про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Теодор Дяків: Закон про імперативний мандат націлений на виконання депутатами своїх передвиборчих обіцянок

Теодор Дяків - позафракційний депутат Львівської міської ради, голова «Асоціації платників податків у Львівській області, директор ТзОВ «Формула».

Пане Теодоре, як ви оцінюєте прийнятий вчора закон, яким передбачено встановлення імперативного мандату для депутатів місцевих рад?

Я думаю, що це дуже хороший закон. Я розібрався в ньому ще більше, коли Юлія Володимирівна його прокоментувала. Очевидно, що за змістом це хороший закон.

Він націлений, нарешті, на виконання передвиборчих обіцянок, про що давно говорилося, але чого ніколи партіями і блоками, які прийшли до влади (особливо на місцевому рівні), не робилося. Це, власне, і стало причиною мого конфлікту з фракцією Блоку Юлії Тимошенко, чи, радше, з нинішнім керівництвом фракції БЮТ у Львівській міській раді, маю на увазі представників об'єднання «Крок».

Цей закон є дуже важливим кроком для опанування ситуації в регіонах, зокрема, такою політичною силою як БЮТ. Це дуже серйозний позитивний крок. Якщо на центральному рівні робилися правильні заяви і займали правильну, з моєї точки зору, політичну позицію, то в ряді регіонів, у тому числі і у Львівській міській раді, все це нівелювалося практичною діяльністю фракції.

Але ж відповідно до цього закону БЮТ може відкликати Вас як депутата?

Бачте, тут така річ. Фракція виключила мене зі свого складу і дала мені документ - «за неузгодження дій». Подати в суд на фракцію і довести, що я на практиці виконував передвиборчі обіцянки, я не можу .

Коли ж таке рішення прийме обласна організація «Батьківщини», то я зможу свою позицію відстояти у суді. І це є дуже добре, це нормально, тому що суперечності можуть виникати в середині фракції, у поведінці окремих депутатів чи, наприклад, поведінка фракції щодо практичного виконання своїх обіцянок. Тепер це є вимога закону.

Підставою для відкликання є практичне невиконання передвиборчої програми. Ось так в законі написано: 1-ий пункт - це порушення законодавства, 2-ий - це невідвідування сесійних засідань і 3-ій пункт - це практичне невиконання передвиборчих обіцянок. Саме останнє і стало проблемою для всього політикуму в Україні. Це вже не раз було: їх вибрали, а обранці  на 4 роки забули все, що вони раніше говорили.

Коли я неодноразово і гостро на фракції ставив питання про те, що ми повинні виконувати свої передвиборчі обіцянки, то це в окремих депутатів викликало сміх.

Теперішнє керівництво, я маю на увазі Юрія Гудиму, і ті, кого він представляє, тобто об'єднання «Крок», а там є 5 або 6 депутатів, то вони просто не звертали на це увагу. Мовляв, що він там говорить, які обіцянки, для чого ми будемо цим займатися? Я це довів і на земельному питання, і на питанні тарифів. Відповідно до рішення політради мало би бути пріоритетом для фракцій у місцевих радах.

А щодо того, що обласна організація «Батьківщини» зможе мене відкликати, то, по-перше, я прогнозую, що вони цього не захочуть. Я маю намір повернутися у фракцію, але там повинно змінитися керівництво.

Це єдина умова Вашого повернення у фракцію?

Безперечно, я готовий повернутися за умови зміни керівництва фракції і що найголовніше - політики фракції, тобто приведення її роботи, її функціонування до вимог передвиборчої програми.

Будуть ще деякі умови. По-перше, зняти догану з депутата Юрія Кардашевського, який її отримав за те, що не проголосував за моє виключення з фракції. Кардашевський і Сварник - 2 депутати, які дійсно працюють, у яких є свої теми, що націлені на виконання передвиборчої програми.

По-друге, зняти догану з депутата Тараса Вовка, який, будучи членом бюро, проголосував за обрання Романа Федишина головою фракції. А на бюро була партійна установка - не обирати Федишина. Тут є такий цікавий момент, що якщо відкрите голосування - було 12 голосів, то таємне голосування - було 19 голосів і його обрали. Тобто 7 депутатів із 25 не могли вільно висловити свою позицію, то ж про яку демократію ми можемо говорити в середині партії «Батьківщина» у місті Львові?

Чи намагалися Ви говорити про ці проблеми із керівництвом обласної організації «Батьківщини», зокрема, з її лідером Іваном Деньковичем?

Стосовно виконання передвиборчої програми я, звичайно, говорив з Іваном Деньковичем. Це було відкрито, на фракції, в присутності інших депутатів. Мова йшла про партійні офіси, про пільгову оренду, яка є незаконною. Я пропонував, що я, Михайло Мужилівський (голова об'єднання підприємців «Крок» - «ПТ») та інші підприємці могли б заплатити за оренду офісу партії «Батьківщина» повну ринкову ціну і не уподібнюватися іншим фракціям у Львові, яким звично порушувати закон. Але ця пропозиція як ряд інших пропозицій, направлених на виконання передвиборчої програми, була відхилена паном Деньковичем.

Але суперечності з Деньковичем у мене виникли зразу після обрання, тому що та форма армійського управління, яка на жаль є у Львівській партійній організації і ініціюється саме головою обласної партійної організації паном Деньковичем, я вважаю, що вона тільки шкодить. На мою думку, дисципліна повинна бути тільки в одному - у виконанні передвиборчих обіцянок. А в обговоренні шляхів і способів виконання цієї програми повинна бути демократія.

Вже, коли фракція прийняла рішення, що ми таким чином діємо, то тоді ми так і повинні голосувати. Я в цьому плані жодного разу рішення фракції не порушив. Хоча таких рішень, коли фракція визначалась, що ми по такому питанні голосуємо так-то, можливо, було 2-3.

Взяти земельні питання. Це ж прямо суперечить пункту програми БЮТ у Львівській міській раді, де написано - забезпечимо чесний продаж вільних земельних ділянок під комерційні цілі. Закінчилося тим, що Мужилівському треба було декілька земельних ділянок і він їх успішно... ну це таке питання, ще невідомо як там буде. Але те, що це робиться всупереч програмі, то це очевидні речі. Навіть, коли я поставив 28 грудня питання на голосування щодо проведення земельних аукціонів, то більшість фракцій, у тому числі і БЮТ, тепер уже під керівництвом і під впливом «Кроку», я це абсолютно свідомо заявляю, не підтримали своєї програмної обіцянки.

А за які гроші ми будемо виконувати програму соціально-економічного розвитку міста, затверджену того ж самого 28 грудня минулого року...PRESSTIME.COM.UA, 13.01.2007 17:09:59

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Смерть собаки Павлова, 2007-01-15 16:03:36
С этим императивным мандатом муть одна: и так что на местах, что в парламенте большинство депутатов только для мяса и для веса, а теперь еще и для дерьма, потому, что вычленяются всего несколько играющих вфигур ... остальные могут быть отпользованы по полной
vlad, 2007-01-14 15:02:24
А як це відповідає програмі Батьківщини і спискам її депутатів у фрації? Як це відповідає поведінці Деньковича в час Майдану і зараз?Може це просто легальний спосіб збагатити місцевих партлідерів?
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко придумав, як об'єднати кольори »»  
  В Україні вдвічі побільшало мільярдерів »»  
  Тарифна війна в Івано-Франківську триває і досі »»  
  Партійна штовханина біля пам'ятника »»  
  Сьогодні також минає 6 років акції "Україна без Кучми" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Гламурні мудаки. Був час коли вони дивилися як падає ваза з полички, а тепер намагаються підтримуючи »»
Тут не погоджуся. Всі претензії - до п. Микитки, який озвучив прізвище.  »»
До чого тут "януковщина", взагалі незрозуміло »»
Мене вже задовбали наїзди на Ковальчука. Бо це наїзди, а не критика. Мені не всі тексти подобаються, »»
Лесю, саме час і П.Старуха викреслити. Він про це просив особисто. Каже, що даючи згоду на участь у  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин