про політику та економіку
      
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ  |  KAVA.LVIV.UA

СТАТТІ (АРХІВ)

Закон про імперативний мандат вдарив по БЮТу

Президент України Віктор Ющенко ще не підписав закону, який передбачає дію імперативного мандату, а БЮТівська більшість у Тернопільській міській раді, яка побудована на перебіжчиках, уже розсипалася.

Блок Юлії Тимошенко став ініціатором введдення в дію імперативного мандату задля того, щоб у низці місцевих рад повернути собі втрачених депутатів. Проте у Тернополі склалася діаметрально протилежна ситуація. Введення в дію імперативного мандату зможе призвести до втрати БЮТом депутатської більшості у Тернопільській міській та обласній радах.

Так, у Тернопільській міській раді, мер Роман Заставний спочатку сформував свою більшість, до складу якої увійшли 34 депутати (“Наша Україна”, УНП, СПУ, та “ПОРА”). Проте через якийсь місяць ця більшість розсипалися, у міській раді відбувся своєрідний переворот. Ситуацію почали диктувати БЮТівці, які зуміли переманити на свій бік кількох депутатів з інших фракцій і створили більшість, до складу якої увійшов 31 депутат (БЮТ - 22, ВО “Свобода” - 4 і п’ятеро перебіжчиків). Здавалося б мінімальна кількість, але цього вистачило, щоб провести своїх людей до складу виконкому, розширити повноваження першого заступника міського голови, яким є представниця БЮТу, призначити БЮТівського редактора газети міськради тощо.

БЮТівські рішення неодноразово підтримували також соціаліст Петро Мокрій, уенпівці Петро Ковч та Михайло Ратушняк, нашоукраїнці Микола Смаровайло та Тарас Гребеняк.

У випадку введення в дію імперативного мандата постане відповідно і проблема про можливість позбавлення депутатства цих людей. Найгірше в цій ситуації виглядає Петро Мокрій, який уже офіційно вступив у фракцію БЮТ. Усі інші не виходили зі складу фракцій тих політичних сил, завдяки яким вони стали депутатами. Проте дія імперативного мандату уже змусить їх все ж таки частіше прислухатися до рішень фракції під час голосування з принципових питань.

Перші результати можливого нововведення уже проявилися під час сесії міськради, що відбулася у вівторок, 23 січня. Хоча Президент ще не підписав закону, який передбачає дію імперативного мандата, але БЮТівської більшості у Тернопільській міськраді уже як такої немає. Під час поіменного голосування по одному з принципових для БЮТу питань, назбиралося лише 28 голосів “за”. Двоє перебіжчиків уже завагалися - чи не час повертатися в лоно рідної партії?..

Хоча “Наша Україна” ще також не відновила своєї колишньої більшості (поки що лише 30 голосів), але у міськраді вже не відчувається БЮТівського дикттату. Поки що паритет між основними політичними силами лише їм на користь, оскільки змушує все ж таки вчитися шукати компроміси.

В Тернопільській обласній раді ситуація також така, що введення в дію імперативного мандата змінить розклад сил.
БЮТ і СПУ тут мають разом 59 із 120 депутатських мандатів. Більшість сформували за рахунок того, що КУНівці вийшли зі складу блоку “Наша Україна” і створили свою фракцію “Національний вибір”, котра тепер і входить в облрадівську більшість. Введення в дію імперативного мандата змусить КУНівців або повернутися назад у лави блоку, або поставить питання про позбавлення їх депутатства.

У ситуації з імперативним мандатом у найбільшій халепі опинився заступник голови Тернопільської облради Олег Вітвіцький. Він потрапив в облраду за списком “Нашої України”. Через підтримку БЮТу був виключений з лав НСНУ. Зате за підтримки БЮТ, напередодні Нового року його було обрано заступником голови облради. Не минуло й місяця, як Верховна Рада з ініціативи БЮТу приймає Закон про імперативний мандат, котрий перекреслює усі кар'єрні стремління Вітвіцького.

Позбавити депутатства у випадку введення в дію імперативного мандата можуть і колишнього мера Тернополя Богдана Левківа. Його, як і Олега Вітвіцького, через підтримку БЮТ ще в червні минулого року виключили з лав НСНУ. А тепер ще й можуть зазіхнути і на депутатський мандат екс-мера.

Цікавим є і те, як тернопільські політики сприйняли можливість введення в дію імперативного мандата. Голова Тернопільської облради Михайло Миколенко на запитання про можливість зміни розстановки сил у випадку введення імперативного мандата відразу ж відповів, що для того, щоб змінити керівника облради потрібно більше, аніж 2/3 голосів. Проте про зміну голови облради ніхто з його опонентів навіть не мріє. А от заступників, у випадку дії імперативного мандату можна буде таки поміняти, оскільки тоді “Наша Україна” в компанії з УНП можуть сформувати свою, хоча й мінімальну, більшість (61 депутат зі 120).

Головний БЮТівець Тернопілля, народний депутат України Василь Деревляний вважає, що введення в дію імперативного мандата не вплине на розклад сил на Тернопіллі. На думку Деревляного, КУН в обласній раді з блоку “Наша Україна” вийшов колективно. Тому, щоб відкликати депутатів, вважає Деревляний, потрібна буде згода усіх учасників блоку. КУН звісно ж не буде підтримувати рішення, адресоване проти своїх депутатів.

Коментуючи ситуацію по міській раді, в тернопільській газеті “Номер один” Деревляний договорився навіть до того, що пообіцяв ініціювати позачергові вибори, якщо УНП надумає позбавляти депутатства своїх зрадників. Мотив - на думку Деревляного, депутати які підтримують БЮТ у міській раді працюють дуже продуктивно і виконують передвиборчі обіцянки.

Керівник обласного блоку “Наша Україна”, народний депутат Олег Гуменюк по ситуації в обласній раді повідомив лише такий нюанс - єдиний виборчий список під час виборів, передбачає єдину фракцію в раді після виборів. Тому для КУН є привід аби задуматися. У випадку дії імперативного мандата “Наша Україна” якщо не позбавить націоналістів депутатства, то принаймні затягає по судах, щоб завдати перебіжчикам якомога більше неприємностей.

Під час прес-конференції, що відбулася у понеділок, 22 січня, голова Тернопільської ОДА, депутат Тернопільської облради Іван Стойко повідомив, що обласна “Наша Україна” вже провела засідання, на якому було прийнято рішення у випадку вступу в дію імперативного мандата позбавляти депутатства усіх перебіжчиків. Тобто імперативний мандат, ще не вступив у дію, а у Тернополі уже почали активно обговорювати можливість його застосування. Саме ж введення в дію імперативного мандата призведе до того, що події у політичному житті Тернополя будуть розвиватися ще цікавіше.Сергій Радкевич, 25.01.2007 12:39:06

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Завтра у Львові міністр Луценко представлятиме нового керівника обласної міліції »»  

Чи знаєте Ви, що...

… ящик горілки вже другий день утримує в заложниках сім’ю з Левандівки »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Колегія Львівської міськради внесла питання МАФів у порядок денний завтрашньої сесії  »»  
  Львівська міськрада вимагає від правоохоронців пояснити факт затримання представників муніципальної дружини  »»  
  В 2006-2007 роках Львів вивів з центру міста 18 автобусних маршрутів  »»  
  Перевізники Львова оновили парк маршрутних таксі на 85%  »»  
  Третина львів’ян мають цілодобове водопостачання  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Віктор Ющенко провів незабутній день з урядом Юлії Тимошенко »»  
  Тимошенко дала "добро" заступникам Луценка та інших міністрів »»  
  Ющенко готовий поставити автограф під першим дітищем Тимошенко »»  
  Тимошенко повернула "Укртатнафту" державі »»  
  Тимошенко ліквідувала "Укратомпром" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Танцювальна іконізація Юлі Тимошенко »»  
  В облраду завезли новий пісочок (ціни найнижчі в регіоні) »»  
  Інтелектуальна відвага без пантів »»  
  Садовому подарували чоботи-скороходи »»  
  Гірчична порнографія у філармонії »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
Курам на сміх!
 
 
Олег Немчінов
Чи врятують «двійочники» і «заочники» українську освіту?
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  14-й Форум Видавців (2007)»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Пять пунктов успеха. ? Только индивидуальный подход к каждому ученику; ? Только современные и »»
Надоело работать на чужой Мерседес? Тебя недооценивают на работе? Зарплата явно не по заслуг »»
Организация по договору без предоплаты оказывает помощь в оформлении карты клиента METRO в сеть неме »»
і будинок його підривали. А ще кажуть, що в нього поганяло "Анаболік"  »»
Власник "Колиби", частки "Добробуту", в доньки готель "Наталі - 18", де Луценко гулів з блядям »»
                Новости Дня деревообробний портал
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .