про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
      
 ЛОДА співпрацюватиме з Українською національною радою Сербії          Олійник 9 травня зустріне в Києві          Львівська залізниця потерпає через биття вікон у потягах          ДАІ розпочинає боротьбу з «гонщиками» на дорогах Львівщини          Шустер у Львові прочитає лекцію імені Олександра Кривенка         

СТАТТІ

Кандидати до виборчих списків від Львівщини – 2007."Наша Україна". Тарас Батенко

Тарас Батенко – доволі неординарна людина. Ще будучи студентом, у тому віці, коли молоді люди переважно переймаються такими проблемами, як похід на пиво, відвідини дискотеки або реалізовують ідеї стосовно того, як би провести вільний час з дівчиною – він серйозно і цілеспрямовано почав робити кар’єру. З юних років він прагнув бути при владі, придивлявся до неї з тим, аби у зручний момент стрибнути туди.

Батенко розпочав входження у політику через УРП. Ще в першій половині 90-х рр., будучи студентом історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, він запропонував свої послуги вождям УРП, першої політичної партії в Україні, у якості їхнього персонального життєписця. Дуже скоро з-під пера молодого дослідника вийшли біографії братів Горинів, Івана Геля, Степана Хмари.

Переважно це були розширені біографії колишніх дисидентів, надиктовані ними самими – і в цьому було головне достоїнство цих книг. Вони читаються з великим інтересом і є справді важливим джерелом для істориків, які писатимуть про український дисидентський рух. Екс-дисиденти віддячили молодому історикові тим, що призначили його головним редактором партійного теоретичного журналу „Республіканець”. Варто відзначити, що головний редактор тематикою журналу особливо не переймався – в „Республіканці” друкувалися переважно статті окремих партійних лідерів та викладачів історичного факультету.

Обзавівшись потрібними зв’язками та трохи обтесавшись в середовищі опозиційних львівських політиків, Батенко у середині 90-х років вперше спробував увійти в адміністративні структури. Його вдалося посісти місце прес-секретаря тодішнього голови Львівської облради Ореста Фурдичка. Однак досвіду реальної організаційної роботи у Батенка не було, і після першої ж невдало організованої прес-конференції, голова облради звільнив свого недосвідченого прес-секретаря.

Після цього Батенко зробив для себе кілька висновків: по-перше, щоб закріпитися у владі необхідно бути не одинаком, а членом команди, по-друге, у команді треба зайняти місце якомога ближче до шефа, по-третє, необхідно стати для шефа незамінною людиною – його головним джерелом інформації, його правою рукою, його піар-менеджером і носієм його портфеля та мобільного телефону. За місце коло шефа треба битися. Якщо твоя ціль – зробити кар’єру, у тебе нема друзів, нема колег – є тільки чинні або потенційні конкуренти.

Далі в біографії Батенка наступив доволі тривалий період пошуку команди, з якою можна було б увійти у владу. Для нього вже було очевидним, що колишні дисиденти – це не ті люди, які зможуть закріпитися у владних структурах. Відтак новою командою Тараса Батенка надовго стала клієнтела Тараса Стецьківа, з якою Батенко опинився спершу в „Новій хвилі”, а потому і в тодішній партії влади – НДП.

Батенко безуспішно пробував змагатися за місце коло вождя, але явно не витримував конкуренції з К. Бондаренком, С. Смірновим, О. Базаром, Андрієм Стецьківим та іншими. Найважливішим здобутком в творчій сфері у Батенка в той час стала участь у написанні „Історії НДП”. Цей твір, написаний в традиціях „Короткого курсу історії ВКП(б)”, жодному з авторів честі не робить.

Побачивши, що „стати всім” для Стецьківа не вдається, Тарас Батенко спробував робити кар’єру в журналістиці. Почав з „Високого замку”. Спершу йшло, здається, непогано, але щось там не зрослося: чи то якась справа з плагіатом, чи то ревнощі з боку провідного політичного оглядача „ВЗ” Наталії Балюк, але Батенко зі скандалом був звільнений з „Високого замку”. Але життя — дивна річ: не знаєш де загубиш, а де знайдеш. Саме звільнення з „ВЗ” привело Батенка в газету „Поступ” і звело його з Андрієм Садовим. Це знайомство згодом відіграло вирішальну роль у біографії Тараса Батенка.

Однак у 2002 році Батенко проміняв роботу в „Поступі” на місце прес-секретаря новопризначеного голови Львівської облдержадміністрації Мирона Янківа. Треба сказати, що Львівщина тоді зустріла Мирона Дмитровича без особливого задоволення, радше навпаки, у квітні 2002 року біля ОДА збиралися мітинги з плакатами: „Янкі – геть зі Львова!”, „Щоб прогнати нам біду, треба копнуть ЗаЄдУ!” і т. ін. Нічим особливим на цій посаді Тарас Батенко не відзначився – звичайний найманець представника „злочинного режиму Кучми”.

Хіба що дуже запопадливий і надміру ініціативний. Скажімо, Мирон Янків розраховував на плідну співпрацю із „донецькими”, з якими у нього уже віддавна склалися теплі стосунки, ще з часів роботи на посаді заступника Львівської ОДА – і його прес-секретар швиденько організував і навіть почав особисто вести на Львівському телебаченні цикл програм, спеціально присвячених розвитку регіональної співпраці між Львівською та Донецькою областями. Якось так шаблонно ця програма називалася: „Львів-Донецьк: дружимо, змагаємось” чи щось подібне.

Саме надмірна ініціативність прес-секретаря голови ЛОДА Тараса Батенка та його нездоровий потяг до „писательства” фактично спричинили грандіозний скандал. Наприкінці 2002 року чорти смикнули Батенка написати для Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента України т. зв. „Аналітичну записку”. У цьому документі описувалася ситуація у Львівській області з детальною характеристикою післявиборчих політичних „розкладів”, доволі некоректними висловлювання на адресу ще вчорашніх соратників Батенка (зокрема, в записці вони були названі „так званими націонал-демократичними силами”) і, що найголовніше – давалися рекомендації щодо того, як боротися з цими самими силами.

В січні 2003 року „нашоукраїнська” фракція облради ініціювала винесення на обговорення облради питання „Про вплив ОДА на суспільно-політичну ситуацію в області”, яке передбачало звіт Мирона Янківа стосовно згадуваної аналітичної записки, а також голосування за висловлення йому депутатської недовіри.

На засіданні облради народні депутати Кендзьор і Тягнибок, а також голова облради Сендак звинуватили Львівську ОДА в тому, що вона намагається нагнітати конфліктну ситуацію у стосунках між патріотичними політичними силами. Врешті-решт голова ЛОДА Мирон Янків змушений був визнати, що в записці допущені деякі недоречності і вибачився перед національно-патріотичними силами.

Батенко ще один раз серйозно підгадив Янківу. І знову ж таки через потяг до „писательства”. Після того, як Янківа зняли з посади голови ЛОДА, Тарас Батенко, який також змушений був покинути тепле місце в облдержадміністрації, опублікував у „Поступі” „Записки прес-секретаря ОДА” у яких оприлюднив чимало кулуарної інформації.

Подейкують, що Янків був страшенно засмучений і розчарований таким вчинком свого екс-прес-секретаря. Він вважав, що Батенко, якого він витягнув „із грязі – в князі”, якому доручав носити свій портфель і якого не здав навіть після підстави з „Аналітичною запискою”, йому так багато завдячує, що коли не з почуття обов’язку, то, як мінімум, із почуття вдячності буде тримати язика за зубами. Однак Тарас Іванович вочевидь вважає, що вдячність – справа собача; він же не друг людини, а людина, яка робить кар’єру, а кар’єра і популярність (хай навіть скандальна) сьогодні є синонімами. Тому думка екс-шефа Батенка мало цікавила.

Батенко знову влаштувався у Садового, в його „Інституті розвитку міста” (так Садовий назвав контору з чотирьох осіб разом з прибиральницею. Справжнє завдання т. зв. Інституту розвитку міста полягало в тому, аби займатися піаром Садового). Коли почалася президентська виборча кампанія, Садовий, який окрім того, що був членом УНП, був ще й близьким другом есдека Тараса Козака, начальника Західної регіональної митниці, вирішив, що не завадить мати свою людину також і у виборчому штабі Ющенка у Львівській області. Таким чином, через Садового, Тарас Батенко опинився на посаді керівника прес-служби у штабі, очолюваному Петром Олійником.

Навчений попереднім досвідом, Батенко діяв рішуче – він відтер від Олійника усіх, хто міг би претендувати на роль посередника керівника штабу у роботі з пресою. Допоміг досвід, набутий під час обслуговування Мирона Янківа.

Треба сказати, що робота Батенка як посередника у стосунках Садового й Олійника виявилася плідною. Зокрема, Олійник твердо підтримав кандидатуру Садового на посаду мера Львова, навіть попри те, що обласна конференція „Нашої України” висловилася на користь Василя Куйбіди. Подейкують, що Садовий віддячив Тарасу Батенкові, допомігши йому придбати квартиру у Львові.

Після Помаранчевої революції Батенко обійняв посаду заступника голови ОДА з гуманітарних питань. Оскільки розподіл посад тоді відбувався за квотним принципом, то Батенкові у січні 2005 року довелося терміново вступити до лав УНП, щоб за квотою цієї партії посісти омріяну посаду. Але вже у квітні 2005 року, як тільки з’явилася НСНУ – нова президентська партія, яка обіцяла значно більші дивіденди у забезпеченні успішного політичного зростання, Батенко швидко змінив членство в УНП на НСНУ. Він твердо дотримується принципу, що „вірність – риса собача, а ідеологія – розводка для лохів”.

Якимись особливими досягненнями на посаді заступника голови Львівської ОДА з гуманітарних питань Батенко не запам’ятався. Хіба, що з подачі Батенка нова влада зробила те, чому так довго противилася попередня влада, а саме: дозволила розмістити в польському пантеоні у Львові зображення меча „Щєрбєц” – символу звитяги польської зброї над українцями. За цей акт зради українських національних інтересів Олійник і Батенко отримали високі нагороди від Республіки Польща.

Тарас Батенко чітко розуміє, що у владу він йде не для того, щоб реалізовувати якісь соціально значимі проекти, втілювати у життя якісь ідеї, а винятково для задоволення власних кар’єрних амбіцій. Відтак не посоромився добитися від свого однопартійця і колеги по депутатству в облраді – ректора Університету „Львівська політехніка” Юрія Рудавського – посади завідувача кафедри історії України, науки і техніки в Інституті гуманітарних та соціальних наук в НУ „Львівська політехніка”.

Призначення Тараса Батенка завідувачем кафедрою викликало, м’яко кажучи, подив у науковому співтоваристві. Це можна було б ще зрозуміти, якби він був рідкісним світилом історичної та політологічної науки. Але це не так. Перед тим, як влаштуватися у „Політехніку”, вже будучи заступником голови Львівської облдержадміністрації, Тарас Батенко хотів залишитися викладачем на кафедрі політології філософського університету ЛНУ ім. І.Франка.

Проте йому було відмовлено навіть у чверті ставки саме через його завантаженість на посаді заступника голови ОДА. Ті, хто знайомий в особливостями роботи у вищих навчальних закладах, знає, що поєднувати такі відповідальні посади вкрай важко, оскільки і одна, і друга посада вимагає постійної фізичної присутності на робочому місті.

Власне тому колишній заступник голови облдержадміністрації з питань гуманітарної політики Володимир Мельник свого часу мусив покинути керівництво філософським факультетом та керівництво кафедрою філософії задля роботи в облдержадміністрації. І повернувся туди тільки тоді, коли припинив керувати гуманітарною галуззю області.

Батенка такі дрібниці як наукова і професійна етика не турбують. Як розповіли „Вголосу” працівники Інституту гуманітарних та соціальних наук, на кафедрі історії України Тарас Батенко з’являється вкрай рідко і керівництво здійснює дистанційно.
Більше того, кожен завкафедрою повинен мати лекційне навантаження. Проте, за інформацією „Вголосу”, лекції за Тараса Батенка студентам читають інші викладачі.

Про те, як Батенко вміє користатися з плодів здобутої влади можна розповідати довго, але шкода витрачати час; наведемо ще тільки один приклад, як ним було фактично приватизоване інформаційне агентство „Гал Інфо”, створене під час президентської іиборної кампанії.

Очолював „Гал Інфо” спершу Богдан Бачинський, який вірою і правдою служив Батенкові, пройшовши з „Нашою Україною” президентські та парламентські вибори. Однак минулого року Батенко без жодних пояснень поставив на чолі інформагентства свою дружину Катерину Кобрин. Передплатники „Гал Інфо”, в приватних розмовах, скаржаться, що підписуватися на інформаційну продукцію саме цього агентства їх „просять дзвінком із ОДА”.

Вголос, 17.04.2007 10:37:46

Українська банерна мережа

Cтатті по темі:

Кандидати до виборчих списків — 2007. "Наша Україна". Непретенденти

Кандидати до виборчих списків — 2007. "Наша Україна". Олег Мандюк

Кандидати до виборчих списків — 2007. "Наша Україна". Андрій Парубій

Кандидати до виборчих списків від Львівщини – 2007.«Наша Україна». Володимир В’язівський

Кандидати до виборчих списків від Львівщини – 2007.«Наша Україна». Олександр Горошкевич


ВАШІ ВІДЗИВИ


Захисник Батенка, 2007-04-25 15:57:52
Варта було б згадати про подвиги Батенка у боротьбі з корупцією в освіті. Адже, відповідна комісії припинила свою роботу. Слава Батенкові, який нарешті поборов корупцію.
Макар, 2007-04-19 17:09:55
Макар Проти приїзду Еріки Штайнбах до Львова !!! Ми, представники молоді Львівщини підтримуємо наших польських товаришів і рішуче виступаємо проти візиту Еріки Штайнбах до Львова. http://www.tryzub.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=50 Пропоную усім, хто співчуває нам підписуватись тут. Фрау - go home!!!
jara, 2007-04-19 17:04:46
про Кобрин чула від незадоволених журналістівЮ, які працювали Гал Інфо. Її не знаю, але хочу побажати трохи розуму поки не пізно. і порада, не тикатися на факультет журналістики, особливо в деканат. Студенти мають добру пам'ять
ТІБ, 2007-04-18 18:12:15
Є ТІБи, є й ТІПИ...Він не негр, скорше "вождь краснокожих"
, 2007-04-18 16:12:34
Аналітику Батенка як раз всі читали. А про одну, найбільш відому, його аналітичну довідку навідь згадано у цій статті. Гандьба кар"єристам!!!!
Тарас, 2007-04-18 15:58:00
Той хто знає Батенка ні на хвилю не засумнівається, що цей тип спалить вам хату, щоб підсмажити собі яєшню. Безсовісна людина повністю.
гуляв і побачив, 2007-04-18 15:56:15
А я єдине шо хочу сказати, шо попри всю нездарність Катіньки і т.д., - БТІ, - безперечно людина високої моралі. Карєрист, - але все таки з ним приємно спілкуватись. Чого не скажеш про його лейді))). Шо до лейді, - то багато можна сказати, але для чого говорити шось про людину, яка своїми вчинками сама обливає себе багном.
той хто знає Батенка, 2007-04-18 15:40:23
Важко назвати це статею, яка заслуговує уваги. По-перше Батенко насправді є дуже хорошим менеджером і в свої молоді роки багато досягнув самостійно. По-други, "Галицький менталітет" - це риса характеру притаманна так би мовити порядним "Львівянам" які окрім того, що критично обговорбвати когось нінащо самостійно не здатні. Автору статті хочеться сказати, що би він почиатв аналітику автором якої був БТІ, і виніс з того певні уроки в написанні матеріалів. Неважко здогадатись хто автор... Тарасу Івановичу хочеться побажати і надалі впевне йти по карєрній лінії і не зважати на подібного роду наклепи (оскільки це не заслуговує уваги). А Вголос лишній раз підтведив свою бездарність, але і "Гал-інфо" -- не "блестає" ... та це вже окрема тема. Н .
, 2007-04-18 11:36:26
Батенко такий гарний, як і мудрий, а такий мудрий, як і порячний та чесний. А ще — без комплексів. Погоджуючь, що він не негр, але й не маланець. Колись москалі принесли таке визначення як "РАГУЛЬ"
Журналістка, 2007-04-18 11:12:28
Було б незле, якби стаття була підписана. Але Вголос не вміє без аннонімників та лайна. Не ідеалізую Батенка, але точно знаю, що деякі "факти" у статті перекручені. З "Високого замку" його зі скандалом не виганяли (те, що Балюк, як завжди не потерпіла конкуренції, а Батенко на пять голів вище за неї як професіонал) - це авторський прокол. Він сам написав заяву, не потерпівши рабства і принижень Балюків і використання його ідей Балючкою для своїх матеріалів. Він же не негр.
Бодьо, 2007-04-18 10:21:38
Згоден
Цыкавий, 2007-04-18 09:17:11
"А одружився з простою дівчиною-журналісткою". З цього моменту, я б не був таким голослівним. Батько вельмишановної Катерини не є таким собі простим чоловіком. Кажуть він доволі серйозний бізнесмен з нормальними зв'язками не тільки у Львові, а й в столиці. Але це не є принциповим. Успіхів.
Патріот, 2007-04-17 23:14:02
Складається таке враження, що в Україні немає нормальних чесних службовців, політиків, окрім всіх оцих Олійників, Батенків та ін. Та нехай перегризуться за свої нікчемні посади. Державні посади існують для того щоб службовці, які їх займають приносили користь державі, а не тішилися самі собою. В село б відправити усіх цих "діячів" - піднімати господарство, може хоч землю вміють удобрювати...
До цікавого, 2007-04-17 21:41:35
Але особисте життя багато говорить про сутність людини. Медведчук, до речі, одружився на Марченко, після двох "кар'єрних" шлюбів з доньками відомих адвоката і прокурора. А вже на старості, накопивши грошей, дозволив собі одружитися по любові. А Батенко заради кар'єри не одружувався на доньках відомих папиків. А одружився з простою дівчиною-журналісткою. Це йому тільки в плюс.
Цікавий, 2007-04-17 21:31:05
до Репліка. Стосовно кохання я не знаю, це особиста справа кожного і не нам давати оцінку почуттям інших людей. До речі, кажуть Медведчук також одружився на Оксані Марченко через дуже сильні почуття, тим не менше він сволоч і з цим погоджується 70% наслення України.
Репліка, 2007-04-17 21:12:26
Але ж одружився Батя по коханню, а не з кар\'єрних міркувань. Тож не треба виставляти його таким вже махровим кар\'єристом. Якби він таким був, то одружився би із дочкою Олійника. Хлопець ж бо гарний і перспективний
Цікавий, 2007-04-17 20:51:05
\"вірою і правдою служив Батенкові\\\" - сильно сказано, бо більшого злодія і непрофесіонала, який ще й до того кажуть брав від кого попало, паралельно з роботою в гал-інфо, треба ше пошукати. чи може тепер бачинський підробляє на вголосі? а \\\"благовірна\\\" кажуть навпаки зібрала докупи то шо лишилось після бачі.\" Шановна чи шановний ви або телепень, або дружина Батенка. По-перше що вкрасти треба мати нормальний бюджет, а бюджет \"Гал-інфо\" становив до трьох тисяч доларів на місяць з яких потрібно було давати зарплати працівникам та здійснювати оперативні витрати. По-друге \"брав від кого попало\" в наш час назвиається бізнес. Гал-інфо не державна структура а комерційна, яка повинна в теорії заробляти, а щоб заробляти потрібно надавати послуги, в конкретному випадку інформаційні. Чим в принципі і займався пан Бачинський коли очолював цю стукртуру.Стосовно того, що хтось когось до якоїсь купи зібрав то ви поспитайтесь у колишнього менеджера пана Володимира, він вам багато цікавого розповість про методи керівництва Катерини Кобрин. А тепер стосовно причин звільнення Бачинського, як версія - до одруження Катерина Кобрин була офійно помічником Т.Батенка, після одруження, згідно з чинного законодавства, вона не мала права обіймати державну посаду поруч зі своїм чоловіком от і знайшли куди її прилаштувати. Хоча це що вона звільнилась не факт і нормальні журналісти мали б цим поцікавитись. Але в нас журналісти тільки вміють один одного ображати і принижувати цим самим принижувати себею Дякую.
до "аааа", 2007-04-17 15:23:24
заклинило?
до "аааа" від Небачинської, 2007-04-17 14:35:48
Кобра, не шипи, сама ніфіга не вмієш, мо ще і з документами не розібралася студіки на тебе вкалюють... Батенко просто вирішив зекономити і не платити зарплату... А ви, дурн,і це обговорюєте. P.S. "Дурні" -- це тільки "аааа"
Тарас не Батенко, 2007-04-17 14:08:02
І чо до хлопа вчепилися? Ше молоду симпатичну дружину зачепили. Мо' комусь Галицька жаба не дає жити... Не буду називати прізвищ, але багато хто з чиновників такого ж рангу як Батенко далеко ше не дотягують до його професійного рівня. Не знаю як часто він з'являється в ун-ті, але покажіть мені зав.кафедрою, за якого ніколи ніхто не читає лекції?! А, враховуючи усі обставини, його кар'єрний ріст гідний подиву. Єдиний мінус Т.Б. - інколи він дійсно може прогавити ідею соціально значущого проекту у "гонінні за високим".
аааа, 2007-04-17 13:36:48
\"вірою і правдою служив Батенкові\" - сильно сказано, бо більшого злодія і непрофесіонала, який ще й до того кажуть брав від кого попало, паралельно з роботою в гал-інфо, треба ше пошукати. чи може тепер бачинський підробляє на вголосі? а \"благовірна\" кажуть навпаки зібрала докупи то шо лишилось після бачі.
Трактор, 2007-04-17 12:53:03
Нічого страшного. Батенко багато кого кидав...Наприклад, Миколу Гориня.
, 2007-04-17 11:33:02
козел і батенко і його благовірна, розвалили гал-інфо ше й людей капітально кинули. але що поробиш львів місто рагулів і кидайл...
, 2007-04-17 10:52:16
Автор телеги очевидно пан Бачинський.
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення
зробити стартовою

НОВИНА ГОДИНИ

  Кендзьор послав Януковича до Москви »»  

Чи знаєте ви, що…

… коли людина ділиться яблуками, значить, у неї є яблука. Якщо людина ділиться ідеями - значить, у неї просто немає яблук; »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  ЛОДА співпрацюватиме з Українською національною радою Сербії »»  
  Олійник 9 травня зустріне в Києві »»  
  Львівська залізниця потерпає через биття вікон у потягах »»  
  ДАІ розпочинає боротьбу з «гонщиками» на дорогах Львівщини »»  
  Шустер у Львові прочитає лекцію імені Олександра Кривенка »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  "Жуйка миру" Ющенка і Януковича »»  
  Кисельов вважає, що на нього готують замах і натякає - хто саме »»  
  Партія регіонів хоче захиститися від трюків Тимошенко »»  
  Пожежа в офісі Жванії »»  
  Рудьковський: У відставку не піду, а Ющенко неадекватний »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  В гостях у Садового »»  
  Ющенко та "Вісла" Анни Ахмєтової + фото »»  
  1 травня у Львові (фоторепортаж) »»  
  Хмільний Роберт Домс під Зосею »»  
  Польські сни Петра Олійника (фоторепортаж) »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

"свобода" правду каже: шоб вилізти з гівна - необхідна люстрація за принципом трьох "к". тобто - »»
о!!! ось вона різниця між народами, які мають силу з гівна вилізти, і народами, які думають шо гівно »»
Люстація - це круто. От всі політики пересруть. »»
В першу чергу треба провести люстрацію журналістів "Вголосу", особливо Ковальчука на сексуальну ор »»
А цей цьомчик Балючки з Батенковою...Гламур, бенкет під час чуми. Батенко, перестань грати цю ролю.. »»              Новости Дня
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин