про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Знов за старе: Тернопільська облрада знову зайнялася розподілом портфелів

Поєднувати владу та бізнес можна лише тимчасово?

Під час сесії, яка відбулася 28 грудня, заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Чибрас, який очолює обласну організацію КУНу, подав заяву про звільнення із займаної посади за власним бажанням.

У Тернопільську обласну раду кунівці потрапили за виборчим списком блоку “Наша Україна”, у складі якого вони йшли на вибори.

Проте після виборів націоналісти заспівали уже іншої пісеньки. БЮТ і СПУ, об'єднавшись, мали лише 59 депутатських мандатів. Тобто для утворення більшості їм бракувало лише 2 голоси. Роль золотої акції у цій ситуації відіграли якраз представники КУНу (7 чоловік), які вийшли зі складу “Нашої України” і створили свою фракцію “Національний вибір”. Допомігши БЮТу отримати перемогу під час обрання голови облради, кунівці взамін на це отримали посаду одного із трьох запланованих заступників. Щоправда, обрали у червні тільки 2, залишивши одне крісло вакантним. Одним з цих двох заступників, згідно з досягнутими домовленостями, якраз і став кунівець Володимир Чибрас. Проте уже через півроку він заявив про свою відмову від посади.

Оскільки за владні портфелі традиційно ведеться вперта боротьба, то на цьому тлі поведінка Чибраса виглядає досить дивною.

Впродовж шести місяців Чибрас займав посаду заступника голови облради на громадських засадах і водночас продовжував працювати на посаді голови правління ВАТ «Керамік» (Бережанський цегельний завод).

З сесійної трибуни Володимир Чибрас заявив, що і надалі підтримує голову обласної ради Михайла Миколенка. Сказав, що працювати у владі йому сподобалося, але із займаної посади він йде через певні причини. За словами Чибраса, основною причиною відставки стало рішення акціонерів ВАТ «Керамік». «Нещодавно відбулися збори акціонерів, під час яких мене одноголосно було обрано головою правління. Тому, враховуючи волю акціонерів, я вирішив залишитися на підприємстві, яке очолював раніше. Рішення акціонерів і стало основним мотивом у моєму бажанні звільнитися з посади заступника голови облради». - сказав Володимир Чибрас.

Враховуючи те, що за роботу на посаді заступника голови облради кунівець не отримував зарплатні, рішення про добровільну відставку більш-менш зрозуміле. Проте під час сесії депутати прийняли рішення, згідно з яким, з 1 січня цього року усі троє заступників голови облради будуть отримувати зарплату у повному обсязі – а це по 15 тисяч гривень на кожного. Тому пояснюючи своє рішення про добровільну відставку Чибрас, очевидно чогось не договорив. Кажуть, що причиною відставки справді став цегельний завод. Але детальна суть цієї відставки полягає в тому, що Чибрас не мав своєї людини, на яку можна було б покласти управління одним з найпотужніших цегельних заводів області. Контрольного пакету акцій у Чибраса також нема (лише близько 30%), а тому згодом після обрання головного Бережанського цегельника на посаду заступника, на підприємстві склалася непроста ситуація, в результаті чого Чибрас міг втратити управління «Кераміком». Ця ситуація була лише тимчасовою, про що свідчить одноголосне обрання його головою правління. Але однаково Чибрас зрозумів, що повинен вибирати - або синиця у роках (управління успішним підприємством на довгі роки), або журавель у небі (заступник голови облради максимум на три роки).

Рішення про відставку Чибраса затвердили 64 депутати. «Наша Україна» і УНП, як не голосували за кунівця під час обрання на посаду заступника, так і не голосували за його звільнення. Навіть навпаки, розуміючи проблеми Чибраса, «нашоукраїнці» та «уенпівці» насмішкувато пропонували йому залишитися на посаді.

За одного битого двох небитих

Після звільнення Володимира Чибраса, депутати облради 63-ма голосами “за” обрали двох нових заступників - представника «Національного вибору» Олега Вітвіцького та БЮТівця Теодозія Кухарського. Таким чином тепер в обласній раді уже є три заступники голови - у червні минулого року окрім Чибраса на посаду заступника голови ради був також обраний БЮТівець Мирослав Білик.

Що стосується нових заступників, то Олег Вітвіцький належить до групи наймолодших депутатів облради. Йому 30 років. Олег – націоналіст за політичними переконаннями. Проте після Помаранчевої революції опинився у лавах НСНУ. Під час минулорічної виборчої кампанії працював у прес-службі обласного блоку «Наша Україна». Під час обрання голови обласної ради не підкорився рішенню НСНУ про бойкотування процедури голосування. Олег Вітвіцький проголосував за БЮТівського голову облради і за це був виключений з лав НСНУ. Далі Олег Вітвіцький свою політичну кар'єру продовжив у фракції «Національний вибір». До речі він є по-суті найактивнішим депутатом серед тернопільських націоналістів.

Ще один новий заступник голови облради Теодозій Кухарський є фактично правою рукою народного депутата, лідера тернопільських БЮТівців Василя Деревляного. Кажуть, що коли Деревляний перебуває у Києві, то усі партійні питання вирішуються через Кухарського. Попри певне невдоволення тернопільським БЮТом, навіть деякі опоненти цієї політичної сили, позитивно відгукуються про Кухарського, відзначаючи його як чесну і порядну людину.

Святе місце порожнім не буває

Що ж стосується «Нашої України» та УНП, то обрання більше ніж одного заступників голови облради вони використовують, як один з небагатьох моментів, які можна успішно використати для критики своїх опонентів. Спочатку «нашоукраїнці» у судах оскаржували рішення про обрання двох заступників. Але у кінцевому результаті суд визнав, що питання кількості заступників голови облрада має вирішувати самостійно. На минулій сесії «нашоукраїнці» намагалися акцентувати на додаткових витратах, які будуть викликані двома зайвими заступниками. Під час сесії прозвучала цифра у 180 тисяч гривень - саме таку суму складає тільки річна зарплата одного заступника. Повне утримання заступника обійдеться бюджету у ще більшу суму.

На перший погляд, може видатися дивним те, що у Тернопільській обласній раді спочатку обрали двох заступників голови, а через півроку їх стало уже троє.

Справа в тому, що спочатку задля примирення з «Нашою Україною» БЮТівці запропонували «любим друзям» посаду одного з трьох заступників. «Нашоукраїнці» відмовилися, мотивуючи тим, що рішення про обрання трьох заступників є незаконним. «Любі друзі» могли б погодитися на посаду заступника, але за умови, що він буде лише один і зможе впливати на певні процеси у владі області. Пропонувати іншу кандидатуру на посаду третього заступника БЮТівці не поспішали - дочекалися поки закінчаться судові процеси, а також подивилися, як буде розвиватися ситуація в обласній раді. Оскільки і через півроку опозиція не виявила інтересу до вакантного місця заступника, тому довелося вносити суто свої кандидатури, адже як кажуть, «святе» місце пустим не буває.


Василь Солтис, 10.01.2007 15:05:25

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко придумав, як об'єднати кольори »»  
  В Україні вдвічі побільшало мільярдерів »»  
  Тарифна війна в Івано-Франківську триває і досі »»  
  Партійна штовханина біля пам'ятника »»  
  Сьогодні також минає 6 років акції "Україна без Кучми" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Гламурні мудаки. Був час коли вони дивилися як падає ваза з полички, а тепер намагаються підтримуючи »»
Тут не погоджуся. Всі претензії - до п. Микитки, який озвучив прізвище.  »»
До чого тут "януковщина", взагалі незрозуміло »»
Мене вже задовбали наїзди на Ковальчука. Бо це наїзди, а не критика. Мені не всі тексти подобаються, »»
Лесю, саме час і П.Старуха викреслити. Він про це просив особисто. Каже, що даючи згоду на участь у  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин