Поновлення: 05.07.2004 - 17:38
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Не подивуюся якщо завтра всі проблеми у Писарчука...

пан Гудима краще б у свій виборчий округ...

Батюк злупив з Писарчука 14 штук зєлєні,...

Тараси! В мене на Сихові вода була 6 годин...

Ну не знаю, чому для Гудими перехід через...

реклама


Найкращі фотографіїВсі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    ОГЛЯД ПРЕСИ


Львівщину тероризувала депутатська бандгрупа
Депутата Буської райради очолив організовану злочинну групу, яка 1,5 роки чинила розбійні напади з катуванням людей

Депутат Буської районної ради, який зараз перебуває у розшуку, очолював організовану злочинну групу у складі десяти осіб, члени якої впродовж грудня 2001 року-липня 2003 року на території Кам'янка-Бузького, Буського, Радехівського районів Львівщини та м. Львова вчинили 13 злочинів: вісім розбійних нападів, три незаконних заволодіння транспортними засобами, один грабіж та підпал приватного кафе на трасі Львів-Київ. Про це «СП» повідомив старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Львівської обласної прокуратури Володимир Куць.

П'ятеро членів організованої злочинної групи (усі вони мешканці одного села Буського району) Буським районним судом засуджені на тривалі терміни позбавлення волі (хтось 11 років відсидить у колонії, інші — 9 років). Один з молодиків закінчив життя самогубством під час слідства у Радехівському ізоляторі тимчасового утримання. Ще четверо спільників злочинців перебувають у розшуку.
Як стало відомо «СП», 41-річний депутат-утікач свого часу вже був засуджений, і 3,6 роки свого життя відсидів у місцях позбавлення волі за наркотики. Лідер ОЗГ, окрім того, що був депутатом, був також і директором одного з приватних аграрних підприємств у Буському районі.
Молоді сільські хлопці, які входили в цю ОЗГ (середній вік яких сягав до 25 років, ніхто з них раніше не скоював злочини, і у них за плечима не було судимості), були повністю підконтрольні своєму 41-річному босу. У групі панувала жорстка внутрішня дисципліна. Як зізналися під час слідства заарештовані хлопці, коли до них дзвонив їх лідер й зазначав про черговий злочин, вони «не могли йому відмовити». «Керівник злочинної групи сам підшуковував об'єкти вчинення злочинів, довозив па власному автотранспорті членів групи до місця скоєння злочинів», — каже пан Куць. Лідер ОЗГ також забезпечував своїх підлеглих масками, рукавицями, скотчем (під час скоєння розбійних нападів молодики зв'язували своїх жертв), обрізами, пістолетами (ці предмети, щоправда так і не знайшли, злочинці використовували їх для залякування потерпілих). «На Львівщині фактично вже відмирають злочини з таким почерком, як діяли спільники цього ОЗГ —цинічною жорстокістю, нахабством та зухвалістю. За подібним сценарієм, як ця група, «працювали» злочинці ще в середині 80-х pp.», — зазначає В.Куць.

Перший злочин, а це був розбійний напад, група скоїла у селі Новосілки Буського району. Лідер групи підвіз їх до місця скоєнння злочину, чітко розподілив ролі. Один з хлопців залишився на вулиці в ролі «вартового». Четверо у масках увірвалися до приватного помешкання, де у той час перебувало (радше сказати спали, бо це була ніч) три особи — чоловік, жінка та бабця. Несподівані нічні візитери зв'язали усіх трьох, погрожували пістолетом. Понишпоривши по будинку, злочинці заволоділи 3 тис.USD та старовинним годинником, й зникли у невідомому керунку.

Лідер злочинної групи наказував діяти своїм підопічним зухвало та жорстоко. Найжорстокіший злочин мав місце у м.Кам'янка-Бузьку, коли було вчинено черговий розбійний напад на житловий будинок. Лідер ОЗГ повідомив своїм підлеглим, що в цієї родини є гроші, оскільки чоловік із дружиною торгують горілкою та сигаретами на ринку. Натомість, великих сум грошей у цієї сім'ї бути не могло, бо продавали вони на ринку всього-на-всього шкарпетки. Та цього не знали злочинці, й увірвавшись до помешкання, вони, як ті пси, почали нишпорити по будинку, все перевертати догори верхи, у пошуках грошей. Не знайшовши очікуваних фінансів, розлючені молодики катували паяльником господаря помешкання. Врешті-решт зрозумівши, що великих грошей тут не знайти (забрали добра на 1 тис. грн.) пішли геть.
Під час скоєння кількох розбійних нападів (у м.Кам'янка-Бузьку, с. Запитові, с. Кизлів), бандити зв'язували батьків, а до їх неповнолітніх дітей підставляли ніж, погрожуючи, що відріжуть палець, вухо, якщо батьки не зізнаються, де заховані гроші, золото. Звісно, злякавшись не на жарт, батькам нічого не залишалося як віддати злочинцям гроші та цінності.

Переважно організована злочинна група «полювала» на помешкання родин заробітчан, де чоловік працював в Італії, чи в Росії. Фактично своїм підопічним бос давав, як тим собакам, команду «фас». Мовляв, в таких сім'ях «грошей кури не клюють, і взяти є що». В одному з випадків, а це було в с.Запитові, злочинці «завітали в гості» до будинку, в якому донька перебувала на заробітках в Італії. Переляканій бабці погрожували, що щось зроблять її внуку, якщо та не віддасть їм гроші.

Один з розбійних нападів члени ОЗГ вчинили і у Львові, їх жертвою стала квартира городянки на Сихові. «Представившись електриками одного з РЕМ, кілька осіб увірвалися у квартиру, зв'язали руки та ноги жінці, заклеїли їй скетчем рота. Згодом порізали львів'янці палець, налякавши її, що взагалі відріжуть пальці, якщо вона не скаже, де лежать гроші та цінності», — розповідає прокурор. Сильно перелякавшись, жінка розповіла нахабам, де і що лежить. Загалом з квартири сихівчанки сільські злочинці забрали краму на загальну суму 8 тис. грн. (долари, мобільний телефон, міні-відеокамеру, золоті речі тощо).
За час існування організованої групи, молодики встигли й підпалити кафе на трасі Львів-Київ поблизу села Новий Милятин Буського району, нанісши власнику колосальні фінансові та моральні збитки. Спаливши щойно відремонтоване кафе до тла, його власнику злочинці завдали збитків на загальну-Суму 50' тис. грн. Вночі спалахнула пожежа (слідством встановлено, що кафе злочинці облили бензином й підпалили), а заклад харчування бізнесмен мав відкривати вранці. Завершилася ж кримінальна діяльність для декого із членів групи торік у травні, їх спіймали на незаконному заволодінні мотоциклом «Ява» в одному із сіл Буського району.
Ірина Цицак, Суботня пошта , 20.05.2004 - 12:55
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.