Поновлення: 14.07.2004 - 15:31
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Шановний Володимире. Не знаю чи Парубчак...

Шановний оо!! Хотілось би почути вагомі аргументи...

Шановний Ihor Маю деякі зауваження до Вашого...

Обікрасти Куйбіду - неможливо! Подивись на...

Парубчак Орест Іванович Рік народження 1949...

реклама


Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    ІНТЕРВ`Ю


Іван Рудницький: Фракцію "Наша Україна" треба реорганізувати
Іван Рудницький - депутат Львівської міської ради, фракція «Наша Україна», депутатська група НРУ, керівник представництва блоку «Наша Україна» у Сихівському районі

— Пане Рудницький, пленарне засідання сесії Львівськоїміськоїради цього тижня завершилося без ухвалення жодного рішення, хоча на ньому розглядалися два важливі питання. Як Ви оцінюєте його підсумки?

— Минуле сесійне засідання було неуспішним, воно не залишило задоволеним нікого - ні депутатів, ні міського голову, ні вчителів. Розглядалося два питання - про звіт міського голови та про ситуацію, яка склалася у вчительських колективах. Питання про звіт міського голови ми попередньо у фракції «Нашої України» обговорювали. Оскільки у той час не було жодних матеріалів щодо звіту, ми звернулися до своїх колег про відкладення цього питання. Але міський голова наполегливо вирішив звітуватися саме у четвер, отож матеріали були роздані у цей день.

Під час звітування міський голова жодного проблемного питання не порушив, лише сказав, що все буде добре, що міська влада за ці два роки працювала як ніколи ефективно. Я абсолютно не погоджуюся з такою думкою, тож під час свого виступу на прикладі лише одного Сихівського району прокоментував декілька моментів щодо порушення законодавства. Вважаю, що в нашому місті протягом останніх двох років з'явилося багато проблем. Я підтримую деяких депутатів, що міський голова наполегливо хоче поліпшити ситуацію з водопостачанням у Львові, і за це йому багато людей будуть вдячні. Але я не поділяю його заяв щодо того, ніби в інших галузях немає проблем. Скажімо, в якому стані у нас дороги! Чому досі не позначені роздільні смуги на вулицях, адже незручно їздити, ніколи такого не було, щоб закінчувався травень, і дороги не були «полатані» і не було
смуг роздільного руху.

Іване Івановичу, нещодавно у місті почали створюватися ініціативні групи з проведення референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови Львова. На Вашу думку, чому саме зараз лобіюється ідея референдуму і хто зацікавлений у його проведенні?

— Значна частина депутатів незадо-волена діяльністю міської влади, зокрема міського голови. Засідання сесій відбуваються неефективно, немає співпраці, взаєморозуміння, хоча ми шукаємо якісь варіанти, наприклад, на останній сесії, яка була присвячена проблемам вчителів, був варіант розв'язання проблеми, котрий би задовольнив усіх, однак маніпулюванням депутатів це звелося нанівець. Вчителі бачать, що їхні інтереси ігноруються. Тому виникають ідеї проведення референдуму серед вчителів та серед інших верств населення.

— Пане Рудницький, ходять чутки, згідно з якими Ви є ідеологом проведення референдуму. Чи це дійсно так?

— Абсолютно не так. Оскільки є законодавство про місцевий і всеукраїнський референдум, то якщо вчителі, профспілки та інші верстви населення хочуть ним скористатися, це ж не заборонено. А про ідеолога референдуму - це я вперше чую.

Все ж таки, яка політична сила стоїть за цією ідеєю, адже відомо, що така партія, як ОУН в Україні, яка першою виступила з ініціативою референдуму, не має організаційних сил для його здійснення і здебільшого використовується як прикриття для інших, потужних сил, які з тих чи інших причин не хочуть офіційно «світитися»?

— Треба з ними зустрітися. Але політика блоку «Наша Україна» - не брати участі у референдумі, і партії, які входять у блок, не братимуть участі у референдумі з огляду на те, що у нас є дуже важливе завдання 31 жовтня -президентські вибори. Я особисто працюю у виборчому штабі Віктора Ющенка, і зусилля треба сконцентрувати на вибори Президента, якщо ті чи інші верстви населення будуть порушувати це питання, то це їхня справа та право.

Вас називають одним із реальних претендентів на посаду міського голови. Чи Ви маєте намір на найближчих виборах балотуватися на цю посаду?

— Зараз завчасно говорити про вибори міського голови. Процедура референдуму, про яку ми говорили, є доволі складна. На кожному кроці треба погоджувати якісь питання, реєструвати групи, збирати підписи. Я особисто вважаю, що референдум не вдасться реалізувати, це - більше політичний крок відчаю вчителів, які хочуть, щоб їхніми проблемами хтось зайнявся. Міський голова обійматиме посаду до наступних виборів, але матиме серйозну опозицію у вигляді «Нашої України». Думаю, що «Нашій Україні» треба структуризуватися, має бути чітке керівництво, а не так, як зараз - п'ять керівників фракції. Ми найближчим часом реорганізуємося, виберемо керівництво і будемо співпрацювати з міським головою, будемо його підтримувати у тих питаннях, в яких він проводить чітку лінію і досягає добрих результатів на благо львів'ян, зокрема в системі водопостачання. Але і будемо стежити, щоб інші галузі не були в занепаді.

Пане Рудницький, чи чітка організація керівництва фракцією «Нашої України» у Львівській міськраді означає, що замість 5 співголів, як є зараз, буде один голова фракції?

— Це треба обов'язково зробити, бо фракція втрачає своє обличчя, оперативність, мобільність. Значна відповідальність буде на плечах голови фракції і ми переконуватимемо своїх колег, що структурованість, чіткість, визначеність, порядок, дисципліна обов'язково повинні бути притаманні фракції.

— Хто може стати головою фракції?

— Буде декілька претендентів, кожна група подасть одну-дві кандидатури, а потім, гадаю, обов'язково буде проведено таємне голосування і людина, яка матиме найбільший рейтинг, посяде цю посаду.

Під час голосувань у сесійній залі у деяких заявах фракції помітні розбіжності між окремими партійними групами. На Вашу думку, це принципово чи їх можна подолати?

— Вони непринципові, їх можна подолати. Це буде перший крок, ми будемо частіше збиратися у фракції, більше будемо прислухатися до думки депутатів. Але не всі питання вони вирішуватимуть самостійно. На мій погляд, перед кожною сесією треба збирати фракцію і вирішувати якісь кардинальні питання. Групи залишаться з огляду на те, що й майбутні вибори будуть партійні, зокрема до міських рад, це також тяжіє над роботою фракції.

— Все ж таки, якщо повернутися до теми референдуму, то говорять, що саме з Вами відбуваються серйозні консультації щодо можливості та технології його проведення?

— Я до тих речей не маю відношення. Є рішення політради, що до 31 жовтня ми не будемо проводити жодних заходів щодо довіри чи недовіри міському голові.

— Значна частина депутатів є працівниками виконавчих служб чи керівниками комунальних підприємств, через що у них виникають проблеми у стосунках з міським головою. Дехто навіть покинув фракцію. Як далі відбуватиметься цей процес?

— Думаю, що процес «відтягання» сил від «Нашої України» вже закінчився. Кого змогли затягнути в «Наш Львів», то це вже зробили, зараз ситуація стабілізувалася. У нас є 53 депутати. Звичайно, доля тих людей, які працюють у виконавчих органах, практично на кожній сесії є складною, і кожен, йдучи на сесію, переживає, чи часом завтра не буде звільнений з роботи. За великим рахунком, ситуація мала б бути така, що люди, які працюють у виконавчих органах, не повинні бути депутатами міської ради. Я працював у виконавчих органах. Але за часів Василя Куйбіди була нормальна співпраця і це не особливо відчувалося. Одна з моїх мотивацій, чому я пішов з посади голови районної адміністрації, що суміщати посаду голови районної адміністрації, тобто бути підпорядкованим міському голові, та1 бути депутатом міської ради і мати свою думку на сесії було неможливо, треба було зробити крок чи в ту сторону, чи в іншу, або скласти депутатські повноваження. Люди, які працюють в раді, повинні бути більш незалежні, лише тоді вони зможуть об'єктивно розглядати питання.
За вільну Україну, 27.05.2004 , 27.05.2004 - 14:57
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.