про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
 Ганна Герман хоче перекрити кисень непрозорому бізнесу у ЗМІ          Садовий зекономить на цвинтарі          Ганні Герман легше дістатися до президента, аніж до Олійника          Янукович їде познайомитись зі Львовом          Садовому не подобається імітація         

СТАТТІ

Амбіції та апетити «Пори»

У неділю, 26 листопада, у Києві відбулися Громадянські збори партії «Пора». Про плани молодої, водночас амбітної самодостатньої політичної сили з право-ліберальним вектором тижневику розповів голова Львівського обласного осередку «Пори», секретар Львівської міської ради Володимир Квурт. Власне на цих зборах «Пора» оголосила про початок підготовки до здійснення ключової місії партії — створення і реалізації Плану національного прориву як концептуальної програми здійснення радикальних системних реформ у країні. А от ідеологією «пористів» став «громадянський патріотизм».

- Які питання стали темами обговорення на порядку денному Громадянських зборів?

- Політична ситуація у державі, ідеологічні засади партії, керівні органи та реорганізація київської обласної партійної організації. Головне, в пошуку самоідентифікації, ми визначили для себе ідеологію — ідеологію громадянського патріотизму, основними цінностями якої є: життя, свобода, правда, дія, Україна. І ми хочемо не просто говорити, а визначити керунок, прийняти програму, діяти, бо країна потребує якісних змін. Ми відповіли на запитання: чим, скажімо, відрізняємося від УНП, «Свободи», правих партій.

-... І власне чим?

- Це партії з більшим шлейфом історії, які значні зусилля витрачали на боротьбу за незалежність держави. Зрештою, це лежить в основі їх програмних завдань та цілей. Натомість «Пора» — партія, яка виникла формально на Майдані у 2004 р. з громадянського руху. Відтак, акцентуємо на тому, що захист держави є нашим громадянським обов'язком. Наша місія — дати можливість громадянам України розкрити власну особистість у цій державі. Власне цим і будемо відрізнятися від інших політичних сил. Усі наші зусилля найближчим часом хочемо спрямувати на створення можливостей для розвитку особистості.

- Як саме це втілюватимете у реальне життя?

- Створено інститут розвитку партії, а також асамблею, яка буде відкрита для громади та громадських організацій задля створення та реалізації Плану національного прориву. Зрештою, на громадянських зборах партійці прийняли п'ять ухвал.

Перша і пріоритетна — про місцеве самоврядування. «Пора» визнає, що розвиток місцевого самоврядування є основою громадянського суспільства. На жаль, місцеве самоврядування у нашій країні не є продовженням системи управління, а придатком, який просто експлуатується. Яскравим свідченням є ситуація щодо тарифів на комунальні послуги. Фактично уряд перекинув відповідальність за прийняття непопулярних рішень на місцеве самоврядування, чітко усвідомлюючи, що не прийнявши його, на місцях люди опиняться під загрозою другого Алчевська. Ми хочемо переглянути адекватність повноважень та обов'язки місцевого самоврядування. Необхідно переглянути відсоток, який залишається у місцевих бюджетах для реалізації завдань, які ставлять перед місцевим самоврядуванням. Варто визначити такі принципові моменти, як призначення головного міліціонера міста за погодженням з місцевим самоврядуванням. Так, формально можемо запросити начальника міліції міста на звіт перед депкорпусом, але вплинути на ситуацію ми не можемо. Потрібна реформа законодавства.

Друга ухвала — про самоврядні ініціативи. Ми визначаємо обов'язковою необхідністю підтримку самоврядних громадянських ініціатив. Мова йде про самоорганізацію населення, про необхідність навчити громаду та сприяти їй визначати цінності, інтереси, програми та вміти їх реалізовувати у межах місцевого самоврядування. Власне це одна із цеглинок побудови громадянського суспільства.

Третя — про місцеві вибори. Було акцентовано, що для партії пріоритетом є саме участь у місцевих виборах на найближчому етапі.

Четверта й дуже важлива — про проведення політичних консультацій. Відтак, «Пора» декларує, що не веде жодних консультацій щодо злиття, об'єднання чи будь-яких інших форм, бо є самодостатньою політичною силою. Розуміємо, що державі потрібна зміна еліт, адже нинішня еліта, на жаль, безвідповідальна і неспроможна відстоювати національні інтереси, бо зі сторони - це група скоробагатьків з комплексом глобальної меншовартості.

П'ята — термін підготовки Плану національного прориву.

- Кому належить ідея формулювання словосполучення «План національного прориву»?

- Назва програми та головні її ідеї були напрацьовані впродовж трьох громадянських зборів партії, починаючи з червня поточного року. Перед тим, як пропонувати комусь ми, по-перше, самі повинні об'єднатися навколо певних засад та цінностей. По-друге, розробити програму, яка може змінити якість країни. Зробити це можна у спосіб прориву.

- Хто саме партії у цьому допомагатиме? Це мають бути, скажімо, науковці, спеціалісти, фахівці?

- У «Порі» створено інститут розвитку партії, який нині співпрацює з автором реформ у Польщі Бальцеровичем, залучаються інші фахівці з пострадянських країн, які досягли певного успіху на батьківщині. Мова йде, зокрема, про прибалтійські країни. Окрім цього, залучаються фахівці з Європи, США, Росії у сфері місцевого самоврядування і розбудови суспільства.

- Як оцінюють нинішню політичну ситуацію у державі «пористи»? І що конкретно не подобається «Порі»?

- Не подобається, що владу в Україні розглядають як самоціль. Варто нагадати слова М. Грушевського: «На жаль, влада в Україні завжди належала тим, для кого Україна нічого не значила». Тобто, владу використовували не для реалізації якогось проекту, а щоб мати можливість перерозподіляти цінності, якими володіють. Не випадково навіть виникло поняття «трофейної економіки». Діючий парламент є старою формацією. До парламентської більшості ми в опозиції.

- А що конкретно «Порі» не подобається у діях Президента В. Ющенка, його команди?

- Зважаючи на те, що нинішня політична криза є наслідком рішень Президента, «Пора» покладає на керівника держави відповідальність за те, що відбулося. Нагадаю, що «Пора» закликала Президента розпустити парламент, проявити волю. Ми не відмовляємося від критики Президента. Ми є опонентами керманича держави. Говоримо про неправильні кроки Ющенка, що можуть мати негативні наслідки для країни загалом.

- Завдання мінімум та максимум для «Пори» на найближчі півроку, рік?

- Це завдання реорганізації партії та підготовка Плану національного прориву. Потрібно чітко розмежувати повноваження між районними первинними організаціями, обласними організаціями та центральними органами партії. Також ми відмовляємося від жорсткої вертикалі. Говоримо і про право місцевих організацій самостійно вирішувати доцільність програм, тенденцій розвитку. Перед собою ставимо абсолютно чітке завдання — впродовж чотирьох років визначитися та підготувати кандидатів на мера у кожному містечку області.

- Судячи з цих слів, «Пора», як політична сила, стала амбіційнішою. Під час цьогорічних виборів мера Львова ваша партія підтримувала А. Садового.

- Ми усвідомлюємо, що нам потрібен свій кандидат на мера, хоча це може бути громадянин, який підтримає Програму національного прориву. Ми також свідомі, що на наступних президентських виборах «Пора» повинна висунути свого кандидата у Президенти України.

- Чи достатньо часу, аби виріс лідер?

- Ми працюємо, закладаємо фундамент (План національного прориву). Часу достатньо. Якщо вдасться — буде лідер. «Пора» нарешті навчилася чітко формулювати чого вона хоче і усвідомлювати, що для цього необхідно. Так, можна мати багато побратимів, але для реалізації певної програми потрібно мати кадровий потенціал, певні механізми для втілення у життя.

- Хто є електоратом вашої політичної сили?

- Наш виборець – українокультурний проєвропейсько орієнтований громадянин. Себто ті люди, які прагнуть демократичних змін, руху у бік Європи, цивілізованого світу. Це не лише підприємці, хоча саме з цього середовища вийшло багато членів партії, це люди, які розподіляють цінності проголошені на Майдані, це громадяни України, для яких свобода - необхідність.

Ірина Цицак, Суботня пошта, №48(595), 30.11.2006 12:45:37

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Novovoroncov, 2006-12-04 11:43:07
Високі слова, гарні наміри, звучні назви, але є проблема в стратегії тему прориву поховали майданні фарисеї Ваш лідер вкупі з ПРП, БЮТ, НСНУ. Тепер головний виклик перед Україною це план модернізації суспільтва і держави, що виключає радикалізацію політичних процесів, якими Ви грішили.
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Власника "Львівгазу" Генпрокуратура України оголосить в розшук »»  

Чи знаєте Ви, що...

У бюджеті Львова передбачено кошти для купівлі футбольного клубу «Ліверпуль». «Челсі» не стане чемпіоном ніколи! - заявив А. Садовий. »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Ганна Герман хоче перекрити кисень непрозорому бізнесу у ЗМІ »»  
  Садовий зекономить на цвинтарі »»  
  Ганні Герман легше дістатися до президента, аніж до Олійника »»  
  Янукович їде познайомитись зі Львовом »»  
  Садовому не подобається імітація »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Постав питання лідеру "Народної самооборони" »»  
  Шустер, курви і футбол »»  
  Не житло, не оборона - шукаємо свіжий зад для трону »»  
  Україна виросла до Папуа Нової Гвінеї »»  
  У Луценка з’явилися помічники »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Перше львівське вбивство у новому році (оновлено 15. 01. о 18:41) »»  
  Кушнарьова вбили бандерівці »»  
  Михайло Сендак: На Львівщині Олійник витворив систему «кругової поруки», коли правові і силові структури «кришують» діяльність губернатора »»  
  Паніка у Львівській ОДА »»  
  Кав’ярні, яким віддає перевагу львівська еліта »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Десь тут на форумі недавно хтось писав про Дз. Тижня - підкажіть, де? Сенк*ю. »»
Якщо бандерівці і були колись, то років 50 ( як мінімум ) їх уже немає. Народ, який їв своїх діте »»
Шукаю адвоката щоб подати на КПУ до суду за образу честі і гідності мого батька - ветерана УПА »»
А помоєму пан Роман достойний пера Сашка Ковальчука, а не сухого Джа »»
Cашко! Май совість з такими фотками. Всю ніч кошмари снилися! Ти що, не міг крім Ганни Стецьків ще  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: