про політику та економіку
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ |  НАГОЛОС |  СТАТТІ |  ІНТЕРВ'Ю |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ |  ЧАТ |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
 Рудьковський займеться "Львівськими авіалініями"          На Львівщині з «розбазарюванням» державного лісу боротимуться щоквартальними аукціонами          Курпіль бачить позитив у переході бютівців до проурядової коаліції          Курпіль надіється, що в чистий четвер Ющенко підпише указ про розпуск парламенту          «Львівтеплоенерго» реконструюватиме схеми теплопостачання у Шевченківському районі         

СТАТТІ

Нас четверо. Сьогодні ще ми разом...

«Касетний скандал» у Луцькому міськвиконкомі, можливість відключення обласного центру Волині від газопостачання, голосування за підвищені тарифи та бачення нових виборів міського голови, — в ексклюзивному інтерв’ю керівників фракцій міськради власкору «Вголосу».

Наскільки дотичний до політики «касетний скандал» у мерії?

Ігор Гузь, співкоординатор фракції «Наша Україна»:
Політика тут відсутня, це суто боротьба правоохоронних органів із корупцією. Я впевнений, що якби тут, у міськвиконкомі, «копнути» глибше, то таких справ було б десяток, а, можливо, і п’ять десятків. Але міська влада на чолі з Антоном Кривицьким хоче долучити до цього політику. Це спроба прикрити сам факт хабарництва і не відповідати за це, адже саме голова відповідальний за те, що в його структурних підрозділах хабарництво розвинуте до такої міри.

Дмитро Москвич, голова фракції «Луцьк Європейський»:
Скандал політичний приблизно на 60 відсотків. Про це не можна говорити однозначно. Але чому саме Корецький, чому це не почалося півроку тому? Проте можна ствердно стверджувати, що хабарництво і корупція в міській владі є, і я про це не один раз озвучував. Хоча не треба забувати, що у виконавчих структурах працює багато чесних людей.

Євген Шейко, голова фракції Народного блоку Литвина:
Скандал якоюсь мірою дотичний до політики. Адже є протистояння певних політичних організацій та груп людей, у тому числі керівників. Але в основі лежать усе-таки питання юридично-правового характеру, і це — не на користь тим, хто призвів до скандалу.

Володимир Литвинюк, голова фракції ВО «Батьківщина»:.
У цьому питанні більше комерційної основи, ніж політичної. Адже інформація про те, що в деяких структурах міськвиконкому є подібні проблеми, була лучанам відома. Більше того, люди навіть вказували напрямок витоку цих проблем. І те, що відбулося, — це вже просто результат. А спроби «підв’язати» до цього політику лише говорить про спроби закрити фінансові проблеми під маскою політичних. Інцидент є лише невдалою спробою довести те, що хабарництво в луцькій виконавчій владі дійсно практикується. Часто це робиться не з допомогою грошей... Гроші — це засіб розрахунку, але не єдина форма вдячності, яка можлива. І це все може бути пов’язане з хабарництвом.

Чи загрожує Луцьку газова криза цієї зими?

Ігор Гузь:
Ця проблема існує щороку, але й щороку вона вирішується. Сьогодні це залежатиме від ціни на газ, яка буде запропонована... Боюсь, що цього року цю проблему місто може не вирішити. Тим більше, що зараз активно кошти акумулюються на вибори.

Дмитро Москвич:
Коли буде подорожчання газу, тоді й можна буде конкретно говорити. Але поки що передумов для цього немає. Проплати місто робить, та й борги по суті мінімальні. Але якщо подорожчання торкнеться всієї України, то і в Луцьку матимемо ту ж проблему.

Євген Шейко:
В Луцьку це питання непогано поставлене. Принаймні, за останні чотири роки багато чого зроблено — поремонтували і оптимізували котельні, зробили профілактичні ремонти, замінили трубопроводи. Загалом у Луцьку цими питаннями влада більше опікується, ніж по Україні загалом. Тому вважаю, що газова криза мало загрожує мешканцям Луцька, але всеукраїнська криза однозначно відіб’ється й на Луцьку.

Володимир Литвинюк:
Газової кризи об’єктивно Луцьк не повинен зазнати. Згадаймо, що в нас досить дисципліновані платники за комунальні послуги. Інша справа, що не такі дисципліновані міські чиновники, які дозволяють собі нецільове використання коштів. Для Луцька це проблема більшою мірою надумана, і вона сьогодні використана виконавчою структурою влади для підняття цін на комунальні послуги. Це підтверджено рішенням міської ради, яке було «протягнуто» тими депутатами, які напряму підтримують міського голову.

Чим можна виправдати нещодавнє підвищення тарифів за комунальні послуги в 2-2,5 рази?

Ігор Гузь:
Зупинити процес підвищення тарифів, безумовно, неможливо, але тут є декілька моментів. Має бути публічне обговорення цього питання, а воно відбувалось у закритому режимі, не запросили навіть ЗМІ. Має бути хоч якась диференціація. Тобто, не всім одразу піднімати, а динамічно із врахуванням субсидій. Зрештою, міська влада має донести до населення інформацію про те, що із підняттям тарифів має підніматись якість надання послуг. А без усього цього вони не обґрунтовані...

Дмитро Москвич:
Я особисто вважаю, що тарифи треба оптимізувати. Єдине, що після підняття треба контролювати якість надання послуг. А недоліком діючої виконавчої структури є спосіб, у який так різко зробили це підвищення. Адже про це говорилося ще з весни нинішнього року, і робити це треба було поступово і окремо по галузях...

Євген Шейко:
Тарифи стали збалансовані, хоча це і не є популярне рішення. Але це міра вимушена, бо для утримання балансу комунального господарства потрібні кошти. Більше того, я думаю, що тарифи нам доведеться ще підвищувати. Я дуже сумніваюся, що Росія піде на поступки у питаннях проплат за енергоносії. А висока ціна в тій чи іншій мірі буде частково звалена на плечі населення. Якщо промисловість і держава візьме на себе 70%, то 30% припаде населенню.

Володимир Литвинюк:

Я вважаю, що недоцільно було піднімати тарифи для тих людей, у яких за цей період дохід зовсім не зріс. Якщо загальна сума за комунальні послуги окремої людини складає 70-80 відсотків від її загального доходу, то чим можна виправдати це рішення? За що жити людині? Для кого тоді ми всі тут працюємо? Для статистики?
Посадовці певного рангу в Луцьку використали резонанс із газовою проблемою, щоб підняти ціни, зіславшись на загальнодержавні проблеми. Якщо взяти, для прикладу, ціни на воду, то вони нічим не обґрунтовані. Тариф зріс, грубо кажучи, удвічі, проте нічого не змінилося: вода чистішою не стала, труби не замінили, пропускна здатність труб теж не змінилася. Тобто, нас надурили...
Якщо проаналізувати роботу житлово-комунального господарства, то видно, що воно використовує в декілька разів коштів більше, ніж це закладається бюджетом. У результаті зростає борг, який чомусь згодом записується в ранг державного боргу. На сьогодні такого боргу нагромадилося понад 11 мільйонів гривень. Лучани навіть назву цьому процесу придумали — закопування грошей...

Чим принципово повинен відрізнятись наступний міський голова Луцька від нинішнього?

Ігор Гузь:

По-перше, новий мер не може бути з тієї команди, яка тут за 15 років так «спаялась», що може вільно «дери банити» місто, і вже «роздерибанила» його майже повністю. Другий чинник — це зрозумілі для всіх якості: чесна і порядна людина, патріот. Ця людина має бути представником помаранчевих сил, за які на минулорічних виборах проголосували 95% волинян. До таких я відношу НСНУ, партію «Батьківщина», УНП та СПУ. Вважаю, що представники цих сил мали б дійти політичного консенсусу і узгодити єдину кандидатуру, яка має перемогти.

Дмитро Москвич:
Мер не повинен бути ручним із боку будь-якої структури — чи то політичної, чи бізнесової. Має бути самодостатнім, незалежним і користуватися підтримкою громади міста. Тобто, бути самостійним і не заангажованим гравцем на полі.

Євген Шейко:
Це має бути людина, яка зможе розвинути міське господарство на вищий рівень. Що вдалося Кривицькому? Він зміг втримати від розвалу все те, що місто отримало у спадок від часів Союзу і трохи навіть просунутися вперед. Але хотілося б, щоб нова влада в Луцьку забезпечила не тільки воду, тепло і газ, а й покращила якість послуг, щоб лучани хоч трохи почали себе відчувати жителями європейського міста. А поки ми користуємось старим багажем, і таких серйозних кроків ще нема. Про це може сказати 8 з 10 опитаних лучан. Зокрема про те, що рівень тарифів неадекватний якості наданих послуг.

Володимир Литвинюк:
Лучани мають всі підстави бачити на посаді мера справедливу і порядну людину. Його слова не повинні розходитись із справами, а проекти мають бути прозорими та зрозумілими простим людям. Майбутній мер не може бути відгородженим від громадян, це передбачає його становище, як господаря в місті. І чи не основним є те, він має бути менше господарником, а більше хорошим менеджером.

Кого на міського голову висуває ваша партія чи блок?

Ігор Гузь:
НСНУ поки остаточно ще не визначилась із кандидатурою. Наразі в Луцьку лише два кандидати намагаються заявити про свою позицію, хоча неофіційно та без реєстрації.

Дмитро Москвич:
Ні партія, до якої я належу, ні фракція поки не висувають жодного кандидата. Йде переговорний процес, і є багато шансів, що кілька сил висунуть спільного кандидата.

Євген Шейко:

Місяць тому на конференції ми прийняли попереднє рішення висунути в кандидати на міського голову одного із підприємців, членів партії. Але це попереднє рішення, тому на сьогоднішні більш конкретно сказати нічого не можу.

Володимир Литвинюк:
Як член партії «Батьківщина» і голова фракції в міській раді, хочу сказати, що партія з повною відповідальністю поставилася до цього питання і підбирає на міського голову людину, яку підтримуватимуть прості люди, а не лише окремі політичні сили. Багато людей стверджують, що саме від нашого рішення залежить те, якого мера ми матимемо. Тож сама історія змушує нас виставляти власного кандидата, бо це — справді реальний шанс для лучан. Нам нарешті потрібний мер, який, прокинувшись вранці, буде думати, що робити післязавтра, а не те, з чим боротися сьогодні. Думаю, що в результат ми матимемо такого мера, який думатиме не лише про тих людей, які сьогодні ходять вулицями міста, а й про тих, хто житиме після нас...

Олексій Дудич, м.Луцьк, 30.12.2005 12:18:09

ЦІКАВИНКИ:

ВАШІ ВІДЗИВИ


Залишити відгук
Автор
E-mail
Повідомлення

НОВИНА ГОДИНИ

  Рудьковський здійснить робочу поїздку до Львова »»  

Чи знвєте Ви, що...

...чесні люди крадуть значно менше »»

ЛЬВІВСЬКІ НОВИНИ

  Рудьковський займеться "Львівськими авіалініями" »»  
  На Львівщині з «розбазарюванням» державного лісу боротимуться щоквартальними аукціонами »»  
  Курпіль бачить позитив у переході бютівців до проурядової коаліції »»  
  Курпіль надіється, що в чистий четвер Ющенко підпише указ про розпуск парламенту »»  
  «Львівтеплоенерго» реконструюватиме схеми теплопостачання у Шевченківському районі »»  

НОВИНИ УКРАЇНИ

  ТИМОШЕНКО ТЕРМІНОВО ПОВЕРТАЄТЬСЯ В КИЇВ. Щоб дотиснути Ющенка? »»  
  І коаліція, і опозиція почали витягувати зброю, після якої неминуча війна »»  
  Фальшивка і плагіат від львівської газети Тимошенко »»  
  Коаліція проведе "тренінг" з переманювання депутатів »»  
  Балога вже написав Ющенку указ про розпуск парламенту? »»  

РЕЙТИНГ СТАТТЕЙ

  Культ Вакарчука або пісня про коників »»  
  Луценко в тумані і жабенятко Ко-Ко 2 »»  
  Львівські журналісти і шизофренія висунутих членів »»  
  Підпільний баскетбол »»  
  Шпрехшталмейстер Садовий »»  

ВАШІ ВІДЗИВИ

Здравствуйте Предлагаем вам пакет программы для раскрутки и продвижении вашего сайта Прогр »»
Здравствуйте Предлагаем вам пакет программы для раскрутки и продвижении вашего сайта Прогр »»
це все замутив Олійник,бо боїться що Лепецький мінить на посаді Хилюка,який криє його бізнеси »»
Як класичному представнику сексуальної меншини, в тебе комплекс меншовартості, при одночасному бажан »»
Справді, мабуть марно сподіватися, що люди, які спромоглися обрати Садового, зможуть за кілька років »»
     
ГОЛОВНА  |  НОВИНИ  |  НАГОЛОС  |  СТАТТІ  |  ІНТЕРВ'Ю  |  ХРЕНІКА
ОГЛЯД ПРЕСИ  |  ЧАТ  |  КОНТАКТИ  |  ІНФОРМАЦІЙНІ БАЗИ  |  КУЛЬТУРАnew!!!
     
Rambler's Top100
© VGOLOS.COM.UA. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Передрук, копіювання, а також відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "PRESSTIME.COM.UA",
ЗАБОРОНЕНО В БУДЬ-ЯКОМУ ВИГЛЯДІ, лише з .

RSS/RDF: новини – http://vgolos.com.ua/export/news/     статті – http://vgolos.com.ua/export/articles/         Написати листа:       Дизайн: А. Черкашин