про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
 Львівський суд скасував звинувачення прокуратури щодо «Львівгазу»          Львівська міськрада зрадила своїх виборців, не підтримавши ініціативу БЮТ щодо зменшення тарифів на тепло - заява голови ЛОО «Батьківщина»          Бойко приїде до Львова          Марчак не проти аудиту, але цікавиться, хто за це буде платити          Садового покажуть на «ICTV»         

СТАТТІ

Кав’ярні, яким віддає перевагу львівська еліта

До Львова туристи приїжджають не тільки помилуватися архітектурними та історичними пам’ятками, але й щоб посидіти у львівських кав’ярнях, барах та ресторанах. Звідки гості нашого міста дізнаються про те, куди саме слід завітати, яка кав’ярня є модною і де готують ліпшу каву - це окрема тема для розмови. Проте у львівських кав’ярнях не так вже й мало часу проводять й самі львів’яни.

Саме тому ми вирішили з’ясувати їх смаки і спробувати зрозуміти чому, коли і куди вони ходять випити горнятко кави. Наприкінці минулого року сайти «Вголос» і «Кава» провели опитування, яке дозволяє скласти уявлення про смаки певної категорії львів’ян: тих, кого, зазвичай, називають елітою нашого міста. Всього нами було опитано 37 осіб, серед яких міський голова Львова Андрій Садовий, колишній міський голова Львова Любомир Буняк, депутати і працівники міської та обласної рад, журналісти, представники творчої інтелігенції, бізнесмени, правоохоронці, дипломати.

Всі, без винятку, до кого ми звернулися, підтримують львівську традицію пити каву і відвідують кав’ярні. Втім, опитану аудиторію сміло можна поділити на дві категорії. До першої належать ті, хто віддає перевагу якійсь одній чи двом кав’ярням і стараються відвідувати тільки їх. Скажімо, редактор «Львівської газети» Ігор Гулик у розмові з нами зазначив: «Жорж» і тільки «Жорж». У кав’ярні цього ресторану він постійний клієнт. Депутат облради Олекса Гудима та редактор Західного корпункту «Газети по-українськи» Богдан Кушнір мають звичку пити каву у «Віденській кав’ярні», де заодно призначають і зустрічі діловим партнерам. А от редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв у переважній більшості випадків віддає перевагу кав’ярні «Квітка», що на площі Ринок.

Але таких консерваторів, не так уже й багато. Переважна більшість представників еліти вибирає кав’ярню залежно не тільки від особистих смаків, але й від низки інших обставин.

Для львівської еліти кав’ярні — це місце, де не тільки можна випити доброї кава чи перекусити, але й провести ділову зустріч, а ще - місце, куди можна привести гостей та друзів. Значно рідше кав’ярня сьогодні є місцем відпочинку, де можна побути наодинці, або ж куди можна привести дорогу тобі людину. 44% опитаних не змогли назвати кав’ярні, в яких би їм хотілося побути насамоті, і 23% - не побажали уявити (уявнити?) кав’ярню у якій вони хотіли б провести романтичний вечір.

Ми також спробували з’ясувати чому представники еліти віддають перевагу тим або іншим кав’ярням. І зрозуміли, що у своєму виборі вони керуються передовсім такими чинниками, як місце розташування та зручний графік роботи кав’ярень, а також інтер’єр і атмосфера закладу. Меншу роль при виборі кав’ярні відіграє рівень сервісу (обслуговування, як зазначали більшість опитуваних, всюди залишає бажати кращого).

Абсолютна більшість з опитаних (76%) не звертаються увагу на ціни, тобто при виборі кав’ярні фактор ціни для них не відіграє практично ніякої ролі. На те вони й еліта! І лише для 24% опитаних, переважно це представники творчої інтелігенції і журналісти, цінова політика власників кав’ярні є суттєвим фактором при виборі кав’ярні. Богема, як з’ясувалося, таки відрізняється від еліти! Отож для тих кому цікаво, порівняно недорого випити кави та перекусити, якщо вірити нашим респондентам, можна у кафе «Ноїв ковчег», у «Жорж» та «Квітці».

Загалом в анкетах було згадано 29 назв львівських кав’ярень і приблизно ще 20 назв ресторанів, фест-фудів, кнайп та ін., які сьогодні не є предметом нашого дослідження. Всі кав’ярні за результатами опитування можна умовно поділити на три групи:

1. Кав’ярні, які є найбільш улюбленими місцями ділових зустрічей львівської еліти і богеми:
«Світ кави», «Віденська кава», «Синя пляшка», «Цукерня», «Цар-кава»
«Паж» (Дім кави), «Вероніка».

2. Кав’ярні, які користуються популярністю у певної групи і перетворились на місце їх постійної «тусовки» :
«Дзиґа», «Гранд-готель», «Квітка», «Галка», «Жорж»

3. Кав’ярні, в які люблять завітати поодинокі представники еліти, але які з тих чи тих причин так і залишись на марґінесі групових уподобань нашої еліти (останнє аж ніяк не означає, що в цих закладах бракує відвідувачів та клієнтів інших категорій).

Про лідерів опитування

«Світ кави» зайняв перше місце щодо відповідей на запитання про те, якій кав’ярні надають перевагу, якщо хочеться випити «просто доброї кави». Так само цей заклад набрав чимало балів і за свій інтер’єр і атмосферу.

«Віденська кава» і «Цар-кава» - основні місця ділових зустрічей та зустрічей зі знайомими насамперед представників львівської влади і депутатів. Дозволимо собі висловити припущення, що якби опитування проводилося влітку, то місце «Цар-кави», вірогідно, посів би «Італійський дворик». На жаль, не судилося.

Кав’ярню у ресторані «Вероніка» та «Цукерню» обирають люди старшого віку, а також ті, хто любить не тільки добрий чай та каву, але й тістечка. Серед інших, цим закладам віддають перевагу Володимир Герич, Ігор Держко та Юрій Шведа.

«Синя пляшка» потрапила до групи лідерів передрвсім завдяки тому, що вона найчастіше згадується у відповідь на запитання: куди б ви повели своїх друзів і гостей міста випити кави.

«Дім кави» на проспекті Шевченка, як з’ясувалося, люблять відвідувати лікарі, адвокати, підприємці і письменники.

Кав’ярня арт-галереї «Дзиґа» — постійне місце ділових зустрічей представників львівських митців, середовища Марека Іващишина, а віднедавна там також частенько можна зустріти і членів Львівської організації ГП «Пора».

Кав’ярня у фойє «Ґранд-готелю» – популярне місце зустрічей насамперед багатьох з тих, хто має ділові справи з олігархом Димінським та волинською ФПГ «Контініум». Також тут люблять призначати короткотривалі зустрічі політики і бізнесмени.

Непримітна і цілком не фешенебельна кав’ярня «настояче» „Квітка”, є одним із найпопулярніших місць серед львівських віп-персон. Щодня із самого ранку тут можна зустріти представників місцевої богеми і майже у повному складі фракцію УНП Львівської міськради.

У «Жоржі» зранку чи в обід на каві, зазвичай, люблять зустрічатися чиновники, журналісти та бізнесмени. Вони, як правило, є з числа тих, хто не дуже вибагливий до смаку самої кави та інтер’єру, зате віддає перевагу можливості загубитися у великому залі, в якому раніше був ресторан, а ще раніше, якщо вірити Ігорю Гулику – конюшні.

Вишукана й ароматна сецесійна «Галка» знаходиться у центрі, але дещо віддалена від площі Ринок. Тому туди доходять переважно ті, хто справді цінує і смак кави, і можливість поспілкуватися в красивому й затишному інтер’єрі.

Ми не будемо зупинятися детально на тих кав’ярнях, які потрапили до третьої групи. Адже нам здалося цікавим розповісти про смаки нашої еліти. Називаючи прізвища її представників якщо наші респонденти дали на це згоду, або ж просто вказуючи рід занять цих людей, якщо такої згоди ми не отримали. Тому в цій частині, окрім кав’ярень, ми також дозволили собі зазначити й інші заклади, які полюбляють відвідувати віп-персони.

Польський дипломат, якого нам також вдалося опитати, найбільше шанує „Синю пляшку” та паб „Корзо”. Серед улюблених місць польських дипломатів так само „Шері”, „Галка”, „Дзига”, „Дежа вю”.

Мер Львова Андрій Садовий періодично забігає до „У пані Стефи” на квашену капусту, а на піцу - в «Де Манджаро» або «Челентано». Натомість своїх численних гостей мер водить зазвичай у «Світ кави», «Амадеус», «Італійське подвір’я», «Купол», ресторан «Дарвін», ресторан «Панорама» в готелі «Опера», бар «Платінум», «Вероніку», «Старий рояль», «Цукерню», «Корзо» та «Шекспір». Втім, Андрій Садовий зізнався, що не може відмовити собі забігти часом до «Мак Донольдса» на пиріжки з вишнями.

Керівництво місцевих силовиків (вже екс) зазвичай обирає малолюдні або віддалені кав’ярні та ресторани „Старий рояль”, „Пекін”, „Високий замок”, „Хутірок” „Ностальгія”.

Також спокійним малолюдним закладам віддає перевагу і колишній львівський мер Любомир Буняк. Час від часу він любить випити каву в „Ніагарі”, „Зодіаку”, „Вероніці” та „Високому замку”. А перекусити інколи їде за місто до „Панської гори”. Взагалі екс-мер високо оцінює кухню львівських закладів. Поїсти любить у „Веселому Роджері”, „Картопляній хаті” чи в „Хіт-кафе”.

Львівська наукова та мистецька богема зазвичай „зависає” у „Квітці”, „Вірменці”, „Синій пляшці”, „Ноєвому ковчезі”„Білому лицарі” та кав’ярні в „Жоржі”. Тут же переважно тусуються і відомі журналісти. Натомість медійне керівництво зазвичай вибирає престижніші заклади. Ту ж таки „Віденську кав’ярню”, „Золотий вепр”, „Золотий дукат”, „Дзигу”.

Серед опитаних „Вголосом” правозахисників, окрім «Дому кави» також найулюбленішими виявилися «Бернардинський дворик» та «Купол».


Вголос, Кава, 22.01.2007 14:16:10

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


ігор, 2007-01-23 12:18:18
Богема відрізняється від еліти тим, що остання частіше миється. Ось і весь пуччіні, нах
:)), 2007-01-23 12:16:35
Ресторан "Ніагара" Адреса: проспект Свободи, 5 На даний час в цьому приміщенні знаходиться "ЄВРОСЕТЬ"(магазин -салон)!!! "Також спокійним малолюдним закладам віддає перевагу і колишній львівський мер Любомир Буняк. Час від часу він любить випити каву в „Ніагарі”," Стаття готувалася ще напевно літом :)
:)), 2007-01-23 12:08:17
Яке відношення „Золотий вепр” має до кави?! Це середній(по цінам та інтер"єру) ресторан з доброю кухнею і вдалим розміщенням. Працює тільки до 21:00!!! Каву тут п"ють вже після порядного обіду або вечері:)
, 2007-01-22 23:47:54
хотіла б я побачити садового в макдональдсі... оце була б атракція... цікаво, коли саме він туди ходить? )))))))))
що до "наукової богеми", 2007-01-22 23:44:55
Богема (от франц. bohème, буквально - цыганщина), широко распространённое наименование среды, чаще всего из художественной интеллигенции - актёров, музыкантов, художников, литераторов, ведущих беспечный, беспорядочный образ жизни. Идеализированное изображение Б. дано в опере Джакомо Пуччини того же названия.
:), 2007-01-22 19:41:26
ви пункт 3 забули розкрити
Кариалюк, 2007-01-22 15:40:49
Треба було конкретно вказати який чиновник куди і в котрі години любить ходити. Був би чудовий "Путівничок для кілера". Слава народним месникам!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Депутати Львівської міськради не підтримали пропозицій Тимошенко щодо зниження тарифів на тепло »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Львівський суд скасував звинувачення прокуратури щодо «Львівгазу» »»  
  Львівська міськрада зрадила своїх виборців, не підтримавши ініціативу БЮТ щодо зменшення тарифів на тепло - заява голови ЛОО «Батьківщина» »»  
  Бойко приїде до Львова »»  
  Марчак не проти аудиту, але цікавиться, хто за це буде платити »»  
  Садового покажуть на «ICTV» »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Арештанти різали собі руки і домоглися мети »»  
  Чорновіл думає, що Цушко "мочив" Луценка за марш »»  
  За відстороненого журналіста чиновників лякають "політичною смертю" »»  
  Орли Цушка почали репетирувати розгін масових акцій »»  
  Тимошенко розблокувала рубильник. Всередині знайшли... »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Кушнарьова вбили бандерівці »»  
  Юрій Бойко намагався за 1 годину звільнити всіх працівників ВАТ "Чернівцігаз" »»  
  Олійник лизнув Януковичу по самі гланди »»  
  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Олег молодець! »»
Я її поколювала на доріжці не раз. Кожен укол коштує грошей, поколоти титулованого суперника коштує  »»
Гімнастка вона, гімнастка, художня! »»
Здається вона шпажистка. »»
Балючка, поміж іншим, непогана фехтувальниця М/С. І декому може вставити рапіру в одне місце, одним  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: