про політику та економіку
        A A
зробити стартовою
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  БЛОГИ |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРА  |  ТУРИЗМ

СТАТТІ (АРХІВ)

Ярослав Мендусь: Бюджет-2007 збільшує фінансування для Львівщини

Ярослав Мендусь — народний депутат, член фракції СПУ  

ВРУ ухвалила в цілому держбюджет 2007, але без деяких поправок президента. Які, з вашої точки зору, переваги бюджету 2007-го року в порівнянні з минулими?

Вважаю, що бюджет 2007 року за усіма об’єктивними показниками, в тому числі і соціальними, на порядок кращий від бюджету 2006, не кажучи вже про бюджети попередніх років.

Наприклад, якщо видатки на соціальні програми у держбюджеті 2005 року, тобто року, коли бюджет формувала прем’єр Тимошенко, складали 26,8 млрд. грн., у бюджеті 2006 року, розробленому урядом Єханурова, – 33,1 млрд. грн., то у бюджеті 2007 року вони становлять вже 38,1 млрд. грн. Відповідно у 2007 році обсяги субвенцій для надання пільг і житлових субсидій населенню зростуть на 48% щодо цьогорічних, видатки на соціальний захист чорнобильців збільшаться на 24,6% і складуть понад 4 млрд. 320 млн. грн.

Ще декілька прикладів. Проект бюджету на наступний рік передбачає збільшення розміру допомоги одиноким матерям на виховання дітей у 3 рази – з 10 до 30% оподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку. Порівняно з цим роком на 68,7 млн. грн. збільшено обсяг видатків на забезпечення інвалідів ортопедичними виробами, засобами пересування та реабілітації. Видатки на санаторно-курортне оздоровлення зростуть на 24,7 млн. грн.

У держбюджеті 2007 року також передбачено збільшення видатків на розвиток культури. Для порівняння: у 2005 на культуру було виділено 532 млн. грн., в 2006 – 521 млн. грн., а на 2007 рік у бюджеті закладено 599 млн. грн.

Я можу продовжити перелік важливих показників бюджету, але мені здається, що навіть наведених прикладів достатньо, щоб переконатися в тому, що це бюджет розвитку і він при цьому є соціально спрямованим. А розмови про те, що бюджет 2007 року є спрямованим на нищення українського народу є чистої води демагогією. По суті це лише гучна тріскотня провокаторів від політики.

Чому на Ваш думку Президент все-таки підписав бюджет, незважаючи на раніше оприлюднену позицію?

Якщо коротко – тому що він президент і як фаховий фінансист і економіст розумів, що поради деяких “антикризових менеджерів” у його оточенні були, щонайменше, безвідповідальними.

Додаткових 10 млрд. грн. на соціальні програми можна одержати, лише запустивши друкарський верстат. А це – шлях в нікуди.
Додатковим аргументом для Віктора Ющенка, на мою думку, стала зустріч з главами облдержадміністрацій та головами обласних рад. Той факт, що із-за затягування із підписанням Закону про державний бюджет була заблокована робота над 12000 місцевих бюджетів, а також нависла реальна загроза скорочення з 1 січня всіх соціальних програм, спонукала Президента прийняти відповідальне рішення. (Нагадаю, у випадку неприйняття Закону фінансування наступного року відбувалось б на рівні 1/12 бюджету 2006 року. Така вимога бюджетного кодексу. Це означає, що всі зростання, про які говорилося вище, залишилися б лише на папері).

Дехто з депутатів від опозиції заявляє, що у проекті бюджету 2007 року видатки для Львівської області закладалися за залишковим принципом, і, відповідно, низка статей є недофінансована?

Я би не став говорити про те, що Львівщина опинилась на правах пасинка. В країні не існує «кращих» і «гірших» регіонів, бо будувати „квітуче життя” в одному окремо взятому регіоні нереально. Адже в державі існує єдиний економічно-соціальний комплекс, який має бути збалансований. Саме з цих позицій у бюджет закладаються і видатки на регіони. Хоча, зрозуміло, що всі потреби регіонів одночасно задовольнити не можливо.

А що стосується Львівщини, то наведу декілька конкретних прикладів.

У 2007 році заплановано на 10,5 млн. грн. збільшити видатки з держбюджету на централізовану придбання обладнання для закладів охорони здоров’я області. Якщо у 2006 році на закупівлю медичного обладнання було виділено 2 млн. 189 тис. грн., то наступного – 12 млн. 685 тис. грн.

Також наступного року заплановано виділити 21 млн. 942 тис. грн. для забезпечення медичних заходів на боротьбу з туберкульозом, профілактику та лікування онкологічних хворих. Це майже на 20 млн. більше, ніж минулого року.

Вперше у державному бюджеті 2007 року для Львівщини передбачено видатки на компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Відомо, що на Львівщині існує проблема з низькою якістю доріг. Це питання також враховане у бюджеті наступного року. На ремонт і реконструкцію комунальних доріг передбачено 12 млн. 577 тис. грн., проти 11,5 млн. цього року.

Майже на мільйон гривень більше передбачено у бюджеті 2007 року на виконання програми «шкільний автобус». Ці гроші передбачається витратити на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у гірській місцевості.
Так можна пройтися по усіх позиціях.

Не перевантажуючи нашу розмову цифрами, я б хотів зробити загальний висновок: центральна влада не забула про Львівщину. І в першу чергу про простих людей. Адже закладені у держбюджеті статті видатків для Львівщині є зорієнтовані на соціальну допомогу і розвиток регіону. Показники видатків на реалізацію державних програм в області у держбюджеті 2007 року зросли. Ті політики, які заявляють, що бюджет наступного року враховує інтереси лише східних регіонів, примітивно спекулюють на застарілих стереотипах. Недавня історія, на жаль, переконує нас в тому, що така спекуляція може реально дорого коштувати усьому українському суспільству. Цього не варто допустити.

Я далекий від того, щоб ідеалізувати бюджет-2007 чи агітувати, щоб його розробників представили до державних нагород. На жаль, наразі кожен бюджет викликатиме певні нарікання, позаяк потреби громадян і соціальні стандарти є вищими, від того, що може сьогодні наша держава запропонувати. Але для мене важливо те, що при його формуванні дотримано основний принцип – за своїми показниками, за основними соціальними стандартами цей бюджет є на порядок кращим, ніж бюджет 2006 року. І це, безумовно, є позитивною тенденцією.

Вголос, 25.12.2006 10:52:49

Українська банерна мережа

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Михайло Брегін очолив Львівську обласну організацію Єдиного центру  »»  

Чи знаєте Ви, що...

Економічний ефект хабара завжди перевищує його суму »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Єдиний Центр об'єднає українських політиків - Оробець  »»  
  Михайло Брегін очолив Львівську обласну організацію Єдиного центру   »»  
  «Шувар» постачатиме українські кавуни в Європу  »»  
  Змінено рух шести львівських маршрутів у зв’язку з перекриттям Левандівського мосту  »»  
  «Львівгаз» не поновлюватиме подачу газу «Львівтеплоенерго»  »»  
  «Шувар» випустив облігації під відкриття нових павільйонів для м’яса площею 6 тис. кв. м  »»  
  Прокуратура закрила кримінальну справу проти керівника Держекоінспекції у Львівській області Столярського  »»  
  Депутати Львівської облради пропонують присвоїти Львівському зенітно-ракетному полку імені Гетьмана України Івана Виговського  »»  
  Генпрокуратура оскаржила у Верховному суді виправдальний вирок чотирьом «скнилівським» генералам  »»  
  Українські мігранти в Іспанії готові повернутися в Україну за умови їх працевлаштування і таку ж зарплату  »»  
  «Новогаличанка» Подляшецька поміняє НСНУ на «ЄЦ»  »»  
  Мешканці Стрийської судитимуться із Львівською міськрадою та Садовим за розриті дороги і високі комунальні тарифи  »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Листівки для прем’єр-міністра »»  
  Тимошенко доручила щомісяця піднімати ціни на газ для населення »»  
  Червоненко свариться з Тимошенко за аеропорти »»  
  Ющенко порадиться про корупцію і зустріне "колегу" »»  
  Тимошенко замінила комуністку на Удода »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Секретний дворик Львівської облради »»  
  Елементи стриптизу в творчості Арсенія Яценюка »»  
  Жертвоприношення Львівської облради »»  
  Вплив прози Захер-Мазоха на творчість Катерини Ющенко »»  
  АнтиНАТО біля універу »»  

ІНФОБАЗИ

  Персоналії»»  
  Групи підприємств»»  
  Підприємства»»  

БЛОГИ

 
Юрій Шведа
Справедливість, з якою варто боротися!
 
 
Олексій Антипович
Шанс для "Свободи"
+ усі блоги
 

СПЕЦПРОЕКТИ

  Круглий стіл експертів і політиків»»  
  Зміни влади на Львівщині»»  
  Шенген»»  
  Вибори 2007 на Львівщині»»  
  Євро-2012 у Львові»»  
  Все про львівських VIPів»»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Хотя понятие биоэнергетики вошло в наш быт, оно осталось непонятым широкими массами. Каждый пенсионе »»
Йой, а де серед тих достойників загубився Місько Хвойницький? Ніс цього сраколиза завжди чує, куди п »»
Игры с азартом на Azartgames.su бонусы в лучших покер-румах (Partypoker, PokerStars, Redkings, Europ »»
Автору +1! Сайт заслуживает интереса! Посмотри мой сайт »»
Сам видко полюбляєш сцяти по під"їздах а ще інших пробуєш навчати. Тебе би примусити язиком витерти  »»
              Новости Дня деревообробний портал 
        Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .