про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
 Ющенко відзначив двох львів'янок нагородами з нагоди жіночого свята 8 березня          Львывська НСНУ запропонувала кандидатуру Кириленка на посаду голови Ради НСНУ          Рущишин вважає роботу ЛОО НСНУ незадовільною          Олійник хоче обсадити Львівщину японською вербою          З понеділка мерія займеться львівськими ринками         

СТАТТІ

Під прицілом

ЛАЗ – ласий шматок, який намагаються, якщо не проковтнути відразу, то хоча б понадкушувати. І це, очевидно, триватиме до того часу, поки Феміда своїм перстом не вкаже на місце подібним зазіхайлам.

Ця історія тягнеться з минулого року. Вона досить повчальна, бо йдеться не лише про гроші, але й про таку дефіцитну цінність людської душі, як довіра. Розкрадання майна ЛАЗу в особливо великих розмірах його ж керівництвом - історія зовсім не тривіальна. Тепер кожен власник з острахом придивлятиметься до будь-якого менеджера, чи то добре знайомого, чи найнятого, очікуючи підніжки у найнесподіваніший момент.

Голова спостережної ради ЛАЗу Ігор Чуркін, дізнавшись про факти розкрадання, тут же звільнив «відданих» своїй справі менеджерів. Початкова цифра, яка випливла кілька тижнів тому з цієї каламуті, досить таки промовиста - понад п’ять мільйонів гривень, а під час нещодавньої розмови у міській раді, на якій були присутні представники ЛАЗу, кредитори і представники міської влади, мова йшла уже про суму у декілька разів вищу. «Нагріли» ЛАЗ, щонайменше на близько 35 мільйонів гривень. З них п’ять мільйонів – це «чисті» гроші, переведені на «Форум Плюс», як комісійна винагорода, очевидно, за якісь «праведні» труди. А захоплення автобуса ЛАЗ -5208ML, вартістю близько півтора мільйона –це лише «погашення заборгованості» перед вище названою фірмою. Незважаючи на те, що власне цей автобус був виготовлений на замовлення Маріупольського металургійного комбінату. На нараді було озвучено також зловживання через заниження цін на автобуси, які реалізовувались через «Форум Плюс», і навіть пред’явлення рахунків для ЛАЗу за, начебто, обслуговування і харчування делегацій на тій же «Форум Плюс». Та ці дії, так би мовити, є лише доповнюючи ми фактами у цілій структурі зловживань Все починалось значно раніше, коли, як гриб після дощу, виріс на вул. Науковій усім відомий розважальний центр «МІ100», що належить колишньому голові правління ЛАЗу Ю.Сорокіну. Але все має свій початок і кінець.

Кілька тижнів тому прес-служба прокуратури Львівської області повідомила про порушення карної справи проти колишніх керівників підприємства, які брали гроші з різних фірм, начебто під замовлення автобусів, і з успіхом використовували їх на власну користь через «Форум Плюс». Власне слідство витягнуло на світ Божий решту зловживань, які підкріплюються цифрами з шістьма нуликами. Проте якось дивно інтерпретувала незаконні дії колишніх керівників заводу суддя Галицького суду Людмила Городецька. Вона, на прохання колишніх керівників заводу, які звернулись з позовною заявою до суду щодо висунення до них незаконних звинувачень, даним їй правом одноосібно виносити судові рішення, задовольнила їхнє прохання, мотивуючи, що «порушення кримінальної справи проти них є передчасним, оскільки в матеріалах справи не зазначено чіткого розмежування участі кожного з відповідачів у здійсненні розкрадання майна підприємства, не дивлячись на наявність факту розкрадання майна в цілому». Таке рішення суду викликало обурення в колективі заводу.

Адже сьогодні кредитори-замовники висувають претензії і звинувачення ЛАЗу, який і не бачив їхніх грошей. Крім того, ЛАЗ сам постраждав. Кошти, вилучені з обігу спритними менеджерами, сьогодні даються взнаки автобусобудівникам. Як стало відомо з тієї ж наради у заступника міського голови, внаслідок нанесених матеріальних збитків (а це близько 35 млн. гривень) підприємство втратило динаміку, є проблеми зі своєчасною виплатою заробітної платні. На нараді, щоправда, більшість кредиторів з розумінням поставились до ситуації, у яку потрапив завод. Вони висловили думку, що готові відтермінувати погашення заборгованості. Але, наприклад, представники банку «АВАЛЬ» і «МаріупольАвто»» вимагали негайних розрахунків. Їх не задовольнили запевнення представників ЛАЗу, що підприємство працює і мусить насамперед виконувати зобов’язання щодо великих контрактів, а ця допомога правоохоронних органів в питанні повернення нанесених збитків кардинально змінить ситуацію щодо ліквідації кредиторської заборгованості. З огляду на це, склалося враження, що комусь вигідно тримати ЛАЗ під прицілом, блокувати роботу, чи хоча б ставити палки в колеса і на всі боки кричати, що завод працює неефективно. Зрозуміло, що таким чином дехто намагається створити негативний імідж і відволікти від головної теми – розгляду справи і повернення вилучених коштів горе-менджерами.

ЛАЗ, звичайно, не втратив надії вибороти правду, і подав позов до Апеляційного суду. Працівники заводу сподіваються, що Феміда хоча й незряча, але справедлива…

Юрій Полянський, 03.08.2006 10:31:03

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Олійника переобрали головою ЛОО НСНУ »»  

Чи знаєте Ви, що...

... всі кладовища забиті людьми, які вірили, що їх замінити неможливо »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Ющенко відзначив двох львів'янок нагородами з нагоди жіночого свята 8 березня »»  
  Львывська НСНУ запропонувала кандидатуру Кириленка на посаду голови Ради НСНУ »»  
  Рущишин вважає роботу ЛОО НСНУ незадовільною »»  
  Олійник хоче обсадити Львівщину японською вербою »»  
  З понеділка мерія займеться львівськими ринками »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Жінки з Європи запросили Януковича до себе »»  
  Табачник боротиметься з університетами в трикімнатній квартирі »»  
  Україну переведуть на "розведений" газ? »»  
  Демократична партія України закликає націонал-демократів до об'єднання (РОЗШИРЕНО) »»  
  8 березня в Ющенка буде унікальна можливість »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Казка про Кличка та пана Коцького »»  
  Операція «Газифікація» »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Від КОЛИ ЮЛЬКА СТАЛА ПЕРЕЖИВАТИ ЗА НАРОД І ТАРИФИ, ЦЕ ПІАР, ВОНА ЗЛОДІЙКА СТРАШТА,ЇЇ МІСЦЕ НА НАРАХ, »»
Любимые праздники: Новый год Подарки, как они есть Самый оригинальный подарок Оригинальный  »»
Любимые праздники: Новый год Подарки, как они есть Самый оригинальный подарок Оригинальный  »»
А нє, так ціхо-ша в футбол не грають! Пеле »»
"Перлини" назвали "коралами". Консультируйтесь у Клэр Чумаченко. Уж она-то наверняка не перепута »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин