про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Соціальний вибух у Тернополі. За справу береться пролетаріат

Нещодавно у Тернополі відбувся своєрідний соціальний вибух, пов'язаний з критичною ситуацію на ключових підприємствах міста. Два тижні тому про себе заявили працівники уже закритого Тернопільського фарфорового заводу. А робітники Тернопільського комбайнового оголосили страйк, вимагаючи виплати заробітної плати. Гостроти ситуації в обласному центрі додавало і те, що 18 відомчих будинків ВАТ “Текстерно” під час похолодання не опалювалися через великі борги мешканців. Без тепла тоді залишалися близько 8 тисяч жителів міста. Проте про усі ці негаразди за порядком.

Ще у жовтні цього року Тернопільський фарфоровий завод припинив свою роботу, а працівників відправили у вимушені відпустки за власний рахунок. Обурений колектив підприємства спробував протестувати, вимагаючи оплати за вимушену відпустку, а також виплати зарплати за попередні місяці. Нещодавно працівники заводу (а вони усі є акціонерами підприємства) спробували провести збори колективу, на яких намагалися змінити керівника. Щоправда, збори були визнані нелегітимними через відсутність більшості працівників, але робітники фарфорового у такий спосіб змогли привернути увагу до своїх негараздів.

Наразі основна проблема підприємства полягає в тому, що без допомоги інвестора йому уже не відновити своєї роботи. Проте працівники не в захопленні від майбутньої приватизації – бояться, що власник, який прийде на завод, почне скорочувати кількість робітників (зараз їх близько 1400) та зробить перепрофілювання підприємства. Тому більшість працівників навіть у випадку появи інвестора не хочуть поки продавати свої акції. Чергові збори трудового колективу заводу заплановані на 12 грудня. За словами голови Тернопільської ОДА Івана Стойка, влада зараз посилено готується до цих зборів… Але чи зможе вона щось вдіяти у цій ситуації – запитання більш, аніж риторичне.

На відміну від ситуації з фарфоровим заводом, дві інші важливі проблеми регіону вдалося частково вирішити. Два тижні тому працівники Тернопільського комбайнового заводу (ВАТ “ТКЗ”) розпочали страйк з вимогою виплати заборгованої заробітної плати. У цій критичній ситуації не обійшлося й без казусів. Так, після розпочатого страйку, заробітну платню в першу чергу отримали робітники складального цеху. Керівництво сподівалося, що працівники приступлять до складання комбайнів, адже було замовлення на виготовлення двох машин. Однак, робітники не приступили до роботи, вимагаючи погасити заборгованість усім робітникам. Складати комбайни довелося самим начальникам цехів…

У вирішенні конфлікту не обійшлося без втручання влади і прокуратури. Після відкриття кримінальної справи проти керівництва ВАТ “ТКЗ”, заборгованість почали поступово погашати. За інформацією голови Тернопільської ОДА Івана Стойка, працівникам комбайнового виплатили уже 650 тисяч гривень. До кінця року заборгованість, яка складала близько 3 мільйонів гривень, має бути повністю погашена. Тернопільський губернатор задоволений тим, що ситуацію вдалося залагодити, але водночас вважає, що погано, коли тільки втручання влади і прокуратури спонукає керівництво підприємства до виплати зарплати працівникам.

Навіть, якщо працівникам заводу і погасять повністю заборгованість до кінця року, ситуація на підприємстві не вселяє оптимізму. За цей рік виготовлено лише 5 комбайнів, ще 2 планується виготовити. Тоді як у радянські часи підприємство виготовляло до 1000 машин у рік. Продовжується вивезення і продаж обладнання з підприємства. А ім'я власника комбайнового заводу невідоме навіть представникам влади (!). У страйковий період на цьому підприємстві комісія створена при Тернопільській міській раді звернулися в прокуратуру з проханням з'ясувати, хто ж є власником контрольного пакету акції ВАТ “Тернопільський комбайновий завод”…

Проблему відсутності опалення у відомчих будинках ВАТ “Текстерно”  у Тернополі також вирішили за допомогою прокуратури. Минулого тижня голова Тернопільської ОДА Іван Стойко провів оперативну нараду, на якій зобов'язав керівництво ВАТ “Текстерно” негайно увімкнути опалення. На виконання свого доручення він дав керівнику підприємства рівно 1 годину. У випадку не виконання розпорядження голови ОДА, винуватцям у зриві опалювального сезону пригрозили наступними зустрічами вже у прокуратурі. Проте ані за годину, ані за добу опалення так і не подали у холодні будинки. Натомість з Києва до Тернополя прибув голова спостережної ради ВАТ “Текстерно” Валерій Ломач, який вимоги губернатора назвав смішними і повідомив, що опалення не буде увімкнене доти, доки не буде погашена заборгованість за опалення у попередні роки. Загальна сума заборгованості складала 812 тисяч гривень. Для того, щоб розпочати опалювальний сезон потрібно було погасити близько 260 тисяч гривень заборгованості.

Після візиту Ломача, проблему було вирішено досить несподівано і швидко. Замість керівництва підприємства у прокуратуру покликали боржників. Усім мешканцям неопалюваних будинків, які мають заборгованість більше, аніж 500 гривень, вручили повістки у прокуратуру. Це налякало боржників, вони почали платити за послуги і у суботу, 11 листопада, у 18 відомчих будинків “Текстерно”, які знаходяться на вулицях Фабрична, Текстильна і Злуки, було подано тепло.

У вівторок, 14 листопада, відбулася прес-конференція голови Тернопільської ОДА Івана Стойка, присвячена трьом основним питанням - ситуації на фарфоровому та комбайновому заводах, а також ситуації з відсутністю опалення у відомчих будинках “Текстерно”. Губернатор визнав, що у ситуації з опаленням влада все таки допустила помилку. За словами Стойка керівники обласних управлінь промисловості та ЖКГ отримали за це попередження. Голова ОДА також висловив думку, що у вирішенні проблеми з відсутністю опалення була недостатньо активною і міська влада. За словами Стойка, зараз влада буде працювати над тим, щоб вирішити питання передачі відомчих будинків “Текстерно” у власність міста.

Отож, ситуація у Тернополі наразі стабілізувалася - усі гріються, і ніхто не страйкує. Виходить, що влада, якщо захоче, може вплинути на ситуацію, але дивно, чому вона не контролює ситуацію і свої важелі впливу використовує тільки у критичний момент. Так, наприклад, керівництво ВАТ “Текстерно” ще влітку попереджало, що не розпочне опалювального сезону, якщо не буде погашено заборгованість за попередні роки. Проте на це ніхто не звернув уваги, а з боржниками влада допомогла підприємству боротися уже після того, як про маленький тернопільський “Алчевськ” почали писати практично усі місцеві ЗМІ.

Виходить, що звичку хреститися тільки після удару грому має не тільки простий чоловік, але й владний чиновник.
Сергій Радкевич, 16.11.2006 10:40:06

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко придумав, як об'єднати кольори »»  
  В Україні вдвічі побільшало мільярдерів »»  
  Тарифна війна в Івано-Франківську триває і досі »»  
  Партійна штовханина біля пам'ятника »»  
  Сьогодні також минає 6 років акції "Україна без Кучми" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Гламурні мудаки. Був час коли вони дивилися як падає ваза з полички, а тепер намагаються підтримуючи »»
Тут не погоджуся. Всі претензії - до п. Микитки, який озвучив прізвище.  »»
До чого тут "януковщина", взагалі незрозуміло »»
Мене вже задовбали наїзди на Ковальчука. Бо це наїзди, а не критика. Мені не всі тексти подобаються, »»
Лесю, саме час і П.Старуха викреслити. Він про це просив особисто. Каже, що даючи згоду на участь у  »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин