Львів Луцьк Рівне Чернівці Тернопіль Івано-Франківськ   
 Сидячи на двох стільцях, Зварич може провалитися між них          Рибак пообіцяв українцям тепло і воду          "Черноморнафтогаз" рекордно нарощує обсяги видобутку          Danone інвестує в українське молоко          ЄС подарував Україні чергову обіцянку         
Новини Наголос Статті Інтерв'ю Хреніка Огляд преси      Чат      Контакти

СТАТТІ

Свобода слова у… підвалі

Від 17 серпня цього року газету “Волинь-акценти” нова міська влада Луцька намагається виселити на вулицю!

Цими днями редакція обласної газети „Волинь-акценти” отримала попередження про виселення із приміщення, що розташоване на вулиці Кривий вал у Луцьку. Цей засіб масової інформації належить українській республіканській партії „Собор”, а під час виборчих перегонів неодноразово друкував критичні матеріали про діяльність претендентів на посаду луцького міського голови, в тому числі і нині діючого. Тепер, як стверджує голова організації Геннадій Кожевников, який водночас на громадських засадах є помічником-консультантом народного депутата Олександра Бондаря (блок “Наша Україна”), хочуть відібрати редакційний офіс, оскільки представники міської влади нібито прагнуть політичних розборок.

– Геннадію Геннадійовичу, у редакції газети вашої партійної організації відбирають приміщення, розташоване у центрі Луцька. Проте не секрет, що таке приміщення – доволі ласий шматок не тільки для партійних організацій, а й для будь-якого бізнесмена. Тоді з чого ви робите висновки, що посягання на редакційний офіс відбувається саме із політичних міркувань?

– Річ у тім, що всі проблеми розпочалися після приходу до влади у Луцьку команди Богдана Шиби. До нас відразу ж завітала комісія, яка представилася працівниками КРУ. Ці люди і придумали причини, за якими хочуть позбавити редакцію приміщення, що перебуває у законній оренді. Відповідну угоду про оренду офісу ми уклали ще на початку квітня цього року, і діяти вона має до квітня наступного. Саме тому, що почалися відвідини редакційного приміщення згаданими комісіями, я й звернувся до міського голови Богдана Шиби за роз’ясненнями. Богдан Павлович пообіцяв подумати, але через два дні втрапив у аварію. А ще через два дні до нас прийшла чергова комісія. Коли ж я поцікавився, хто її прислав, мені сказали, що секретар міської ради Святослав Зелінський. Останній під час телефонної розмови це і підтвердив. Я, зокрема, запитав у нього, що це – розборки за вибори? Він відповів, мовляв, вважай, що так.

– А це приміщення належить міській комунальній власності? І з яких пір ви його орендуєте?

– У нашої партійної організації був свій офіс, що розташовувався теж у центрі міста, на вулиці Богдана Хмельницького. Та будівля була аварійною і знятою із балансу міської комунальної власності. Однак до нас звернувся тодішній міський голова Антон Кривицький, який попросив уступити той будинок, аби вирішити питання із забезпеченням житловою площею Валерія Маренича. Натомість Антон Федорович запропонував взяти в оренду інше приміщення, за яке нині і точиться боротьба.

І які претензії нині має до вас міська влада?

– Вони звинувачують, що начебто ми порушили договір оренди і користуємось підвалом, що розташований під редакційним офісом. Але це брехня. Ми лише зробили там ремонт, бо ж раніше у тих кімнатах була фотолабораторія, де постійно використовувалися кислоти. Тому і кинувся грибок, який повністю з’їв підлогу та ушкодив стіни. Аби ж зупинити розповсюдження грибка в інші приміщення, до того ж – і у квартири, які знаходяться в тому будинку, ми звернулися із листом про те, щоб міська влада дозволила нам за власні кошти зробити у підвалі ремонт. Тодішнє керівництво Луцька задовольнило це звернення, і відповідно ми навели там порядок. Але самим підвалом ніколи не користувалися, бо й не можливо, оскільки у підвалі до цих пір витають кислотні випари.

– Тоді з чого комісія зробила висновок, що ви користуєтеся підвалом?

– Вони прийшли, зазирнули туди і побачили різноманітний мотлох, який, до речі, був у підвалі і до ремонту. Одноосібно склали акт, і на підставі цього віртуального документа почали нараховувати штрафні санкції. Хоча того акта ми ніколи і в очі не бачили, відповідно і підвалом не користувалися.

– Якщо так, то ви вправі оскаржувати такі дії в cуді?

– Звісно ми підемо із відповідною заявою до суду, але у надісланому нам попередженні вказана дата – 17 серпня цього року, до якої ми повинні звільнити приміщення. Тож доки у ситуацію втрутиться правосуддя, ми збираємося написати офіційні звернення головам усіх політичних фракцій міської ради. Адже, погодьтеся, це не справедливо, коли напередодні 15-ої річниці незалежності України потерпає за свої політичні переконання партія, яка найактивніше боролася за становлення незалежності.


Олена Мороз, газета «Віче-інформ», № 33, від17-23 серпня 2006 року


P. S. За відповідними коментарями ми звернулися до представників луцької міської влади. Як розповів секретар міської ради Святослав Зелінський, нині в обласному центрі задля ефективнішого використання комунального майна проводиться ревізія орендованих різними організаціями приміщень. Адже не секрет, що за чималу кількість кімнат та офісів, які перебувають в оренді, міський бюджет отримує лише мізерні копійки. Наприклад дехто платить тільки по 1 гривні 25 копійок за квадратний метр найманої площі. І це в центрі міста! Тобто в такий спосіб приховують джерело поповнення міського бюджету.

За словами начальника Луцького міського управління комунального майна Дмитра Дубняка, 4 серпня цього року на засіданні виконавчого комітету і справді розглядалося питання про розірвання договору оренди приміщення, що розташоване за адресою: вулиця Кривий вал, 21 і де знаходиться редакція газети “Волинь-акценти”. Річ у тім, що напередодні до міської ради звернулося міське управління містобудування і архітектури, аби їм надали відповідну площу у центрі міста, на якій в майбутньому планує розташуватися цей структурний підрозділ. В самому договорі оренди вказано, що за умови, коли на орендованій площі власник (міська рада) вирішить розмістити будь-який свій відділ чи управління, орендар в обов’язковому порядку має вивільнити її. Про що письмово попередили редакцію згаданої газети, яка повинна виїхати із орендованого приміщення у місячний термін. А ось про надання цьому засобу масової інформації іншого приміщення поки що не йдеться, оскільки із відповідною заявкою керівництво редакції ще не зверталось.

Однак попередження надійшло 17 липня, а винесли рішення про формулювання цього попередження аж 4 серпня.


Олекса Ломикамінь, 21.08.2006 10:20:30

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  127 львівських журналістів вимагають припинити вандалізм в історичній частині Львова »»  

чат з ТАРАСОМ СТЕЦЬКІВИМ

  задати запитання  

НОВИНИ

  Сидячи на двох стільцях, Зварич може провалитися між них »»  
  Рибак пообіцяв українцям тепло і воду »»  
  "Черноморнафтогаз" рекордно нарощує обсяги видобутку »»  
  Danone інвестує в українське молоко »»  
  ЄС подарував Україні чергову обіцянку »»  
  Після Росії Бойко шукатиме щастя в Казахстані »»  
  Зварича можуть звільнити з роботи »»  
  На Волині розхворілися корови »»  
  У Криниці Саакашвілі визнали людиною року »»  
  Зварич може вилетіти з усіх крісел одразу »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Нова Зеландія оголосила вусату війну сайту 750.lviv.ua »»  
  Афродизіяки для Садового + фото »»  
  Скандал! Ющенко і голова Львівської облдержадміністрації забули в аеропорту голову Львівської облради »»  
  Новини з Яремче. Ющенко продає дачу, бо в ній завівся Нечистий »»  
  Історія Львова в інтерпретації САДО »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Згине львівгаз, з'явиться щось інше. Кажуть, новий проект щоденної газети. А Старовойт хай всираєтьс »»
Садовий - чмо! Хай на колінах проповзе по знівеченій Площі! Самопоміч йому в поміч! »»
Наш міський голова немає часу займатися проблемами міста. У нього одна проблема - чим побільше знищи »»
А де ці журналісти раніше були? І які дії послідують за заявую? Садовий сам себе лінчує?  »»
Як Вам призвіще першодрукаря: 1574 - Іван Федорович видає у Львові "Апостол" і "Буквар".  »»

Новини Наголос Статті Інтерв'ю Хреніка Огляд преси      Чат      Контакти
Львів Луцьк Рівне Чернівці Тернопіль Івано-Франківськ   
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: