ГОЛОВНА |РІВНЕ |ЛЬВІВ |ІВАНО-ФРАНКІВСЬК |ТЕРНОПІЛЬ |ЛУЦЬК |ЧЕРНІВЦІ |УЖГОРОД
Нардепів будуть катувати фотографіями Ющенка      Путін підставив Ющенка з РосУкрЕнерго      Медведчук образився на провокації Єханурова      Маленькі марчуки про мера Чернівців      Буковинський есдек у списках ПОРИ      Ужгородські ющенки про кандидатів у мери      „Наша Україна” роздала 200 літрів чаю прихильниками Тимошенко, які чекали на зустріч з нею у Рівному      Литвини затвердили список до Тернопільської облради      Рівненська обласна ТВК зареєструвала 37 політичних партій та блоків      Василь Червоній шкодує, що за рік його роботи не вдалося змінити усі кадри старої влади у міліції та судах області      
 

Статті

Медіа-битви титанів містечкового розливу, або За кандидата в мери замовте слово!

Медіа-битви титанів містечкового розливу, або За кандидата в мери замовте слово!
Публічні заяви, гучні справи, великі грошей – так, все це вибори. В тому числі й вибори мера міста. І кожен день, що наближає нас до виборів, несе нові звісточки про наміри, про амбіції, про перші кроки вже при владі кандидатів.

Зрозуміло, що за посаду мера міста боротимуться не менше 5 кандидатів від різних політичних сил, бізнесових структур, однак справді «чубитимуться» не більше 4 реальних претендентів. Серед них можна виділити вже згадуваних: нинішнього мера М.Федорука, першого секретаря обкому СДПУ(о) В.Забродського та керівника громадської приймальні Президента, голови міського осередку НСНУ В.Чинуша. Про цих титанів, котрі вже розпочали активні «бойові» дії і йтиме мова далі.

Отже, титан перший, він же, згідно останніх даних соцдосліджень, лідер рейтингів довіри чернівчан та їхніх політичних уподобань на майбутніх виборах, - М.Федорук. Позиціонує себе як самостійний політичний гравець, спростовує чутки про своє відношення до тієї чи іншої політичної сили (улюблений вислів – «моя партія – це партія чернівчан»), хоча й неодноразово лунали заяви з боку БЮТ та Партії патріотичних сил (що практично одне й те саме) про підтримку даної кандидатури їхніми політичними силами. За свої мерські роки, зрозуміло, налагодив тісні зв’язки з місцевим бізнесом, а тому підтримує та без сумніву користується підтримкою певної частини бізнесменів (гроші, вони є гроші, особливо напередодні виборів). На відміну від свої головних конкурентів має більший відсоток інформаційної присутності на всіх місцевих каналах, адже будучи посадовою особою є одним з найважливіших місцевих ньюзмейкерів. Щодня пан Федорук щось відкриває, щось вручає, віддає розпорядження тощо. Звичайно це знаходить своє відображення в ЗМІ, тим самим створюючи сприятливе медіа-середовище для пана мера.Окрім того, місцевий канал ТРК «Чернівці», однойменна газета міськради всіляко підтримують М.Федорука на інформаційному «плаву». Котрихось жорстких випадів в бік та з боку своїх суперників останнім часом не спостерігалось, демонструє політичний нейтралітет.

Титанів другого та третього потрібно розглядати тільки в комплексі, адже один без одного їхні політичні портрети виглядають незакінченими й нецілісними. Та й їхні передвиборчі кампанії дуже тісно пов’язані між собою ( навіть не стільки самі кампанії, як прорахунки та помилки в її проведенні та неодмінне висвітлення їх). Саме між ними точитимуться найжорсткіші медіа-баталії.

Отже, В.Забродський (президент ТРК «ТВА»), він же найбільш словесно «жалючий», кандидатуру якого підтримує опозиційний блок «Не Так!». Людина, під керівництвом котрої, протягом останніх 14 місяців ведеться безкомпромісна інформаційна війна з нашоукраїнцями та ЗМІ, що їх підтримують. В розпорядженні у пана Забродського окрім партійно-фінансового капіталу (адже, де есдеки, там і гроші), є надзвичайно потужний й рейтинговий медіа-капітал – Медіа-холдинг «СІТІ», до котрого входять: газета «Сіті-Інфо», Чернівецький інформаційно-розважальний портал «Сіті», та підконтрольна Забродському ТРК «ТВА». Тобто, медіа-зброєю пан Забродський укомплектований на всі 100 %. Його ще називають першим чернівецьким медіа-магнатом. Інформаційною увагою, як зрозуміло з наведеного вище, не обділений, характеризується категоричністю критичних публічних заяв, гарячим темпераментом і особливою нелюбов’ю до представників нової влади Б.Баглея (першого заступника ОДА), М.Сеничака ( заступника ОДА з економічних питань), негативно оцінює роботу обласної влади. Однак до колишніх побратимів нашеукраїнців БЮТ ставлення нейтральне. Відзначається також великою «симпатією» до В.Чинуша. Не одноразово з вуст пана Забродського звучали звинувачення на адресу В.Чинуша в економічних махінаціях, в некомпетентності тощо. Однак реакції на них (позовні заяви до суду чи вимоги спростування) з протилежної сторони наразі не спостерігалося. Що ж до пана Федорука, то на останній прес-конференції В.Забродський заявив, що першою його справою в разі обрання мером міста буде запрошення М.Федорука стати його радником.

Директор готельного комплексу «Буковина» та протеже В.Короля (народного депутата України, фракція НСНУ) В.Чинуш дещо послабив свої медіа-позиції. По-перше, місцеві новинні передачі на «5 каналі» були призупинені до кінця березня, за словами журналістів, в зв’язку з небажанням колективу втягуватися в політичну боротьбу, а саме через цей канал Чинуш «світився» чи не щодня. По-друге, невизначеною видається позиція самих НСНУ-івців, котрі то висуватимуть Чинуша на мерські вибори, то ще вагаються, - одним бюрократичним виразом: питання перебуває на розгляді. А ця невизначеність не додає плюсів Чинушу.

В медіа-арсеналі потенційного кандидата в мери міста Чернівці В.Чинуша на даний час наявні: створене акурат під вибори друковане видання «Вечірні Чернівці» та інформаційне інтернет-видання «БукІнфо». Та й прес-секретарем у пана Чинуша як керівника громадської приймальні Президента працює знаний та «гострий» на слівце журналіст В.Зарайський, котрий забезпечує своєму шефу достатній рівень медіапристності. Також не приховує своєї симпатії до пана Чинуша та антипатії до В.Забродського місцева газета «Час». Позиціонує себе В.Чинуш як господарник, «свій хлопець», котрий завше прийде на поміч. Правда, досить сутужно з логічністю й змістовністю публічних висловів. Щодо контратак на Забродського чи атак на Федорука, то наразі їх не спостерігається, хоча медіа-битви тільки розпочались.

Таким чином, саме в межах сего медіа-поля переважно й ведуться медіа-війни титанів. Активізуються вони з наближенням дня виборів. Атакуючим поки виступає лишень В.Забродський, обороняється й намагається сконцентруватися на реалізації іміджу господарника В.Чинуш. М.Федорук же щодня створює інформаційні приводи позитивного наповнення, що додає йому електоральних бонусів. Хто ж вибрав кращу тактику ведення «медіа-бою» покажуть результати голосування.
Надія Вірна, 03.02.2006 12:30:12
Print Version
 

Відзиви

alex, 03.02.2006 15:20:32

We ne zovsim gramotnomy Chunywy dopomagae i oblasna TRK.A Fedoryk vidchyvae sebe povnopravnum ta posmertnum gospodarem mista/
 
Залишити відзив
Автор
E-mail
Повідомлення
додати у вибране

Новина години

 
06.02.2006 17:11:37

Тернопільські кунівці погнали свого голову »

 

СПИСКИ КАНДИДАТІВ

 

НОВИНИ

 
07.02.2006 19:22:49

Нардепів будуть катувати фотографіями Ющенка »

 
07.02.2006 18:48:32

Путін підставив Ющенка з РосУкрЕнерго »

 
07.02.2006 18:40:54

Медведчук образився на провокації Єханурова »

 
07.02.2006 18:33:35

Маленькі марчуки про мера Чернівців »

 
07.02.2006 18:30:07

Буковинський есдек у списках ПОРИ »

 
07.02.2006 18:29:39

Ужгородські ющенки про кандидатів у мери »

 
07.02.2006 18:26:49

„Наша Україна” роздала 200 літрів чаю прихильниками Тимошенко, які чекали на зустріч з нею у Рівному »

 
07.02.2006 18:25:48

Литвини затвердили список до Тернопільської облради »

 
07.02.2006 18:25:35

Рівненська обласна ТВК зареєструвала 37 політичних партій та блоків »

 
07.02.2006 18:22:52

Василь Червоній шкодує, що за рік його роботи не вдалося змінити усі кадри старої влади у міліції та судах області »

 

Рейтинг статтей

 

Гортаючи «Високий замок» або Ці руки ніколи не плагіатили »

 

Юлію Тимошенко підмінили в коридорах ФСБ »

 

Голова Львівської облради – американець? »

 

Педалі свободи львівських нашоукраїнців »

 

Акція «Політичне Різдво разом» »

 

Ваші відзиви

 

Педерасти м.Львова- голос свый за Садового... »

 

та звичайнісінький грантосос, який то шо вміє - відзвітовуватись донорам про стрімкий розвиток демок... »

 

Знайшов випадково цей матеріал, нареготався. Точно виписаний образ!... »

 

І шо вони в нього інтервю беруть? всім відомо, що Кошовий продався Олійнику.... »

 

Забудьте Садового і Куйбіду. Наш кандидат - Якушев Влад! Німецька точність, німецький порядок, німец... »

Цікавинки

Завантаження ...

Всі новини України в одній стрічці PORTAL E-BUG
Стартова сторінка львів'ян
Lviv TOP

НОВИНИ | НАГОЛОС |СТАТТІ |ІНТЕРВ'Ю |ХРЕНІКА |ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ |ОГЛЯД ПРЕСИ |ПЕРСОНАЛІЇ |КОНТАКТИ
ГОЛОВНА | РІВНЕ | ЛЬВІВ | ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | ТЕРНОПІЛЬ | ЛУЦЬК | ЧЕРНІВЦІ | УЖГОРОД
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "ПРЕС-ТАЙМ",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .
RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа: