Поновлення: 11.02.2004 - 17:18
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Панове! Пропоную щось зробити з основним...

Панове! Пропоную щось зробити з основним...

2 Ганущин. Зайдіть, шановний в рубрику "Про...

Вітаю "Вголос". Сайт ніби добрий....

Подумаєш, хатинка як хатинка. я вважаю, що...

реклама
Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

 

    ТЕМА ДНЯ


Чи відбудеться відставка голови Львівської облради?
Уважні читачі „Вголосу” уже знають про те, що заява заступника голови ДПА України, голови депутатської групи „Соціальна справедливість” Львівської обласної ради Сергія Медведчука щодо того, що впродовж першого кварталу Михайла Сендака буде усунуто від керівництва Львівською обласною радою, почала втілюватись у життя.

Кажуть, процес домовленостей сиосовно організації висловлення недовіри Михайлові Сендаку набирає необхідних обертів. А сьогодні Михайло Сендак привідкрив завісу над технологією процесу гуртування опозиції голові обласної ради: „За вступ до депутатської групи „Соціальна справедливість” депутатам Львівської облради пропонують 30 тис. доларів, а також у разі, якщо вони на це погодяться, їм обіцяють щомісячну доплату у сумі 3 тис. доларів”. Михайло Сендак зазначив, що інформація щодо сум, які пропонуються депутатам за перехід до фракції „Соціальна справедливість”, є неофіційною. Якщо врахувати, що (також за неофіційною інформацією) деякі депутати облради із фракції „Наша Україна” вже давно отримували від політиків, близьких до НПК „Галичина” по 300 доларів щомісячно, то, звичайно, утворення антисендаківської більшості в облраді виглядає настільки ж вірогідним, наскільки 30 тисяч плюс 3 тисячі щомісячно - більші ніж 300.

Інтернет-газета „Вголос” вирішила також довідатися про думку експертів стосовно можливої відставки голови Львівської обласної ради. І ось що у нас вийшло... Просимо брати до уваги ту обставину, що опитування експертів відбулося ще до оприлюднення Сендаком сенсаційної інформації про те, які методи застосовує "Соціальна справедливість", щоб зібрати потрібну кількість голосів за відставку нинішнього голови облради.
     
Чи зможе депутатська група „Соціальна справедливість” створити умови, що змусять Михайла Сендака піти зі своєї посади?

Роман Кошовий, голова ЛОГО КВУ:
Пан Михайло Сендак навряд чи захоче добровільно залишити цю посаду. Тобто, як на мене, він боротиметься до останнього за займане ним місце. І це не є негативним моментом. Це, насамперед, свідчитиме про його позицію стосовно цієї ситуації. Якщо пригадати процес його становлення як голови Львівської облради, то зараз можна сказати, що перебуваючи на цій посаді, він здобув більше позитиву, аніж негативу. Бо коли лишень його обрали, про нього ходили різноманітні чутки, що були пов’язані із його попереднім місцем роботи на Дрогобиччині. А сьогодні він сприймається львів’янами та мешканцями Львівської області радше як позитивна особа. Звичайно, депутатська група „Соціальна справедливість” проводитиме потужні дії, щоб залучити на свій бік більше депутатів. І, наразі, не відомо, як це закінчиться.
Та все ж таки Михайло Сендак готується до цього тиску

Кость Бондаренко, непересічний політолог :
Те, що зараз роблять прихильники Сергія Медведчука у Львівській облраді, можна охарактеризувати як шах, але навряд чи він повернеться матом. Михайло Сендак також не є статичним політиком, і він також має свої варіанти для певних політичних ходів і певне поле для маневрів. Тому я не думаю, що він сидітиме склавши руки, доки набереться 54 голоси для того, щоб його зняли. Думаю, що зараз у Львівській облраді просто відбуватиметься така собі кампанія, яка триватиме не більше місяця, в якій поміряються силами Сергій Медведчук та група Петра Димінського.

Анатолій Романюк, керівник Центру політичних досліджень ЛНУ ім.. Івана Франка:
Це залежатиме від внутрішніх чинників у Львівській області. Думаю, що враховуючи організаційний потенціал, яким володіє опозиційна до Сендака сила, то „Соціальна справедливість” зможе зібрати необхідну кількість голосів, щоб висловити Михайлові Сендаку недовіру. Зовнішній чинник або загальноукраїнський у цій ситуації, думаю, значною мірою залежатиме від системи взаємин між „Нашою Україною” та СДПУ(О). Тобто, саме від цього залежатиме, чи піде Михайло Сендак, чи ні.

Які сили, що входять у фракцію „Наша Україна” „здадуть” Михайла Сендака?

Роман Кошовий:
Власне, які саме сили здадуть Михайла Сендака, важко сказати. Сумніваюсь, що це буде централізована здача — повними фракціями. Швидше за все, відбудеться „дивне” голосування депутатами різних фракцій.

Кость Бондаренко:
Щодо нашоукраїнців, то я більше аніж переконаний, що частина нашоукраїнців в обласній раді все таки підтримає позицію Сергія Медведчука. Я не бачу в „Нашій Україні” якогось стійкого стрижня, який би тримав всіх депутатів як у Верховній Раді, так і Львівській обласній, так і в радах інших рівнів. Вони наразі надто не згуртовані.

Анатолій Романюк:
На це питання важко відповісти. Комбінації бувають дуже різноманітними. Можна передбачати групу одних людей, а зненацька можуть з’явитися зовсім інші. Це також залежатиме від київських домовленостей. Персонально я б не намагався визначити, хто саме з депутатів -„нашоукраїнців” зможе здати Михайла Сендака.

Якщо Михайло Сендак залишить посаду голови Львівської облради, представник якої політичної сили зможе посісти це крісло?

Роман Кошовий:
Якщо він програє це протистояння і буде змушений піти у відставку чи його знімуть із посади голови Львівської облради, то на його місце прийде ставленик тієї сили, яка переможе. І скоріш за все це буде Сергій Медведчук. Звичайно, він відмовиться і запропонує свого „преємника”.

Кость Бондаренко:
Не вірю, що до цього дійде зараз. Львів’яни б цього не зрозуміли. Не думаю, що дійте до вибору спадкоємця.

Анатолій Романюк:
Якщо пригадати ситуацію у Львівській міський раді, коли депутатську групу „Наш Львів” очолив Василь Білоус, цілком нейтральна і достатньо компромісна фігура, яка має багато позитивних рис. Тому такий же підхід може бути реалізований і у обласній раді.
Д. Белл , 10.02.2004 - 19:33
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.