ГОЛОВНА |РІВНЕ |ЛЬВІВ |ІВАНО-ФРАНКІВСЬК |ТЕРНОПІЛЬ |ЛУЦЬК |ЧЕРНІВЦІ
БЮТ відкриє громадські приймальні у кожному районі Львова      БЮТ за всіма депутатами Львівщини закріпить території відповідальності      Волков: "Плани БЮТ у Київраді накрилися "жіночим статевим органом"      Рівненську облраду очолив екс-заступник міністра оборони      Депутати БЮТ до рад всіх рівнів Львівщини підтримують кандидатуру Тимошенко на прем"єр-міністра, а Мороза - на голову ВРУ      Збори депутатів БЮТ всіх рівнів Львівщини просять президента зупинити наступ російської мови в Україні      Партія Тягнибока зажадала ліквідувати кримську автономію      Депутати БЮТ рад усіх рівнів Львівщини об"єдналися у спілку      У Запоріжжі побили депутата Януковича      Луценко відмовився від мандату депутата Рівненської облради      
 

Інтерв'ю

Тарас Стецьків: Суспільство є свідком непристойного спектаклю

Тарас Стецьків: Суспільство є свідком непристойного спектаклю

Тарас Стецьків про формування парламентсько-урядової коаліції, особливості виборчої кампанії блоку «Пора»-ПРП

- Численні політичні сили говорять про те, що на Львівщині відбувалися масштабні фальсифікації. Як Ви вважаєте, чи пройшли вибори на Львівщині чесно?

На Львівщині вибори пройшли чесно, хоча окремі недоліки в організації й були. Тому спроби поставити їх результат під сумнів, будь-які розмови про масові фальсифікації пояснюються, швидше за все, небажанням певних політичних сил визнати свою поразку.

Щодо недоліків, які були, то варто нагадати: якби всі політичні сили закрили дільничні комісії членами й спостерігачами, то ніяких проблем би не було. Якщо ж вони не мають сил це зробити, а потім кричать про фальсифікацію, то це означає, що така політична структура ще не готова брати повноцінну участь у виборах.


- На парламентські вибори-2006 «Пора» та ПРП пішли єдиним блоком. Чому на місцевих виборах на Львівщині ці сили пішли за окремими списками?

Таке рішення прийняла обласна організація «Пори». Вони вважали, можливо й правильно, що реклама блоку «Пора»-ПРП автоматично буде рекламою «Пори». Так воно й вийшло. Тобто вони вчинили прагматично й раціонально.

Партія «Реформи і порядок» пропонувала зробити блок на місцевому рівні, тому що ми були переконані: у випадку утворення блоку результат у цілому по країні був би кращим.

Здобуті результати говорять самі за себе, й одна із причин – це небажання «Пори» продублювати блок на місцевому рівні.


- Результати блоку «Пора»-ПРП, отримані під час цьогорічних парламентських виборів, навряд чи можна вважати задовільними. Які основні помилки зумовили поразку блоку на загальноукраїнських виборах?

Головна ідейна помилка блоку і головна причина його поразки - це те, що ідея нового покоління в політиці, ідея справжніх захисників цінностей Майдану, ідея поєднання молодості й досвіду були замінені абстрактним гаслом «Так, Кличко».

До того ж Кличко не став політичним лідером у цій кампанії, він не їздив по Україні, не тягнув блок за собою. У результаті виборець так і не зрозумів, чому він повинен проголосувати за абстрактний неполітичний бренд. Якби перемогла ідея, яку в тому числі підтримував і я, ідея, озвучена в гаслі «Громадянські вчинки змінюють історію», якби суспільству було нагадано, хто був «польовими» командирами Майдану, яку роль відігравали в цій революції активісти «Пори», то цей блок пройшов би у парламент. На жаль, керівництво виборчої кампанії вирішило спекулятивно «в’їхати» в парламент на неполітичній популярності Кличка. А виборець на такі речі вже не реагує.

Наслідком цієї ідейної помилки був зовсім божевільний рекламний ролик «Так, Кличко», «Тому що», «Потрібні зміни», зовсім неадекватна зовнішня реклама на бігбордах. Рекламувався абстрактний Кличко, а ідея нового покоління в політиці, яке показало свою потрібність Україні під час «помаранчевої» революції, ідея «помаранчевої гвардії», якою були активісти «Пори» та ПРП – була захована в шухляду і замінена «Так, Кличко»! Окрім того, «Так, Кличко» було відвертим плагіатом «Так, Ющенко».

Блок «Пора-ПРП» мав всі шанси подолати 3%-бар’єр, якби було обрано правильну стратегію і він би себе позиціонував як третю «помаранчеву» силу. Блок же себе позиціонував як блок Кличка, а Кличко цілу виборчу кампанію мовчав.


- Тривалий час зберігалася інтрига щодо Вашої участі у виборах львівського міського голови. Чому Ви відмовилися від цієї ідеї?

Я обрав для себе місію проведення до парламенту нового покоління. Із цим поколінням я пройшов виборчу кампанію 2004 року, пройшов Мукачево, Донецьк, літні табори й, власне, «помаранчеву» революцію. Це покоління достойне бути представленим у політиці. Однак не можна було одночасно займатися і Львовом, і загальноукраїнськими виборами. Тому в кінцевому підсумку я сприйняв точку зору своїх соратників і вибрав загальноукраїнський проект. Я бачив, як ці вибори можна виграти, але, на жаль, моя точка зору не була підтримана Політрадою.


- Протягом певного часу ПРП жорстко критикувало тодішнього кандидата в мери Андрія Садового. Чому ж зараз позиція ПРП щодо Садового настільки змінилася?

ПРП ніяк не ставилася до Садового, але коли став вибір між ним і Куйбідою, ми однозначно вибрали Садового. З нашої точки зору, третє «пришестя» Куйбіди на посаду мера Львова – це був шлях у нікуди, бо він уже не може дати місту чогось нового.

Повернення до влади тієї «рухівської» команди, що керувала містом і областю в середині 90-х років, було неприпустимим – на цьому етапі місту потрібні нові люди, які можуть реалізовувати амбітні завдання й вивести місто на передові позиції в Україні й навіть у Східній Європі.


- Зараз багато говориться про утворення коаліції між НСНУ та БЮТ. Як Ви вважаєте, наскільки така коаліція буде життєздатною на львівському рівні?

Коаліція «помаранчевих» у Львівській облраді існує поки що тільки на папері. У багатьох сферах спостерігається конкуренція між НСНУ та БЮТ - і одна, й друга сили намагаються заручитися підтримкою дрібніших партій, що провели своїх депутатів у районні, міські та обласну ради, й таким чином отримати керівні посади.

Всі сесії, що вже відбулися на Львівщині, зокрема в Радехові, Буську, Мостиську і Стрию чітко демонструють конкуренцію між БЮТ та НСНУ. Така ж ситуація буде й при голосуванні щодо голови Львівської облради. Поки що, на жаль, «помаранчева» коаліція – це лише побажання, не підтверджене на місцевому рівні.


- Як Ви оцінюєте хід нинішніх переговорів щодо формування парламентсько-урядової коаліції між НСНУ та БЮТ на загальноукраїнському рівні?

Суспільство вже третій тиждень є свідком непристойного спектаклю під назвою «Формування «помаранчевої» коаліції». Уперше за 15 років існування України як незалежної держави в парламенті існує реальна можливість створення демократичної більшості. Такої можливості не було в жодному із чотирьох попередніх скликань! І замість того, щоб максимально швидко сформувати коаліцію «помаранчевих» сил, віддати належне місце тій силі, що отримала перше місце серед «помаранчевих», сформувати програмні засади й поділити зони відповідальності, третій тиждень ми спостерігаємо зовсім незрозумілу тяганину навколо створення такої коаліції.

Якщо цей шанс буде втрачено, то нового (третього) шансу жодній із «помаранчевих» політичних сил суспільство вже не дасть.


- Які перспективи, на вашу думку, у ПРП як партії?

Жодна з партій, що не пройшли до парламенту, політичної перспективи не має. Це стосується й ПРП. Це не означає, що ПРП, «Пору», УНП та «Свободу» треба негайно розпустити. Але ці партії мають перспективу, лише якщо вони візьмуть участь у нових потужних політичних проектах. Час дрібних партій минув. Я думаю, що до кінця цього року Україна переживе серйозну трансформацію політичного спектру, виникнуть передумови для створення політичної сили нової якості. Вищеназвані партії чи їх активісти можуть себе знайти у таких проектах, які однозначно будуть затребувані суспільством.

Якщо буде прийнято рішення розвивати ці партії-невдахи як самостійні проекти, то це шлях у нікуди.

А нова політична сила могла б отримати як нову якість взаємовідносин всередині, так і мала би запропонувати нову модернову ідею для суспільства й нового харизматичного лідера.


- Які у Вас плани на майбутнє? Якби Вам запропонували взяти участь у роботі органів державної влади, то яка посада могла б Вас зацікавити?

Якщо будуть адекватні пропозиції – я готовий їх прийняти. Якщо моя голова буде потрібна виконавчій владі, то пропозиція напевно буде. Але я цілком спокійно поставлюся до того, що в керівників держави є й інші плани і вони не бачать мене в них.

Для влади сьогодні важливо зібрати під одним «дахом» усіх розумних людей, які можуть бути корисними для розбудови держави. Думаю, що тут я міг би відіграти не останню роль. Але це не мені вирішувати.


І-РЕПОРТЕР, 19.04.2006 14:00:34
Print Version
 

Відзиви

Шрек-руллз!, 26.04.2006 14:48:43

ще пару цікавих відгуків до теми, яка обговорювалася ще за пів року до виборів: Бої за львівську „Пору” http://vgolos.lviv.ua/articles/2325.html ///Мобі, 20.09.2005 17:40:27 Рожнятовський маладєц. знаєте як стецьківа називають рядові пористи у києві? Тарасик ОднаТретя.. кажуть 30% це була стандартна такса (це стосується як грошиків Майдану так і тендерів на Євробачення). от так. ///реаліст, 21.09.2005 00:18:49 дєйствітєльно у Тарасика і життєві позиції (красти і кидати), політичні переконання (кидати і брехати) та моральні засади (красти, брехати і кидати), які НЕспівпадають з цінностями та принципами діяльності «ПОРИ", але співпадають із цінностями КАСЬКІВА ///Шрек, 21.09.2005 11:16:54 Пора має шанси. Але як ляже під Тарасика ОднуТретю - тоді дійно ЖоПа ===>так і сталося, Пора лягла під "тарасиків"... а далі - ви знаєте... Шрек виявився добрим пророком :-)
 

Дарій, 23.04.2006 00:56:58

Стецьків сподобився нагадити Ющенку, потім разом з Безсмертним нападав на "аферистку" Юлю, а тепер сміє говорити про непристойний спектакль! Великий постановник непристойних спектаклів здається того разу сам себе переграв! Нічого на когось кивати - всі біг-борди по Львову були завішані якраз не Кличком а Стецьківим! І що то йому дало!!!
 

Aga!, 22.04.2006 22:37:12

Togo razu njuh Steckiwa jomu zradyw! Jaki z taki niwi polityczni projekty win bude wyplodzuvaty?
 

чи правда що..., 22.04.2006 13:29:54

Кендзьор: Ніколи не судився, але зараз вирішив... - Тобто Ви не заперечуєте того, що Тараса Чорновола багато хто серед членів „НУ” просто використовував? -- Так. Тараса Чорновола використовували, той же Стецьків. Взамін він мав дрібні подачки, фінансові, і все. Ірина Марушкіна, "Львівщина тиждень" 28.09.2004 , 28.09.2004 - 10:59 (vgolos.lviv.ua) ///форумний коментар до статті у Львівській газеті. Відкритий лист Т.Чорноволу. (від Філенка та Стецьківа) Надіслано від: Anonymous User від 2004-10-04 Тарас Стецьків - це людина, яка все життя стояла за спиною в Тараса Чорновола, і користуючись алкогольною залежністю останнього, з-за спини, ним керувала. Тепер він засуджує нервово хвору людину, намагається роздавати моральні оцінки, призабувши, як платив священникам в ГОродку по 300 доларів за агітацію. Я вже мовчу про те, як він разом з Мареком зробив з хорошої і солідної "Львівської газети" ющенківську дешеву агітку. Олег К. http://www.gazeta.lviv.ua/2004/10/01/NewspaperArticle.2004-09-30.2806 ///Додаткова інформація: СТЕЦЬКІВ ТАРАС - один із засновників Товариства Лева, один з ініціаторів "Поступу", Народного Руху на Львівщині. Уперше став народним деутатом, перемігши Івана Геля з різницею в дев'яносто голосів на дев'яносто тисяч виборців. Удруге - 1994 року - переміг Ірину Калинець вже більш упевнено. http://bursch.netfirms.com/reading/encyclo-r-ja.htm ///КАЛИНЕЦЬ ІРИНА ...інший автор (Кривенко) цієї книги ближче познайомився з пані Іриною під час виборчої кампанії початку 1990 року. Ми балотувались в одному окрузі, тож частенько разом їздили на зустрічі з народом у Миколаївський район, що на Львівщині. Пані Ірина тоді ефективно використовувала свій імідж поборниці прав греко-католицької церкви. Як правило, її появі в залі передував водій, що вносив і ставив перед сценою фігуру Божої Матері. За ним рішучим кроком входила Ірина Калинець. Не пригадую випадку, щоб побожні жіночки з перших та дальших рядів не йшли цілювати фігуру. Іронічна доля розсудила так, що на наступних виборах (1994) греко-католицький клір повів активну роботу, аби не допустити перемоги на виборах тієї ж пані Ірини. http://bursch.netfirms.com/reading/encyclo-k-p.htm ///платив пан Тарас священникам у Городку чи ні - достовірно може сказати тільки пан Тарас... і самі священники. Але ж за різкою зміною поведінки греко-католицького кліру теж мусіло щось "стояти"... ///ще один цікавий факт: Львівська газета П'ятниця, 29 квітня, 2005 року, № 78 (644) Ігор Калинець – почесний громадянин Львова. http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/04/29/4924/ ///Пан Ігор безумовно цього звання заслуговує, але чи у даному контексті ця акція не була способом "закрити рот" пані Ірині Калинець напередодні виборчої кампанії?
 

, 19.04.2006 14:29:14

Чиє б нявчало, а ваше б мовчало, пане Стецьків!
 
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення
додати у вибране

Новина години

 
28.04.2006 18:13:59

Сендак вважає, що під час голосування за голову Львівської облради чинився тиск на депутатів »

 

СПИСКИ ДЕПУТАТІВ new!!!

 

НОВИНИ

 
29.04.2006 17:34:51

БЮТ відкриє громадські приймальні у кожному районі Львова »

 
29.04.2006 17:28:53

БЮТ за всіма депутатами Львівщини закріпить території відповідальності »

 
29.04.2006 17:25:08

Волков: "Плани БЮТ у Київраді накрилися "жіночим статевим органом" »

 
29.04.2006 17:20:18

Рівненську облраду очолив екс-заступник міністра оборони »

 
29.04.2006 17:18:40

Депутати БЮТ до рад всіх рівнів Львівщини підтримують кандидатуру Тимошенко на прем"єр-міністра, а Мороза - на голову ВРУ »

 
29.04.2006 17:17:53

Збори депутатів БЮТ всіх рівнів Львівщини просять президента зупинити наступ російської мови в Україні »

 
29.04.2006 16:53:20

Партія Тягнибока зажадала ліквідувати кримську автономію »

 
29.04.2006 16:46:33

Депутати БЮТ рад усіх рівнів Львівщини об"єдналися у спілку »

 
29.04.2006 16:42:02

У Запоріжжі побили депутата Януковича »

 
29.04.2006 16:40:19

Луценко відмовився від мандату депутата Рівненської облради »

 

Рейтинг статтей

 

Вибори на сторінках львівської преси: спроба суб’єктивного аналізу »

 

Бізнес у львівській владі »

 

плодово-ягідне місто (інавгурація Садового) + фото »

 

Помаранчеві колобки у партизанських ластах »

 

Перерахунок голосів у Львові. Хто і кому дописав голоси? »

 

Ваші відзиви

 

Хліб наш насущний Антін Бандера 26.04.2006 Що може бути приємнішим для українця, ніж ха... »

 

то шкарпетки деньковича... »

 

Класно :)... »

 

аааа, класний фоторепортаж! а в кого то такі білі шкарпетки на 9 фото?:)... »

 

блін, але ви продажні сволочі, це я про цей сайт. пофіг шо сеник рагуль, а ви сендак, сендак... ше в... »

Цікавинки

Завантаження ...

Всі новини України в одній стрічці PORTAL E-BUG  
Стартова сторінка львів'ян
Lviv TOP

НОВИНИ | НАГОЛОС |СТАТТІ |ІНТЕРВ'Ю |ХРЕНІКА |ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ |ОГЛЯД ПРЕСИ |ПЕРСОНАЛІЇ |КОНТАКТИ
ГОЛОВНА | РІВНЕ | ЛЬВІВ | ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | ТЕРНОПІЛЬ | ЛУЦЬК | ЧЕРНІВЦІ
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: