про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ (АРХІВ)

Кременець — місто кривавих легенд Або королева Бона — українська альтернатива графу Дракулі

Свого часу завдяки письменнику Брему Стокеру народився міфічний образ жорстокого вампіра графа Дракули. Реальну особистість Влада Дракула письменник змалював доволі жорстоко. Але зараз мова не про те — адже міф міфом, але наш сусід Румунія вдало використала його для розвитку туризму. Криваві моторошні оповіді у готичних замках (при цьому мало не всі трансільванські замки показують як маєток графа) плюс розвинена інфраструктура дали вражаючі результати.

Цей Вампір (саме так з великої букви) — знахідка для туристів, сказав один з власників румунських туристичних агентств, і ця тема почала масово розкручуватись. Законодавчі зміни та пом’якшення податкового тиску вже через кілька років дали свій результат — з 2002 року доходи в галузі туризму щорічно зростають в середньому на 30%.

Тим часом, Україна яка має для „завтравки” чи не більший потенціал ніж південний сусід, з розвитком інфраструктури не поспішає (дороги в жахливому стані, відсутність хороших готелів привабити можуть хіба туристів-екстремалів). Так містечко на півночі Тернопольської області має свій прототип графа Дракули — королеву Бону (яка за кривавістю і жорстокістю переплюне усім відомого Влада), руїни унікальної фортеці та м’який клімат, проте туристів тут майже немає, а саме містечко майже невідоме навіть у Західній Україні. Перефразувавши румунів, можна впевнено сказати, що королева Бона — знахідка для туристів, і основною відмінністю є те, що більшість історій про неї є не вигадками, а претендують на достовірність.

Третій, традиційно, за жінок

Дружина польського короля Сигізмунда Першого неаполітанська принцеса Бона Сфорца д’Арагона отримала Кременець як весільний подарунок (скромненький такий подаруночок, скажу я вам). І хоч вона в самому Кременці майже не жила, за часи володіння і місто і фортеця швидко розвинулись і розрослись. До речі, Бона була другою дружиною поляка і набагато від нього молодшою (тут ще один нюанс, король був настільки несимпатичним, що ледве знайшов собі дружину). Легенда гласить що королева спокусила мало не всю офіцерську варту замку. Коли король-рогоносець взнав про зраду, так ще й настільки масову, віддав наказ стратити офіцерів. Проте, Боні вдалось випросити помилування для трьох вартових — третього, дев’ятого та 27-го. З того часу чоловіки п’ють за жінок саме в такій послідовності.

Щоправда, згодом за таку ганьбу батька рідній матері помстився син, і не тільки за це ( Бона отруїла його наречену). Таким чином Боні заборонили покидати країну, а за свою свободу Бона віддала Сигізмунду Другому купу грошей і майна — тільки з Кременця вивезли декілька тисяч підвід.

Через кілька років королева померла від отруєння. Подейкують, що отруїв її власний лікар, якого підкупив іспанський король Філіп 2. Щоправда, тут вже не йшла мова про справи амурні чи про помсту за кохану, все набагато банальніше. Незадовго до інциденту, Бона необачно позичила Габсбургам 420 тис. золотих дукатів (як на той час просто нереальна сума, як на наш — зрештою теж). Словом, от-такий нечесний позичальник виявився.

Є окремі дані, що частину цих коштів син Бони таки повернув Речі Посполитій. Щоправда, де саме є золото — не відомо. Через це ходять чутки, що скарби надалі зберігаються під руїнами фортеці на глибині близько 100 метрів. Також є легенда, що якщо нецілований хлопець у ніч на Паску підніметься на гору, він зможу побачити Бону з ключами від скарбу. Тут, правда, вийшов казус — наслухавшись казок про скарби, один з школярів місцевої школи спільно з вчителем фізики зробили металошукач і у зазначену ніч полізли на пошуки багатства. На їхній величезний подив в одному місці металошукач почав реагувати. Швидко роздобувши лопати вони почали копати в місці, на яке реагувало обладнання. Через кілька хвилин школяр мало не втратив свідомість від знахідки — це був снаряд. Відразу підняли саперів, які знайшли десятки артилерійських снарядів часів 2 світової війни. Отакі-от скарби.

І на десерт — найкривавіша легенда, щоправда історики запевняють, що це всього на всього вигадка. Королева слідкувала за особистою гігієною, правда у трохи дивний спосіб —ніби то королева любила вмиватись кров’ю незайманих дівчат. Подейкують, що найбільш красивих королева скидали з гори і вмивалась кров’ю, яка юшила по скелях.

Руїни — це все лишилось після нападу козаків

Від колись величної фортеці (Кременець славний тим, що чи не єдине місто яке зміг „взяти” хан Батий) — зараз лишились одні руїни. Власне споруду розтрощили козаки, ще під час національно-визвольної війни Богдана Хмельницького. Тоді війська під проводом Филона Джалалія увірвались у фортецю, повбивали усіх поляків всередині і фактично повністю її зруйнували.


P.S. Автор висловлює подяку компанії „Українські радіосистеми” (торгова марка Beeline) за організацію поїздки.


Уляна Куйдич, PRESSTIME.COM.UA, Львів-Кременець, 06.03.2007 17:51:39

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Got, 2007-03-15 04:52:17
Кров’ю незайманих дівчат? Ггг цікаво. Хіба відрізняється кров незайманих і займаних? скільки бував в Кременці і скільки там людей знаю а такого ще не чув. Chopper прогнав біса,культурне життя таки є:) Blacky- знаєш казав колись один російський мужичок Петру 1: ты разберись а потом дерись:)) а всіх хто буде красти матеріал Blacky- на Соловки
Blacky, 2007-03-12 14:08:16
До ваших фот я нічого й не маю - "Вголос" крав в мене фото раніше. Без дозволу. Мовчки. А пан Грохольський несе маячню:( Вибачаюсь, що наїхала несправедливо, просто вже дістали злодюжки - скрізь ввижаються:) Соррі.
Автор, 2007-03-12 12:58:46
Шановна Blacky, фото мої, і це видно одразу, якщо подивитись властивості зображення - там є вихідні дані - коли зроблено фото і яким фотоапаратом - це перше усі історії розповів пан Грохольський і до вас немають жодного стосунку
Chopper, 2007-03-11 22:45:43
Курча ляга із такими "журналістами", які валандаються по Неньці за гроші якихось "радіосистем"! Я розумію, що існують сюжети, які "мандрують" територіями - всілякі бабки-йожки та інші архетипи. Але тупо переробляти історію угорської графині Баторі (про що писано-переписано і кіно знято і навіть поважну рок-групу названо) на нібито злодіяння королеви Бони, аби ж но і в Кременці заіснував свій Дракула - що за лайно!!! Та в Кременці один дракула і той - начальник міліції, а ще пара дохлих кнайп і жодного культурного життя. За винятком звісно візитів отаких медія-профі, качка б їх копнула!
vlad, 2007-03-08 13:13:13
Та загляньте на гугл. Там біля 57 статей про Бону Сфорца. Я читав про неї в дитинестві у Юліуша Словацького. Так що передирали всі один у одного.
ІФВ, 2007-03-08 11:49:38
До речі, зі Святом весни тебе, Блекі!
ІФВ, 2007-03-08 11:48:52
Блекі, ти вже не вперше воюєш з львівськими журналістами щодо порушення авторських прав. Але то марна справа. Тут навчені "запозичати" без посилань на чужу працю. Причому наїзджають одні на одних і одні в одних тирять
Blacky, 2007-03-07 21:24:01
Повна маячня, надерта з мого сайту (сторінки про Бар і Кременець: www.castles.com.ua/index.php?id=bar www.castles.com.ua/index.php?id=kz і "Дзеркала Тижня". З пані Уляни ніяка журналістка:( То "Вголос" брав без дозволу в мене фотографії, тепер вже й за тексти взявся. Круто!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Головою Львівської міської організації Партії регіонів став Цибульський замість Уварова »»  

Чи знаєте Ви, що...

... істина - це правда з порваним задом і захриплим горлом »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Львівські прикордонники запобігли незаконному вивезенню дитини за кордон  »»  
  Курсантка Львівського інституту Сухопутних військ стане першою у Збройних Силах України жінкою-офіцером повітряно-десантних військ  »»  
  Садовий делегував керівникам департаментів повноваження преміювати своїх заступників  »»  
  Партія Ющенка залишилась без фінансування  »»  
  Тебодін-Україна представила ескізний проект будівництва терміналу аеропорту «Львів»  »»  
  Впродовж восьми місяців у Львівській міській організації Партії регіонів переважали бізнесові методи роботи - Писарчук  »»  
  Головою Львівської міської організації Партії регіонів став Цибульський замість Уварова  »»  
  Депутати Львівської облради Паска, Кожан та Подляшецька вийшли з депгрупи НЕП  »»  
  Держгірпромнагляд реформував Львівський гірничий округ  »»  
  Начальник відділу кредитів одного із львівських банків покінчив життя самогубством  »»  
  Beeline доплачує абонентам за кожне поповнення рахунку  »»  
  Працівники сільради на Львівщині намагалися отримати гроші на недобудований будинок, який видали за постраждалий від повені  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Російський опозиціонер: Москва будує відносини з Києвом за принципом реваншу »»  
  МВС каже, що не стежить за спецслужбами »»  
  Шпигунський скандал з Румунією – далеко не перший »»  
  Експерт: Україна має використовувати свої ресурси, а не кредити »»  
  МВФ повернув лист Ющенка і Тимошенко, не читаючи »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Катерина Ющенко в тенетах фуршетного мистецтва »»  
  Кластеризація усієї країни »»  
  Ющенко і пінгвіни »»  
  Водограйний аватар Яценюка »»  
  Губернатор Микола Кміть: людина не на своєму місці не у свій час  »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
"Войовниче крило" в українській політиці.
 
 

Юрій Візняк
Доля підприємств теплокомуненерго в руках держави
+ усі блоги
 
Журнал Золотий резерв

СПЕЦПРОЕКТИ

  Серіал "МЕРІЯ"»»  
  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Явка з повинною? Явка з мільйонами! У перши »»
Явка з повинною? Явка з мільйонами! У перши »»
Луценко хворий чоловік його з армії дембельнули достроково,оскільки почала прогресувати шизофренія.  »»
пане баганець чому міський і районні прокурори згідно конституції не захищають приватну власність,чо »»
Луцик спізнився тому, що бухав до 5-ої години ранку. Алкаш.... »»
                Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .