про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Шлях до національної єдності

«Національна єдність» - нове гасло, до якого звертаються чи не усі діючі політики і політичні сили. І як як це часто буває із загальновживаними політичними словосполученнями, в умовах української дійсності, воно втрачає зміст або навіть перетворюється на свою протилежність.

Закликаючи до єдності, забувають пояснити у чому ця єдність полягає. Усі розуміють які значні конфесійні, політичні, мовні та світоглядні відмінності існують між громадянами України. І нічого трагічного в цьому немає, таке сучасне життя. Однак, з окремих, вузлових питань незалагоджені суперечності гальмують повноцінне життя держави. І це вже починає відображатись на доходах пересічних громадян, бо стан довготривалої невизначеності є найменш ефективним в управлінні. Необхідно негайно приймати стратегічні рішення, а неможливо – заважає відсутність «національної єдності».

Але якщо ми такі різні, то чому ж не розпались? Невже завдяки мудрості політичного проводу? Така версія здатна хіба що викликати скептичну усмішку.

Насправді загал громадян України усвідомив цінність незалежності, хоча б як менше зло. Терміново слід дати відповідь на питання відомого політичного діяча – «Скажіть, що будувати…»

Владний прошарок, гасло якого – «Маємо те, що маємо», виявляє нездатність вести суспільство, він блукає у присмерках своєї підсвідомості та чуттєвих ірраціональних порухів. Україні бракує боротьби світоглядів, ідей, думок. Чудово, що сформувалася «антикризова» коаліція із ментально близьких людей, задекларувавши професіоналізм і знання дороги. Слід тепер перевірити, чи дійсно вони знають дорогу до «світлого майбутнього». Вже одні вели, досі пів світу кров’ю харкає. Комуністична ідея є зовнішньо раціоналістичним поверненням у атавістичні часи, запереченням досягнень культурної еволюції людини, моралі і душі. Власне це є основним злочином комуністичного режиму – моральний занепад людства, особливо на теренах колишнього Радянського Союзу. Тут в багатьох моментах людський дух відкинутий на сотні а то і на тисячі років назад, в епоху варварства – домінування грубої сили і примітивної хитрості, коли головне - вижити сьогодні будь-якою ціною, а завтра не існує. У цьому ключі слід розглядати і «політичну реформу» О.Мороза, спробу закріпити в політичній сфері домінування відносин підкилимної боротьби, популістської демократії, за якої, на думку Аристотеля, владу захоплюють підлі і брехуни. Боротьба з комуністичною ідеєю на теренах України не провінційне дійство, а набагато важливіше ніж боротьба з міжнародним тероризмом. Помилковим є протиставлення християнської та ісламської цивілізацій, це втілення поступу людського духу, у відповідності до культурної традиції. А більшовизм – заперечення європейських цінностей, як талібан – ісламу, а тому ісламський світ повинен сам подолати своїх «більшовиків». Поразка демократії в Україні може статі тією соломинкою, що зламає спину «верблюду» третьої хвилі демократизації сучасних політичних режимів.

Теоретично не піддається розумінню тісний союз «ліберальної» ПР з тоталітарною КПУ і потенційно схильною до тоталітаризму СПУ. Напевне тут слід згадати народну мудрість – «Скажи мені хто твої друзі, і я скажу хто ти». Не заперечуючи вагомої частки людей у складі ПР, які щиро переконані у можливості втілення ліберальних реформ у спілці з новими союзниками, можна стверджувати - вони ще переконаються на власному досвіді, що хвіст може виляти собакою. А надії на використання адміністративного ресурсу помилкові, за них буде кому заступитись.

Не будемо витрачати час на складні термінологічні дискусії. Нехай краще мені, нефахівцю, пояснять доцільність будівництва 5 нових вугільних шахт, вартістю 5 млрд. гривень кожна, а в підсумку, напевне, і усі 10 млрд. гривень. Перед нами черговий приклад втілення радянської економічної думки про перевагу виробництва засобів виробництва над виробництвом товарів споживчої групи. Перша шахта планується на Волині. Будівництво буде тривати кілька років, гроші заморожені, екологія страждає, соціальні проблеми формуються… То чи не доцільніше витратити кошти на енергозберігаючі технології – збережемо енергоносії і простимулюємо більш високотехнологічне виробництво. А ще краще – профінансуємо малий і середній бізнес Волині, через систему кредитів. В першу чергу – туризм і сільське господарство. Швидкий обіг коштів, значна кількість робочих місць, не завдає серйозної шкоди довкіллю. Не слушно? Прошу шановних економістів-лібералів з ПР пояснити непрофесіоналу. За політичну і правову концепцію ПР вже не будемо говорити.

«Праві» теж не знають чи вони праві. БЮТ досі чітко не визначилась щодо таких ключових проблем:

- Визнання голодомору 1932-33рр. геноцидом українського народу;

- Усебічної підтримки функціонування української мови як державної;

- Визнання ролі і заслуг українського національно-визвольного руху 20-50 рр. ХХ ст.

Про «Нашу Україну» – без коментарів. Як і про решту партій, які декларують прихильність до ліберально-демократичних цінностей, що є сенсом правих сил. До них є надзвичайно багато запитань. Вони повинні самі дати відповідь і то у стислі терміни, незамінними можуть бути тільки люди.

А те що ПР перебуває у стані глибокої внутрішньої кризи, не повинно нас втішати. Проект союзу між ПР і «Нашою Україною» мав певний сенс, але нереалізований він в перше чергу через внутрішній спротив значної частини осіб, здатних впливати на позицію ПР. Конфлікт пролягає між «ліберальним» крилом, здатним сприймати раціональні аргументи, і «більшовиками», які свідомо зорієнтовані на дестабілізацію ситуації в Україні, чи то через особисті образи, чи то зі світоглядних переконань - неприйняття ідей незалежності, європейських цінностей людської свободи, правової держави. Більш реальною виглядає перемога «більшовиків», через «некапіталістичний» характер капіталу який стоїть за спиною ПР. Він не схильний до раціональної організації виробництва, немає такого досвіду, а в політичній боротьбі використовує лівацьку соціальну демагогію, що для великого капіталу, традиційно консервативного, є нонсенсом. Сподівання наївних олігархів, що це лише слова, політична технологія, свідчать про їх недосвідченість у політичній сфері, нерозуміння самостійного, інерційного життя слів, які мають вагоме ідеологічне навантаження, а тим паче легко зістиковуються із підсвідомими уподобаннями частини виборців – ділити «награбоване капіталістами».

Суспільство повинно відважитись зробити вибір. Тому слід відкрито обговорити відношення українських політичних сил до реформування у економічні, політико-правовій і духовно-культурній сферах.

В економічній сфері слід вибрати між державним (олігархічним) капіталізмом і економічною свободою, здатною найбільш ефективно захистити не тільки майнове становище а й особисту і політичну свободу. В політично-правовій сфері слід вибирати між ефективним управлінням, непідкупністю суду, плюралізмом і більшовицькою демагогією, втіленою в політичну реформу, коли ефективне функціонування суспільства стає неможливим, а керованість політичним і економічним життям можлива лише через таємні домовленості, тиск та інші неправові інструменти. В духовно-культурній сфері – між більшовицьким експериментом, спрямованим на ліквідацію душі, зведення людини до «собаки Павлова», і між щоденними, особистими зусиллями по відновленню життя таємничої людської душі. Суспільство повинно чесно з’ясувати і усвідомити – хочемо свободи і ковбаси, тоді слід дотримуватись законів, домагатись вступу в СОТ, НАТО, ЄС. Хочемо імперії, чиновницької безвідповідальності, дешевих енергоносіїв і черг – теж давайте аргументи на користь відновлення СРСР і КПРС. Поговоримо, але без емоційної публіцистики, жонглювання фактами, вирваними із конкретного історичного і політичного контексту, що демонстрував один із заступників Голови секретаріату Президента, до призначення на посаду, обстоюючи небезпечну ідею нейтралітету України, не примітивізуючи розмову до рівня шоу “Свобода слова”.

Вже давно одна розумна людини сказала мені – Україна немає атомної бомби, бо немає філософії, Індія має філософію, а тому має бомбу. Контраверсійні слова. Однак пам’ятаймо – заможні Англія, Франція, Німеччина мають виразні філософські школи. Формувались вони у принциповій інтелектуальній боротьбі. Не шукаймо порятунку у міфічній «єдності», яка на практиці є інструментом безвідповідального, неефективного управління.

Нам слід знати що робити, хто керує, як керує, і мати можливість змінювати керівників і їх стиль управління.


Ігор Вдовичин, 17.11.2006 12:30:08

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Знай, 2006-11-17 16:00:51
Свій вибір українці зробили, віддавши свої голоси за В.Ющенка на президентських виборах та за помаранчеві сили на парламентських виборах - однак і перший і другі зрадили ці сподівання! Недолугійсть команди президента і мишина боротьба помаранчевих сил за владу знову відкинули Україну на маргінес європейської цивілізації. А так все гарно починалося! Гречкосії, позбавлені національної гордості придумали ідею національної єдності - хотіли схрестити коня та трепетну лань - не вийшло. Вчіть історію України - приклад М.Грушевського тут ой який повчальний - цей теж був великим моралістом з більшовиками й занапастив Україну. Нову Україну збудують нові люди, а не перекінчики!
Бодьо, 2006-11-17 13:07:19
Замудро написано, шо аж ніц не зрозуміло. Який жеж вибір ми мусим зробити шоби зберегти соборність? Колись львівську і луганську області об"єднувала любов їх губернаторів до Президента Кучми. Шо зараз об"єднує?
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко придумав, як об'єднати кольори »»  
  В Україні вдвічі побільшало мільярдерів »»  
  Тарифна війна в Івано-Франківську триває і досі »»  
  Партійна штовханина біля пам'ятника »»  
  Сьогодні також минає 6 років акції "Україна без Кучми" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Гламурні мудаки. Був час коли вони дивилися як падає ваза з полички, а тепер намагаються підтримуючи »»
Тут не погоджуся. Всі претензії - до п. Микитки, який озвучив прізвище.  »»
До чого тут "януковщина", взагалі незрозуміло »»
Мене вже задовбали наїзди на Ковальчука. Бо це наїзди, а не критика. Мені не всі тексти подобаються, »»
Лесю, саме час і П.Старуха викреслити. Він про це просив особисто. Каже, що даючи згоду на участь у  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин