Поновлення: 27.07.2004 - 09:06
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Стецьків тільки і мислять категоріями проектів...

Олег Тягнибок вкотре переконав мене, що він...

Кандидат в президенты приехал в Кременчугскую...

Неймовірно! На Східній Україні більшість...

Пане Галичанин, особисто для Вас повідомляю....

реклама


Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ - Антибуняківський референдум


Ще можна поставити підпис за відставку Любомира Буняка
Профспілки Львівщини підтримують збір підписів для проведення референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови Львова Любомира Буняка. Конфлікт між міською владою і профспілчанами триває з квітня минулого року.

"Тоді ми виступили проти підняття тарифів на воду на 44 відсотки, - каже голова Об'єднання профспілок Львівщини Роман Дацько. - Попри угоду між Об'єднанням профспілок та міським виконкомом, мерія не узгодила цього питання з нами. Ми збиралися пікетувати ратушу та ініціювати референдум. Але тоді виконком пішов на деякі поступки і не підвищував тарифів так різко. Ми порозумілися і домовилися надалі узгоджувати такі питання. Крім того, мер пообіцяв, що представник виконкому Об'єднання профспілок буде членом виконкому Львівської міськради. Ми заздалегідь могли все обмірковувати. Але у січні отримали лист, що прогнозується підвищення цін на воду. Відповіли, що будемо, мабуть, проти, але попросили подати розрахунки. Наші спеціалісти не гірше володіють водним кодексом, ніж у "Водоканалі".

Однак через три дні виконком без будь-яких погоджень самовільно підняв тарифи на 44 відсотки. Ми відразу скерували протест до мерії, звернулися до депутатського корпусу, провели багатотисячний пікет. Депутати нас підтримали і прийняли ухвалу про скасування рішення виконкому щодо підвищення тарифів. Але наступного дня міський голова знову підвищує тариф, лише на 9 копійок менше від попереднього варіанту. Та попри це, тариф є зависоким для багатьох сімей. Адже в місяць набігає сума на 50 гривень більше, ніж раніше. Звести кінці з кінцями, особливо бюджетникам, не так просто. Якби ще використовували стільки води! 300 літрів води в день на особу - нереальна норма. У всьому світі вона становить 80-90 літрів. А нас змушують платити за воду, якої не споживаємо.

- Тож, тарифи підняли необґрунтовано?

- Наведу лише одну цифру: у Києві кіловат-година електроенергії, яка витрачається на видобуток води, коштує 11 копійок. А у Львові - 25 коп. Тобто вдвічі більше. 40 відсотків тарифу на воду становить плата за електроенергію. Якби ми зменшили вартість електроенергії і тих двигунів, які експлуатуються, тариф був би набагато менший. Але тут йдеться про монополію "Водоканалу", а це означає закритість інформації.

- Любомир Буняк обіцяв піти у відставку, якщо за два роки не забезпечить львів'ян водою. А натомість води більше не стало, зате тарифи зросли...

- Одна справа бути кандидатом у мери, інша справа - обійняти цю посаду і "валити" все на попередню владу. Рівень розрахунків за воду після підвищення тарифів далеко не покращився. Ціни можна піднімати до нескінченності, але люди не мають за що платити. Не можна перекладати проблеми на плечі мешканців і робити заяви, що підвищення тарифів - це благо для львів'ян.

- Тому ви вирішили долучитися до збору підписів проти мера?

- Міський голова прозвітував, і депутати мали оцінити його роботу на добре чи недобре. Якщо недобре, то міський голова мав би за логікою піти у відставку, як це роблять у всьому світі. Однак депутати не визначаються. Тим часом претензій до міської влади стає все більше, і не тільки щодо води. У нас ще ніколи не було таких поганих доріг. Тож ми провели переговори з різними політичними партіями, оскільки зрозуміли, що рано чи пізно зросте невдоволення, і будь-яка організація виступить з ініціативою проведення референдуму. Поставити свій підпис за дострокове припинення повноважень міського голови, можна до 17 червня.
Олександра Харченко, "Високий Замок", 14.06.02004, №104 , 14.06.2004 - 14:19
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.