Але Процик жодній кубіті не брехав, не кинув нахабно... »»
ха-ха ти на себе подивися, а не на Кожана ! ти клоун ходячий. »»
              Новости Дня деревообробний портал
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМnew!!!
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин