про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Депутати облради прийняли програму соціально-економічного розвитку Львівщини          Гудима офіційно вийшов з УНП          Львівщина має свою стратегію розвитку до 2015 року          Буняк запитає у Садового, як він виконав його програму водопостачання Львова          Пористи хочуть змінити святковий календар         

СТАТТІ

Андрій Садовий і ЗМІ: перший місяць - політ нормальний

25 травня виповниться місяць з дня прийняття Андрієм Садовим присяги на посаді міського голови Львова.

Протягом цього часу Садовий був чи не найзгадуванішим представником місцевої влади у львівських друкованим ЗМІ.

Прослідковуються три основні теми публікацій, у контексті яких згадується ім’я Садового:
1. призначення заступників міського голови;
2. реконструкція Площі Ринок;
3. реорганізація газети „Ратуша”.

1. Відразу після виборів газети взялися розглядати програму Садового і проблеми, з якими він зіштовхнеться при її реалізації, займалися вгадуванням, хто буде в команді Садового в міськраді і прогнозували можливі протистояння між міським головою і депутатами. Сам Садовий в численних інтерв’ю обіцяв не конфліктувати з депутатами і не називав імен людей, які будуть в його команді, стверджуючи, що всі посадовці призначатимуться після конкурсу. Тональність цих публікацій переважно нейтральна.

В інтерв’ю новообраний голова виступає таким собі мирним реформатором-журналістолюбом, який усіх дуже поважає, вірить у здоровий глузд і в те, що в єдності – сила.

Публікації, в яких йдеться про те, що Василь Куйбіда не визнає результатів виборів мера Львова, вважаючи їх сфальсифікованими, можна назвати нейтрально-позитивними стосовно Садового, оскільки в них позиція Куйбіди виглядає надто непереконливо.

Призначення заступників міського голови, секретаря міськради та керуючого справами, які виявилися особами, дуже наближеними до Андрія Садового, викликало певний резонанс у пресі. Проте газети розглядали не так причини і наслідки такого призначення, як особи самих новопризначених чиновників та їх родинні, дружні і бізнесові зв’язки з Садовим.

2. Довготривалий конфлікт між міською владою та громадськістю в питанні реконструкції площі Ринок Садовий розв’язує з допомогою „теорії здорового глузду”. Керуючись логікою здорового життя” міський голова вирішує не заморожувати роботу на площі Ринок, щоб не „перетворити Львів на велике село”.

Натомість він обіцяє, „що всю проектну документацію, всі кошториси робіт на Ринку відкриють для публічного доступу та дискусій. Створять депутатську комісію, яка вивчатиме кошторис витрат на Ринку цього та минулого років. До роботи комісії залучать правоохоронні органи, а також СБУ. Плити під трамвайну колію колись демонтують, трамвай площею Ринок колись не їздитиме. Але за словами М. Одухи, який конкретизує твердження Садового, це може статися не раніш як через два-три роки, коли місто заробить гроші на обхідні шляхи для автотранспорту. Не лише площа Ринок, але й інші зони історичного центру Львова будуть пішохідними, такі плани реалізовуватимуть поетапно. У місті створять міжнародну архітектурну раду, в яку ввійдуть не тільки львівські архітектори, а й архітектори з усього світу”.

Хоча деякі архітектори та ГО „Опора” і виступають проти такого рішення міського голови, це навряд чи зашкодило його іміджу, оскільки Садового підтримали „кращі фахівці нашого міста: пан Одуха, пан Черкес, пан Бевз”. А більшість мешканців міста, які вже втомилися від незручностей на вулицях, навряд чи мають зараз бажання розбиратися, хто в цій ситуації правий.

3. Явних конфліктів ні з депутатами, ні з журналістами в міського голови не було, доки він не вирішив реформувати газету „Ратуша”.

За задумом міського голови, „Ратуша” має перетворитися на інформаційний вісник, в якому будуть розміщувати повідомленнями про конкурси, тендери і т.п. Така ідея не сподобалася більшості депутатів міськради, які вважають, що після реформування газети не зможуть висловлювати на її сторінках свою позицію. Депутати вирішили, що питання реформування газети не готове до розгляду і відклали його.

Головний редактор "Ратуші" Микола Савельєв вважає, у такий спосіб Садовий вирішив помститися за позицію газети на виборах, яка була не на користь теперішнього мера. А пропозицію Садового обійняти посаду радника з питань преси "з пристойною зарплатою" Савельєв розцінив як спробу "підкупити його".

На захист „Ратуші” виступила Незалежна медіа-профспілка, яка запропонувала депутатам міськради „спільно із представниками профспілок журналістів та трудового колективу уважно розглянути всі можливі способи реформування газети „Ратуша”, наслідки реформ як для трудового колективу, так і для всього медіа-простору Львова та області”.


В інтерв’ю „Аргумент-Владі” новообраний мер категорично запевнив, що за його правління газета міської ради не підтримуватиме нікого на виборах.

― Що буде з "Ратушею", яка зайняла негативну до вас позицію?”

 ― Наскільки я знаю, наклад у неї достатньо невеликий. А бюджет достатньо великий — приблизно 500 тис. грн. Тому, коли коригуватиметься бюджет, депутатський корпус повинен висловити свою позицію. Я не є переконаний, що ці кошти раціонально використовуються. Можливо, Львівській міськраді потрібен інформаційний бюлетень. А видавати повноцінну газету?..

— При вас не повториться, коли газета мерії братиме участь у виборах на чиємусь боці?

— Категорично ні!”  .                                     (Аргумент-Влада 31.03-06.04.06 №12(45)

Маємо послідовного мера-журналістолюба.

Василина Хом’ячок, 24.05.2006 13:58:23

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Микола, 2006-06-07 19:16:59
Шкода поступу, хоча т вже не той, який колись був, але все ж не бульварщина. кажуть, з посупу зроблять якись г...но, тобто галмий журнал, чи що? іто не в курсі?
Панове!, 2006-06-07 18:39:25
Закривають УСІХ. Лише одна ратуша ще смикається, а зву, мг, поступ, аргумент просто склали лапи і чекають кінця. Не знаю, можливо, ще намагається борюкатись львівська. І де тільки Спілка журналістів дивиться, пане Лехновський?!
Необізнаний, 2006-06-07 18:10:33
А що Аргумент теж закривають?
Брук, 2006-06-07 17:47:44
Невже закриття ПОСТУПУ є результатом досягнення Садовим кінцевої мети - мерського ослінчика? В останньому суботньому номері пропонують передплачувати випуск за цей день. Може, ліквідація відкладається, бо Садовий передумав?
фе, 2006-06-05 19:03:38
а шо ратуша, тут поступ, аргумент, зву, мг закривають і ніхто не кричить? а кругом ратуші таку бучу підняли
Най, 2006-06-05 16:44:43
Ну коли нормою є закриття газет чи припинення їх виходу, тоді й справді політ нормальний. Фанери над "пті Парі"
Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  У Верховній Раді офіційно зареєстровано групу ренегатів. До неї увійшли двоє львів’ян »»  

Чи знвєте Ви, що...

...чесні люди крадуть значно менше »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Депутати облради прийняли програму соціально-економічного розвитку Львівщини »»  
  Гудима офіційно вийшов з УНП »»  
  Львівщина має свою стратегію розвитку до 2015 року »»  
  Буняк запитає у Садового, як він виконав його програму водопостачання Львова »»  
  Пористи хочуть змінити святковий календар »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  Віра Іванівна поступиться Жовтяку по команді президента »»  
  Донецького секретаря облили кефіром за російську мову »»  
  Януковичі вирішили самі розслідувати, хто отруїв Ющенка »»  
  "Третє сословіє" підтримує Януковича »»  
  У Рівному від Януковича ховали вушанки і кидали яйцями »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Чорні діри в прізвищі Тим@шенк@ + фото »»  
  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Таємна переписка Ганни Гєрман »»  
  Як тепер спростовують інформацію »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

О, бачу прес-служба мерії засіла строчити коменти на Вголосі... краще б свою роботу робили »»
Помаранч, в нашої україни електорату нема, в пори також. Це фантики на одні вибори.Такі ж як і Луцен »»
Луценко хоче усіх наї..бати. За які кошти ця феерія? За міліцейські хабарі! Любить грошц і владу. Щ »»
Ковальчук не знає граматики, в нього завжди повно помилок, а Кріденс (чи креденс) вміє розставляти  »»
Цей Кріденс Кліарвотер або взагалі не розуміється на фінансах або це наш улюблений чернюк-ковальчук. »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин