Львів Луцьк Рівне Чернівці Тернопіль Івано-Франківськ     
 Уряд України на засіданні в середу розгляне законопроект про Кабінет міністрів          «Газ України» закликає місцеві влади підвищити тарифи на тепло          Головою Конституційного суду обрано Івана Домбровського          Клінтон допоможе Пінчуку перемогти СНІД          Українці так і не дізнаються правди про НАТО?         
Новини Наголос Статті Інтерв'ю Хреніка Огляд преси      Чат      Контакти

СТАТТІ

Львівський губернатор — людина Коломойського?

На Львівщину прийшла одна із найсильніших ФПГ (фінансово-промислових груп) України — група «Приват». «Приват» і раніше був присутній на Львівщині, але радше як фінансова потуга. Львів’яни згадували «Приват» хіба що в як «Приват Банк» а також у контексті блискучої кар’єри керівника його Львівської філії Олександра Шлапака — екс-заступника голови НБУ, а нині глави Держскарбниці.

Що ж до бізнес-інтересів цієї групи, то про це говорилося значно менше. Адже тривалий час економіку Львівщини пов’язувала з «Приватом» переважно мережа АЗС «Укрнафта». («Укрнафта» — державна компанія, в якій «Привату» належить понад 40% акцій. Сьогодні в області є 44 АЗС цієї мережі, причому 19 з них куплено вже у 2006 році). Навіть купівля «Приватом» у 2004 році Львівського жиркомбінату не давала підстав говорити про щось серйозне. І тільки цього року, після того, як «Приват» став власником Жидачівського целюлозно-паперового комбінату та НПК «Галичина», стало зрозумілим, що наміри «Привату» щодо Львівщини є досить серйозними.

А як відомо, серйозні економічні інтереси в нашій державі потребують адекватного політичного супроводу на всіх рівнях. Як стверджують джерела в Києві, група «Приват» отримала таку політичну підтримку в особі голови Львівської ОДА Петра Олійника. На жаль, прямих підтверджень цього не існує. Проте ряд опосередкованих фактів і чуток свідчать про це.

До чуток у слід віднести інформацію про нещодавню зустріч засновника групи «Приват» Коломойського з президентом Ющенком. Кажуть, що посередником в організації зустрічі, а також третім її учасником був не хто інший, як львівський губернатор. Коломойський «віддячив» Олійникові за посередництво серед іншого тим, що пролобіював «засвітку» Олійника серед вірогідних претендентів на посаду прем’єр-міністра.

До опосередкованих фактів віднесемо послідовне переслідування Петром Олійником колишніх власників НПК «Галичина» і «закривання очей» на далеко не безпроблемну роботу заводу під керівництвом нових власників.

Пригадуєте, як рік тому голова Львівської ОДА скаржився з приводу того, як НПК «Галичина» псує йому загальні показники області?  Ця історія, зумовлена тривалим конфліктом між Олійником і Петром Димінським, який належав до числа тодішніх власників «Галичини», навіть підштовхнула Олійника до реалізації утопічного інвестпроекту «Бродівський НПЗ», який робився лише в піку НПК «Галичина».  Бо інакше ніяк не можемо зрозуміти навіщо Львівщині два нафтопереробних заводи, тим більше, що переробка нафти в Україні і не лише стає все більш збитковою?

Ми спробували проаналізувати показники роботи НПК «Галичина» за останні місяці, коли завод змінив власника і перейшов під контроль «Привату». На перший погляд все нормально і ці показники щодо попередніх місяців 2006 року навіть зростають. Проте, коли порівняти їх з аналогічним періодом 2005 року (тобто на момент конфлікту між Олійником і групою Єремєєва), то виходить зовсім інша картина. Так, Львівське обласне управління статистики повідомляє, що у травні 2006 року виробництво нафтопродуктів в області по відношенню до травня 2005 року скоротилося на 11,1%, а за 5 місяців цього року по відношенню до аналогічного періоду 2005 року на 33,3%. Але чомусь сьогодні це не викликає жодної реакції з боку губернатора і не псує йому загальну картину економічних показників області. Чому?

В надрах Кабміну заблукав і, як нам здається, заблукав назавжди, проект погодження виділення земельної ділянки під будівництво «БродиОйлу». Адже потреба в ньому реально відпала. В той же час НПК «Галичина» декларує проект модернізації виробництва за підтримки компанії «Шелл» на суму 640 млн. дол. і ще декілька проектів за участю німецьких інвесторів. Проте, як відомо, від декларації до реалізації намірів може минути не один десяток років.

На цьому тлі людина Олійника – голова податкової адміністрації Львівщини Хилюк – вже у червні цього року повідомив про реанімацію кримінальних справ (чи то однієї, чи то двох) проти НПК «Галичина», які були відкриті ще у 2004-2005 рр. Фонд держмайна, що також залежний від губернатора і людей, які стоять за ним в Києві, так само висловив претензії до колишніх власників нафтопереробного закону. Аж у червні ФДМ помітив порушення у діях попередніх власників заводу щодо державної частки акцій, які були вчинені ще у лютому.

Отож припущення, що пан Коломойський сьогодні вважає, що 80 млн. доларів, які він, за нашими данними, сплатив групі Єремєєва за покупку акцій НПК «Галичина» є занадто високою ціною, а реально завод стільки не коштує, а отже можна і зменшити ціну його акцій, не такі вже й безпідставні.

Втім, тандем Олійник-Коломойський вносить зовсім новий акцент у політичні розклади на Львівщині. Не виключно, що саме Коломойський, якщо «Приват» не дасть собі раду з НПК «Галичина», пролобіює питання подальшого губернаторства Олійника перед Юлією Тимошенко. Тоді, як припускають експерти, буде задіяна схема передачі НПК «Галичина» під контроль «Укрнафти» через одну із закордонних офшорних фірм, яка також належить Коломойському. При цій схемі Коломойський зможе собі повернути гроші, які він виклав за покупку «Галичини» і, в той же час, через свої акції в «Укрнафті» зберегти контроль над підприємством.

Якщо ж у цьому не буде потреби, то не виключено, що Коломойський лобіюватиме призначення Олійника в Києві. Не виключено, що це буде посада у структурі НАК «Нафтогаз». Деякі ЗМІ вже повідомляли, що посада голови НАКу дістанеться саме людині Коломойського. Враховуючи добрі стосунки Олійника і з Ющенком, і з Коломойським, а також його собачу відданість хазяїну (готовий хоч в ополонку стрибнути), він може стати «гідним» наступником Івченка на цій посаді.
Енгельберт Хампердінк, 29.06.2006 15:11:41

Cтатті по темі:

Чи виголосить Львівська облрада недовіру голові ОДА Петрові Олійнику?

Ганущин вимагає в Новоженця ящик шампанського. Той просить зачекати

Звернення до свідомих громадян Львівщини

Скандал! Ющенко і голова Львівської облдержадміністрації забули в аеропорту голову Львівської облради

Львівський губернатор вважає святкування Дня шахтаря у Львові кроком до створення "новітньої політичної нації"


ВАШІ ВІДЗИВИ


Marek, 2006-07-03 10:41:48
Зламано сайт Куйбіди www.kuybida.com.ua.
Ворон, 2006-06-29 18:13:27
Питання Броди - НПЗ - гарна технологія в конкурентній боротьбі за те, щоб НПЗ "Галичина" продати і купити, чим стоврити майже абсолютну ВІНК в нафтопереробному та роздрібному бізнесі нафтопродуктів. "Приват" тримає марку кращого рейдера в Україні і ніхто його ще не переплюнув.
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  БЮТ зірвав сесію Львівської облради »»  

Чат з ОЛЕГОМ МАНДЮКОМ

  задати запитання  

Чи знаєте Ви, що...

... при потребі швидко і надійно обанкротити підприємство у Львові з наступною приватизацією землі (за зразком «Сільмашу») звертайтеся за адресою: Львів, вул. Винниченка, 18. Спитати Петра»»

НОВИНИ

  Уряд України на засіданні в середу розгляне законопроект про Кабінет міністрів »»  
  «Газ України» закликає місцеві влади підвищити тарифи на тепло »»  
  Головою Конституційного суду обрано Івана Домбровського »»  
  Клінтон допоможе Пінчуку перемогти СНІД »»  
  Українці так і не дізнаються правди про НАТО? »»  
  Бенефіс Франка на львівському форумі видавців »»  
  Зваричу знайшли заміну »»  
  Конституційний Суд обзавівся головою »»  
  Реконструкція Дніпровської набережної повинна бути публічною »»  
  "Наша Україна" хоче послухати Медведька про убивство Єрохіна »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Нова Зеландія оголосила вусату війну сайту 750.lviv.ua »»  
  Скандал! Ющенко і голова Львівської облдержадміністрації забули в аеропорту голову Львівської облради »»  
  Новини з Яремче. Ющенко продає дачу, бо в ній завівся Нечистий »»  
  Історія Львова в інтерпретації САДО »»  
  Фоторепортаж з сесії міської ради »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Старовойт - маладєц. Чесно рве очко за свого хазяїна. Як в "Львівгазі", так і перед хазяйською брамо »»
Олійник і Садовий - яке їхало, таке здибало. Олійник підібрав на посаду мера такого самого бездарног »»
Спитайте про кодекс честі у тих депутатів, які підтримують Олійника попри те, що розуміють його ниці »»
"Не хочу бути пристосуванцем, як дехто" - це про тебе Вікторов. Ти отримав не 1 кг. цукру, а більше, »»
Віторов, ти не кутку, а в каналізації і не виєш, а захльобуєся лайном. Ох і Адвокат, як він тебе роз »»

Новини Наголос Статті Інтерв'ю Хреніка Огляд преси      Чат      Контакти
Львів Луцьк Рівне Чернівці Тернопіль Івано-Франківськ     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: