про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Цимбалюк влаштує підлеглим концерт          Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини          Всіх жінок Львівської міськради преміюють          «Ратуша» виставила Садового на балкон          Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою         

СТАТТІ

Таємний радник Юлії Тимошенко

Чи знає Юлія Тимошенко про свого «таємного радника»? Швидше за все – ні. Та це не заважає йому так cебе називати. Хоч має він і інші «титули» – «математик-аналітик», «головний рабин», «Волинський Нострадамус» та... депутат Волинської обласної ради (фракція БЮТ), помічник-консультант народного депутата України Євгена Кирильчука. Мова про Феофана Музику – новоявленого місцевого «пророка»...

Якось, під час звітно-виборної партконференції ВО «Батьківщина» у 2003 році, будучи кандидатом на посаду голови міської «Батьківщини», як останній аргумент, пан Музика заявив: «Може, не всі знають, але я є таємним радником Юлії Тимошенко...».

Треба було бачити, як тоді на нього подивився нардеп Євген Кирильчук! На обличчях же багатьох присутніх засяяла поблажлива посмішка. Та й ці слова не допомогли Феофану обратися головою луцької «Батьківщини». Дехто з присутніх делегатів з цього приводу зауважив:
– Певно, такий таємний, що навіть сама Юля не знає, що він її радник!

Здавалося б, такі сумнівні речі, як передбачення майбутнього і депутатська діяльність – не зовсім сумісні. Певною мірою, це навіть дискредитує народного депутата, який має такого «помічника-консультанта».

Проте такі псевдонаукові захоплення «головного рабина депутатської синагоги» (саме так називають громадську приймальню нардепа Кирильчука, що в приміщенні ОДА, його однопартійці) можна зрозуміти. А що ще робити у кабінеті на 10 кв. м. разом із іншим помічником – жінкою голови обласної ради? Звичайно, тільки гадати, що день грядущий нам готує. Прийняв пару «чєлобитних», відповів набридливим телефонуючим, що нардепа немає і коли буде – невідомо, то ж і сідай за «розрахунки»...

Феофан Музика не раз розповідав про те, як він «закидцує» Юлю факсами і на кожний день розписує їй, що її чекає, які дні сприятливі і навпаки, що їй треба робити, а яких дій уникати.

Утім, Феофан Сергійович – «пророк» із солідним стажем. За 10 років безтурботливого «тремтіння» за робочим столом патрона в голову може прийти й не таке. Депутатський помічник і, водночас, депутат дещо меншого рівня – обласної ради, декілька років тому якось намагався повідати світові про свої «розрахунки». Щоправда, зі світом не вийшло – усілякі посольства, куди звертався пан Музика, футболили його якнайдалі.

Та декілька років тому послугу «пророку» зробила газета «Волинські губернські відомості», яка розмістила інтерв’ю з «творцем», небагато-немало, цілої «теорії» – фізики інформаційних енергій, у рубриці з промовистою назвою: «Хочете вірте – хочете – ні»...

Усвідомивши, що може подумати начальство і не тільки воно, пан Кирильчук заборонив своєму головному помічникові друкувати у пресі всяку маячню. Музика ображався не один рік і при нагоді, тобто за відсутності патрона, не втрачав можливості покритикувати «Дєда». Ось, мовляв, який він... Не розуміє, що в мене тут такі «розрахунки»! І взагалі: привласнює мої ідеї...

Однак певний час Музика таки мовчав. А нещодавно забалакав знову, почав роздавати інтерв’ю. Так, у партійній газеті «Батьківщина» під рубрикою «Гіпотези» (отже, всупереч твердженням «пророка», партійні функціонери не визнають цю мачню теорією) містяться розмірковування Феофана: «Майбутнє через призму Пірамід» з преамбулою: «За допомогою цифр, лучанин Феофан Музика шукає відповіді у Святому Письмі». Для повноти картини варто процитувати й епіфграф статті:
«Кілька років тому ясновидиця йому сказала: «Ти побудуєш Церкву і Дорогу». Зміст цього пророцтва для нього відкрився тільки нещодавно, коли у комплексі через Цифрові програми, Піраміди і Святе письмо побачив Людину, світ, його проблеми і зробив для себе низку відкриттів...».

Скільки вже писано-переписано про тих ворожок, віщунів, ясновидиць, чарівників, гадалок... Сила-силенна! А їм хоч би хни. «Працюють» собі – й проблем не знають, ще й, як бачимо, консультують деяких місцевих народних депутатів. Ні, вони, безумовно, мають на це право. Цікаво було б лише побачити реакцію Юлії Володимирівни на таких «помічників», після ознайомлення із їхнею маячнею. І скільки не кажи людям, що це шахраї, а в їхніх діях немає жодної наукової основи, все ще знаходяться такі, які вручають їм у руки ледь не власну душу.

Вперше зайшовши до Музики в кабінет, людина, ще стоячи у дверях, може почути ряд штампованих фраз чи термінів: піраміди, математика, розрахунки, цифри... Це так «Волинський Нострадамус» намагається справити враження на людину, пронизливо споглядаючи чергову «жертву» своїх «ідей» напіввідкритими очима.

– І до чого тут піраміди, розрахунки, математика? – скаже хтось.
Та ні до чого. Є такі люди, які при першому знайомстві намагаються справити на людину враження дуже розумної істоти. З цією метою вони кидають декілька завчених стандартних (проте беззмістовних) фраз, щоб пустити пил в очі. На людей з браком інтелекту та досвіду це може справити вплив.

– У цьому щось є, – часом може подумати якийсь відвідувач депутатської приймальні.
«Волинський Нострадамус» «прораховує» не тільки Святе Письмо, а практично все: «рейтинги керівників і політиків, життєво важливі характеристики людини, її схильність до хвороб, ділові якості менеджерів, сумісність людей для подружнього життя і багато іншого».

Якось він показав мені розрахунки щодо одного з колишніх нардепів від Волині. Прочитав. Нічого унікального. Як в астрологічних порадах, ще й з купою граматичних помилок.
– Оце все? – запитую .
– Ні, це тільки загальна картина. А за решту вже треба платити...

Кожен заробляє, як може. Проте я так і не зрозумів, чим же «не ворожка, а математик» Музика відрізняється від ворожки. Він шукає відповіді у Святому Письмі за допомогою цифр. Та саме там про таких віщунів сказано однозначно: «Нехай не знайдеться між тобою такий, хто переводить свого сина чи дочку свою через огонь, хто ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижниик, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих». (5 М. 18: 10, 11)

Є така «наука» – кабалістика (від давньогебрейської кабала – передання). Це релігійно-містичне пояснення явищ дійсності шляхом символічного витлумачення текстів Священного писання, надання магічного сенсу словам і числам. Це вчення було розповсюджене у середньовічному юдаїзмі, а також серед християн та в ісламі. Отже, послідовником саме цієї «науки», мабуть, і є пан Феофан.

– Коли я почав вивчати Біблію, звернув увагу на велику кількість цифр у текстах Святого письма, особливо у книзі Іоанна Богослова «Об’явлення». А одна з книг Мойсея так і називається – «Числа», – каже у своєму інтерв’ю Музика.
Далі – більше:
– Біблія – це закодована програма людства. Розшифрувати її – значить дізнатися про наше минуле, теперішнє і майбутнє...

І це при тому, що науковці і навіть теологи давно відкинули можливість тлумачення Святого письма як суцільного збірника цифр. Досі всім існуючим кабалістичним гіпотезам не вистачало доказової бази.

Якщо ж говорити про дійсно науковий підхід до проблеми знання, мови та розуміння, то в сучасній філософії це питання найбільш повно розглядає філософська герменевтика. У найбільш загальному вигляді її визначають як мистецтво тлумачення текстів, яке виникло в епоху Відродження. З цього часу вона розглядається як загальна теорія інтерпретацій. Саме навколо цього точаться сьогодні усі дискусії у християнстві. Є одне спільне джерело – Біблія. Кожен розуміє її по-своєму. Звідси і така кількість віровчень, адже єдність релігійних конфесій може бути забезпечена лише єдністю у розумінні писання.

Проблематика інтерпретацій добре виявляється у понятті герменевтичного кола, яке було відоме вже античній риториці. Це особливість процесу розуміння, пов’язана з його циклічним характером. Скажімо, ще Августин формулював його так: для розуміння Священного писання треба вірити в нього, але віра потребує розуміння його. Існує і інша формула кола: для того, щоб будь-що зрозуміти, його слід пояснити, і навпаки. Це призвело до появи різних герменевтичних шкіл, які намагаються розробити універсальні принципи тлумачення текстів.

Над розумінням, або, як каже пан Феофан, «розшировкою», в т.ч. і Святого Письма, століттями трудяться провідні філософи світу. Той же Шлеєрмахер, Дільтей, Фрейд, учень М. Хайдеггера Г. Гадамер та ін. Напевно, пану Феофану з його «фізикою інформаційних енергій» закортіло до цієї когорти.

– Агов, друже Феофане! Що там зорі віщують? Буде Юля прем’єром чи ні? – запитав якось Музику, посміхаючись, по телефону однопартієць.

Почувши цю фразу, присутні в кімнаті заходилися дружнім реготом. Таке дійсне сприйняття оточуючими розрахунків «Волинського Нострадамуса», як назвала його газета «Волинь», щоправда – без особливих симпатій. Є, мовляв, такий цікавий чоловічок – «не ворожка, а математик»...

А серед останніх передбачень «таємного радника» – замах на Юлю Тимошенко, який нібито має відбутися цієї осені. Що ж, побачимо, якийсь місяць залишився.
Олександр Вікторов, м. Луцьк, 02.11.2006 10:37:11

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Дьома, 2006-11-18 15:04:31
Про критичні дні - це справді прикол. Супер!
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олег Мандюк: Будемо працювати спільно, а тому краще. »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Цимбалюк влаштує підлеглим концерт »»  
  Василь Струс – новий начальник «даішників» Львівщини »»  
  Всіх жінок Львівської міськради преміюють »»  
  «Ратуша» виставила Садового на балкон »»  
  Безкоштовні концерти на вулицях Львова під загрозою »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Ющенко просить потерпіти з європоїздками два місяці »»  
  Побачення України з ЄС запланували на вересень »»  
  Ющенко почув "позитивну реакцію" про голодомор »»  
  Ющенко здійснив європейський прорив »»  
  Україна потребує нових змін до Конституції - Богатирьова »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Хотілося б почути думку автора. Відверту. Пане "тіпа журналіст", ви, обкурений януковщиною, ніколи »»
АДАМИК НАШ ПРЕЗИДЕНТ... »»
Ало, хто і де буде горіти не Вам або мені вирішувати! Виймітьсвої крила з мурмеляди пафосу і лукав »»
Породжений дияволом, освячений і оплачений ФСБ буде горіти в пеклі за земні гріхи, за бруд вилитий н »»
Срав я на забавки. А читати цікаво. »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин