про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

«ГКЧП по-волинськи»: захоплення офісу рухівських ветеранів

На адресу «Вголосу» надійшов лист-звернення голів міських осередків Всеукраїнського об’єднання ветеранів Ковеля, Володимира-Волинського, Нововолинська та частково Луцька. У ньому йдеться про «ГКЧП по-волинськи» – насильницьке захоплення офісу Ради ветеранів у Луцьку. За твердженням авторів листа, на зразок того, як захоплювали офіс Руху Чорновола в Києві…

Скандальний лист-звернення від волинських ветеранів-рухівців направлені голові Всеукраїнського об’єднання ветеранів, академіку Ігорю Юхновському, голові Секретаріату, генералу Володимиру Гуменюку та голові Волинської обласної ради Анатолію Грицюку. Наводимо його з певними скороченнями:

«Дивні і не завжди до кінця зрозумілі події відбуваються на 16-ому році Незалежності в нашій Україні. Боляче на душі, що при проведенні урочистих подій загальнодержавного масштабу на першому плані завжди бачимо генерала Герасимова з його «вічно живими» архаїчними ідеями…

Складний шлях становлення і розвитку пройшла за останні 10 років і Волинська ветеранська організація. На відміну від «герасимовців», ми не зустрічали жодного офіційного документу в місцевих радах від керівництва ВОВ. Ніхто за 10 років не прибув до нас у область, не зібрав голів міських та районних рад і не запитав, як нам живеться, працюється, які у нас проблеми.

Протягом восьми років Волинську обласну Раду ветеранів очолює Іван Остапюк, і не без успіху. При обласній раді створено аматорський хор, який у передвиборчий період виїздив за межі області, зокрема у Крим, відвідував райони та міста багатьох областей із патріотичним репертуаром.

Чимала заслуга в цьому – голови Ради Івана Остапюка, якого нещодавно обласна влада з почестями вшановувала із 70-річним. Дивно, що вже через місяць після того ювілейного вечора з’явилося звернення секретаря Ради пані Енни Юрченко – до ВОВ та ряд місцевих органів про нібито зловживання, допущені паном Остапюком, з вимогою не інакше, як звільнити його і «посадити». Оголошено про проведення нової звітно-виборчої конференції, яка нібито не проводилася, тоді як ніхто інший, а саме пані Юрченко вела протокол зборів, і зауважень протягом року з її боку не було.

Про скаргу ми дізналися лише після її відправки на Київ. Проведена Наглядовою радою перевірка фінансових порушень не виявила, хоча це й не означає, що в роботі Івана Остапюка не було певних недоліків. Це питання розглядалося на засіданні обласної Ради ветеранів. Пані Юрченко на її засідання чомусь відмовилась прибути.

Тим часом у Луцьку було створено і невідомо яким чином зареєстровано другу міську ветеранську організацію, без згоди існуючої ради, але з «покровительства» певних посадових осіб. Діючій міській організації доручили провести підготовку позачергової конференції, на якій винести рішення за наслідками перевірки роботи пана Остапюка. На засіданні раптом виявилося, що претендентом на посаду голови обласної Ради ветеранів є особа з оточення п. Юрченко, а саме п. Добрянський – людина, не відома членам спілки, який лише рік тому вступив до членства у ВОВ, у наш край прибув із Одеси, де служив прапорщиком, а в Луцьку став одним із хористів «Злагоди».

Справу було організовано так, що комісію із виборів нового голови Ради очолив ніхто інший, як пан Добрянський, він же й установив квоту – по 5 осіб від кожної організації, так як попереднє рішення його не влаштовувало. Голоси були підраховані ще до початку конференції…

Представники ветеранських організацій Ковеля, Володимир-Волинська, Нововолинська, Горохова, що становлять основу обласної організації, у цьому збіговиську вирішили участі не брати. На своїй зустрічі 8 жовтня у Володимирі-Волинському вирішили так звану виборчу конференцію, що відбулась у Луцьку 30 вересня, не визнавати і не підпорядковуватись пану Добрянському. Адже переважна більшість делегатів цієї конференції не були членами ВОВ, а лише хористами, навіть не мали відповідних посвідчень.

«Злочинність» Івана Остапюка не доведена, бо її й не було. Просто декому потрібен був компромат. Після так званої позачергової конференції нове керівництво насильницьким шляхом захопило офіс Ради ветеранів на вулиці Ковельська, 4 у Луцьку. Акція проходила під керівництвом п. Добрянського і п. Юрченко. На зразок того, як захоплювали офіс Руху Чорновола у місті Києві, це своєрідне «ГКЧП по-волинськи».

І такі панове узялися керувати сивочолими ветеранами війни і праці? Розпочавши свою діяльність із авантюри, відсторонивши людину, яка створила обласну ветеранську організацію ВОВ…

Постає запитання: хто вніс розкол у ветеранські ряди, допоміг зареєструвати другу міську організацію ВОВ. Наголошуємо: не осередок, а другу міську організацію! Де таке може бути?!

В нашій організації ніколи не стояло питання про зміну керівництва, бо ніхто безплатно працювати не хоче. Ми розуміємо, що керівництво треба омолоджувати, але не злочинним шляхом, після якого Іван Остапюк потрапив у кардіологію, а своїми листами пані Юрченко прискорила смерть легендарної людини Олександра Козака – голови Ковельської міської організації ВОО. Будучи тяжко хворий, із гнівом прийняв писанину пані Юрченко полковник Юрій Гнура – голова Горохівської організації. Підтвердити це можуть не лише члени Ради, а й рідні померлих.

Висновок один: те, що протягом 10-и років методом підкупу і шантажу не могли зробити «герасимовці» – зруйнувати організацію, зробили свої горе-борці за справедливість – із Вашої згоди та фінансової підтримки, пане генерале…».

Іван Остапюк – людина на Волині знана й шанована. Відомий він, перш за все, як керівник уславленого Народного аматорського хору «Злагода». Проте останнім часом, за твердженням Івана Матвійовича, проти нього ведеться цілеспрямована кампанія дискредитації й усунення від керівництва згаданими організаціями. На думку останнього, за усім цим стоїть голова крайової організації Народного Руху України, заступник голови обласної ради Володимир Банада. Видно, чимось став неугодний нинішнім керівникам волинського РУХу сивочолий ветеран-рухівець, що стали виживати його із займаних посад.

Не беруся судити, хто правий у ситуації, що склалася. Наразі не зовсім зрозуміло, які об’єктивні причини могли спонукати пана Банаду та пані Юрченко звинуватити пана Остапюка ледь не у злочинних діях, всупереч попереднім позитивним характеристикам на нього. Залишаємо за ними право для відповіді. Але те, що скандал у середовищі ветеранів-рухівців на Волині перестає бути локальним і виходить на загальнодержавний рівень, уже стало доконаним фактом.


Олександр Вікторов, м.Луцьк, 26.12.2006 16:54:33

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Ха-ха, 2006-12-27 13:35:05
Ось вам і волинське рейдерство. скоро таким чином захоплюватимуть державні структури
Дядько, 2006-12-27 13:18:55
Геть гкчпістів - агентуру Москви - Банаду і його сподвижників!!!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Закарпатський апеляційний суд дозволив Морозу підписувати закон про кабмін »»  
  Ющенко в гостях у Качинського »»  
  Ющенко розповів полякам, що коаліція не вміє говорити »»  
  Україна виробляє все більше й більше »»  
  Для Ющенка європейські гроші – не головне »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  
  Казка про Кличка та пана Коцького »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

подарки и предметы интерьера типография типография черепица форекс - информация, стат »»
подарки и предметы интерьера типография типография черепица форекс - информация, стат »»
Дякую. Краще поставлю ... Що це, порівнюючи з прес-конференцією "Галицький лицар". Взагалі сіла со »»
Сашко! Ти будеш робити репортаж 9.03.07 з площі Міцкевича? »»
Повна маячня, надерта з мого сайту (сторінки про Бар і Кременець: www.castles.com.ua/index.php?id=b »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин