ГОЛОВНА |РІВНЕ |ЛЬВІВ |ІВАНО-ФРАНКІВСЬК |ТЕРНОПІЛЬ |ЛУЦЬК |ЧЕРНІВЦІ |УЖГОРОД
Андрій Шевченко заважає українцям відчувати себе людьми      Переляканий Янукович заявляє про цілеспрямований відстріл українських виборців      Янукович вирішив попіариться на ветеранах війни      Омельченко витратить на подарунки своїм жінкам 180 тисяч гривень      Садовому та Куйбіді сподобалось пиво Влада Якушева      Кандидатка на крісло франківсько мера ніколи не маніпулювала свої тілом      Починок спростовує заяву голови Львівської міської ТВК      Сайт Олійника про оману Сендака та штурмовиків Федоришина та Бубу      Львівські зелені познімали різнокольорові стрічки на проспекті Шевченка      Обкуреним януковичам не дали закрити Чорноморську ТРК      
 

Статті

Безквартирні тернополяни голосуватимуть за будівельних магнатів?

Безквартирні тернополяни голосуватимуть за будівельних магнатів?
Під час виборчої кампанії-2006 тернопільські будівельники почали роздавати виборцям уже навіть ключі від квартир. Хоча загалом ціни на нерухомість навіть і не думають падати. Тому на владних амбіціях місцевих будівельних магнатів варто зупинитися детальніше...

Минулого року у Тернополі відбулося кілька будівельних скандалів місцевого масштабу пов'язаних із забудовою міста. Будівельники не надто поспішають освоювати нові території на околицях міста, оскільки для цього потрібно затратити чималі кошти на підведення необхідних комунікацій. Значно простіше звести дев'ятиповерхівку у вже готовому мікрорайоні на умовно вільному клаптику землі. А те, що хтось замість дитячого ігрового майданчика отримає ще кілька тисяч сусідів, мало турбує будівельників. На основі цього у городян сформувалося і відповідне ставлення до забудовників.

Окрім того ціни на нерухомість, відверто кажучи, зашкалюють і серед обласних центрів аналогічного масштабу, у Тернополі житло вважається чи не найдорожчим. Пересічні мешканці пояснюють це надприбутками, які осідають в кишенях забудовників. Подейкують, що якби на тернопільський ринок місцеві монополісти, які мають вагомий вплив на міську раду, впустили будівельні фірми з інших міст, в тому числі й київські, то ціни на житло суттєво б знизилися. Тим часом люди дотичні до будівельного бізнесу дорожнечу нерухомості пояснюють надмірним попитом, який спричиняють тернопільські заробітчани, щороку привозячи із-за кордону великі суми грошей. Самі ж будівельники високі ціни на житло пояснюють зростанням цін на будівельні матеріали і водночас сміло дивляться в очі безквартирним тернополянам. Свідченням цього хоча б дружний похід будівельників на місцеві вибори. Так у теперішній міській раді є два депутати, які очолюють будівельні організації міста - Віталій Смакоуз (Товариство індивідуальних забудовників “Добробуд”) та Василь Лило (ВАТ “Тернопільбуд”). Обоє відповідно намагаються продовжити свої депутатські повноваження і на наступну каденцію.

Віталій Смакоуз іде на вибори за партійним списком Соцпартії. Свого часу Смакоуз входив до фракції “Наша Україна”, що у Тернопільській міській раді, але згодом його вплив у цій фракції був мінімізований будівельними конкурентами і якби він й надалі залишився “нашоукраїнцем”, то не було б ніякої гарантії, щодо отримання прохідного місця у помаранчевому блоці. Соціалістам присутність будівельника Смакоуза у перших рядах партійного списку іміджу не зіпсує. Як і в усіх будівельників, у Смакоуза були певні непорозуміння із мешканцями сусідніх із забудовою будинків. Але порівняно з проблемами інших конкурентів, це мізер. Тим паче, що на фоні владних амбіцій деяких тернопільських будівельників, на Смакоуза ніхто й уваги звертати не буде.

Що стосується Василя Лила (член НСНУ), то тут ситуація значно складніша. В неофіційних розмовах його називають монополістом на тернопільському ринку нерухомості. За деякими даними, частка новобудов, які споруджує “Тернопільбуд”, сягає шестидесяти а то й більше відсотків.

Впродовж минулого року ім'я Лила фігурувало у кількох найбільш суттєвих будівельних скандалах, пов'язаних з ущільненням забудови міста, що викликала негативне ставлення у мешканців сусідніх будинків. Окрім того депутати з фракції “Сила народу” витягнули на сесію міськради питання про звільнення від сплати пайової участі кількох будівельних фірм під час підключення технічних умов у збудовані будинки. У результаті комунальне підприємство “Тернопільводоканал”, яке перебувало на грані банкрутства, недоотримало кілька мільйонів гривень. Серед “пільгових” фірм звісно ж фігурував і “Тернопільбуд”. Повернути гроші міській громаді депутати з “Сили народу” не змогли, але привернули увагу на цю проблему.

Подейкують, що Лило минулого року навіть готувався до участі у виборах мера Тернополя. Наразі ж фінансовий потенціал дозволяє йому провести потужну виборчу кампанію. Але на фоні кількох будівельних скандалів Лило начебто зрозумів, що на мера пхатися не варто. У такому випадку скандалів могло б суттєво побільшати. З огляду на це він вдовольнився місцем у другому десятку виборчого списку блоку “Наша Україна” до Тернопільської міськради. З такою позицією у списку його ім'я не буде часто фігурувати на слуху у виборців, хоча водночас це місце є абсолютно прохідним. Тому голосуючи на місцевих вибори за свою рідну “Нашу Україну” тернополяни автоматично оберуть Лила депутатом міської ради.

Навіщо будівельникам потрібне депутатство, здогадатись не важко. Та й зрештою це видно з сесій міськради, коли виділяються земельні ділянки під забудову.

А ось Зіновій Щепановський, директор “Тернопільської фірми “Будівельник” не має мандата депутата Тернопільської міської ради. Тому впродовж останніх чотирьох років відчував себе дещо скривдженим. Земельні ділянки під забудову для його фірми виділялися дуже рідко, а тому нині він опинився у такій ситуації, що право залишатися сильним гравцем на будівельному ринку Тернополя йому потрібно відстоювати. Але потрапити у популярну в Тернополі і прохідну на виборах політичну силу Щепановський в силу певних обставин не зміг. Тому не маючи реальної можливості стати депутатом міськради Щепановський пішов на вибори мера Тернополя. Як кажуть у народі - або пан, або пропав. Причому варто зауважити, що виборча кампанія Щепановського виглядає більш, аніж потужною. Щоправда, є і певні проколи.

Першим з яких є ідея створення генерального плану забудови Тернополя. З ініціативою фінансування цього проекту Щепановський виступив ще у грудні минулого року. На його погляд більшість будівельних проблем міста викликані якраз відсутністю плану забудови. Тому Щепановський пообіцяв виділити необхідний за його підрахунками один мільйон гривень на створення генплану. Надалі ідея створення генплану стала чи не основним мотивом у виборчій кампанії Щепановського. Щоправда, цього тижня на цю ідею уже зреагував теперішній мер, і кандидат у майбутні мери Богдан Левків. Оскільки відсутність генплану найбільше била по іміджу Левківа, то цього тижня у газеті міської ради “Тернопіль вечірній” з'явилася інформація під заголовком “Дайте мільйон для міста!”. Богдан Євгенович розпорядився відповідним службам відкрити банківський рахунок, на який меценати зможуть перераховувати гроші, що будуть використані для створення генерального плану забудови Тернополя. Таким чином у Щепановського є можливість виконати одну зі своїх передвиборчих обіцянок безпосередньо під час виборчої кампанії... Або ж тоді доведеться змінити тему піару.

Хоча простір для того, щоб привернути увагу виборця не обмежується одним генпланом. Так, минулого тижня Щепановський подарував п'ятнадцять комп'ютерів для середньої школи №15. Варто зазначити, що у цій школі навчалася старша і нині навчається молодша донька Щепановського. У місцевій пресі повідомляється, що Щепановський займається благодійністю ось уже три роки, нікому про це не говорячи. Хоча в той же час інформація про подаровані комп'ютери гуляє у місцевих ЗМІ ось уже другий тиждень. Цікаво, що ще раніше Щепановський подарував ключі від квартири одній багатодітній сім'ї. Крок справді поважний навіть незважаючи на те, що відбулося це в контексті майбутніх виборів. Але якщо тернопільські будівельні олігархи так сильно прагнуть до влади, то може варто подумати не тільки про епізодичні “презенти” для вибірково обраних виборців, а й про те, щоб все ж таки знизити ціни на нерухомість?


Сергій Радкевич, 17.02.2006 14:52:24
Print Version
 

Відзиви

, 22.02.2006 10:16:10

А Лило чим кращий? Для кожної з своїх коханок відкрив агенцію нерухомості і перепродує через них квартири. От і виходить непогана оборудка і для кишені і для тіла.
 

Федір, 21.02.2006 21:01:14

Містом може керувати і кухарка (згадаймо Леніна). Але до чого це призводить, бачимо самі (вже маємо чоботаря). Якщо стане керувати будівельник, то кухарка і чоботар ангелами здадуться!
 

Марина, 21.02.2006 20:51:05

Це той придурок, що четверту жінку змінює, а першу кинув з двома дітьми? І воно хоче містом керувати? Ха-ха-ха!!!
 

, 21.02.2006 20:27:54

щепановський мудак!!!!
 

, 21.02.2006 20:27:09

Щепановський йде на мера бо його фірма в кризовому стані. Оточення Щепановського навязало йому ідею, що він може бути мером. Їм це вигідно, бо вони з цього щось хочуть урвати. І Демидась в долі.
 

, 21.02.2006 17:50:40

Знаємо ми тих меценатів. Шоб тільки до влади дірвалися...
 

андрій, 18.02.2006 13:12:59

Я житель м.Тернополя гордий,що є ще такі щирі підприємці,меценати як З.Щепановський про його,доброту я чув давно.Дай йому боже здоровля,заздрісникам розуму.Прошу Вас цю подяку опублікувати.Дяую.Андрій Овчаренко.
 
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення
додати у вибране

Новина години

 
23.02.2006 17:21:17

Генпрокуратура не має претензій до діяльності "Нафтогазу" »

 

СПИСКИ КАНДИДАТІВ

 

НОВИНИ

 
23.02.2006 18:53:25

Андрій Шевченко заважає українцям відчувати себе людьми »

 
23.02.2006 18:47:49

Переляканий Янукович заявляє про цілеспрямований відстріл українських виборців »

 
23.02.2006 18:39:15

Янукович вирішив попіариться на ветеранах війни »

 
23.02.2006 18:19:19

Омельченко витратить на подарунки своїм жінкам 180 тисяч гривень »

 
23.02.2006 18:04:38

Садовому та Куйбіді сподобалось пиво Влада Якушева »

 
23.02.2006 17:38:20

Кандидатка на крісло франківсько мера ніколи не маніпулювала свої тілом »

 
23.02.2006 17:25:52

Починок спростовує заяву голови Львівської міської ТВК »

 
23.02.2006 17:08:57

Сайт Олійника про оману Сендака та штурмовиків Федоришина та Бубу »

 
23.02.2006 17:03:52

Львівські зелені познімали різнокольорові стрічки на проспекті Шевченка »

 
23.02.2006 16:51:08

Обкуреним януковичам не дали закрити Чорноморську ТРК »

 

Рейтинг статтей

 

Вийти заміж за віце-губернатора »

 

«Наша Україна» «кинула» Василя Куйбіду. Рух обурений. Наслідки - непередбачувані »

 

Караюча десниця Садового »

 

Людина з ополонки президента хоче призначати мера Львова »

 

Петро Олійник – губернатор елоквент. Пряма мова від людини з ополонки президента. »

 

Ваші відзиви

 

Один нюансик - Садовий під час пресухи не казав, що міліція має дослідити діяльність Степановича. ві... »

 

інфушка-пустишка... шановний пане Ковальчук. Звинувачення у "фальсифікації виборчого процесу" на адр... »

 

Це що виходить! Садовий сам висунув Садового а потім взяв його і назад засунув! Цікава піар акція , ... »

 

классссссссс... »

 

Садовий? Куйбіда? Одна біда. Голосуйте за Якушева!... »

Цікавинки

Завантаження ...

Всі новини України в одній стрічці PORTAL E-BUG
Стартова сторінка львів'ян
Lviv TOP

НОВИНИ | НАГОЛОС |СТАТТІ |ІНТЕРВ'Ю |ХРЕНІКА |ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ |ОГЛЯД ПРЕСИ |ПЕРСОНАЛІЇ |КОНТАКТИ
ГОЛОВНА | РІВНЕ | ЛЬВІВ | ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | ТЕРНОПІЛЬ | ЛУЦЬК | ЧЕРНІВЦІ | УЖГОРОД
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: