Вголос про політику та економіку
ЛЬВІВ   |   ЛУЦЬК   |   РІВНЕ   |   ЧЕРНІВЦІ   |   ТЕРНОПІЛЬ   |   ІВАНО-ФРАНКІВСЬК      
 Павловський гадки не мав що є персоною нон-ґрата в Україні          Чорновіл назвав "Нашу Україну" гвардією Ющенка, яка нічого не вирішує          Податківці поставили компанії Ахметова і Гайдука-Тарути у приклад іншим          Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"?          Стецьків впевнений, що уряд докладе всіх зусиль, аби купувати російський газ по за тисячу кубометрів         
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА  |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ

СТАТТІ

Білл Гейтс, пiдприємець Місько i Андрій Іванович Садовий

Як відомо, міський голова Львова Андрій Садовий з перших днів перебування у мерському кріслі оголосив війну гральному бізнесу. Як, до речі, і київський мер Леонід Черновецький. Фахівці вже давно зауважили чималу схожість у заходах, до яких вдаються мери-популісти. Але на те вони й популісти, аби декларувати якраз те, що хочуть почути широкі кола громадськості. Хоча багато хто з львів’ян має інакшу точка зору. Люди, які схильні керуватися розумом, а не емоціями, резонно зауважують: «А чому б Садовому заодно не заборонити на ввіреній йому території ще й алкоголь і тютюн? Невже горілка і сигарети менше шкідливі, ніж гральні автомати?». В редакцію «Вголосу» надійшла стаття від одного з таких громадян.  Надаємо її повнотекстово.


«Боже, дай мені Душевний Спокій, щоб змиритися з тим, чого я змінити не можу;
Силу, щоб змінити те, що я можу змінити;
і Мудрість відрізнити перше від другого».

Климентій Шептицький


Що ми знаємо про природу і філософію грошей? Ну, знаємо, наприклад, що гроші не пахнуть, що щастя не в грошах, а в їх кількості. Що там ще ми знаємо про гроші? Ага, ще – грошей забагато ніколи не буває і за гроші можна все купити, окрім здоровя . Зрозуміло, що знань про гроші нам бракує, але, думаю, що навіть цих знань цілком достатньо, щоб уяснити просту істину – той, хто платить в бюджет гроші (на них утримуються освіта, медицина, пенсіонери тощо), той має бути поважаною і шанованою особою в суспільстві. Відповідно, чим більше він платить, тим більше суспільство його повинно любити і шанувати.

В США це давно зрозуміли. Наприклад, захищаючи інтереси свого найбільшого платника податків і найбагатшої людини світу Білла Гейтса американський уряд може піти, навіть, на конфлікти з іншими державами світу. Не так давно американці заставили Україну прийняти закон про захист прав на інтелектуальну власність, а, заодно, закрити три із п’яти заводів із найсучаснішим обладнанням, які виробляли лазерні диски – товар з великою часткою інтелектуального капіталу. Вважалося, що ці заводи продукують піратську продукцію і наносять шкоду ринкові інтелектуального товару. І що з того, що не було достатніх доказів піратства, зате ми зробили, вірніше, нам дозволили зробити крок до цивілізованого ринку. А за це потрібно чимось платити!

Між іншим, повна вартість комп’ютерного забезпечення, яке розробив Б.Гейтс, для одного комп’ютера коштує 600 дол. США. Помножте кількість персональних комп’ютерів у світі на 600 баксів і Ви зрозумієте вагу цього солідного платника податків для США. Для того, щоб і українці акуратно платили Біллу за його інтелектуальний продукт, в МВС України (по областях, відповідно, також) створено спеціальний підрозділ. Правда, цей підрозділ, як і вся міліція, утримується за наші з вами гроші, але яке то має значення для Білла!

Але повернемося до наших баранів, тобто до теми платників податків. Зрозуміло, що наркобізнес податків не платить. А як би навіть і захотів платити, то цих брудних грошей ніхто до бюджету би не взяв. Головною вимогою до грошей було і залишається те, щоб гроші були заробленими в правовому полі, тобто строго до вимог закону. Крапка.

Отже, навіть якщо комп’ютерне забезпечення дозволяє дітям отримувати доступ до програм з так званою «порнухою», бавитися в ігри, де домінує насильство, отримувати сумнівну і часом небажану інформацію, котра негативно відбивається на дитячій психіці, ми все одно не закриваємо дітям доступ до комп’ютерів, бо розуміємо, що через ігри вони опановують таку необхідну у наш час річ, як комп’ютер. Або, якщо взяти до уваги мобільні телефони, то і там, через неможливість контролю з боку батьків, діти мають абсолютно вільний доступ до так званого «сексу по телефону». За цю послугу потрібно не лише заплатити круглу суму, вона можна завдати шкоди психічному здоров'ю дитини, але всі мовчать, бо розуміють, що без мобільного зв'язку в сучасному світі не обійтися, а, можливо ще й не насмілюються "наїжджати" на доньку Л.Кучми та дружину мільярдера В.Пінчука.. Ці сексуальні послуги через мобільний телефон вільно рекламуються кожен день на всіх каналах телебачення, але, чи то через те, що невідомо куди і кому на це скаржитися, чи тому, що діти не скажуть батькам про такі свої утіхи (трату грошей завжди можна списати на ті ж таки ігрові автомати), весь цей бедлам процвітає.

Мені можуть дорікнути, що у всьому має бути міра. Погоджуюся, бо, дійсно, головне знати міру і тримати контроль. Врешті-решт, геть усе, навіть їжа, може зашкодити, якщо її споживати безконтрольно! Тобто, якщо ти маєш голову на плечах, то для тебе тобі жодна залежність, в т. ч. комп'ютерна, не є страшною, а, відповідно, і закривати комп’ютерні клуби немає потреби (правда, до гральних автоматів ставлення у широкої громадськості чомусь інше, але про це пізніше).

То чи варто через наявність кількох диваків або байдужих до своїх дітей батьків забороняти користування комп’ютерами? Звичайно, що ні (з гральними автоматами чомусь все навпаки). А тому на Білла Гейтса, навіть за круту ціну його комп’ютерного забезпечення, яке, втім, може сприяти доступові дітей до непристойних речей, ми зла на не тримаємо і разом із Америкою будемо його поважати. Молодець, мужик! Правда, хтось може мати з цього приводу і зовсім протилежну думку. Але, як співав колись Віктор Морозов, «Кожен має право мати право».

Якщо у США Біла Гейтса поважають за його розум, винахідливість та за мільйоні відрахунки до бюджету, то в Україні, а точніше в м. Львові, підприємця Мiська не дуже люблять. Не люблять не тому, що в минулому році він сплатив до бюджету міста меншу суму, ніж Б.Гейтс, – лише 19 млн. грн.! - але тому, що він займається гральним бізнесом ! Ось так. Правда, особисто я, на відміну від влади, ціную кожну копійку і вважаю, що не так багато є джерел надходження до бюджету нашого міста, щоб розкидатися десятками мільйонів.

Давайте скажемо ще пару слів і про те, хто є, так званими, жертвами, а хто винуватцями в деяких видах нашої господарської діяльності. Для прикладу візьмемо лікеро-горілчану промисловість. Ніхто і ніколи не дорікає їхнім трудовим колективам та їхньому керівництву за те, що вони займаються  шкідливим для суспільства видом підприємницької діяльності. Хоча всім відомо скільки сімей розпалося через цю кляту горілку і які наслідки все це має для потомства. Для любителів статистики нагадаю, що більше половини кримінальних злочинів та аварій скоюється після вживання спиртного. А щорічно в Україні від вбивств на той світ йде до 10 тисяч наших співгромадян, а на дорогах їх гине 7-8 тисяч. Нагадаю, що за 10 років війни в Афганістані загинуло 14 тисяч українців. Ось така сумна статистика. Але за виробництво горілки на працівників заводів ніхто не ображається, зате буквально всі ненавидять і засуджують п’яниць. Саме їх  звинувачують у тому, що вониі не мають міри в споживанні алкоголю.

Проте, коли мова заходить про гральний бізнес, то тут все навпаки – винуватцями є власники гральних автоматів, а ті, хто захоплюється цими азартними іграми, чомусь вважаються жертвами. Про міру тут чомусь вже ніхто не говорить. А своє слово могли б сказати міліція та медики з посиланням на статистику, тож запрошую їх до дискусії щодо цих проблем (бажано з цифрами в руках). Звичайно, гроші можна витратити і на гостинець для дитини, чи якусь важливу покупку для сімейної господарки, ніж на гральні автомати чи горілку, але що тут зробиш, коли є певний відсоток людей, котрі все-одно будуть грати в азартні ігри – незалежно від того чи дозволено це державою, чи ні.. Любителів азартних ігор вистачало і вистачає серед усіх народів і в всі віки, бо така вже людська природа і на це нема жодної ради. Ви знаєте, мені здається, що навіть мій сарказм щодо любителів азартних ігор чи будь-яка інша антиреклама на них жодного впливу не матиме, адже не дурно кажуть, що горбатого лише могила виправить.

Щодо Мiська, то, можливо він, будучи молодим хлопцем, заробить, як в свій час Юля Тимошенко на відеопрокаті, свій перший мільйон і розпочне з нього ні, не бензиновий чи газовий бізнес, а, наприклад, виробництво біодизеля із ріпаку? Пам’ятаєте, ніхто з мільярдерів не хотів і не хоче казати про те, як він заробив свій перший мільйон. Вони завжди кажуть : «Свій другий мільйон я заробив чесно» . Михайло навіть свій перший мільйон, я впевнений, заробить чесно, бо працює він згідно чинного законодавства і чемно сплачує податки. Але от людська заздрість може все зіпсувати і серед українських мільярдерів ми і надалі не побачимо жодного українця.

Ось так потихеньку ми добралися і до Андрія Івановича Садового.

Може саме від чиєїсь репліки про інтереси північного сусіди в гральному бізнесі в нашому місті він нервово зайорзав у мерському кріслі під час минулого сесійного засідання, хоча, може, саме в той момент його щось вкусило, я не знаю... Але подейкують, що вже не довго залишилося чекати того часу, коли Садовий наведе порядок в гральному бізнесі і на цьому ринку залишаться тільки поважні і респектабельні фірми, а не якісь там ПП. А які фірми вважатимуться респектабельними – вирішуватиме сам Андрій Іванович. Звичайно, бажано щоб це був іноземний інвестор. Бо скажіть, який підприємливий чоловік буде спокійно дивитися на те, що не він, а звичайний львівський підприємець Мiсько заробляє тут серйозні гроші? Клієнтська база вже достатньо виросла і вже достатньо розігрілася, а тому коней поміняти саме час і настав. Чи не так, Андрію Івановичу?

Не знаю чому Ви, пане Садовий, так не любите грошей, сплачених в бюджет львівськими підприємцями грального бізнесу, адже гроші не пахнуть? У Фінляндії, наприклад, казино належить до комунальної господарки, а гроші, витрачені азартними гравцями йдуть на зарплати вчителям та лікарям. Звичайно, що Ви не все знаєте, але тоді читайте трохи львівські газети. Ну, хоча б ті, в яких публікуєте Ваші інтерв’ю.

Мені, також, особисто не зрозуміла Ваша позиція як колишнього підприємця, щодо грошей? Особливо тих, що потрапляють до бюджету від грального бізнесу. Не знаю звідки і чому, але, шановний читачу, Андрій Іванович твердо переконаний, що «гральний бізнес гірший від педофілії» (?!). Правда, гральний бізнес, на відміну від педофілії, державою дозволений. От Вам, пане Андрію, як реформатору, і карти в руки – вперед в країну чудес.

Зрозуміло, Україна не Фінляндія, а Львів не Москва. Але скрізь – і навіть в Африці – гроші є гроші. Може у львівській казні їх є занадто багато, бо в нас в місті працюють такі промислові гіганти, як ЛАЗ чи «Лвівсільмаш»? А ще цікаво скільки грошей в бюджет сплачують ці благородні львівські товаровиробники? А може Ви підкажете, де взяти грошей, скажімо, на фільтрацію отруйних стоків Грибовецького сміттєзвалища, які вже багато років потрапляють у підземні води, з яких ми п’ємо воду? Біля цього антисанітарного звалища сміття приміські селяни вирощують городину, яку потому продають на Львівських базарах або й просто на міських тротуарах. Невже гроші, зібрані в цих бідних бабусь, що як струмочки із всього міста потрапляють у великий фінансовий тіньовий потік, для Вас зовсім не пахнуть?

А може краще, Андрію Івановичу, все-таки сісти за круглий стіл та спокійно по-європейськи обговорити існуючі проблеми? Бо наприклад, податків від ігрового бізнесу цілком би вистачило на розв’язання проблеми отруйних стоків Грибовецького сміттєзвалища. Я не хотів би бачити тої картини, коли терпець мешканців Грибович увірветься і вони заблокують вивіз сміття із Львова. Не знаю на кого Ви тоді будете кивати пальцем, але львів’яни цього смороду не винесуть. Не виключено, що тоді львів’яни винесуть Вас із Вашого кабінету, але без крісла і доволі достроково. Сумніваєтеся?

Якщо сказати чесно, то я і сам не люблю грального бізнесу. Але, як кажуть,: «Платон мені друг, та істина дорожча». А тому, якщо є закон, який дозволяє гральний бізнес, то ми всі мусимо його шанувати і виконувати. Так, наші нардепи не одну, вибачте, дурницю узаконили і хоч ми їх за це не любимо, але, що поробиш, терпіти мусимо, бо закон є закон !


P. S. від «Вголосу»:

Гральний бізнес – явище, звичайно, неоднозначне. Але, якщо держава видає ліцензії, значить, вона вважає цей вид бізнесу законним. І як будь-який легітимний вид діяльності він має право на захист з боку держави від неправових дій посадових осіб, які у такий спосіб чи то бажають заробити для себе дешевий авторитет, чи то хочуть розчистити площадку для наближених до себе бізнесменів, а, можливо, і перше, і друге одночасно.

Вчора прес-служба Львівської міськради повідомила, що господарський суд Тернопільської області заборонив вчиняти будь-які дії, що пов'язані із "перешкоджанням діяльності гральних автоматів" за низкою конкретних адрес у Львові.
.Ухвалою тернопільського суду від 28 вересня 2006 року було відкрито провадження справи стосовно гральних автоматів у Сихівському, Шевченківськмоу та Залізничному районах м.Львова.

Цією ухвалою районним адміністраціям м. Львова заборонено вчиняти будь-які дії, що пов'язані із "перешкоджанням діяльності гральних автоматів" за низкою конкретних адрес.

Зокрема, як повідомив голова Залізничної районної адміністрації Василь Цяпка, Залізничну районну адміністрацію зобов'язано зупинити дію розпорядження голови Залізничної районної адміністрації № 1361 від 13.09.2006, що стосується зносу і ліквідації павільйону гральних автоматів на вул.Невеликій, 12 у м.Львові.

Аналогічні зобов'язання отримали Сихівська районна адміністрація стосовно павільйону на пр.Червоної Калини, 109, та Шевченківська районна адміністрація - про гральний автомат на вул.Шевченка, 313.

Вголос

Михайло Теренчук, 18.10.2006 09:52:08

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


мешканець, 2006-10-20 13:25:42
Буквально тиждеть тому відкрили новий гральний салон на пр. Чорновола, перетин з вулицею Хімічна... і це вже за нової влади
щур, 2006-10-19 00:13:01
Може і заказуха, але в тему.Садовий бореться не з гральним бізнесом, а за свою долю у цьому бізнесі. Інше його не цікавить.
ЗАКАЗ, 2006-10-18 19:41:08
ЗАКАЗУХА. Хоча багато аргументів сприймаю. А те, що Садовий галімий популіст - не новина. М.
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Стецьків хоче, щоб ПРП взяла участь у створенні нової політичної сили »»  

Чи знаєте Ви, що...

...якщо людині довго не давати заперечувати, вона може забути всі свої аргументи і просто вріже мовчки»»

НОВИНИ

  Павловський гадки не мав що є персоною нон-ґрата в Україні »»  
  Чорновіл назвав "Нашу Україну" гвардією Ющенка, яка нічого не вирішує »»  
  Податківці поставили компанії Ахметова і Гайдука-Тарути у приклад іншим »»  
  Україні треба в НАТО, інакше Росія перетворить її на "чисто формальну автономію"? »»  
  Стецьків впевнений, що уряд докладе всіх зусиль, аби купувати російський газ по за тисячу кубометрів »»  
  Мартинюк вважає, що його колеги не будуть міняти ЧФ на газ »»  
  Ющенко призначив Януковича своїм заступником »»  
  У Ющенка сподіваються на газ по 95 доларів »»  
  Мороз дав Ющенку надію на СОТ »»  
  Яценюк забув вступити в "Нашу Україну" »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Лазерна дупа +фото »»  
  Львівські парашути Ющенка + ФОТО »»  
  Найбільше задоволення Тимошенко + ФОТО »»  
  Аврора Ющенко у Львові + фото »»  
  lviv-piter.fm + photo »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

buy viagra [url=http://129.247.105.220:8080/idealist/portal_memberdata/portraits/mrito]buy viagra[/u »»
Інтересно у них юристи є? Прийдеться вам надалі попотіти. Шумахери. Хочете сказати, що у вас "мощная »»
А що в цьому поганого. Так мав змогу попрацювати і на регіони і на БЮТ і на еко плюс 25. Може, як ан »»
Хлопці, та він працює на Димінського і свого брата засунув в дирекцію "ЗВУ" »»
Thank you very much, have a nice day, have a... nice life! »»

     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА  |  ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ
ЛЬВІВ   |   ЛУЦЬК   |   РІВНЕ   |   ЧЕРНІВЦІ   |   ТЕРНОПІЛЬ   |   ІВАНО-ФРАНКІВСЬК      
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: