про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Розбірки з боржниками або як ЖЕКи спробували конфіскувати майно злісних неплатників

Вчора Шевченківська районна адміністрація спільно з Державною виконавчою службою та районним відділом міліції вирішили провести рейд території, яку обслуговує ЖЕК № 410 „Підголоско” для попередження злісних неплатників за комунальні послуги. Обіцяли навіть і майно конфісковувати. На таке дійство запросили і пресу, аби та донесла до людей, що з ЖЕКами жартувати не варто.

У підсумку зібралась доволі строката компанія: три державних виконавці, начальник ЖЕКу, 5-6 жіночок звідти ж, два представники міліції з дільничним, а також журналісти, які всією „бандою”, наче вертеп, почали ходити від хати до хати — майно вилучати. Хоча вилучати майно — голосно сказано, склалось враження, що мешканців просто хотіли налякати камерами телевізійників. Журналістам зразу повідомили чіткий план — „ходимо лише по багатих квартирах, де люди гроші мають, а заплатити не бажають. Бо з „алкашів” нічого не візьмеш”.

Отже, перший пункт прибуття — квартира, за адресою вул. Підголоско 1/9, жителі якої заборгували 8 тис. грн. Як пояснили працівники ЖЕКу, там живе „багатий циган Данченко”, який щоправда, явно не очікував гостей. У двері стукали всі по-черзі, а потім, для підняття ефективності, всі одразу. В підсумку наробили такого рейваху, що навколо почали збиратися бабусі і домогосподарки, яким ж цікаво що до чого, а головне до кого і по що. Поки міліція стукала, вони наперебій кинулись розповідати, яка у них пенсія і що в першу чергу вони віддають її на комунальні послуги, „а ті бізнесмени їздять на машинах і гальмують всю роботу ЖЕКу”.

Словесний потік пенсіонерів скоро перервався — до під’їзду увійшов чоловік у не зовсім тверезому стані (а скоріше у зовсім нетверезому) з двома синами, які несли комп’ютер. Побачивши таку кількість гостей, ті вирішили не видавати свою причетність до згаданої кварири, але повертати назад якось не пасувало, тому попрямували поверхом вище. Де і зупинилися, щоб перечекати „негоду”. Тим часом, міліціонери безперервно грюкали у двері, а держвиконавці почали складати акт. Тому через кілька хвилин господар ледве спустився вниз і з усмішкою підійшов до нас. Всі одразу почали розказувати господарю скільки у нього боргів і щоб він їх негайно ліквідував, інакше конфіскують його машину. Але пан Данченко не дуже переймався цими погрозами, у відповідь почав всім хамити. Машина, за його словами, не його, борг пообіцяв сплатити „завтра, після завтра або через рік”. „Якщо хочете, то замінуйте мою машину, або розстріляйте мене”, — відповідав він. У підсумку, усім швидко набридла така „розмова” і тоді заступник голови районної адміністрації Ярослава Білостоцька дала господарю 5 днів, щоб той сплатив борг, а держвиконавці зразу ж написали акт за хамство і пообіцяли, що коли сплати не буде, то будуть подавати в суд, вилучати майно. Окрім того, держвиконавець Павло Шостак наголосив, що „якщо мешканець буде відмовлятися сплачувати борг, то ми подамо на нього акт в прокуратуру і порушуватимемо кримінальну справу проти боржника за невиконання законних вимог державного виконавця”.

Працівниці ЖЕКу задоволені, міліція також, пішли дальше на вул. Юрія Липи 35/41, де живе пан Микита з заборгованістю 3,4 тис. грн. Підозрюємо, що господарі швидко помітили таку делегацію, тому відчиняти двері не поспішали. Подібною була ситуація і в наступній квартирі, де проживають пани Білоуси з заборгованість в 1606 грн. Чиновники розчаровані — зібрали пресу, щоб „клямки цілувати”. Але цього дня фортуна таки усміхнулась — на тій же вулиці тільки будинок 20, кв.15 нам все ж таки відчинили двері. Як розповіли чиновники, у згаданому помешкані проживає Ярослав Скоропад, „він підприємець, подейкують, що має власну хлібопекарню і майже 4 тисячі заборгованості по квартплаті”, — поділились інформацією працівники ЖЕКу. Не встиг господар відкрити двері, як всі поспішили потрапити в приміщення, проте пан Ярослав не розгубився і застосував прийом „кращий захист — це напад” І то такий, що жіночки з ЖЕКу на мить зовсім розгубилися. Але ж усе, що відбувається фіксує камера — потрібно захищатися.

Скоропад у свою чергу нарікав на поганий ремонт даху, „а куди ж кошти пішли, у коридорі лампочки не вкручені, погана гаряча вода”, — розповідав він, а наявність боргу пояснив тим, „що багато свят і не було часу заплатити”. Ще пан Скоропад згадав про якусь міфічну аптеку, через яку платити не збирається взагалі. Після тривалої словесної перепалки, чиновники і правоохоронці вирішили йти далі.

Як повідомила пізніше головний інженер ЛКП „Підголоско 410” Іванна Козак у будинку розташована аптека, а лічильник на теплоенергію у них спільний. Тому пан Ярослав стверджує, що він платить за тепло, спожите аптекою. „Коли ми ставили лічильник, то всі мешканці були згідні, бо ми ж могли їх одразу розмежувати. Але ми фіксуємо кошти за тепло загальне і віднімаємо площу аптеки, тому кожен платить за своє. Тому тут ніяких зловживань немає”, — прокоментувала вона.

У підсумку у нікого з боржників ніякого майна не вилучили. Але, попри доволі комедійний рейд, справи у ЛКП „Підголоско 410” не такі веселі — 181 тис. грн. заборгованості, які мешканці не поспішають погашати. Проте, ЖЕКівці наголошують, що подібні заходи доволі ефективні. Як розповіла Білостоцька, після попереднього рейду у ЖЕК мешканці сплатили 120 тис. грн. за тиждень, а таку суму рідко коли збирали за місяць. „Ми намагаємося пробудити свідомість у людей і вже примусово заставити сплачувати за послуги разом з виконавчою службою. Бо люди мають всі умови, вони є забезпечені, але не свідомі”, — додала вона.
Зоряна Бутковська, PRESSTIME.COM.UA., 19.01.2007 14:04:53

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


ysr, 2007-01-20 11:26:07
Поки взялись за підприємців, а потім ці бандити й злодії накинуться на простих громадян. Хто пам'ятає, коли останній раз ЖЕК робив ремонт, за який платите гроші! Хоч раз ЖЕК міняв жарівки? А за тепло ми платимо і тоді, коли труби холодні. То ж шахраї ще й хваляться, що обскубають інших шахраїв!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко просить потерпіти з європоїздками два місяці »»  
  Побачення України з ЄС запланували на вересень »»  
  Ющенко почув "позитивну реакцію" про голодомор »»  
  Ющенко здійснив європейський прорив »»  
  Україна потребує нових змін до Конституції - Богатирьова »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Хотілося б почути думку автора. Відверту. Пане "тіпа журналіст", ви, обкурений януковщиною, ніколи »»
АДАМИК НАШ ПРЕЗИДЕНТ... »»
Ало, хто і де буде горіти не Вам або мені вирішувати! Виймітьсвої крила з мурмеляди пафосу і лукав »»
Породжений дияволом, освячений і оплачений ФСБ буде горіти в пеклі за земні гріхи, за бруд вилитий н »»
Срав я на забавки. А читати цікаво. »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин