про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 ЛОР і Кабмін підпишуть угоду про фінансування регіону          Сеник вирішив не робити масло масляним і довірився депутатам          Козак знайшов Лепецькому роботу          Олійник радить не їсти ковбасу          Олійник передав Януковичу документи про аморальні призначення         

СТАТТІ

Список „добрих” справ Ігоря Герича

За два роки перебування на посаді начальника обласного управління охорони здоров’я, Ігор Герич не спромігся виконати свої обіцянки

1 квітня минає два роки відтоді як медициною Львівщини керує Ігор Герич. Голова Львівської облради Мирослав Сеник уже виявив бажання заслухати його звіт на сесії. Впевнені, що високопосадовець знайде чим похвалитись перед депутатами. Наведе „втішну” статистику, скаже кілька фраз про „позитивні зрушення” у цій сфері, „подолання корупції”, і не забуде нагадати, що за такий невеликий термін важко щось кардинально змінити. На цьому наші народні обранці заспокояться, пан Герич керуватиме далі, і лише мешканцям Львівщини доведеться відчувати „позитивні зрушення” на власній шкірі.

Та медицина – це не та сфера, ситуацію у якій можуть оцінити лише фахівці. Саме прості люди, а не звіт чиновника, можуть відкрити керівникам області усю катастрофічність стану справ у цій сфері. Напевно, було б дієвіше, якби влада хоча б раз у рік виходила із своїх насиджених кабінетів, сесійних залів і спілкувалася б із людьми. Можливо, тоді б чиновники дізнались, які „тарифи” діють на працевлаштування у лікарнях, скільки коштує „відмазатись” від роботи у сільській місцевості, через які приниження та хабарі підтверджують щороку свою інвалідність непрацездатні, які взятки бере той чи інший лікар. Чому ми згадали саме ці проблеми? Бо Ігор Герич, прийшовши до влади два роки тому, обіцяв їх вирішити.

Ось амбітні плани, виголошені паном Геричем у квітні 2005 року: подолання корупції, відновлення сімейної медицини, відкритість та доступність медичної допомоги, забезпечення відкритості використання бюджетних та позабюджетних коштів, прозорість при працевлаштуванні лікарів та ін. Що ж ми маємо зараз?

„Відкритість” тендерів. У грудні минулого року Західно-Регіональна асоціація роботодавців “Захід-Медтехніка” звернулася до Генеральної прокуратури зі скаргою щодо порушення прав одного з її членів – медичної фірми “Аква Віта” під час проведення процедури тендеру на медичне обладнання, замовником якого було Головне управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Частиною предмету закупівлі став рентгенівський апарат, який відповідав європейським стандартам і серед запропонованих на тендері був кращим як за якісними, так і за вартісними характеристиками. Однак переможцем конкурсу стало ТзОВ “Квант”. І це при тому, що запропонована “Аква Вітою” вартість апарату становила 848,9 тис. грн., а ТзОВ “Квант” - 999, 99 тис. Лише на одному тендері бюджет Львівщини втратив на операції 151, 099 тис. грн. Зауважимо, що запропоноване „Аква-вітою” обладнання - виробництва Франції та Іспанії, а ТзОВ „Квант” презентував збірний апарат власного виробництва з невідомих комплектуючих. Можна лише здогадуватись, як відбуваються інші тендери. Можливо під час конкурсу голова та члени тендерного комітету керуються не професійними, а якимось іншими мотивами.

У скарзі до Генпрокуратури, Асоціація зауважує, що правопорушення під час здійснення закупівлі медобладнання набули систематичного характеру. Як наслідок, за 2005 рік розтрата державних коштів через порушення тендерних операцій становила 3, 970 мільярдів гривень. А у 2006 році ця цифра мала тенденції до зростання…

Кадрова політика. Інша організація - Асоціація керівників медичних закладів Львівщини, незадоволена кадровою політикою пана Герича. На думку лікарів, справді кваліфіковані спеціалісти залишаються без роботи, а посади досить часто обіймають некомпетентні особи. Мабуть усі розуміють, у який спосіб це стає можливим.

У той же час можемо спостерігати щораз активнішу практику влаштування людей на неіснуючі посади. За словами голови профспілки обласної лікарні відновного лікування Ірини Платок, таких випадків лише у їх установі було чотири.

Отримання інвалідності. За словами заступника голова ЛОДА Ярослава Пітка, впродовж 9 місяців 2005 року адміністрація отримала 194 скарги на незадовільну роботу медико-соціальних експертних комісій. Люди скаржаться і на невиправдану відмову в отриманні групи інвалідності, і на факти незаконного надання інвалідності тим, хто на це не має жодних підстав. За словами пана Пітка, з 1 листопада 2005 року мали бути замінені куратори МСЕК, а з 1 січня 2006 - змінені зони обслуговування спеціалізованих та районних СЕК. Це мало б сприяти розірванню існуючих корупційних зв’язків. На жаль, все це залишилось лише благородними намірами.

Сімейна медицина У своїх перших інтерв’ю Ігор Герич обіцяв істотно збільшити кількість сільських лікарських амбулаторій. Насправді ж у 2005 році з задекларованих 22-ти новоутворень, реально працювали лише два. Згідно з даними статистики, у 2006 році на Львівщині було створено 36 СЛА. Та насправді це є всього лиш перейменовані ФАПи, а реально не відкрито жодної нової сільської амбулаторії.

„Ефективне” використання бюджетних коштів. Лише у 2005 році Управління не освоїло більш ніж 12 мільйонів бюджетних гривень, бо вчасно не надало асигнування лікувальним установам області. Ось маємо і результат - Львівська обласна клінічна лікарня (ЛОКЛ) втратила більше мільйона гривень на відновлення хірургічного корпусу.

За це й ж рік у ЛОКЛ на функціонування відділу профпаталогії використано більше 400 тисяч гривень. Хоча згідно з законодавством такі витрати фінансує Фонд соціального страхування від нещасних випадків та професійного захворювання.

Кардіоцентр. Уже тричі перерізали стрічку відкриття в обласному кардіоцентрі, однак досі він не працює. Причина – відсутність затверджених державою робочих актів прийому приміщення. А поки установа простоює, з неї потихеньку розтягують цінну апаратуру. Зокрема, за вказівкою Ігоря Герича, особливо цінний для кардіоцентру апарат для чищення крові передано іншій лікарні. На останній прес-конференції пан Герич вкотре дав обіцянку, що медична установа розпочне роботу 1 квітня …

Перелік невиконаних обіцянок можна продовжувати. Досі мешканці Соснівки покладаються на допомогу лише неурядових та благочинних організацій, бо влада так і не спромоглася створити для них обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Як втім і ВІЛ-інфіковані, які фактично залишились наодинці зі своєю хворобою. Корупція у медицині як процвітала, так і процвітає.

А найстрашніше у цій ситуації – безвихідь. Скільки б критичних матеріалів про стан медицини не з’являлось у ЗМІ, скільки б люди не скаржились і просили про допомогу – їх ніхто не чує. Досить часто це розцінюється як політичне замовлення чи зведення рахунків. Та правда у тому, що за останні два роки у медицині області не сталось обіцяних змін на краще. А це не такий вже й маленький термін. Мабуть, настав час, коли до керівництва галузями повинні прийти ефективні менеджери. Всі ми знаємо пана Герича як талановитого хірурга, однак цього не достатньо, щоб бути високопрофесійним керівником.


Антін Кравчук, 15.03.2007 18:00:07

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


де був раніше гром-форум Львова?, 2007-03-21 13:23:17
Про цю проблему вже давно пташки співають, а для Львова (і зокрема його громадянського активу в особі "ГромФоруму") проблема трамадолу - велика несподіванка!? Грім грянув - хлопці почали хреститися? Ця проблема вже встигла відгриміти у Донецьку (2004рік), прокотитися по Києву(2005рік) і аж тепер, коли вона (три роки згодом!) докотилася до Львова, наша "стурбована громадськість" почала ВОЛАТИ!? Не запізно, панове? А де була ця "стурбована" громадськість раніше?! З трамадолом можна було боротися ще на далеких підступах до Львова: у самому Донецьку, потім у Києві. Де ви були три роки тому, панове патріоти з Громадського Форуму?! Чи ви дієте згідно з рос.приказкою "пока гром нє грянєт - мужик нє пєрєкрєстітся"?
Київ - 2005, 2007-03-21 11:19:37
22.06.2005, 14:47 УкрПравда. Країна доступного кайфу. Українці, як правило, ковтають по 5–10 колес трамадолу на день. А трамадол в Україні можна купити, коли душа забажає. Адреси аптек відомі всім, знаходяться вони також і в центрі Києва, і доступ до них абсолютно відкритий – аптека на Жилянській, 148 знаходиться неподалік від районного відділку ДАІ; аптека на проспекті Перемоги, 45 взагалі розташована у людному і шумному місці. Джерело: http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/june/22/2.shtml
Трамадол. Откуда когти растут. Донецк-2004, 2007-03-20 20:27:36
Несколько лет назад горловский химический концерн «Стирол» столкнулся с серьезными экономическими трудностями. Это гигантское предприятие теряло мировые рынки: устаревшее советское оборудование не могло обеспечить победу в борьбе с более оборотистыми конкурентами. Тогда-то и родилась идея отказаться от производства аммиака и полистирола и заняться фармацевтической химией. «Стирол» начал с популярного аспирина. Затем здесь освоили комплексные витамины, простейшую обезболивающую «тройчатку». И наконец, решили взяться за трамалгин. Что это такое? Специалисты говорят, что трамалгин (трамадол) является синтетическим аналогом опиума. Его назначают при невыносимых послеоперационных болях, дают безнадежным раковым больным и т. п. Одно время трамалгин числился даже в списке наркотиков. Однако потом медики перевели его в разряд анальгетиков, которые, однако, должны приниматься под наблюдением врача, а продаваться, естественно, — строго по рецептам. Возможно, где-то дело обстоит именно так. Но не в Донбассе. Роковую роль здесь сыграл некий таинственный представитель английской фирмы «ABC-int»(!-sic-!), однажды обратившийся в созданное на горловском химическом гиганте подразделение «Стиролфарм» со сказочным деловым предложением. Дескать, готов закупать местный трамалгин практически в неограниченных количествах для экспорта в третьи страны. Так как щедрый заказчик тут же выразил готовность платить за препарат в валюте и вперед, никто на «Стироле» не заметил, что на оттиске печати «английской фирмы» почему-то явственно проступает название... американского штата Делавэр. Не удивились горловские химики и когда таинственный покупатель перепоручил одной из донецких частных фирм получать для него со склада трамалгин — якобы для последующей отправки за кордон. Как легко догадаться, никуда ящики с вожделенными для наркоманов «колесами» из региона не уезжали.// http://pora.org.ua/forum/read.php?1,4578 Автор: doom (---.sympatico.ca) Дата: 15.12.2004 04:05:14
Громадський форум Львова, 2007-03-19 16:32:43
З одного боку, посадовець стверджує, що безконтрольне вживання трамадолу становить соціальну загрозу, з іншого, – що його визнання наркотичним засобом є абсурдом. А чи готовий п. Герич заявити десяткам-сотням узалежненим від трамадолу, яких ГФЛ може будь-коли привести під стіни управління, що трамадол не є наркотиком? Обурює, що начальник ГУ охорони здоров’я, нехтуючи своїми прямими обов’язками, не пропонує жодних рішень та не вживає дієвих заходів щодо негайного припинення безконтрольної реалізації цього препарату
лікарю, 2007-03-19 12:54:33
а як йшов в медінститут на що розраховував? на гамериканську зарплату? ну ясно, людських трагедій багато і всі вони приносять бабло...
Лікар, 2007-03-19 09:58:57
А як можна вижити на 600 грн.?
Патріот, 2007-03-19 09:57:43
Чув, що місце лікаря в онкоцентрі коштує 15 тис. дол. Це взагалі найкорупційніша лікарня, де з людей тягнуть за операції, навіть знаючи, що вона вже нічого не змінить. Здирають з людей останнє, бо знають, що за надію жити людина віддасть все. Заробляють на людській біді. Цікаво, за скільки часу вкладена сума окуповується?
drug, 2007-03-16 14:32:33
Ірі. Як каже Зуб, і в летальності є свої позитиви.
Іра, 2007-03-16 14:26:24
Та то взагалі п….ц шо робиться. В мами моєї знайомої стався серцевий напад і швидка її повезла в обласну лікарню. Людина помирає, а лікарі почали провіряти її прописку. Але це ще нічого. Поклали її в палату, дочці пообіцяли, що зараз поставлять крапельницю і продиктували великий список всього що треба купити. Я вже мовчу, що медицина безкоштовна, і бюджет обласної лікарні щороку збільшується. Мабуть, все йде на тютюн Лемішка. Коли зранку моя знайома прийшла в лікарню її саму чуть інсульт не схопив. До мами ніхто не підходив, лікарів на місці нема і не відомо коли будуть, медсестри безпомічні. Короче, закінчилось все як завжди – підключаються знайомі, дають хабарі (як називає їх Херич – внутрішні інвестиції) і все кардинально змінюється – знайшлись і безкоштовні ліки, і лікарі, і тепле слово. А якби не було потрібних знайомств, то людина померла б?
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  "Пора" про виконання своїх передвиборчих обіцянок »»  

Чи знвєте Ви, що...

...чесні люди крадуть значно менше »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  ЛОР і Кабмін підпишуть угоду про фінансування регіону »»  
  Сеник вирішив не робити масло масляним і довірився депутатам »»  
  Козак знайшов Лепецькому роботу »»  
  Олійник радить не їсти ковбасу »»  
  Олійник передав Януковичу документи про аморальні призначення »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Цушку доведеться розібратися з підлеглими через дві порції "Hennessy" »»  
  Довгий думає, що Тимошенко перетворює своїх депутатів на знаряддя »»  
  У UMC ПРОПАВ ЗВ'ЯЗОК »»  
  ПАРЛАМЕНТ ПРИЗНАЧИВ ЯНУКОВИЧУ НОВОГО МІНІСТРА »»  
  Довгий поскаржився, що підлеглі ігнорують Черновецького »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Луценко в тумані і жабенятко Ко-Ко 2 »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Львівприлад випускав прилади контролю, які установлені на Чорнобильскій та інших АЕС.Тепер куча дріб »»
особлива подяка Ксені Курилишин від "Жилізко". нє смотря ні на шо довговолосі бландіни всігда у мо »»
ЗАРИЦКИЙ-ПЫЛЕСОС ! Такое поганяло дали подчиненные начальнику Старосамборской милиции. ВСЕ что мож »»
А запитайте у гаспадіна Лазутіна, хто такий гаспадін Абрікосов, гаспадін Добкін, ну і канєшна Гепа.. »»
У тарифи зангали погашення непотрібного кредиту на заміну дешевих та надійних радянських котлів на к »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин