Поновлення: 26.03.2005 - 15:01
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС Зробити Домашньою сторінкою  Додати в Вибране
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

ПЕТЯ!ДЕРЖИСЬ

До поціновувача. А хто саме із ведучих тобі ...

ну чого ви так не любите львівські ЗМІ.Якби ...

Не думаю, що це новий етап. Просто один нардеп, ...

У нашому місті починається новий етап гоніння ...

рекламаНайкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

БукІнфо

Піар

Стартова сторінка львів'ян 

    ІНТЕРВ`Ю


Петро Димінський: “Я був і залишаюся “людиною Ющенка”
Петро Димінський - народний депутат України.

Подейкують, щo Ви фінансуєте багатьох депутатів облради, включно з її головою. Голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор визнав, що перебував у вас на утриманні. Наскільки виправданими для Вас виявилися інвестиції в політику?

Я ж не фонд соціальної допомоги, а перелічені вами особи не інваліди, щоб я їх утримував! У мене на утриманні лише престаріла мати! Стосовно заяв Кендзьора, зверніться за коментарями до нього. Я інвестував не в окремих політиків, а в ті політичні сили, які декларували свою патріотичну позицію. Виразити ефективність цих вкладень в якомусь матеріальному еквіваленті доволі складно – це поза бізнесом, це від душі, від серця. В житті є речі, які не піддаються бухгалтерському обрахунку. Як, приміром, оцінити любов до своєї землі, народу? Це категорія швидше моральна, ніж економічна. Це або є в людини, або його немає. А якщо немає – то й не купиш за будь-які гроші. Загалом підтримуваний мною напрям політичного розвитку суспільства переміг – тому можна вважати, що мої інвестиції виявились успішними, а совість - чистою.

Губернатор Сендега заявив, що саме Ви стоїте за рішенням Львівської облради про його відставку. Чи справді це так?

Ні, не правда! Якщо б Сендега хотів співпрацювати з обласною радою – то ці сигнали були б почуті й оцінені депутатами. Він же, як Понтій Пилат, вважав за краще “умити руки”, коли на депутатів Львівської облради, і насамперед її голову, відомими силами було організоване показове цькування. (До речі, новій владі було б лише до лиця, якщо б не потурбуватись, то хоча б подякувати цим людям !). Олександр Степанович по життю був завжди хорошим заступником, а ноша лідера виявилась йому заважкою. Трагедією Сендеги стала його політична невизначеність. Його не можна назвати негідником, але й не став він героєм у час, який потребував особистої мужності.

Прокоментуйте, будь-ласка останні призначення у Львівській та районних адміністраціях.

Рано ще коментувати ці призначення. Навколо них було багато галасу – думаю передчасно. Як кажуть, не святі горшки ліплять. Людей потрібно оцінювати за результатами їх роботи. Поживемо побачимо. Пройде ще деякий час і ми зможемо реально оцінити, де справжні патріоти, а де піна, яка завжди супроводжує шумовиння. Боюсь, щоб знову не сталося так, що женців багато, а жати нікому!

Яке Ваше ставлення до новопризначеного губернатора П.Олійника, подейкують, що Ваші стосунки є далекі від приязних?

І це не відповідає дійсності. В мене стосунки з Петром Миколайовичем рівні, ділові. Ми давно знаємось, працювали разом в парламенті. Однак політик та управлінець не повинні керуватись у своїй діяльності емоціями чи пристрастями – їм місце в приватному житті. Це не на користь справі. Зрештою сподіваюсь, що в минуле відійшли ті часи, коли політика будувалась виключно на особистих зв’язках. Важливими є не стільки наші з ним стосунки, скільки здатність відстоювати інтереси жителів регіону, які вручили нам свій мандат довіри. Цю нелегку ношу нам нести спільно.

До речі, як Ви ставитесь до ідеї формування в парламенті львівського лобі?

Надзвичайно позитивно. Про нього я говорив ще у своїй передвиборчій програмі. Зараз для нашого регіону склалася, як ніколи раніше, надзвичайно сприятлива ситуація. У нинішній владі на провідних посадах чимало вихідців з Львівщини, ключовою була й роль нашого краю у перемозі помаранчевої революції. Це все безперечно заслуговує належної оцінки. Щоправда, як показує досвід, про це київській владі потрібно частенько нагадувати. От для цього й потрібне львівське лобі.

Ви член НРУ. Як Ви бачите свою участь у парламентських та місцевих виборах 2006 року?

Я безпартійний. Мені так простіше відстоювати інтереси своїх виборців, вони - моя партія. Інша річ, що нинішня виборча система заганяє всіх, хто хоче займатися політикою, по партійних квартирах. Про своє місце в цьому процесі говорити ще передчасно – конфігурація політичних сил ще надто невиразна. Одне знаю – я буду з патріотичними силами, які не словом, а ділом сприятимуть покращенню життя мого народу.

Лідером фракції НПУ в парламенті є Ваш діловий партнер. Але на теренах Львівщини оформляється партія влади – НСНУ і багато з тих, хто не бажає підлаштовуватися під неї, але й не бачить себе в рядах проянуковичської опозиції, почали організовуватися навколо ВО “Батьківщина”.

Я завжди заявляв, що був і залишаюсь “людиною Ющенка”. Завдяки йому прийшов у політику, без зайвого галасу працював там, де це було потрібно для справи. Пішов не від Ющенка, а від його оточення – підкилимові інтриги не для мене. Що ж стосується НПУ та ВО “Батьківщина” – то вони обидві, як про це й говорив Ющенко, працюють на втілення у життя програми народного президента. Переконаний, що її втілити в життя можна лише спільними зусиллями всіх зацікавлених сторін. Очевидно, що саме за таких умов парламент припинить своє існування як “акціонерне товариство закритого типу” чи як філія адміністрації президента й буде відстоювати виключно інтереси народу України.

Чи слід очікувати Вашого зближення з НПУ чи з “Батьківщиною” чи все ж таки у новостворюваній НСНУ знайдеться місце і для Вас?

Процес розбудови політичних структур напередодні парламентських виборів відбувається надзвичайно інтенсивно, я б сказав навіть дещо гарячково. Так останнім часом до мене поступило багато звернень про те, що на місцях при формуванні НСНУ застосовуються адміністративні важелі. Цього не повинно бути! Це ведмежа послуга президенту, яка його лише дискредитує. Шкода, що й нині, після помаранчевої революції, під її знаменами застосовуються прийоми часів ленінського комсомолу. Суспільство вже інше, люди інші й з цим не можна не рахуватись. Наразі я придивляюсь. Хай міжпартійні пристрасті дещо вгамуються.

“Поступ” опублікував інформацію, що нібито кандидати на посади голови УСБУ та прокурора Львова активно Вами лобіюються. Чи це відповідає дійсності.

Я є народним депутатом, а не лобістом! У своїй політичній діяльності керуюсь державними, а не приватними інтересами. Що ж стосується шанованої мною газети, то поширюючи недостовірну чи неперевірену інформацію її працівники тим самим розписуються у своїй непрофесійності та неповазі до своїх читачів. Читач заслуговує знати правду, а не якісь плітки чи “заказуху”. Я не маю жодного стосунку до будь-яких кадрових призначень в області! З цим питанням не до мене! Однак запевняю Вас, що до діяльності рекомендованих мною людей не було б стільки запитань і претензій.

Скажіть, чому сьогодні вголос говорять про те, що Сенчук фінансує НРУ і, це нібито ставиться йому в заслугу, в той же час всі бояться зізнати і засуджували те, що Ви довший час надавали підтримку місцевим рухівцям.

Свою допомогу я не афішував і не використовував для власного PR-у. Треба було допомогти, я допомагав й не вважав за необхідне цим хизуватись (Від ред.: В перші дні Скнилівської трагедії від НПК „Галичина” надійшло на допомогу потерпілим 1 млн. грн.). Причому робив це з власної кишені й тоді, коли за це можна було добряче отримати по-шапці. Порядні люди (а їх більшість) про це знають і належно оцінюють, а щодо решти – то хай це буде на їхній совісті. Не можна вимірювати міру патріотизму сумою пожертв!

В зв’язку з новою політичною ситуацією, як на Ваш погляд, складатиметься подальша доля НПК “Галичина”. Чи може це підприємство потрапити в список тих, які матимуть проблеми з власниками та приватизацією?

На основі подій, що розгорталися навколо НПК “Галичина” можна було б писати справжній детективний роман. І це не дивно, оскільки мова йде не про звичайне підприємство, а про структуру, яка здатна впливати на економічну безпеку не лише регіону, але й всієї держави. Це для розуміння предмету аналізу. Тому мене дивують спроби деяких “експертів” коментувати ситуацію на комбінаті, послуговуючись політекономією Галицького базару. Попри шалений тиск, який чинився на комбінат за часів попереднього режиму, колективу підприємства вдалося не лише вистояти, але й показати справді інноваційні підходи щодо розв’язання цілого комплексу складних технологічних та соціально-економічних проблем. Скажу коротко: НПК “Галичина” був і залишиться справжньою твердинею економічного суверенітету України і сподіваюсь, що справді чорна сторінка у його історії перегорнута назавжди.
"Вголос" , 25.03.2005 - 16:58
( 1 )
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.