ГОЛОВНА |РІВНЕ |ЛЬВІВ |ІВАНО-ФРАНКІВСЬК |ТЕРНОПІЛЬ |ЛУЦЬК |ЧЕРНІВЦІ |УЖГОРОД
Андрій Шевченко заважає українцям відчувати себе людьми      Переляканий Янукович заявляє про цілеспрямований відстріл українських виборців      Янукович вирішив попіариться на ветеранах війни      Омельченко витратить на подарунки своїм жінкам 180 тисяч гривень      Садовому та Куйбіді сподобалось пиво Влада Якушева      Кандидатка на крісло франківсько мера ніколи не маніпулювала свої тілом      Починок спростовує заяву голови Львівської міської ТВК      Сайт Олійника про оману Сендака та штурмовиків Федоришина та Бубу      Львівські зелені познімали різнокольорові стрічки на проспекті Шевченка      Обкуреним януковичам не дали закрити Чорноморську ТРК      
 

Статті

Подайте на вибори!

Подайте на вибори!

Дивні речі кояться в старому, доброму Львові. Тут проводять вибори. Все як у людей: провели конференції, висунули кандидатів, склали списки і навіть створили виборчі комісії, але не дали цим комісіям … грошей. Львівська міська ТВК досі не має відкритого рахунку.

Згідно закону «Про вибори» рахунок ТВК має бути відкритий у триденний строк після створення комісії. Наша рідна львівська міська працює з 9 січня. Причому працює в поті чола – 10 січня вона провела перше засідання, кандидатів реєструє, прес-конференції дає, букви закону дотримується, а грошей – катма. Ну за що ж їй таке!!?

З нагоди цього прикрого випадку голова львівської міської ТВК Олег Щербаков організував прес-конференцію і звернувся до ЗМІ з метою роз’яснення ситуації, що склалася. Він заявив, що дуже надіється на допомогу ЗМІ у розв’язанні даного питання.

Але про все по порядку. Львівська міська ТВК склала кошторис згідно з середніми нормами видатків затвердженими постановою ЦВК. Як зазначено у звернені, даний кошторис пройшов консультативну перевірку під час наради, що відбулась в ЦВК 1 лютого 2006 року. Сума, яку попросили львівська ТВК – 206 869 гривень. За інформацією голови комісії гроші надійшли в область в повному обсязі. Проте Олегу Щербакову запропонували в фінансовому відділі міської ради підписати документ з зовсім іншими цифрами, а саме - 26 784 гривні. Про цю ситуацію в комісії знали давно. Проте рішучих дій не приймали. Сподівалися прояснити ситуацію та знайти відповіді самотужки. Проте як завжди благими намірами вимощена дорого в пекло. Тому Львівська міська ТВК прийняла звернення до ЦВК і до прокурора міста Львова. У зверненні зокрема зазначено, що у членів ТВК виникає занепокоєння, щодо маніпуляції навколо суми коштів виділених для проведення місцевих виборів у м. Львові.

Члени ТВК діють так як велить народна мудрість: чекають найгіршого, але сподіваються на краще. Олег Щербаков зазначив, що хтось хоче звести роботу ТВК до рівня дільничної комісії і домогтися фінансової залежності ТВК. Така ситуація, за твердженням голови, може призвести до ситуації, що будь-який суб’єкт виборчого процесу може пред’явити претензії і подати в суд на комісію. А далі ситуація відома - накопичення скарг елементарно приводить до визнання виборів не дійсними. Водночас Щербаков зазначив, що не здивується, якщо відповідь виявиться дуже і дуже простою. Можливо просто хтось забув дописати ще один нуль.

Ситуація виявляється вельми цікавою. Відразу у будь-якої людини виникне три варіанти відповіді: або гроші банально вкрали, або ТВК стала жертвою канцелярської помилки або хтось не хоче, щоб вибори не відбулись. Адже гроші, за твердженням голови комісії в область надійшли в повному обсязі. Отже, цей «шкідник» знаходиться десь на обласному рівні. Навіть більше – міській ТВК відомо куди зникли «виборчі гроші». Проте цієї страшної таємниці голова комісії не розкрив і порадив журналістам провести розслідування і поцікавитися в обласному казначействі про місце знаходження даних коштів.

А поки журналістська братія шукає відповідь на це питання міська ТВК змушена розплачуватися гарантійними листами. А взагалі бійці виборчого фронту вже здалися на милість міської влади. Приміщення надала Міська рада, підключила до своєї телефонної лінії, допомогла виготовити посвідчення кандидатів і надала трохи не всі канцелярські знаряддя. Проте невдовзі згідно з законодавством ТВК змушена буде надрукувати в ЗМІ відомості про кандидатів на посаду міського голови Львова та про блоки та партії, списки яких зареєстровані. І щоб здійснити це членам комісії, за словами голови, прийдеться діяти, як у відомому фільмі: «Подайте бувшому члену Державної Думи». Проте напевно репертуар прийдеться змінити і виглядатиме він приблизно так: «Подайте діючим членам ТВК!», або «Подайте на вибори!».
Олег Щербаков зазначив, що схожа ситуація є в комісіях Винник, Брюхович, Рудно. Не відкидає він і можливості того, що така ситуація склалася в більшості ТВК Львівської області. Самі члени комісії розібратися в цьому не можуть, тому і вирішили залучити до процесу ЗМІ.


Проте складається враження, що головна причина даної акції – голова ТВК просто перестраховуються, щоб з нього не зробили крайнього і не звинуватили у зриві виборчого процесу.


Проте говорили не лише про сумне. 13 лютого закінчився строк реєстрації кандидатів у мери і міські депутати. Тому хто не встиг, той запізнився. А встигли 21 претендент. 10 вже зареєстрованих, а саме Микола Порайко, Петро Писарчук, Світлана Куспись, Олександр Гудима, Андрій Садовий, Богдан Федоришин, Василь Лозинський, Мирослав Нагірний, Василь Куйбіда та Владислав Якушев. А ще 11 подали документи на розгляд комісії. Серед них, як вже відомо, два Садових – Іванович і Степанович. Причому останній студент 3 курсу Львівської Політехніки і йому 23 березня виповниться 21 рік. Хлопець ледве встиг, о 20.00 отримав підписні листи і вже десь через 2 години приніс документи. Напевно справді підписи допомагала «Самопоміч». Хоча Олег Щербаков твердить, що фізично можливо за 2 години зібрати необхідні підписи. А ось останнім о 23. 55 документи подав Косар Ігор. Раніше за підписними листами звернулася подружня пара. Проте Олег Щербаков повідомив, що дружина очолила виборчий штаб чоловіка і зняла свою кандидатуру. Проте кого б не обрали, Львовом керуватиме людина молода, бо середній вік кандидатів 30-35 років.
Щодо виборчих блоків і партій, то комісія зареєструвала кандидатів до Львівської міської ради від КПУ, Партії Регіонів, політичної партії „Третя сила”, Блоку Богдана Федоришина „За Львів!”, ВО „Свобода”, Блоку „Відродження”, ПРП, Народного блоку Литвина, Партії екологічного порятунку „ЕКО+25%”, опозиційного блоку „Не ТАК!”, Партії патріотичних сил України, Партії підприємців та промисловців України, ПЗУ, Партії „Віче”, Блоку Петра Писарчука, Блоку „Влада народу”, СПУ, Блоку Юрія Кармазіна, „Нашої партії”, Української консервативної партії, Блоку Олійника-Сироти.


Загалом те, що вибори будуть веселими і надзвичайно цікавими українці знали давно. Наразі головне, щоб вони взагалі відбулися. Будемо сподіватися на краще, бо подвійної виборчої епопеї Україна просто не переживе.

Ольга День, 15.02.2006 16:06:40
Print Version
 

Відзиви

Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення
додати у вибране

Новина години

 
23.02.2006 17:21:17

Генпрокуратура не має претензій до діяльності "Нафтогазу" »

 

СПИСКИ КАНДИДАТІВ

 

НОВИНИ

 
23.02.2006 18:53:25

Андрій Шевченко заважає українцям відчувати себе людьми »

 
23.02.2006 18:47:49

Переляканий Янукович заявляє про цілеспрямований відстріл українських виборців »

 
23.02.2006 18:39:15

Янукович вирішив попіариться на ветеранах війни »

 
23.02.2006 18:19:19

Омельченко витратить на подарунки своїм жінкам 180 тисяч гривень »

 
23.02.2006 18:04:38

Садовому та Куйбіді сподобалось пиво Влада Якушева »

 
23.02.2006 17:38:20

Кандидатка на крісло франківсько мера ніколи не маніпулювала свої тілом »

 
23.02.2006 17:25:52

Починок спростовує заяву голови Львівської міської ТВК »

 
23.02.2006 17:08:57

Сайт Олійника про оману Сендака та штурмовиків Федоришина та Бубу »

 
23.02.2006 17:03:52

Львівські зелені познімали різнокольорові стрічки на проспекті Шевченка »

 
23.02.2006 16:51:08

Обкуреним януковичам не дали закрити Чорноморську ТРК »

 

Рейтинг статтей

 

Вийти заміж за віце-губернатора »

 

«Наша Україна» «кинула» Василя Куйбіду. Рух обурений. Наслідки - непередбачувані »

 

Караюча десниця Садового »

 

Людина з ополонки президента хоче призначати мера Львова »

 

Петро Олійник – губернатор елоквент. Пряма мова від людини з ополонки президента. »

 

Ваші відзиви

 

Один нюансик - Садовий під час пресухи не казав, що міліція має дослідити діяльність Степановича. ві... »

 

інфушка-пустишка... шановний пане Ковальчук. Звинувачення у "фальсифікації виборчого процесу" на адр... »

 

Це що виходить! Садовий сам висунув Садового а потім взяв його і назад засунув! Цікава піар акція , ... »

 

классссссссс... »

 

Садовий? Куйбіда? Одна біда. Голосуйте за Якушева!... »

Цікавинки

Завантаження ...

Всі новини України в одній стрічці PORTAL E-BUG
Стартова сторінка львів'ян
Lviv TOP

НОВИНИ | НАГОЛОС |СТАТТІ |ІНТЕРВ'Ю |ХРЕНІКА |ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ |ОГЛЯД ПРЕСИ |ПЕРСОНАЛІЇ |КОНТАКТИ
ГОЛОВНА | РІВНЕ | ЛЬВІВ | ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | ТЕРНОПІЛЬ | ЛУЦЬК | ЧЕРНІВЦІ | УЖГОРОД
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: