Поновлення: 19.07.2004 - 17:04
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

"РозсИкретЕмо" - пишеться зовсім...

Але Парубчак не єдиний зрадник. Наприклад...

Мда, звичайно це цікаво По-перше Парубчак...

ВСЕ тре закінчувати з політикою всі гайда...

mesnuk Так, але повір Парубчат такий маленький...

реклама


Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    ІНТЕРВ`Ю


Бандерівці і мельниківці помирилися
Микола Плав'юк: "Усі вже зрозуміли, що будь-які розколи йдуть на користь ворогам української справи"
Андрій Гайдамаха: "Історія с історія. Те, що було в минулому, вже не викреслиш, але це належить досліджувати науковцям"

Конгрес українських націоналістів, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (колишня СНПУ), а також Організація українських націоналістів та Організація українських націоналістів (революційна) вирішили об'єднатися. У заяві, яку підписали їхні лідери, йдеться про те, що ідейною засадою нової структури стануть ідейні засади ОУН, створеної в 1929 році. Також у заяві сказано, що на виборах 2004 року націоналісти мають намір підтримати Віктора Ющенка.

Досягнуті домовленості примітні ще й тим, що про спільну політичну діяльність домовилися багаторічні опоненти — бандерівці і мельниківці. Після розколу ОУН у 1940 році це, мабуть, перший випадок, коли дві конфліктуючі гілки українського націоналізму об'єднали свої зусилля для політичної боротьби за власне українську (а не діаспорну) справу. Що спонукало їх до цього? Про це розмірковують останній президент УНР в екзилі, голова Проводу Організації українських націоналістів (М) Микола Плав'юк та голова Організації українських націоналістів (революційної) Андрій Гайдамаха.

Що для вашої політичної сили визначальним при Підписанні цієї об'єднавчої угоди?

А. Гайдамаха: — У націоналістичному середовищі вже давно дійшли розуміння, що потрібна присутність націоналістів у виборчому процесі. Тому ми і керівництво наших організацій вирішили, що така з'ява якраз на часі, тим більше, що під час виборчої кампанії з'являються всякі самозванці, псевдонаціоналістичні структури. Щоб люди знали, хто є справжніми націоналістами, ми й підписали цю угоду.
М. Плав'юк: — Наш Провід ОУН протягом десятиліть активно пропагував ідею консолідації націоналістів. Не завжди ми знаходили розуміння партнерів. Але успіхи таки були — наприклад, за ініціативою полковника Андрія Мельника в 1967 році відбувся перший Світовий конгрес вільних українців. В Україні щойно тепер наші партнери погодилися на тіснішу співпрацю. Головна причина — загрозлива ситуація, яка склалася в Україні. Тож чотири націоналістичні структури дістали поштовх до консолідації. Врешті, новий виборчий закон творить нові перспективи для українських націоналістів в 2006 році.тому до виборів треба готуватися вже тепер.

Серед підписантів є й дві ОУН, які десятиліттями мали напружені взаємостосунки. Чи значить це, що ви забули всі давні образи, які стільки років стояли між Андрієм Мельником і Степаном Бандерою та їхнім найближчим оточенням?

М. Плав'юк: — Розкол ОУН в 1940 році був спричинений глибшими причинами, ніж просто образи між лідерами. Сьогодні ситуація зовсім інша, оцінку минулого вже дала історія, а всі навчилися і зрозуміли, що будь-які розколи йдуть на користь ворогам української справи. Роз'єднаємося — знову програємо.
А. Гайдамаха: — Історія є історія. Те, що було в минулому, вже не викреслиш, але це належить досліджувати науковцям. Воно, минуле, буде відігаавати свою роль і в сучасності, але ми дійшли до усвідомлення, що в конкретній політичній ситуації рація націоналізму і добро української нації вимагають, щоб ми розпочали спільні дії.

До угоди не долучилася така політична сила як УНА-УНСО, яка також називає себе націоналістичною. Чому?

М. Плав'юк: — Я б не казав, що УНА-УНСО не долучилися до угоди. Ми їм не пропонували взяти участь у цій угоді, і на це є різні причини. Як відомо, в УНА-УНСО утворився стан розколу на три-чотири групи, які ворогують між собою. Ті групи відрізняються одна від одної поглядами на основні політичні проблеми держави, а ті об'єднання, які підписали угоду, у цих справах одностайні.
А. Гайдамаха:—УНА-УНСО не зареєстрована як партія. Ми контактуємо з деякими політиками з цієї структури, симпатизуємо їм, тому можливо, що наступним кроком стане приєднання до нашого блоку і цих громадських організацій.

Що далі? У якій формі нова політична сила братиме участь в українській політиці — як партія чи як блок?

А. Гайдамаха: — Ця угода не означає, що наші чотири структури зливаються в єдину організацію. Все це робиться з прицілом на 2006 рік. Найімовірніше, це буде виборчий блок.
М. Плав'юк: — Робоча група з представників наших чотирьох політичних сил ще не закінчила своєї праці, і тому питання перспективи — відкрите. На мою думку, можна говорити тільки про те, що блок уже фактично заіснував. А от єдина формація — це питання майбутнього.

Більшість українців знають ОУН як організацію, яка активно боролася за українську державність у 1930 — 195р роках. Якою є ОУН тепер? Яка її чисель-ність, скільки у вас прихильників в Україні і за кордоном?

М. Плав'юк: — ОУН упродовж 75 років свого існування активно боролася за відновлення державної незалежності України, згідно з Актами 22 січня 1918 і 1919 років. З 1993 року ОУН зареєстрована в Україні як громадське об'єднання, її структури діють у всіх областях України, в Києві, Севастополі. Члени і прихильники ОУН є і за межами України, вони розпорошені в 31 країні, на всіх континентах, подекуди об'єднані в структури ОУН, а подекуди — в громадські формації, які співпрацюють з Проводом ОУН.
А. Гайдамаха: — За період самостійності ОУН заявила про свою діяльність в Україні. Спочатку ми підтримували такі партії, як УНП та ДСУ, а потім створили Конгрес українських націоналістів, який став окремою партією. Але назагал ОУН залишається позапартійною і широко розгалуженою організацією, націоналістичним рухом, який діє не лише в Україні, але і в країнах українського поселення.

Ви декларуєте підтримку Віктора Ющенка на президентських виборах. Чи не боїтеся, що це може зашкодити Ющенку, відлякати від нього виборців на Сході України?

М. Плав'юк: — Ми підтримали блок "Наша Україна", бо його лідер є найкращим кандидатом на посаду президента України. Загальновідомо, що Ющенко не є націоналістом, але це не є причиною, щоб ми не підтримали його. Чи це може зашкодити йому? Навпаки! Він сам проголосив, що потребує підтримки різних політичних сил включно з націоналістами, тому було б безвідповідально не підтримати найкращого кандидата і лідера народних симпатій.
А. Гайдамаха: — Ми мали розмову з Віктором Ющенком і дійшли згоди щодо оцінки реальної ситуації в державі. Так що я не думаю, що це йому зашкодить. На мою думку, український народ дуже реалістично оцінює особистість Ющенка і його шанси стати президентом. Попри всі політичні маніпуляції і політтехнології.
Олег Стецишин, Експрес, 11-13.06.2004, №89 , 12.06.2004 - 13:43
( 1 )
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.